Harga pakt titel GRIFFIJN SPORT PROFIEL Dammer Van Eyk aan de leiding Matig UVG pakt toch volle winst AKAI I /nel reizen 1 UNISYS OPEL-©- Nelli en Elly gouden paar ©Schiedams Nieuwsblad J i Succes in promotie-wedstrijd Trimfietstocht *mmr\ Sportnieuws naar redactie Ook SVV ten onder in Waalwijk Indeling SZC behoudt positie Koppositie gehandhaafd junioren Als je verder wilt met computers kom dan naar onze OPEN DAG q/cn iST"9 sscHARGA De speler van de week is Gleen Sonneville, van SVV, hij steeg van de 52ste, naar de 47ste plaats pnt. 1 Ed de Goeij Sparta 6.88 2. Hans Loovens S.V.V 6.75 3.Joop Hielle Feyenoord 6.68 4.Carlo L'Ami Excelsior 6.62 5. Bart Latuheru Excelsior 6.52 6.Andre Wasiman Excelsior 6.50 6. Robin Schmidt Sparta 6.50 8. Marco Boogers D.S.'79 6.47 8.Sjaak Troost Feyenoord 6.47 ig SAMSUNG 8. Erik Tanis S.V.V. 647 11.Jules Ellerman Sparta 6.43 12.Henk van Goozen Excelsior 6.42 13. Roy van Duppen S.V.V. 6.41 14.Bert Bartelings D.S.'79 6.40 15.Gerrie Slagboom D.S. '79 6.34 16.Ardie Oosterlee S.V.V. 6.33 17.Aad Leenheer Excelsior 6.28 18.Ed Ridderhof Sparta 6.24 18. Steve Wasiman Excelsior 6.24 20.John Schuurhuizen Sparta 6.23 Organisatie:NPR 01804-25900 DE HAVENLOODS DINSDAG 8 MAART 1988 10-496 TOP 20 In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats. -27 september 1961 te Schie dam. Beroep - Semi-profvoetballer en ge meente-ambtenaar. Huidige club en positie/func tie. - Offensief ingestelde rechter middenvelder bij eerste divi sieclub SW. Vorige clubs. - Geen, ik heb altijd bij SVV gevoetbald, zoals trouwens ook mijn vader, oom en opa. Grootste sportieve succes. - Dat is voor mij de bekerwed strijd tegen Roda JC, nu zo'n drie jaar geleden. Hoewel de Limburgers toen behoorlijk goed draaiden in de eredivisie, slaagden wij erin hen met 3-2 te verslaan en de volgende ronde van de KNVB-beker te bereiken. Grootste sportieve teleurstel ling. - Die vond plalats aan het be gin van mijn voetbalcarrière, nu zo'n zes jaar geleden. Door een ommezwaai in het selec- tie-beleid voor het Olympisch team, ook een aantal full- profs mocht plotseling wor den opgesteld, werd een garde jonge, veelbelovende spelers, waaronder ikzelf, uitgeran geerd. Ambities met huidige vereni ging. - Sportief zie ik de toekomst niet somber in voor SW. De prestaties van de huidige, jon ge spelersgroep gaan ziende rogen vooruit en dat belooft veel goeds voor het komend seizoen. Het is iri dat kader erg jammer dat onze trainer. Popovics, aan het eind van deze competitie vertrekt. Persoonlijke sportieve ambi ties. - Voetballen op het hoogste niveau, dus in de eredivisie, zou voor mij een grote uitda ging zijn. Ik besef overigens terdege, dat het zeer moeilijk is weg te komen bij SW, om dat de club te allen tijde een relatief hoge transferson voor mij kan vragen. Idolen - Ruud Gullit is in mijn ogen momenteel de meest complete voetballer, die op de velden rondloopt. Daarnaast spreekt ook de manier van spelen van Bernd Schuster mij erg aan. Hobby's. - Ik hou ervan zo nu en dan een potje te biljarten. Favoriete muziek. - Eigenlijk alles, behalve ty pisch evangelische klanken. Films, tv-programma's. - Naar wat ik kijk is hoofdza kelijk op toeval gebaseerd, al leen sportprogramma's zoek ik wel eens op. Literatuur, lectuur. - De sportkrant, vooral op za terdag. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam. - Het Schiedamse gemeente bestuur is volgens mij weinig sport-minded, zowel in orga nisatorisch, als financieel op zicht. Als je ziet hoe onbehol pen men de fusie-perikelen in de amateursector behandelt, en SW aan zijn lot overlaat, geeft dat te denken. Daar naast zou meer nadruk op sportieve promotie moeten worden gelegd. Hoe ervaar je het, als ras SW- er, dat er zo gevochten moet worden om de club te behou den. - Hoewel er in het begin wel geintjes over werden gemaakt binnen de spelersgroep, geloof ik dat op dit moment iedereen er van dooi drongen is dat het een dubbeltje op z'n kant zal worden. Het doet mij dan ook goed, dat er zoveel spontane acties van de grond zijn geko men de laatste tijd. Wij probe ren ons steentje bij te dragen door op het veld optimaal te presteren. Zie je oplossingen voor SVV. - Jazeker, ten eerste zou de gepieente ons veel meer moe ten steunen, met name finan cieel en ten tweede moet er een injectie vanuit het be drijfsleven komen, dus goede sponsors aantrekken. De re cette mag geen uitgangspunt vormen voor het financieel beleid, dat gebeurt elders ook niet meer. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat - ...er geheel ten onrecht in Schiedam zo laatdunkend over SW gesproken wordt. Ik ben de eerste om te erkennen dat de prestaties niet altijd even goed zijn, maar gezien de permanente druk waaronder wij moeten spelen, durf ik te stellen, dat wij in veel opzich ten meer prof zijn dan menig topvoetballer maar indien wij ons eigen spel blijven spelen en het hoofd er bij houden acht ik de kans zeer groot dat Schiedam vol gend zaalseizoen door twee teams in de Derde Klasse Dis trict vertegenwoordigd zal worden." SCHIEDAM Zondag 13 maart a.s. organiseert de fiets- toerclub Rijnmond een trim fietstocht over 80 kilometer. De tocht zal door ervaren fiet sers begeleid worden, die er voor zorgdragen dat de ge middelde snelheid niet boven de 25 km./uur zal stijgen. Te vens zullen zij 'pechvogels' behulpzaam zijn, die dus niet aan hun lot worden overgela ten. De tocht voert door de Zuid hollandse polderlandschap en halverwege wordt een korte pauze ingelast. Gezien de snelheid waarmee gefietst wordt is het verplicht deel te nemen op een race- of trim- fiets. De start vindt om 10.00 uur plaats bij de kantine van de wielerbaan Schiedam in het sportpark Harga. De ver wachting is dat de deelnemers om circa 14.00 uur weer terug zijn. De kosten bedragen f 3,50 per persoon. Voor meer informatie, tel. 4357266 of 4703137. waardige manier kampioen te willen worden. In de 8e mi nuut resulteerde dit in een nieuwe voorsprong, na een af geslagen aanval van Frans Rorijs doelpuntte Pauline Meyer met een knappe af- standsworp uit de rebound. Nadat Velox in de 18e minuut tweemaal het geluk aan zijn zijde had, doordat worpen van Ed Pak en Rorijs uit de Rot terdamse korf draaiden, bracht Regina van der Toorn drie minuten later, via een strafworp, de marge toch op twee punten. Door sterk af vangen onder de korf van met name Diana Oostlander hiel den de Schiedammers lange tijd balbezit en konden zo met een 3-1 voorsprong de rust in gaan. Aanvalsdrift In de tweede helft weigerde Harga, ondanks de riante voorsprong, een afwachtende houding aan te nemen. De Schiedammers legden daaren tegen een onstuimige aanvals drift aan de dag, die binnen twaalf minuten resulteerde in een 7-1 voorsprong en een to taal gedesillusioneerd Velox. Doelpuntenmakers waren Sluimer, Edwin Weers en Pak (2 keer). De Schiedamse fans, uitgerust met toeters en vlag gen, begonnen zich meer en meer te roeren, begrijpend dat het kampioensfeest op losbar sten stond. In de laatste tien minuten van de partij werd nog enige keren over en weer gescoord, maar nadat Edwin Weers de stand op 10-3 had gebracht blies arbiter Rots voor de laatste keer. Ogen blikkelijk namen de Harga- supporters bezit van het speelveld en werden