Alternatief plan om panden Kerkstraat te behouden Guus van de Mespel helpt het Vogelasiel u Werk aan NS-bovenleiding lastig voor treinreizigers DE HAVENLOODS VOORDEEL AKTIE af Boonstra over criminaliteit Bijna vierduizend gulden voor kindertehuizen Seance bij spiritisten Vrouwendag in zaal Beatrix Koffie-concert Informatie over RIAGG Klaverjas- toernooi Gemeentebelangen wil ABC-complex op Broersveld B-m Van Vlissingenstraat dicht Jubilaris NIEUWS VAN UW KRANT 'tlSchiedains Nieuwsblad Vanavond geen toneelstuk EDITIE 9, DINSDAG MAART 1988, 37e JAARGANG, Nr. 9 chiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM— In een he vige sneeuwbui stonden zaterdagochtend om 10.00 uur al de eerste mensen te wachten voor de Haven- kerk. Hoewel de fancy fair die daar die dag werd ge houden officieel pas een half uur later van start zou gaan, gingen de deuren voor dit keer wat eerder open. De vroege bezoekers van de door de Pinkstergemeente opgezette fancy fair had den uiteraard de eerste keus, maar ook degenen die wat later de oude kerk aan de Lange Haven bezochten, kwamen aan hun trekken. Veel vraag was er naar blikken fruit, gloednieuwe overhemden en andere Van alles was er zaterdag te koop op de fancy fair soorten kleding, kinder spellen en huishoudelijke te worden, werd ook daad werkelijk aan de man ge bracht. „Misschien zijn we wel te kleinschalig bezig geweest", aldus de heer Rietdijk, één van de orga nisatoren. De opbrengst van deze fan cy fair is 3.700 gulden. Het geld is bestemd voor twee kindertehuizen in India (om de waterputten op diepte te brengen) en Indo nesië (als aanbetaling voor de aanschaf van een busje waarmee de kinderen naar school gebracht kunnen worden). Het is de bedoe- de Havenkerk. ling om in de zomermaan den wederom een fancy artikelen. Veel van wat er fair te houden voor een die dag stond om verkocht goed doel. SCHIEDAM— De Religieus Spiritische vereniging 'Har- monia' Schiedam belegt op donderdag 10 maart een bij eenkomst in de Blauwe Brug aan het Bachplein te Schie dam. Aanvang is 20.00 uur. In tegenstelling tot eerdere publicaties zal niet mevrouw Thilly Ran een bloemenseance houden, maar de Vlaardingse paragnost Piet Ploos van Am- stel. Belangstellenden worden verzocht enkele bloemen mee te nemen. De bijeenkomst is ook toegan kelijk voor degenen die geen lid zijn van 'Harmonia'. De toegangsprijs is dan zes gul- De paragnoste Thilly Ran zal nu op 7 april a.s. een seance leiden. Korte, praktijkge richte schakelcur sussen starten binnen kort. Matig spel UVG toch beloond. 130 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Het is van daag Internationale Vrouwen dag. Ook vrouwen die geen tijd en gelegenheid hebben ge had om de festiviteiten in zaal Beatrix mee te maken, kunnen vanavond alsnog een deel van het door 8 maart-comité in el kaar gezette programma mee maken. Vanaf 20.00 uur geeft Tinie Korpel les in volksdansen uit verschillende landen. Om 22.00 uur kan er gewoon wor den geswingd bij het optreden van de vrouwenbad 'Very Saxy'. Het meest opmerkelijke aan de viering van de Internatio nale Vrouwendag is dat de ac tiviteiten in zaal Beatrix zijn opgezet door vertegenwoor digsters van Turkse, Marok kaanse en Nederlandse vrou wen. „Het is een feest van geza menlijke groepen geworden", zegt Naima El Khamlichi, van de Marokkaanse vrouwen groep daarover. „Wanneer mensen van verschillende na tionaliteiten elkaar een feest ontmoeten, komen vragen en andere onderwerpen vanzelf te sprake". Vandaag is ook een inzame ling gestart voor de gezond heidscentrum voor vrouwen op de Filippijnen. Iedereen die bijvoorbeeld muntjes over heeft van de laatste buiten landse vakantie kan die inle veren bij het vrouwenontmoe tingscentrum Barrika. Deze actie loopt nog tot eind maart. Gratis hulp Deskundige hulp bij het invullen van belastingfor- muleren wordt er sinds kort gege ven bij de info-winkel in wijkcen trum De Erker. Dinsdag tussen 9.00 en 12.