DWS worstelt en komt boven DHS door beperkte aanvalskracht onderuit SPORT PROFIEL Veel spanning in damkampioenschap Degradatiegevaar afgewend Overwinning Asvion zonder glans Ron Heusdens Elfde bridgedrive Forumavond over 'De scheidsrechter' Sportnieuws naar redactie Ed de Goey moet oppassen /nel icizen OPEL"©- AKAI UNISYS ©Schiedams Nieuwsblad J I j SCHIEDAM De sport hal Margriet vormde zon dagmiddag het decor voor een handbalwcdstrijd tus sen twee ploegen, die zich beide reeds enige weken in de hoek bevinden waar de zo bekende klappen vallen. Aan de ene kant Het Schic- damsc DWS, dat de laatste tijd van een goede sub-top per een angstige degrada tiekandidaat werd en aan de andere zijde Animo, dat lang lijstaanvoerder was, maar terugviel naar een anonieme middenmoot-po- sitie. Het was dus vooraf duidelijk dat men hier te doen had met twee teams die al enige tijd hopeloos uit vorm waren en hoopten zich door middel van deze wedstrijd enigszins te herstellen. Beide ploegen gin gen dan ook fel van start en wisten aardige kansen te creë ren in de beginfase. Het mag als een teken aan de wand worden gezien dat DWS als eerste toesloeg. Jannet Eggel- meyer opende de score in de 5e minuut en dertig seconden later rondde Christa Neer- voort een excellente pass van doelvrouwe Geja Lubbers af zodat DWS op 2-0 stond. Scherpte In de tien minuten die volgden golfde het spel op en neer, maar werd vooral duidelijk waarom beide teams zo gekel derd waren op de ranglijst. DWS noch Animo bezat de noodzakelijke scherpte en beide ploegen ontbeerden speelsters, die de kar kunnen trekken. Er werd dan ook Hardwerkend DWS wendt degradatie af hoofdzakelijk geduelleerd op het middenveld en de schaarse doelkansen werden om zeep geholpen. Pas in de 15e mi nuut slaagde DWS erin te sco ren, Simone Steenbergen bracht met een snoeiharde worp de marge op 3 doelpun ten. Op dat moment hadden de Schiedamsen hun oppo nenten de genadeklap kunnen toebrengen, want alles wees erop dat Animo, ondanks het feit dat het niet slechter speel de dan DWS, er niet meer in geloofde. Het was echter tot driemaal toe Christa Neer voort die verzuimde te scoren, twee keer stuitte zij, na prima breaks van achter uit, op de Animo-keepster en een straf- worp uit haar handen beland de op de paal. Meteen daarop wisten de Rijswijksen voor de eerste maal te doelpunten, maar Simone Steenbergen sloeg terug met een prima harde stuitworp, 4-1. De rust stand werd uiteindelijk 4-2, nadat Animo eerst nog een strafworp miste. In de tweede helft trok Animo fel aanvallend uit de start blokken, maar de paal stond Rijswijks succes in de weg. Aan Schiedamse kant misten de schoten van met name Jac queline ten Wolde precies. Met goed doorzetten aan de cirkel zorgde Leny Zandber gen voor 5-2. Twee tijdstraffen aan Schie damse zijde, voor Karin van de Brand en Jannet Eggel- meyer, veroorzaakten een we deropstanding van Animo. In de 15e minuut leidde het plotsklaps met 5-6. Toen toonde DWS aan te kunnen knokken. Met veel energie en vechtlust hernamen de Schie damsen het initiatief en kwa men via Christa Neervoort, die wederom profiteerde van een uitstekende pass van keepster Lubbers op 6-6. Veel duels werden fel vrouw- op-vrouw uitgevochten en het publiek leefde hartstochtelijk mee. Het was een ieder duide lijk dat de partij zijn beslis sende fase was ingegaan. Eerst was het DWS dat scoor de, een snelle break werd pri ma afgerond door Ferentia van Wieringen, maar meteen kwam Animo weer op gelijke hoogte, 7-7. De zenuwen eis ten hun tol, Marian den Har- tog zag haar strafworp de mist in gaan en beide coaches ston den vertwijfeld