TWINTIGSTE VISMA AHOY' RUIMER VAN OPZET VISMA AHOY ©DE HAVENLOODS Van 23 tot en met 27 maart Visherkenningsboekje weer verkrijgbaar De Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij (OVB), kmt dit jaar met een grote stand. In diverse aquaria worden verschillende vissoorten getoond op een manier zoals ze in de natuur niet vaak te zien zijn. Goed nieuws omtrent het zeer succesvolle boekje waarin alle voorkomende vissoorten van ons land staan afgebeeld, met een korte biologische omschrijving. Dit 'Visherkenningsboekje' is op de stand verkrijgbaar voor f 2,50. Voor de bezoeker zijn er ook gratis knipplaten, stickers, infobladen en brochures verkrijgbaar over het werk van de OVB. Uit deze informatie blijkt dat de OVB meer doet dan alleen vis kweken voor verenigingen en beroepsvissers. Zij geeft erg veel informatie en organiseert een aantal cursussen, waaronder de cursus jeugdbege leider. Op een wand wordt uitleg gegeven wat er gebeurt met het geld dat u betaald voor de sportvisakte. Hengelsportgroothandel op en tussen boten De botensector op de Visma kent dit jaar een fikse groei. In samenwerking met de groothan del 'Grovic', voorheen Vic van Heeswijk, wordt tussen de uitge stalde boten veel aandacht ge geven aan het zeevissen vanaf grote en kleine boten. Grovic zal een aantal boten uitrusten met biggame-hengels en reels die speciaal uit Amerika overko men. Op deze manier kan de echte zeehengelaar wegdromen en het 'neusje van de zalm' op dit gebied aanschouwen. Op de stand van 'Grovic' zullen alle materialen worden geshowd, waaronder het Olympic-pro- gramma en Denn molens en reels. DONDERDAG 10 MAART 1988 10-586 'Vissen, Sportief ontspannen', luidt het motto van de hengelsporttentoonstelling Visma Ahoy'. Deze jubileumbeurs wordt door een toe name van het aantal deelnemers, ruimer van opzet, dat in het voordeel van de bezoeker zal werken. Zo komt er een grote vijver, met daar omheen een terras en over het water een brug waar modeshows worden gehouden. Vanaf een steiger kan gevist worden op houten vissen die bij vangst een prijs opleveren. De looppaden worden ruimer van opzet, waardoor men zich wat gemakkelijker kan voortbewegen. Zoals het zich nu laat aanzien komen diverse groothan dels met hun nieuwe collecties, waaronder vele primeurs. De Visma-bezoeker kan op hetzelfde toegangsbewijs de beurzen 'Adventure' en 'Vrij en Aktief' bezoeken die gelijktijdig plaatsvin den. Vijf nieuwe i hengelsportboeken i Op de stand van 'Het Vis- blad Extra' zijn vijf nieuwe boeken over de hengel- sport verkrijgbaar, uitgege- ven door Trendboek B.V., in samenwerking met Spectrum: 'Op jacht naar grote karper' van Rini Groothuis, 'Praktijkboek voor kanjersnoek' van Bert Rozemijer, 'Haken en kno- j: pen' van Kees Ketting en 5 Wim Alphenaar, 'Aas en ij voer' van Pierre Brons- ij geest en Huub van Zetten ij en 'Vissen het hele jaar ij door', een standaardwerk i; in full-color door de topau- ji teurs van Nederland ge- j: schreven. Deze boeken 5 zullen ook bij andere stand- ij houders op de Visma te ij koop zijn. Op de stand van ij 'Het Visblad Extra' komen f enkele auteurs hun boeken signeren. Tekst: door Pierre Bronsgeest Foto's: Dick Hogerwerf jr. Zwartvissers verder beperken Kanjers van snoeken, snoekbaarzen en karpers zullen weer rondzwemmen in de grote vijver van het ministerie van Landbouw en Visserij. Helaas worden nog veel van deze vissen 'zwart' gevangen. Dit jaar start het ministerie een experiment in de vier grote steden Rotterdam, Den Haag, Amsterdam en Haarlem, om visakten ook via de hengelsportwinke liers aan te bieden. Daar naast blijven de akten ge woon