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur kan iedereen die hulp nodig heeft bij het invullen van belastingformulieren terecht in het pand aan de Jan van Avenne- straat 32. Alle adviezen worden gratis verstrekt. SCHIEDAM Sint Radboud heet het harmonie-orkest dat zondagmddag een koffie-con cert verzorgt in het Passage Theater. De groep treedt in het theater op met een geva rieerd programma. Achtereenvolgens zijn te ho ren: Feierlich langsam, Mu- tanza, Moment for Morricone, Vicento Gerardo, Mac Arthur Park, An Ellington festival en The heat is on. Toegang tot dit koffie-concert dat om 12.30 uur begint is gratis. SCHIEDAM Praten over het RIAGG, dat kan donder dagmiddag in wijkcentrum De Erker. In info-winkel van bewonersvereniging Schie dam-West houdt dan namelijk een informatiemiddag over het werk van het RIAGG. Werknemers van de organistie geven uitleg over en toelich ting op verschillende taken die zij verrichten. De bijeen komst begint donderdag om 14.30 uur in het pand van de Jan van Avennestraat 32. SCHIEDAM Sinds gisteren kunnen klaverjasfanaten zich weer opgeven voor het paas- toernooi dat ook dit jaar weer in dienstencentrum De Woud- hoek wordt gehouden. Het toernooi wordt afgewerkt op 25 maart en I april. Deelname is bepaald op drie gulden per persoon en daar mag dan twee middagen voor worden geklaverjast. Opgeven voor dit evenement kan dage lijks gebeuren tussen 9.00 en 12.00 uur aan de balie. De beide wedstrijdionden van het toernooi beginnen om 13.30 uur en het maximum aantal deelnemers is op 52 ge steld. SCHIEDAM Hoewel vo rig jaar alles al in kannen en kruiken leek wat betreft de bouw van een ABC- complex in het centrum van Schiedam, is het laat ste woord over deze kwes tie nog altijd niet gespro ken. Afgelopen week pre senteerde de Politieke Groepering Gemeentebe langen een alternatief, waarmee voorkomen zou kunnen worden dat de komst van het ABC-com- plex ten koste gaat van de oude panden in de Lange Kerkstraat. Centraal in de naar het college van Bur gemeester en Wethouders gestuurde brief staat be houd van de Kerkstraat. „Wij hopen dat ons plan de aandacht krijgt die het ver dient. Het is een utopie om te denken dat het gelijk wordt uitgevoerd, maar de gemeente heeft natuurlijk wel voldoen de deskundige mensen in dienst om de goede punten er uit te pikken en uit te voeren", stelt Ruud Hartog, secretaris van de politieke groepering die nog geen zetel in de ge meenteraad heeft veroverd. Inhakend op de trend die ook in andere gemeenten zicht baar is, stelt Gemeentebelan gen er prijs op om het met sloop bedreigde deel van de panden te behouden. „Niet al les wat oud is moet je bewa ren, maar het gaat hier om één van de oudste plekjes van Schiedam. Het aangezicht van de Lange Kerkstraat bepaalt het aangezicht van het cen trum. Er wordt toch ook niet overwogen om het oude stad huis op de Grote Markt te slo pen?" Broersveld Gemeentebelangen wil het ABC-(Albert Heijn, Blokker en C&A) complex niet in de Lange Kerkstraat laten verrij zen, maar op het Broersveld, Ruud Hartog: „In fèite gaat het hier om een noodgebouw van de Hema. Wij stellen ons achter de plannen om de ves tiging van de plek te laten ver dwijnen, ook al omdat het ge bouw al lang niet meer in het huidige stadsbeeld past". Uiteraard komt dan het groot ste probleem aan de orde, want waar moet het warcrr^1 huis naartoe? Het al geruime tijd vrijgekomen stuk grond aan de Hoogstraat, waar vroe ger het internaat voor schip perskinderen 'De Uitkijk' stond, is niet echt ideaal. Dat beseft Gemeentebelangen ook. „Nu zitten ze natuurlijk heel gunstig: goed in de loop en goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Aan