langs de zij lijn In de 27e minuut kreeg kreeg DWS een nieuwe strafworp, ditmaal plaatste Christa Neervoort zich achter de bal. Koelbloedig liet zij het net bollen en toen Marian den Hartog in de voorlaatste mi nuut 9-7 aantekende was de het hek van de dam. Luid ruchtig telden de Schiedamse supporters de laatste secon den af, zich realiserend dat degradatie definitief was af gewend UVG UVG kan komend weekend kampioen worden van de eer ste divisie en rechtstreeks promoveren naar de hoogste handbalklasse van het land. Zondag wonnen de Schiedam sen de zware uitwedstrijd van Hercules met 13-18. Omdat EMM ook won blijft de voor sprong van 3 punten gehand haafd met nog twee wedstrij den te spelen. SCHIEDAM - Met aantrek kelijk hockey had het weinig te maken, maar de heren van Asvion sloten het treffen met HOCO wel winnend af. Puur afgaand op de resultaten, ver volgt het elftal van trainer Huub van Riggelen de goede prestaties van de eerste helft van de competitie in deel twee dus. Nadat stadsgenoot Spirit verleden week het nakijken had gekregen, vertrok HOCO zondagmiddag met lege han den van sportpark Thurlede. Asvion won met 2-1. De Schiedamse hockeyers be gonnen onzeker. De verdedi ging sloot goed, maar van een opbouw van achteruit was geen sprake. Deels omdat de aanvallers van Asvion ver zuimden voor hun tegenstan- oer te kruipen, en gedeeltelijk omdat de lange klappen van achteruit veel te vaak slecht geplaatst waren. Op een schaarse uitval na kon HOCO evenmin de indruk wekken aanvallend op scherp te staan en dus kon Asvion ongestoord zoeken naar ande re oplossingen. Uitblinker Cees Leijs was voor rust het dichtst bij de openingstref fers, maar hij werkte de bal In deze rubriek treedt we kelijks een Schiedamse sportvrouw of -man voor het voetlicht. Geboortedatum, en -plaats. - 14 mei 1962 te Rotterdam. Beroep. - Leraar wiskunde en infor matica. Huidige club. - Damclub Schiedam, uitko mend in de Eerste Klasse. Bij dammen is i.t.t. schaken geen sprake van vaste bordspelers, hoofdzakelijk tactische over wegingen bepalen op welk bord je speelt. Vorige clubs. - Het behalen van het Neder lands Kampioenschap bij de jeugd in '81. Dat was feitelijk mijn doorbraak. Grootste sportieve teleurstel ling. - Dat is het Jeugd-Wereld- kampioenschap meteen daar op, dus ook in '81. Vooraf hoopte ik daar wereldkam pioen te worden, maar door de zeer sterke tegenstand van met name de Sovjets, Diyb- man en Weerny (die nu beiden aan de wereldtop staan), mis lukte dat volledig en werd ik slechts zesde. Ambities met huidige vereni ging. - Het moet mogelijk zijn op een gegeven moment de hoofdklasse te bereiken, voor al omdat er binnenkort twaalf teams worden toegelaten. De Damclub Schiedam zit de laatste jaren duidelijk in de lift en een plaats in de hoofd klasse is een mooi doel om naartoe te werken. Persoonlijke sportieve ambi ties. - Ik hoop op het Nederlands Damkampioenschap, dat 26 maart a.s. aanvangt, te plaat sen voor het WK. Er zijn nog drie plaatsen te verdelen en met voorzichtig, behoudend spel zal ik trachten geen enke le partij te verliezen en er één of twee te winnen. Dat zal niet meevallen, omdat het veld uit gerenommeerde dammers als Clerc, Sijbrands, Van der Wal en Jansen bestaat. Idolen - John McEnroe. Tennis is een lievelingssport van mij en ik beschouw McEnroe als de beste, meest attractieve speler aller tijden. Hobby's - Naast uiteraard dammen, hardlopen, bridgen en scha ken. Favoriete muziek - Alle muziek die uit de jaren zestig voortkomt. Films, tv-programma. - Op tv hoofdzakelijk sport programma's, vooral met schaatsen en voetbal. Daar naast zie ik graag klassieke spektakel-films vlstf|partacus e.d. Literatuur, lectuur. - Zo af en toe lees ik dikke, historisch-getinte romans. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam - Over het algemeen ben ik te vreden. Veel sporten zijn goed uitgerust en ook de jaarlijkse kampioenshuldiging vind ik heel aardig. Verder krijgt de damsport op het publicitaire vlak redelijk veel aandacht. Hoe komt het dat dammen al tijd ondergeschikt is aan scha ken? - Dat ligt op de eerste plaats aan het aantal beoefenaars van de sport, in Nederland schaken vier keer zoveel men sen, als dat er dammen. Daar naast is het schaakbord veel internationaler georiënteerd, in vrijwel alle landen van de wereld wordt geschaakt. Bij het dammen zijn er slechts twee toppers, namelijk Neder land en de Sovjet-Unie, en verder wordt het veld bevolkt door zeer veel ontwikkelings landen en dat blijkt toch min der aan te spreken bij het gro te publiek. Wat moet daar aan gedaan worden. - Het belangrijkste is dat er meer geld in de damsport wordt gepompt, het liefst door middel van sponsors. Hier door zouden meer topdam- mers zich puur op hun sport kunnen concentreren en tot betere prestaties komen. Op dit moment kan slechts een zeer klein deel van de Neder landse dammers leven van zijn sport, zoals Wiersma en Van der Wal, die beiden veel simultaan spelen en damru- brieken schrijven. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... - ...ik hoop op het komende NK in Putten veel succes te hebben. Dat is ook afhanke lijk van het feit of ik er in slaag goede huisvesting te vinden, in plaats van het aan gewezen hotel. Daar is het wel bijzonder gezellig, maar dat gaat ten koste van de zo nodi ge voorbereiding en concen tratie. SCHIEDAM De Neder landse Vereniging van Huis vrouwen heeft de elfde speel dag van haar bridge-competi- tie achter de rug. Er volgen nu nog twee ronden met een ex tra slotdag op 15 april. De beste prestatie werd deze ron de geleverd door de dames De Jong - Marinissen, die een score laaide van 68.75%. De star^l aan koplFongewijzigd 1. Lauwaars - Voorwinde, score 61.90% totaal 639.99%; 2. Brussé - Van Eyk, score 58.73& totaal 633.75%; 3. Adriaansens - Meerwaldt, score 56.35% totaal 609.53%. SCHIEDAM Op donder dag 17 maart a.s. organiseert de Schiedamse Scheidsrech ters Vereniging een forum avond met als onderwerp 'De schiedsrechter'. Hiertoe zijn 5 deskundigen uitgenodigd: John Blanken- stein, scheidsrechter betaald voetbal; Jaap Bax, radio sportverslaggever; Pim Doesburg, ex-doelman PSV; Govert van de Borden, COVS Nederland; Sandor Popovics, trainer SVV. Het is de bedoeling dat ieder forumlid gedurende circa 10 minuten 'zijn scheidsrech ter' aan de toehoorders over brengt. Na de pauze hoopt men op een levendige en leerzame discussie. Iedereen is welkom. De avond wordt gehouden bij SV&HV Schie dam en begint om 20.30 uur. K DHS bleek onmachtig om de snel opgelopen achterstand ongedaan te maken. SCHIEDAM ühs is er niet in geslaagd stadgenoot en kampioenskandidaat SFC een grote dienst te bewijzen. Te gen topper Feyenoord gingen de Schiedammers met een 0-1 nederlaag ten onder. Het vonnis over DHS werd ei genlijk al na circa een kwar tier voltrokken. Tegen de ver houding in, DHS drong goed aan, maar stuitte steeds io de uitstekende Feyenoord-kee- per, scoorden de Rotterdam mers toen 0-1. Daarna verhief Feyenoord het verdedigen van die kostbare voorsprong tot hoogste goed en restte DHS niets ander dan jagen op de gelijkmaker. Voor de rus re sulteerde dit in een licht over wicht van de Schiedammers, in de tweede hejft ontspon zich daarentegen een weinig verheffend schouwspel