Kunstveiling in radiocafé voor olieslachtoffers 995 145 195 GRATIS 395 1095 595 SchiedamsNieuwsblad 'De Noormannen komen!' Sucade lapjes Schouder karbonade Hamlapjes kogeltje Saks Gek.worst leverworst Kipfilet Kippepoten 2 kilo Liesbeth en Ramses in Zondagochtendconcert Beelden boekje van Rotterdam Morgen, woensdag 16 maart, 9.00 uur: 16?5 17?5 13?5 13?5 II?5 8?5 17?5 19?5 5?5 5?5 6?5 6?5 10?5 ■4 max. -M» pei 19?5 ll*5 5?5 14?5 15?5 13?5 12?5 10?5 II?5 5? DE HAVENLOODS- DINSDAG 15 MAART >988 11-499 ROTTERDAM Hon derdduizenden vogels kwamen om bij de ramp op de Noordzee toen de olietanker Borcea averij opliep en een deel van de brandstof (zware stook olie) verloor. Dat was op vrijdag 8 januari en sindsdien zijn vele vrij willigers nog steeds be zig met de nasleep. En kele honderden vogels werden gered, maar moeten nog op krachten komen voordat zij weer (op zee) teruggezet kun nen worden. De verzorging (het voed sel, de medicatie, maar ook de verlichting en de verwarming) kost extra geld. De Vogelklas 'Ka- rel Schot' gaat ondanks de inspanning van de vele vrijwilligers bijna failliet. Om te proberen uit de finan ciële zorgen te komen worden op vrijdag 25 maart 21 etsen geveild in Radiocafé Rijn mond aan de Delftsestraat. De etsen zijn gemaakt door die renarts Nathan Lateur, die zelf als vrijwilliger de medi sche verzorging van de olie slachtoffers voor zijn reke ning neemt. Nathan Lateur heeft na zijn studie aan de universiteit van Gent vier jaar gewerkt aan de faculteit Diergeneeskunde in Utrecht. Daar specialiseerde hij zich in de chirurgie en anaesthesie (verdoving van grote huisdieren). Hiertoe be horen paarden en koeien. Na deze Utrechtse periode nam hij samen met zijn vrouw de ROTTERDAM Het Mari tiem Museum staat tijdens het Nationaal Museum- weekeinde in het teken van de Noormannen. Voor zowel jong als oud zijn op 9 en 10 april tal van activiteiten ge organiseerd. Samen met SCRAP (St. Creatief gebruik Afval Pro- dukten) kunnen kinderen zich verkleden met een vi kinghelm, schild en cape als Viking. Kosten zijn f 1,- per kind. Eén kledingstuk of on derdeel van de uitrusting wordt ter beschikking ge steld en de rest kan zelf ge maakt worden met mate riaal wat in stapels klaar ligt. Is dan alles versierd met drakekoppen, dan kunnen de kinderen zich tot slot la ten schminken als de échte Erik de Noorman. Om 16.00 uur 's middags tijdens de Vi kingverkiezingen kiest een deskundige jury de Viking van het jaar! Voor de kinderen is er een mogelijkheid om tussen 14.00 em 16.00 uur uit te rusten in de Viking-voor- leeshoek waar medewerkers van de Jeugdbibliotheek elk half uur spannende verhalen over Vikingen zullen voorle zen. In de kleine aula zijn voor volwassenen 2 films over de vondst en conservering van het Noorse 'Rosjkilde' schip te bekijken. Op video is te zien hoe Henry Houben zijn schip bouwde en dias tonen de geschiedenis van de Vin kingen. In de musumwinkd zijn Vi- kingboeken te koop en het Scandia-ttotel uit ftotter- dam biedt "allerlei Noorse culinaire specialiteiten te koop aan. Speciaal voor dit weekend heeft Wolters Noordhoff de originele aquarel van J. Isings' schoolplaat 'De Nor mannen voor Dorestad' in bruikleen gegeven. Een ko pie van deze schoolplaat is in de museumwinkel te koop. Als aandenken ran dit weekend kan iedaeen zich als Viking op het grote Vi kingschip 'ORM' voor f 1,— laten fotograferen. De 'ORM' is een replica van het Noorse 'Osebergschip', een vikingschip dat is gebouwd rond de 9e eeuw na Chr. en genoemd is naar zijn vind plaats. Het schip werd ge bouwd door Henry Houben en is niet alleen een getrou we kopie van het oud