de Hoogstraat is dat minder; ook zijn daar parkeerproblemen te verwachten. Bekend is dat mensen hun auto het liefst zo dicht mogelijk bij de zaak parkeren, en dat kan daar niet". Touwtrekken Overigens zijn vertegenwoor digers van de Hema nog in -enderhandeling met de ge meente over de plaats waar het winkelbedrijf naartoe zou moeten verhuizen. „Zowel de Hema als de mensen achter het ABC-complex willen een zo gunstig mogelijke plek hebben. Op dit moment is het dus nog steeds een kwestie van loven en bieden, waarbij niet vergeten moet worden dat ook de Provincie nog een vin- 0 Gemeentebelangen maakt zich in het onlangs gepresenteerde alternatief sterk voor het behoud van de panden in de Lange Kerkstraat. „Het is één van de oudste plekjes van de stad. De Kerkstraat moet worden behouden als stadsgezicht". ger in de pap heeft", licht Hartog zijn standpunt toe. Volgens Gemeentebelangen hoeft de komst van het moder ne complex dus niet automa tisch de sloop van de paden in „Er zijn veel mensen bij be trokken. Wij hebben gepro beerd een alternatief te be denken, maar dat hoeft niet te betekenen dat dat het ei van Columbus is. Wel vinden we dat het in het belang van Schiedam is om mee te denken over deze zaak. Ik ben be nieuwd hoe het college er op reageert". SCHIEDAM— Maar liefst 3.500 gulden verdiende Guus van de Mespel dit weekeinde voor het Vogelasiel. Van de Mespel was één van de kandi daten die door de voorronden van het NCRV-televisiepro- gramma 'Wie kent Nederland' was gekomen. Zaterdagavond kon hij H.J. Dijkerman, voor zitter van de Stichting Voge lasiel Schiedam, die blij ma ken met een cheque van drieënhalfduizend gulden. Van de Mespel toonde zich za terdagavond een ware kei in het oplossen van rebussen. In een mum van tijd had hij de zeven gevraagde omschrijvin gen gevonden. Per juist antwoord ontving hij vijfhonderd gulden voor het goede doel en met een toene mende verbazing zagen mede werkers van het Vogelasiel het bedrag snel oplopen. De quiz-kandidaat koos het Vogelasiel als goed doel, van wege de het werk dat de vele vrijwilligers eerder dit jaar hebben verzet toen duizen- dende met olie besmeurde vo gels aanspoelden. Echt pretti ge omstandigheden waren het niet in de oude molen waar de vogels werden schoonge maakt, want verwarming is er niet. Bijna alle olieslachtoffers zijn inmiddels na opvang in de Vlaardingse Eendekooi over geplaatst naar het asiel in Hoek van Holland, waar zij worden voorbereid op hun te rugkeer naar de vrije natuur. Medewerkers van het Schie- damse Vogelasiel zoeken in middels een goede bestem ming voor het geld, zodat ook in de toekomst hulp aan vo gels in nood kan worden ver leend. jipljjFi V, I Het Vogelasiel kan het geld dat Guus van de Mespel verdiende goed gebruiken. SCHIEDAMIn het stadhuis aan de Grote Markt wordt morgen gesproken over veel voorkomende criminaliteit. Mevrouw W. Boonstra, coör dinator bestrijding veel voor komende criminaliteit, houdt een inleiding over criminali teit. Organisatie van het geheel is in handen van het CDA-vrou- wenberaad en de bijeenkomst in de fraktiekamer van het CDA begint morgenochtend om 9.30 uur. Ook mensen die geen lid zijn van het CDA, maar die wel belangstelling hebben voor dit gesprekson derwerp zijn welkom in het oude stadhuis. SOOSMIDDAG Oudere Schie dammers zijn zondagmiddag van harte welkom op de soosmiddag in dienstencentrum 'De 4 Molens'. Bezoekers van de soos kunnen zich verpozen met een heleboel gezelschapspcllen waaronder bij voorbeeld kaarten, sjoelen en bil jarten. Aanvang van deze infor mele bijeenkomst is 13.30 uur. Het is de bedoeling dat de soos middag omstreeks 16.00 uur is af gelopen. Dienstencentrum 'De 4 Molens' is gevestigd aan de Nieu we Damlaan 766. SCHIEDAM— De Van Vlis singenstraat is sinds gisteren