bij alle postkantoren verkrijgbaar. Met deze aan vullende verkooppunten hoopt minister Braks het zwartvissen verder te be perken. WK-team op stand van Silstar Van antiek tot soundbox Op de stand van Paul Goedvolk uit Haarlem ziet de bezoeker de laatste snufjes op hengel- sportgebied maar ook de eerste. De standhou der heeft de hand weten te leggen op een partij antieke hengelsportmaterialen die tijdens de Visma worden getoond. Zeker geen antiek is de reflector voor de petroleumvergasser, een handige vinding die naast reflecteren ook het lampenglas tijdens het transport beschermt. Het zijn twee scharnierende delen, die in elke stand zijn in te stellen. Op deze manier kan de strandvisser zelf de hoeveelheid licht richten en regelen. Goedvolk brengt bovendien een uitgebreid as sortiment loodmallen om zelf lood te gieten, zoals voor loodhagel, schuiflood, wartellood, jigkoppen en diverse soorten zeelood. Op de stand treft men verder aan de 'Carp-Catcher', de karperhaak waarmee 'het monster' van Lac Casien werd gevangen. Eveneens nieuw voor de karpervisser is het lokmiddel 'Biotrak'. Verder brengt Goedvolk extra dunnen dreggen, extra dun staaldraad, fluorkralen en een nieu we supersterke hakentang. Het totale program ma staat in zijn nieuwe catalogus. De hengelsport groothandel Sil star uit Weesp grote stand op jubileum plete WK-team dat vorig jaar in Portugal Deze top hengelaars ge informatie over alle nieuwe hengels, haken, nog wel een ge heim voertje. Vliegbinden tussen ruimtevaart Bij Henk Peeters kunnen dit jaar veertig aspirant vliegbinders gelijktijdig hun eerste kunstvliegje binden onder deskundige leiding. Peeters stelt hiervoor alle materialen beschikbaar. Uit Zweden brengt Henk twee nieuwtjes: een onderlijnendoos voor zeven verschillende diktes nylon en een nieuwe vliegenreel. Deze reel is superlicht en kent een groot spoel binnendiameter. De 'Karpens Loop', loopt op drie kogellagers en is in verschillende maten verkrijgbaar. Peeters brengt op de Visma tevens hengels vervaardigd van IM6, een nieuwe carbonsoort afkomstig uit de ruimtevaart. Dit materiaal is niet alleen lichter, strakker en dunner, maar ook vele malen sterker. Verder vindt men bij deze standhouder tijdens de Visma Japanse vliegbindhaken van het merk TMC, vliegenreels van de Amerikaan Hank Ross, Drum vrijetijdskleding, een nieuwe collectie kee perwaer-wax kleding, nieuwe rubbere laarzen van Le Chameau en een assortiment neoprene waadpakken. Isma Ahoy Ahoy' ts ge- f van 23 tot en met 27 maart van: 11.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 uur. Zaterdagavond en zondagavond geslo ten. Toegangsprijzen: 8 gulden voor voiwas- «nen; 5 gulden voor sugd tot en met veer tien jaar; 6 gulden voor 65-ptussers en een geztnskaart kost 19 gulden. Deze geef! toegang aan twee vol lenen en twee ïren tot veertien jaar. Lange matchhengel en super reelringen Op de stand van Wout van Leeuwen is het feest. Deze fir ma heeft, als enige deelnemer, alle Visma's meegemaakt. Spectaculair zijn de nieuwe matchhangels, gemaakt van ke- vlar en verkrijgbaar in de lengte 5.25 en 6.00 meter. De blanks voor deze hengels werden spe ciaal gemaakt. Wie de naam VNfout van Leeuwen zegt, denkt direkt aan winkle pickers! In het nieuwe programma heeft deze firma een aantal feederhengels opgenomen, die een verleng stuk vormen op het winkle pieker 'gebeuren'. Deze feederhengels zijn geschikt voor het vissen met zware voerkorven en verkrijg baar in 3.00 m. (tweedelig), 3.40 m. (tweedelig) en 3.50 (driede lig). Bij alle drie wordt een reser ve top bijgeleverd. Net zo spectaculair zijn de nieu we reelringen van