schip, maar het is ook nog zee waardig; in 1985 voer hij in 42 dagen heen en terug van Noord-Scharwoude naar Oslo. De bouwer heeft niet alleen de 'ORM' meegeno men maar ook een 5 meter lange kopie van het 'Roskil- de'schip. De bouwer en zijn bemanning zijn het weekend gekleed in tuniek, cape, been windsels en helm aanwezig om iedereen te wocrrd te staan. ROTTERDAM Er zijn van die Zondagochtendcon certen die het eigenlijk niet nodig hebben om vooraf uit- worden. De namen optredende gasten spreken zo voor zichzelf, dat alle an dere toevoegingen overbodig lijken, Het concert van zondag de 20e is er zo een. Liesbeth List en Ramses Shaffy wor den dan in de Doelen ver wacht. Begeleid door het trio Nico van der Linden zingen zij solo en in duet oude en nieuwe successen. Liesbeth zal zeker oude fa vorieten, onder meer uit haar Brel-repertoire, laten horen. 'Brussel', 'Laat me niet alleen', solo's van alle tijden. Maar ook nummers uit haar splinternieuwe solo-programma. Ze is er pas sinds kort mee op toer- Ramses zal nieuwe nummers van eigen hand ten gehore brengen. Maar ook oude hits, als 'Sammy' en 'We zul len doorgaan', klinken zon dag zo goed als zeker in de Doelen. Gastheer Gerard Cox ver welkomt zijn publiek en zijn gasten om 11.00 uur. Om kwart over tien is er koffie in de foyer en vanaf 10.30 uur speelt pianist Bert Nicodem inloopmuziek. De toegangsprijs bedraagt f 12.50. Bij de kantoren van de Verenigde Spaarbank, Het Zuiden en De Haven loods kost een kaartje in de voorverkoop fll.-. huisdierenpraktijk over van dokter Peters aan de Walen- burgerweg. Vanwege het vertrek van die renarts Frankenhuis in Dier gaarde Blijdorp ontstond een vacature waarvan Nathan La teur werd verzocht deze op te vullen. Toentertijd, het was mei 1984, had Nathan het heel druk met zijn huisdieren-paardenprak- tijk. De mogelijkheid in Diergaar de Blijdorp te werken trok Nathan wel aan in plaats van paarden en koeien kwam hij oog in oog met de meest exoti sche dieren te staan. Zijn veteninaire achtergrond vormde de basis van zijn werk en onderzoek. Operaties Al snel verwierf hij faam met spectaculaire operaties. Zo werd een extractie aan de slagtand van olifantenbul Ra mon uitgevoerd. Uit verveling begon Ramon met zijn slagtanden aan de kooispijlen te wrikken als ge volg een infectie. Foto's van deze operatie zijn te zien op de expositie in Radiocafe Rijn mond. Een infectie van de Ballanti- dium Coli-bacterie betekende de dood van de gorilla's Ma- kassi (betekent sterkCman) en Kivu. S Het gorillavrouwtje Xara en haar jong lagen vier weken in coma en aan het infuus, Nat han Lateur week niet van hun zijde. Met als gevolg een ver rassend herstel. Nathan weet nu ook wat het is aap in de Diergaarde te zijn: „Je zit echt in een aquarium", zegt hij: „Een warm dat het er is". Door de prestaties van Lateur kwamen zowel zijn naam als die van Diergaarde Blijdorp in het nieuws. Voor de buitenwacht kwam het ontslag van de dierenarts dan ook als een donderslag bij heldere hemel. Hij heeft er zich dan ook altijd tegen ver zet. Na zijn eervol ontslag in sep tember 1986 wijdde Nathan zich aan de kunst. In de afge lopen periode vervaardigde hij tientallen etsen. In dé on derwerpen komt zijn voorlief de voor paarden tot uiting en natuurlijk herinneringen aan zijn Blij dorpperiode. Voor wie het nog niet weet de etsen worden met een droge naald gekrast in een zink plaat, welke daarna met inkt wordt overgoten. De inkt komt in de bewerkte delen van de zinkplaat, waar na er nat gemaakt Hanne- Müllichpapier overheen gaat met volt erboven. Het geheel wordfc door een (zelfgemaakte) pers geman geld tot het