op het middenveld. Feyenoord trachtte steeds op nieuw met vertragend, doch goed verzorgd combinatiespel het tempo uit de wedstrijd te halen en DHS volstond met opportunistische lange trap pen van achter uit. Echte mo gelijkheden wisten de Schie dammers na de pauze niet te creëren, alleen een keihard in geschoten vrijë schop van Piet Roozen leidde- tot enige ver warring in het Rotterdamse strafschopgebied. Teleurstelling Naarmate de partij vorderde SCHIEDAM Voor het dam kampioenschap van Schiedam werd eindelijk een volledig programma afgewerkt. In deze ronde werden vijf partij en beslist. Eén partij werd af gebroken, die tussen Gert van SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911 Leo Mous behaalde zijn eerste overwinning, hij strafte een aantal fouten van Van der Schalk goed af. R«n Heusdens las tegenspeler Mathieu Smit danig de les. Na een Roozen- burg-opstelling koos Heus dens voor de Partie-Bonnard. Smit nam te laat tegenmaat regelen, probeerde zich er nog uit te ruilen, maar moest na 32 zetten opgeven, hij had geen enkele goede zet meer. Tiny Mous pakte zijn tweede zege, ditmaal ten koste van Lans bergen, die vreselijk in tijd nood kwam. De partijen tussen respectie velijk Poot en Bastiaanse en Vrijland en Van Eijk eindig den in remise. Na 5 ronden is de stand in de hoofdklasse: 1. Rob van Eijk 5-8, 2. Tiny Mous 4-6, 3./4. Paul Boerrig- ter èn Wim Vrijland 3-5, 5. Ron Heusdens 4-5. In de eerste klasse vijf partij en. Suyker blunderde tegen De Jager, hij verzuimde een dam te nemen en verloor. Ro nald van Dijk won met over macht van Floor Pauw. Luiten en Van der Linden speelden remise. Thijs Huijs overspeel de Theo vrijland en onderaan boekte Ronald Wisse zijn eer ste winst, ten koste van Lu- eassen. Floor Pauw en Thijs Huijs gaan samen aan de leiding met 6 punten uit 4 partijen. In de tweede klasse staat Hans Lansbergen bovenaan. Hij versloeg Vis en heeft nu 6 punten uit 4 partijen. en het veld door de voortdu rende regenval slechter werd, leidden overtredingen over en weer tot de nodige irritatie en kon de scheidsrechter slechts met enige boekingen het ge drag van beide teams binnen de perken houden. In de slot minuten probeerde DHS met een 'alles of niets' offensief (zelfs doelman Heynen ging de Schiedamse spitsen assiste ren) alsnog naast Feyenoord te komen, maar ook deze aan valsdrift werd door de Rotter dammers relatief gemakkelijk afgeslagen. Na afloop toonde (de schei dende) DHS-trainer Piet Ro- meijn zich teleurgesteld over het puntverlies; „Gezien het hele wedstrijdbeeld hadden wij zeker één punt verdiend. We kregen met name in het begin een paar aardige kan sen, maar hebben die onbenut gelkaten, en dat moet je niet doen tegen een ploeg als Feye noord. Vooral gezien het ko mende, loodzware programma (drie uitwedstrijden op rij te gen SFC, TOGB en Excelsior '20) en het dreigende degrada- tiegebaar, kan dit wel eens een zeer kostbaar punt zijn, dat we vandaag hebben laten liggen". Nieuwe trainer DHS heeft voor het komend seizoen Ron van Dijk gecon tracteerd als nieuwe trainer van de hoofdmacht. Van Dijk, nu nog werkzaam als jeugd trainer bij SVV, ziet het werk bij, zijn nieuwe club met ver trouwen tegemoet: „DHS is een club met een lange tradi tie en veel aanzien in Schie dam. Ik zie het dan ook als een grote uitdaging om juist daar mij debuut als hoofdtrainer te maken, maar ben ervan over tuigd goede resultaten te be reiken". Ronald Jacobs zette het elftal van de overigens afwezige trainer Huub van Riggelen ver in de eerste helft toch nog op voorsprong. Uit de eerste strafcorner die de Schiedam mers meekregen, mikte