Korte schakel-cursus als voorproef op de praktijk j^aarimport Koopje! Tweede Beatrixboom Aan fantasie geen gebrek Paardenmarkt na veertig jaar terug op Grote Markt Marleen en de gemene muizen Poppentheater voor jeugd Schiedams Nieuwsblad Pand blijft op monumentenlijst Officieel geopend Op excursie Voor mensen met lage vooropleiding Zal het Marleen lukken om de gemene muizen uit Witland te verjagen? ren opgegeten en daarom is het heel saai in Witland. Of het Marleen lukt om met hulp van Karei de krokodil de ge mene muizen weg te jagen, weet je als je morgenmiddag naar het Passage Theater gaat. De voorstelling begint om 14.00 uur en een kaartje kost f3,75. SCHIEDAM— Twee voor stellingen van het poppenthe ater worden er zaterdag gege ven in De Teerstoof. Zowel 'Basje' als 'Televisium' is be stemd voor kinderen vanaf vier jaar. De voorstelling be gint om 14.00 uur en een kaartje kost f 3,75. 'Basje' gaat over een jongetje dat zich tijdens de vakantie heel erg verveelt. Hij wordt goede vriendjes met de hond 'Bruno', maar die mag van zijn tuttighe tante Lucretia niet in huis komen. In 'Televisium' heeft Pietje Pannespons de hulp nodig van de kinderen in de zaal om ko ning Platonium beter te ma ken. De koning is betoverd door 'Televisium' de tovenaar uit de bergen en Pietje is de enige die hem kan helpen. SCHIEDAM— Wie was er niet een beetje bang tijdens zijn eerste logeerpartijtje? Marleen de Wit in ieder geval wel, maar zij beleefde in de vreemde logeerkamer dan ook wel een heel spannend avon tuur. Marleen belandt in Witland, het land waar de gemene grij ze muizen de dienst uitmaken. De muizen hebben alle kleu- STOOKWIJZER Randstad verwacht dat er dit jaar ruim 1400 sollicitanten zich bij het uitzendbureau zullen laten inschrijven. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V.. HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. Teletoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doom/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam. Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hootdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H, Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico Heynen, tel. privé 4.101.215. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen, tel. 010-4.352.911. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M. Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: Susan de Ligt. Sportcorrespondent Schiedam: Bram Wesdorp. Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: lnterlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 DE HAVENLOODS- DINSDAG 8 MAART 1988 10-495 Belangstelling was er voor de tentoonstelling over dieren die in De Blauwe Brug was georganiseerd. SCHIEDAM Geholpen Oranjevereniging heeft, wordt Eerder werd er begin februari helminaboom in het centrum door de oudste leerlingen van er in dit gedeelte van de stad al een gelijknamige linde- van Kethel te staan. Het is de de Koningin Julianaschool voor deze gelegenheid (de vijf1 1 11 wordt aanstaande zaterdag de tigste verjaardag van de Ko- tweede Beatrixboom geplant, ningin) ook apart een Beatrix- Omdat Kethel een aparte boom neergezet. Deze tweede 'Koninginne- gezet, boom' komt vlak bij de Wil- SCHIEDAM In wijkcen trum De Blauwe Brug werd afgelopen woensdagmid dag een opmerkelijke ten toonstelling gehouden. Kinderen hadden al het materiaal voor de expositie over bestaande en niet-be- staande dieren geleverd. De afdeling fantasie-bees ten trok veel belangstellen den, al was het alleen maar om de verzonnen namen van de dierenstal eens be ter te bekijken. De tentoonstelling van kin dertekeningen werd onder meer opgefleurd door de aanwezigheid van twee 'lo- komokipkakelfantjes' en een 'gevederde concorde'. Omdat de jury geen keuze kon maken welke inzen ding nu het leukst of het meest orgineelst was, kre gen alle kinderen die een werkstuk hadden gemaakt een surprise-pakket. Daar in zat behalve snoep, ook een vrijkaartje voor een zo genaamde crea-middag. Meer dan tachtig mensen namen woensdagmiddag de moeite om De Blauwe Brug te bezoeken. Kinde ren konden bovendien hun kennis testen met een vra genlijst over het gedrag Het idee van de tentoon- :jg: stelling is afkomstig van