gewenste resul taat bereikt is. „Twee a drie etsen per serie maak ik", vertelt Nathan en vervolgt: „Geen enkele ets is dezelfde, dat maakt de etsen nogal duur". In Radiocafé Rijnmond han gen 21 etsen te wachten op kopers. De veiling op vrijdag 25 maart is om 16.00 uur en staat onder auspiciën van een bekende Rotterdammer. De opbrengst gaat naar de Vo gelklas 'Karei Schot' speciaal bestefnd voor de olieslachtof fers. Het radiocafé is te vinden aan de Delftsestraat 21, tele foon 4334433. ROTTERDAM Op di verse plaatsen in Rotter dam is het beeldenboek van deze stad te koop. In dit gidsje worden hon derd beelden en andere openbare kunstwerken, die het hart van Rotter dam opsieren, beschre ven. Van de meeste van deze kunstwerken is eveneens een foto afge drukt. Het beeldenboek van Rotterdam is een uitgave van het Hulp en Informa tie Centrum (HIC). Het is geschreven door Harry Willemsen en de vormge ving is verzorgd door Studio Bauman. Het boekje is vanaf 16 maart te koop bij het Hulp en Informatie Cen trum, de VVV, de Ar chiefwinkel, diverse Rot terdamse musea, en de NS-kiosk. Het kost slechts f 7.50. Opening van de VleesShop aan de Reigerlaan 2, Winkelcentrum Holiërhoek, Vlaardingen-Holy De VleesShop is een dochter van één van Nederlands grootste vlees-groothandels. Verkoop direkt aan de consument waardoor u stukken voordeliger uit bent dan elders! Van het rund: Runderbiefstuk, zacht als boter, kilo Runder-kogel-biefstuk liet beste van liet rund. kilo Bieflapjes heerlijk mals. kilo Rosbief inooi stukje, kilo Runderlapjes van de dikke rib. mager. kilo Borstlapjes lekker magere, kilo Hacheevlees t'is en de lijd voor. kilo Entrecö'te tnaak er iets lekkers van. kilo T-bonesteak iets aparts, kilo 995 Heerlijk magere kilo Voor de hond: Runderhart kii» 3. Paardestukjes ^95 kilo jL» Voor de soep: Ossestaart Hamschijf /f95 kilo *T, Krabbetjes Soepvlees mager. 500 gram Schenkel met been heel kilo Van het varken: van de schouder, kilo L max. 3 kilo JR. per klant Fricandeau Rollade mager van de schouder, kilo Schnitsels zo klaar, kilo Fricandeau stukje van de ham. kilo Rollade mager van de ham. kilo Lende-karbonade mooi mager, kilo 995 995 f95 Lekker mager kilo 3 kilo per klant Stukje filet 1 0^5 lekker mager stukje, kilo X VF Nasi- of Bami-vlees ^45 heerlijk op smaak. 500 grain ,3 Shoarmavlees ^95 lekker mager. 500 gram«3 Speklapjes ^95 mooi mager, kilo Spekrollade C95 heerlijk op smaak! Iets aparts, kilo Varkenshaasjes Van het paard: Paarde-biefstuk 'boterzacht, kilo Paarde-haasbiefstuk het beste van het paard, kilo Paarde-riblapjes lekker inager. kilo Paarde-sucadelapjes mooi mager, kilo 995 C95 Bij aankoop van f.25,- aan vlees krijgt u een van ISO gram naar keuze met gewone-, peper- of tuinkruiden. Runder gehakt Runder tartaar mager. 500 Vleeswaren per 150 gram: Gebraden gehakt 1,25 Boterhamworst 1,25 Schouderham 1,45 Corned beaf 1,75 Zeeuws spek 1,95 Casseler rib2,75 Slagers achterham 2,75 Coburger rauwe ham 2,95 Gebraden rosbief 2,95 Gebr. fricandeau 2,95 Gebr. kalfsrollade 2,95 Kalfsleverworst 250 gram2,25 Half om half gehakt A95 mooi mager, kilo Hele en een hele Samen 1 kilo Van het kalf: Kalfslapjes kilo Kalfs-fricandeau kilo Kalfs-rollade kilo Krlfs-poulet kilo Kalfs-gehakt kilo Kalfs-borstlapjes Vers van de kip: Kakelverse Kom ook profiteren van groothandels-prijzen! Saucijsjes 95 Reigerlaan 2, Winkelcentruin-Holiërhoek, Vaardingen-Holy, Telefoon 474 04 49 Geopend: dinsdag t/rn vrijdag van 9.00 - 17.30 uur., Zaterdag tot 15.30 uur. Vrijdag koopavond. Aanbiedingen geldig t/in zaterdag a.s. Dagelijks vers en van le kwaliteit!

De Havenloods | 1988 | | pagina 7