afgesloten. Dit in verband met werkzaamheden die aan de riolering in de Algerastraat worden uitgevoerd. Zolang de Van Vlissingen straat niet is te gebruiken, wordt het verkeer omgeleid via de Polderweg, Rolbrug, Overschieseweg, 's Grave- '.andsebrug en De Brauwweg. Uiteraard geldt de omleiding ook in omgekeerde volgorde voor verkeer dat de afgesloten straat van de andere zijde na dert. Het is de verwachting dat de werkzaamheden van de dienst Gemeentewerken een week gaan duren. WEAZELSIn Theatercafé De Tender treedt donderdagavond de formatie The Weazels op. Het mu- z.ekoptreden begint om 21.00 uur en kan gratis worden bijgewoond. SCHIEDAM— In het be drijfsrestaurant van de Open bare Nutsbedrijven (ONS) was het vrijdagmiddag feest. Omdat hij 25 jaar in dienst is bij de overheid, kreeg de heer B.T. van der Kraan die mid dag een receptie aangeboden. Familie, vrienden en collega's van de jubilaris maakten van de gelegenheid gebruik om hem te feliciteren met deze mijlpaal. Ben van der Kraan is momenteel chef meet- en in formatietechniek, een afde ling van he CAI-bedrijf. Op dinsdag 22 maart a.s. verschijnt de 'Voorjaarsbijlage' in deze krant, met o.m. aandacht voor mode en wonen. Adverteerders kunnen kontakt opnemen met de afdeling verkoop telefoon 010-4.346.711 DE HAVENLOODS SCHIEDAM'De Ameri kaanse Pausin', het toneelstuk naar het boek van Esther Vilar wordt vanavond niet opge voerd in het Passage Theater. De voorstelling komt te ver vallen wegens 'externe om standigheden', zo laat Marq Oudshoff namens het Schie- damse Theater weten. WATERWEG-NOORD Treinreizigers hebben de af gelopen week met nogal wat vertragingen te maken gekre gen. Op het traject Hoek van Holland - Rotterdam is perso neel van de Nederlandse Spoorwegen nu ruim een week «bezig om de bovenlei dingen te vernieuwen. Zonder gevolgen voor de reizigers blijkt één en ander niet te gaan. In een speciaal hiervoor ge maakte dienstregeling staat keurig aangegeven dat tussen 10.30 en 16.00 uur slechts be perkt treinverkeer mogelijk is: alleen de zogenaamde half uursdiensten tussen Hoek van Holland en Rotterdam worden buiten de spitsuren verreden. Gedurende dat het baanvak is afgesloten wordt de kilome terslange bovenleiding stukje voor stukje vervangen. Zolang de werkzaamheden maar op één gedeelte van de spoorlijn plaatsvinden, merkt de trein reiziger daar weinig van. De problemen beginnen wanneer Werkzaamheden aan de bovenleidingen ontregelden het treinverkeer de afgelopen week grondig. Voor reizigers waren vertragingen van twintig minuten geen uitzondering. er op verschillende plekken buien wachtende reizigers tegelijk gewerkt wprdt. was dat er geen peil op te De gehele afgelopen week re- trekken viel wanneer de trein den de treinen tussen 10.30 en die zij wilden halen, zou aan- 16.00 uur met grote vertragin- komen en vertrekken, gen. Het vervelende voor de veelal in sneeuw- en regen- Na een paar dagen bleek dat het verstandig was om een mi nuut of tien voor de vertrek tijd uit de officiële dienstrege ling aanwezig te zijn, want er was grote kans dat dan een trein het perron aandeed. De genen die op het laatste nip pertje 'hun trein' wilden ha len, kwamen bedrogen uit; zij moesten geduld oefenen. Niet zelden werden op de Schiedamse en Vlaardignse stations mensen gesignaleerd die het ontgaan was dat de schaarsrijdende treinen ook nog van het andere spoor ver trokken en die op het laatste moment pas hun vergissing bemerkten. Het overkwam niet iedereen, maar voor dege nen die op deze wijze hun trein misten, bleef er weinig anders over dan weer mini maal twintig minuten te wachten op de volgende trein. De werkzaamheden aan de bovenleidingen op het baan vak Rotterdam - Hoek van Holland duren nog tot en met 28 mei.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1