de mensen van de SSSN die zich met het jeugdwerk be- zighouden. Twee maanden £8 lang heeft een groep van tussen de dertig en veertig £8 kinderen (van 6-12 jaar) -g:: zich verdiept in het thema :$j: 'Dieren'. Na onder meer een bezoek aan de dieren- tuin is het project nu dus g:-: afgerond met deze tentoon- &!j stelling. De werken van de ;ig; kinderen zijn nog tot en met 22 maart in het biblio- -jig theekfiliaal in De Blauwe igji Brug te bewonderen. :g:$ SCHIEDAM— Tradities zijn er om in ere te worden gehouden, en dat is waar schijnlijk één van de rede nen waarom Schiedam er weer een stadsfeest bijkrijgt dat teruggrijpt in de histo rie. Aanstaande zaterdag is er voor het eerst in veertig jaar weer een grote Schie- damse paardenmarkt, waar behalve paarden en pony's ook ander kleinvee (bokken, geiten, schapen en konijnen) verkocht wordt. Daarnaast is er een grote braderie en vinden er de gehele dag door demonstraties van de Spa landruiters plaats. Plaats van handeling is de Grote Markt, het oude cen trum van de stad. Ook vroe ger werd daar de paarden markt gehouden; de laatste Schiedamse paardemarkt vond plaats in 1948, want in de jaren erna werd in veel gevallen het paard ingeno men door de auto. Toch is de paardenmarkt - hoewel natuurlijk veel klei ner van opzet - altijd blijven bestaan. Enigszins aange past aan de nieuwe tijd, wordt ook de Schiedamse uitgave van de historische paardenmarkt door winke liersvereniging 'De Hoog straat' nieuw leven ingebla- Vanaf 9.00 uur kunnen paarden, pony's en kleinvee worden verhandeld op de Grote Markt. Een van de handelaren zal ongetwijfeld Jaap van der Kraan zijn, één van de weinige veehandela ren uit de Brandersstad. Tot sche en stedebouwkundige waarde. „Met de in gang gezette nieuwbouwplannen in de om geving zal dit pand een waar devolle bijdrage aan een geva rieerd) stadsbeeld leveren", al dus het college in de brief naar het Ministerie waar de definitieve beslissing zal wor den genomen. SCHIEDAM— De gemeente Schiedam heeft een negatief advies uitgebracht aan het Ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur om het pand Schie 84 van de monu mentenlijst af'te halen. Bij de gemeente was een ver zoek binnen gekomen van de eigenaar om het pand van de lijst beschermde monumenten af te halen, omdat onder meer de aangrenzende bedrijfsbe- bouwing nadelig beïnvloed zou worden. Het pand aan Schie 84 is ech ter het enige gebouw in de stad dat een zogenaamde 'in- steekverdieping' heeft en het is volgens het college ook van aanzienlijke cultuur-histori- SCHIEDAM— Burgemeester Scheeres opende vanmiddag de nieuwe vestiging van Randstad Uitzendbureau aan de Rotterdamsedijk. Het oude onderkomen was al enige tijd te klein geworden en daarom is het nieuwe gebouw al begin februari in gebruik genomen. SCHIEDAM De Schiedam se afdeling van de Nederland se Vereniging van Huisvrou wen heeft een drukke periode voor de boeg. Morgenmiddag is er een lezing over de Veluwe in zaal Irene. Aanvang van deze informatieve middag waarop ook dia's van deze mooie streek worden getoond, is 14.00 uur. Volgende week staat in het te ken van de uitstapjes, want dan gaan de dames op dinsdag naar het Haagse hoofdbureau van politie terwijl er donder dag een excursie naar Zeeland op het programma staat. voor mensen met een lage vooropleiding en voor mensen met bijvoorbeeld voortijdig van school zijn afgegaan. Het is dus niet de bedoeling dat iemand met een LTS-oplei- ding de schakel-cursus elec- trotechniek gaat volgen", zegt Noor Samkalden. Noor Samkalden houdt zich namens de Stichting Beroep seducatie bezig met de nood zakelijk voorbereidingen van het project, dat min of meer een logisch gevolg is van het Jeugdwerkgarantieplan, waarbij werkloze jongeren aan een tijdelijke baan wor den geholpen. Op deze manier krijgen zij werkervaring, waardoor de kansen op een vaste baan groter worden. Hoewel jongeren een belang rijke doelgroep zijn voor deze schakel-cursussen, kunnen ook ouderen zich aanmelden bij het Plaatselijk Educatief Centrum in Maassluis en WATERWEG-NOORD In nauwe samenwerking met onder meeF het Gewes telijk Arbeidsbureau en de gemeente Vlaardingen, Maassluis en Schiedam gaan er deze maand twee