de spe lers en coach luidruchtig be jubeld. Toekomst Met het behalen van dit kam pioenschap promoveren de Schiedammers naar de Derde Klasse-District Zuid-West. Na jaren van teruggang en stilstand eindelijk weer eens succes voor Harga, waarbij de rol van trainer Rob van der Graaff van grote betëkeniè" is geweest. Hij heeft zijn ent housiasme voor het korfbal Een optimaal presterend Harga pakte verdiend het kampioenschap. weten over te brengen op zijn spelers, die dan ook vol lof zijn over hun trainer. Over de toekomst is Van der Graaff niet somber: "Natuur lijk realiseren we ons, dat het niet echt gemakkelijk zal wor den komend zaalseizoen, maar ik hoop dat we van onze onbekendheid bij de tegen standers gebruik kunnen ma ken om vooral in het begin van de competitie de nodige punten te pakken. Daarnaast bezitten we genoeg kwaliteit om ons op een prettige manier te handhaven in de districts klasse." Donderdag a.s. speelt Harga om het kampioenschap van Rotterdam tegen de poule winnaar van de afdeling Maassluis. Indien deze wed strijd gewonnen wordt zal Harga de eer van de regio- Rotterdam moeten verdedigen op het Kampioenschap van Nederland in Almelo, het weekend daarop Succes De tweede Schiedamse korf balclub in de Eerste Klasse Rotterdam, Succes, is er in zijn laatste competitiewed strijd in geslaagd zich te plaatsen voor de promotie wedstrijd, om een plaats in de Derde Klasse District. In de uitwedstrijd tegen Velox (al weer) overspeelden de Schie dammers hun tegenstander en wonnen zeer overtuigend met 6-12. Na de zware nederlaag in de laatste thuispartij, waarmee de kans op het kampioen schap vergooid werd, speelde Succes tegen de Kralingers als herboren. De basis voor de overwinning werd in de eerste helft gelegd, toen de Schie dammers tot 1-6 wegliepen. Na de pauze was er korte tijd sprake van een inzinking, maar Succes herstelde zich tijdig, om te finishen op 6-12. Topscorers waren Cathy van Gorp, die 3 keer doelpuntte, en Cees Jonkman en Hilly Huigen, die beiden 2 maal scoorden. Dinsdagavond a.s. speelt Suc ces de promotiewedstrijd te gen Jodan Boys uit Gouda. Trainer Ton van Nunspeet is vol vertrouwen: "Het is ons bekend dat Jodan Boys een fors spelletje korfbal speelt, SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk deze telefonisch door te geven, tel. 4352911. SCHIEDAM SW is er niet in geslaagd de imposante uit slagenreeks van het Waal- wijkse RKC te doorbreken. De Brabanders, die deze competi tie al 24 wedstrijden ongesla gen waren, voegden met een simpele overwinning op de Schiedammers hun puntento taal op tot 49. In de eerste helft werd een ongeïnspireerd spelend SW door RKC overklast en ge makkelijk op een 3-0 achter stand gezet, door doelpunten van Schapendonk en Brands (2 keer). Na de pauze deden de Schie dammers via Sonneville, die met een prima schot scoorde, iets terug, maar RKC toonde zich oppermachtig. Wederom Brands en Joore tilden de eindstand, voor circa 3.000 toeschouwers naar 5-1. SW bezet nu de elfde plaats met 21 punten uit 24 wedstrijden. partij was door een arbitrale blunder, de scheidsrechter verzuimde in de allerlaatste minuut te fluiten bij een Schiedamse strafyrorp en gaf de bal wegens treuzelen aan Velo dat meteen toesloeg, door de Wateringsen met één punt verschil gewonnen. Dat UVG dus nog een appeltje te schil len had met Velo was duide lijk, maar in het spel kwam dat nie echt tot uiting. In de beginfase deed Velo wei nig onder voor UVG, tot 3-3 liepen de ploegen gelijk op. Tussen de tiende en zestiende minuut sloegen de Schiedam- sen een ruime bres. Eerst scoorde Angela Venturini uit een snelle