het merk Fuji te noemen die Wout van Leeu wen op zijn hengels bouwt en Sleepdobber voor de snoekvisserij Hengelsport Zuid uit Amsterdam komt op deze jubileumbeurs met een nieuwtje voor het slepend vissen op snoek. Het gaat hier om een dobber met een groot drijfvermogen en de bevestiging op de lijn. Met deze dobber kun nen flinke voorns of haringen al slepende worden 'gepresen teerd' zonder dat de vis de dob ber onder zal trekken. Dus wan neer deze omlaag gaat, dan is het echt beet! Ook nieuw is een schitterende vistas met veel ruime zakken en vakken, speciaal bestemd voor de karpervisser. De tas is voor zien van een brede draagriem, schouderriem en is ook als rug zak te dragen. Daarnaast vindt men bij deze stand een uitge breide collectie hengels met name vóór het vissen op snoek baars. los verkoopt. Zo'n reelring be staat uit twee delen, een deel met een uitsparing voor de mo lenvoet en het andere gedeelte draait hier excentrisch omheen en zet de molenvoet muurvast op het kurk. De ringen zijn lever baar in setjes van twee in de maten 24 en 27 millimeter. Op deze stand treft u verder aan een serie nieuwe zeehengels, een serie boothengels gemaakt van Tri-Cast carbon-kevlar, een waterdichte zeeviskanis en een in Nederland ontwikkelde Ref- lex-beetverklikker, die water dicht is en voorzien van een in put-plug voor versterkers en vo lumeregelaars. Tijdens de beurs verschijnt de nieuwe catalogus. Winkle pieker van Tom Pickering Zonder enige twijfel mag de Engelsman Tom Pickering 'de wedstrijdvisser' onder de- wedstrijdvissers worden genoemd, zeker als het gaat om vissen met de matchhengel en winkle pieker. Op de stand van Edward de Heul en Jan van 't Hart, zal een lange winkle pieker, ontworpen door deze Pickering, verkrijgbaar zijn onder de naam 'Sure Strike Trophy Feeder' hengel. De hengel heeft een lengte van 3.05 m. en is voorzien van twee verwisselbare toppen Sure Strike' heeft een goede naam als het gaat om zeehengels. Vorig jaar werden de Dutch Distance zeehengels uitgebracht, kortweg ook wel verwerp- machines genoemd. Dit jaar zijn deze hengels voorzien van een andere ondergreep, die lichter is en de wikkels zijn voorzien van twee-componentenlak. Een nieuwtje voor de karpervisser zijn de steunen die men tot een stellage kan opbouwen om twee of vier beetverklikkers aan te be vestigen en natuurlijk om de karperhengels zelf er op te leggen. Een perfect systeem dat een voudig in elkaar wordt gezet en over een geringe transportlengte beschikt. Daarnaast vindt men bij mm 1 lü WÊm beide heren flavours van Rod Hutchinson, Robin Red een nieuwe ingrediënt voor het maken van boilies Cortland gevlochten nylon voor het maken van haaronderlijnen op klossen van 45 meter. Tevens een nieuwe serie zeehengels waarvan de top op drie verschillende onderstukken kan worden geplaatst en er drie typen hengels ontstaan, te weten: een strandhengel, een lange boothengel en een korte boothengel. Telescopische matchpicker Op de stand van Van Maanen Hengelsport treft men bijna het compleet i nieuwe programma aan van Silstar. Opvallend is de CX 41 matchmolen, ge- i maakt van carbon en uitge rust met een traploze slip. Voor de karpervisserij zijn er de Powerwind karper- hengels, de T raverse X een hengel die door een kruis lingse graphitedraad de blank versterkt. Ook nieuw is de Carbon Composite karperhengel, een holglas hengel versterkt met car bon, gedeelde handgreep, graphite reelhouder en de telescopische matchpic- ker. Een winkle pieker die je in de binnenzak kunt mee- nemen, verkrijgbaar in vier i lengten van 1.80 tot en met 2.70 meter.

De Havenloods | 1988 | | pagina 7