nieuwe schakel-cursussen van start. Het is de bedoe ling om de cursisten in kor te tijd bekend te maken met het achterliggende werkgebied. Wanneer daar behoefte aan is, kan er na afloop van de schakel-cur sus ingeschreven worden op een vervolgcursus die in september begint. In Maas sluis start half maart de vooropleiding voor de cur sus bejaardenhulp, terwijl deze week de werving voor de schakel-cursus electro- techniek gaat lopen, welke in de Vlaardingse LTS ge geven zal worden. De cursus electrotechniek en de vooropleiding tot bejaar denhulp duren beide vier maanden. Gekozen is voor kleine groepen deelnemers die heel praktijkgericht bezig zul len zijn. Vier maanden achtereen zul len zij drie dagen per week (twee dagen praktijk en één dag theorie) kennismaken met de beroepstak die zij hebben gekozen en met de eisen «die er in de praktijk aan hen gesteld zullen worden. Naast de twee eerder genoemde schakel-cur sussen in de verzorgende en de technische sector, komt er ook nog een derde soort vooroplei ding voor de administratieve sector. Deze zal in Schiedam gegeven gaan worden. Omdat de plan nen hiervoor nog niet hele maal zijn uitgewerkt, is voor lopig alleen zeker dat deze cursus tot administratief me dewerker overheidspersoneel in september van start gaat.' Net als de twee andere series lessen zal ook deze schakel cursus vier maanden duren. Omschakelen „De cursussen zijn bedoeld Ook het arbeidsbureau start een actie om met name jongeren een betere kans op een vaste baan te geven. Vlaardingen, Hoogstraat 159, telefoon (010) 434 31 81 Schiedam, Lange Kerkstraat 17, telefoon (010 426 82 89 Ongeveer tegelijk met de start van de eerste twee schakel cursussen, maakte de direc teur van het Gewestelijk Ar beidsbureau (GAB),de heer J.A. van Lent, bekend dat er een onderzoek kqmt naar de personeelsbehoefte in de me- taal-electrobranche. Reden hiervoor is dat er vanuit het bedrijfsleven stees meer vraag is naar gekwalificeerd perso neel. Inmiddels hebben een groot aantal bedrijven in Maassluis, Vlaardingen en Schiedam een enquêteformulier van het GAB in de bus gekregen. Ver schillende grotere bedrijven worden door medewerkers van het arbeidsbureau per soonlijk benaderd. Met de gegevens die uit de enquête naar voren komen, wil het GAB proberen om eer der in beeld te krijgen aan welk soort personeel er in bij voorbeeld de metaal-electro- branche behoefte is. Om een idee te krijgen van het percen tage LTS-leerlingen dat in deze tak werk vindt, wordt ook het technisch onderwijs in het onderzoek opgenomen. aan het begin van de middag blijven de handelaren op de markt. Ook wanneer de dieren en hun eigenaren - die voor deze paardenmarkt vanuit alle hoeken van het land ko men - weer naar huis zijn, blijft er van alles te doen. De gehele dag is er een bra derie van ongeveer twee honderd kramen, en ook worden er demonstratie ca- roussel-rijden, dressuur en springen gegeven. Er is een grote folkore optocht in het programma opgenomen en de jeugd kan zich vermaken met ponyrijden, terwijl jong en oud mee kunnen doen aan het ringsteken op de Grote Markt. Paraplu mee? Uit een artikel uit het ge meente-archief blijkt dat er vroeger altijd veel belang- stelling voor de paarden markt is geweest. Een min der leuke traditie is volgens datzelfde artikel dat de or ganisatoren en bezoekers van het historische festijn beter hun paraplu mee kun nen nemen. „Want de tradi tie wil dat het op de dag dat het in Schiedam paarden markt is, altijd regent", zo staat in het uit 1948 stam mende artikel te lezen. Vlaardingen en bij de Stich ting Beroepseducatie. Noor Samkalden weer: „Er is te weinig aanbod in de regio om volwassenen te laten in stromen. Door meer korte cur sussen te geven, willen wij proberen die mogelijkheden wat te vergroten. Cursisten worden intensief voorbereidt. In korte tijd hebben ze een afgeronde opleiding, waarna ze de keuze hebben tussen een baan zoeken of inschrijven op een vervolgcursus". Zaterdag wordt er voor het eerst in veertig jaar weer een paarden markt in de stad gehouden. 0 Noor Samkalden. Belangstelling voor de paarden was er duidelijk wel tijdens de laatste paardenmarkt in 1948.

De Havenloods | 1988 | | pagina 3