break, daarna via een hoekschot, toen doelpunt te Monique Helmer tweemaal en tenslotte bepaalde Anja Hollander de stand op 8-3. Zonder bovenmatige inspan ningen en uitzonderlijk goed korfbal slaagde UVG erin deze marge vast te houden, om met 10-6 de rust in te gaan. Findschot De eerste tien minuten van de SCHIEDAM— De mannen- ploeg van waterpolovereni- ging SZC presteert de laatste weken vrij constant. Werd vo rige week, na een goede wed strijd, gewonnen van Gouda (met 2-5), dit weekend be haalden de Schiedammers een gelijkspel tegen Wiekslag uit Barendrecht. Door dit resultaat behoudt SZC de vijfde positie en kan dit seizoen zorgeloos uitspe len. Een weinig overtuigend UVG kwam relatief gemakkelijk aan zijn punten. liefst vijf punten achterstand op UVG. De voorsprong op EMM bedraagt drie punten, met nog drie wedstrijden te spelen. tweede helft bepaalde Velo het beeld en zochten de Schie damse handbalsters hulpeloos naar hun normale vorm. Werd voor de pauze het zwakke in dividuele optreden van diver se speelsters gecompenseerd door sterk collectief spel van UVG, vooral in defensief op zicht, na de rust vielen er ga ten in de Schiedamse verdedi ging zo groot als een huis. Dankbaar accepteerde Velo de geboden kansen om zelfs tot 10-10 terug te komen. Tot 13-13 had UVG moeite Velo te volgen, om daarna weer op het normale peil te geraken. Twee snelle breaks van respectievelijk Ingrid Dulfer en Sonja van Velzen resulteerden in een 15-13 voorsprong en in de laatste zeven minuten van de wed strijd toonden de Schiedamse handbalsters zich oppermach tig. Twee knappe aanvalopze- tjes afgerond door Ineke Kroon en even zoveel, als gra naten inslaande, worpen van Karin ten Wolde bepaalden de eindstand op 20-15. Speelde UVG over het geheel genomen een bijzonder matige wed strijd, één speelster mag niet onvermeld blijven. Doelvrou- we Annette Kroon presteerde andermaal op hoog niveau en het is vooral aan haar te dan ken dat de Schiedamse hand balsters zo'n ruime voor sprong op de ranglijst behou den. De concurrentie met betrek king tot het kampioenschap is dit weekeinde gehalveerd. EMM wist wel twee punten binnen te halen, tegen DWS, Animo daarentegen verloor verrassend en heeft nu maar DWS De andere Schiedamse hand bal-eerste klasser, DWS, zak te opnieuw een plaats op de ranglijst en ziet het degrada tie-gevaar met rasse schreden naderen. Tegen EMM ging het met 19-15 ten onder en bezet nu de tiende positie, er staan nog maar twee ploegen onder de Schiedamsen geklasseerd. CENTRALE VERWARMINGS /Cx AIRCONDITIONING Lid van de algemene vereniging voor de centrale verwarmings- en luchtbehandelings-industrie MERCURIUSSTRAAT 41. VLAARDINGEN. TEL. 010-4342211 SCHIEDAM Hoewel het damkampioenschap van Schiedam dit jaar wat lang zaam op gang komt manifes teert zich in de hoofdklasse een duidelijke leider in de persoon van Rob van Eyk. Voor de hoofdklasse werden 6 partijen gespeeld. De grote verrassing van deze ronde was de nederlaag van Ron Heus- dens tegen Paul Boerrigter Heusdens ging te aanvallend van start, kwam in de proble men en ging tenslotte in verlo ren positie door zijn vlag Koploper Van Eyk profiteerde handig an de tijdnood waarin zijn tegenspeler Leo Mous verzeild raakte en behaalde wederom een overwinning. Wim Vrijland versloeg Peter Lansbergen, die in tijdnood remise uit handen gaf, na een partij waarin flink geruild werd. In een mooie partij boekte Peter Poot zijn eerste overwinning tegen Joop van der Schalk. Ook Gert van Wil ligen kwam tot zijn eerste winstpartij en wel ten koste van Mathieu Smit, na een par tij die door wederzijdse tijd nood