de As- vion-aanvoerdër raak: 1-0. Sporadisch Echt gevaarlijk werd de thuis club voor de pauze niet meer De aanvallen liepen vooral over de rechterflank waar door de snelle Daco Bokx op links slechts sporadisch werd aangespeeld. Na het wisselen van doel, bleek al snel dat de moeilijkheden bij de club uit het Beatrixpark zich naar de defensie hadden verschoven. HOCO profiteerde van het feit dat de gehele verdediging toe keek, toen de bezoekers in een goede scoringspositie stonden. Twee keer kon keeper Marco Verbeet de bal met zijn lichaam keren. De derde maal was hij kansloos, ook al omdat zijn teamgenoten verzuimden hem te hulp te komen. De snelle gelijkmaker (binnen vijf minuten na rust), schudde Asvion wakker. Het tempo ging omhoog en nog geen vijf minuten later had het elftal van invaller-coach Joop Rui- grok weer een voorsprong. Ook deze aanval werd op de rechterkant ingezet. Mark Lo- mans brak door, speelde bal in de cirkel waar Frenk Horten- sius en Daco Bokx positie hadden gekozen. Hortensius kon niet bij de bal, maar trok wel twee verdedigers naar zich toe, waardoor Bokx de hoek voor het uitzoeken had: 2-1. Even leek de wedstrijd beslist, maar het weinig overtuigende spel van Asvion gaf HOCO weer hoop om een laatste of fensief in te zetten. Mede om dat de strafcorner bij de gas ten slecht verzorgd was, hield de door Marijn Mentink, Ro nald Jacobs, Henri Zeegers en Peter-Willem Hatenboer ge vormde laatste lijn ook onder grote druk stand. ROTTERDAM— Nog ruim een maand en dan weten we wie Radio Rijnmond voetbal ler van het jaar '87/'88 is ge worden. Tijdens het slotfeest op 24 april zullen in Engels de prijzen worden verdeeld. Ed de Goey en Hoop Hiele zijn uiteraard de grote kansheb bers. Vorige week kondigden we het al aan, De Feyenoord- doelman is bezig aan een eindsprint. De jammerlijk verloren gegane wedstrijd te gen FC VVV leverde Hiele nog een zeven op. En voor zijn prestaties tijdens PSV afgelo pen zondag kreeg hij zelfs een negen. Hij staat nu slechts vierhonderste pui^t achter De Goey. Opvallend is het aantal Excel- sior-spelers in de top tien. L'Ami Latuheru en Wasiman, staan respectievelijk vierde, vijfde en zesde. Het trio kon echter niet voorkomen dat de Woudensteiners laag geklas seerd staan in de eerste divi- Speler van deze week werd Frans van der Heijde (DS'79). Hij steeg van de 35ste naar de 25ste plaats. De jury koos ver der Dave Mitchell als meest opvallende speler van de laat ste acht wedstrijden. Aan de kop van het topscorersklasse ment veranderde ef weinig. Ellerman blijft met dertien doelpunten de ranglijst aan voeren en Slagboom volgt met een doelpunt minder. Mario Been voerde zijn saldo op tot 11 doelpunten en staat nu der- TOP20 In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden. De speler van de week is: Frans van der Heide van DS'79, hij steeg 10 plaatsen, van 35 naar 25. "Meest opvallende speler" in de afgelopen periode van 8 wedstrijden is: Dave Mitchell van Feyenoord. 1.Ed de Goeij Sparta 2.Joop Hiele Feyenoord 3. Hans Loovens S.V.V. 4. Carlo L'Ami Excelsior 5. Bart Latuheru Excelsior 6.André Wasiman Excelsior 7.Sjaak Troost Feyenoord 8. Bert Bartelings DS'79 9. Erik Tanis S.V.V. 6.44 10.Marco Boogers DS'79 6.42 10. Henk van Goozen Excelsior 6.42 12.Jules Ellerman Sparta 6.41 13. Robin Schmidt Sparta 6.40 13. Roy van Duppen S.V.V. 6.40 15.Gerrie Slagboom DS'79 6.36 16.John Stevens DS'79 6.33 17.Aad Leenheer Excelsior 6.28 17.Ardie Oosterlee S.V.V. 6.28 19.Steve Wasiman Excelsior 6.24 20. Ed Ridderhof Sparta 6.23 eg SAMSUNG DE HAVENTXIODS N DINSDAG 15 MAART 1988 11-497

De Havenloods | 1988 | | pagina 5