gekenmerkt werd. Piet Basitaanse, die zijn partijen dit kampioenschap zeer snel speelt, kwam remise overeen met Tiny Mous. Na 4 ronden leidt Rob i Eyk met 7 punten uit 4 partij en, Boerrigter volgt met 5 uit 3 en derde staat (vertekend) Wim Vrijland met 4 uit 2. Overigens heeft Ron Heusdens zich wel geplaatst voaor de finale van Nederland-per soonlijk van de KNDB, via een overwinning op Brouwers. SCHIEDAM Op zeer overtuigende wijze hebben de korfballers van Harga afgelopen woensdagavond het kampioenschap van de Eerste Klasse-afdeling Rotterdam binnengehaald. De Schiedammers deklas seerden hun tegenstander Velox en stelden met een 10-3 overwinning de titel veilig. Werd vooraf gesteld dat de Schiedammers aan een gelijk spel genoeg hadden om het kampioenschap te veroveren, in de wedstrijd tegen de Kra lingers bleek snel, dat Harga juist deze laatste partij van dit zaalseizoen had aangegrepen om nog eens alle kwaliteiten, die de ploeg bezit, ten toon te spreiden. Voor een aanzienlij ke supportersschare (ondanks de concurrentie '-an Europa Cup-voetbal op tv) zetten de manschappen van coach Rob van der Graaff vanaf het be gin Velox de duimschroeven aan. Deze Schiedamse dadendrang werd in de eerste minuut reeds geïllustreerd door een prima openingsscore van Onno Sluimer. Velox gooide nog wat roet in het eten door in de 4e minuut op gelijke hoogte te komen, maar daarna was het louter Harga dat de toon aangaf. Met vinnig ver- dedigingsspel, attente balver overingen en goede aanvals- combinaties toonden de Schiedammers aan op een Samenspel van Regina van der Toorn en Frans Rorijs. SCHIEDAM Dé indeling voor het A-junioren voetbal kampioenschap van Schiedam is als volgt uitgevallen. Poule A: Ursus, Demos, Ex celsior '20, DHS, PPSC, Olympus. Poule B: Hermes DVS, HBSS, WK, SFC, SVDPW, Schie dam. De wedstrijden zullen op maandagavonden worden af gewerkt, te beginnen op 11 april. De aanvangstijd is 18.30 uur. Dinsdag 17 mei wordt er ge speeld om de 3e en 4e plaats en donderdag 19 mei vindt de finale plaats. Deze wedstrij den worden gespeeld op het terrein van Hermes DVS, aan vang 19.00 uur. Het RISO leidt jaarlijks 500 men sen op voor een automatiserings- beroep. Op 22 augustus 1988 starten de nieüwe dagopleidingen voor as sistent microcomputers, assistent logistiek management en appli catie programmeur. Cursusduur 10 maanden Kosten f 335.00 (exl. boeken) Imf 010-4114244 Voorwaarden: niet ouder dan 22 jaar op 22 augustus 1988 - vooropleidingsniveau LBOc/ MAVOd/HAVO/VWO - deelname aan selectietest Open dag op woensdag 9 maart 1988 15.30 18.30 uur ROTTERDAM Goud voor Nelli Cooman en Elly van Hulst, de twee 'Rotterdamse' atletes slaagden erin tijdens de Europese indoorkampioen schappen in Boedapest op res pectievelijk de 60 meter en 3.000 meter als eerste te eindi gen. De spanning van Nelli was groot. Had zij gewonnen of een van de twee Oostduitse atletes Möller en Göhr. Ze barstte in tranen uit toen bleek dat ze voor de vierde maal de titel had veroverd. Elly van Hulst zei daarente gen na afloop: „Ik was zo zelf verzekerd. Ik ging voor goud, na zilver van vorig jaar. Was het niet gelukt dat zou ik bij zonder teleurgesteld zijn ge weest". SCHIEDAM— De handbal sters van UVG hebben zich tegen Velo gewroken, maar de wijze waarop was alles behal ve overtuigend. De Schiedam sen hadden een sterk eind- schot nodig om hun tegen stander af te schudden, met 20-15 te zegevieren en zo de koppositie te behouden op de ranglijst. Voor de wedstrijd werden door menigeen herinneringen opgehaald aan de uitwedstrijd tegen Velo in Wateringen. Die

De Havenloods | 1988 | | pagina 5