Hamlapjes S Frikando ■rollade mmm Lende- i karbonade1 6' w Kin- karbonade 5' 18 asm. Prinses Margriet neemt Geuzenpenning in ontvangst 'De Kozijnspecialist' Frits Bom is bereid standpunt te verdedigen W tempo-team uitzendbureau Schiedams Nieuwsblad Onderscheiding voor 'Moeder van het verzet' Apollo toneel brengt gedurfde productie BON Media storten zich op Apollo-jongeren SÈktïl» Borst- lapjes, kilo Runfl.lap|es11?8 sucadelap 1198 BieflaDjes iqgs Rosbief 13?8 stukje filet 1Q98 Spek lapjes Klaverjassen Oude IxHTien omgezaagd Randstad heeft de banen d5 DE HAVENLOODS- DINSDAG 8 MAART 1988 11-173 1 Prinses Margriet in een onderonsje met Patijn en de voorzitter van de Stichting Geuzenverzet 1940-1945. SCHIEDAM In zolderthe ater de Teerstoof Vindt zater dag 19 maart de première plaats van het toneelstuk 'de miraculeuse come-back van Mea. L. Loman' dat wordt op gevoerd door de Schiedamse Stichting Apollo Toneel. De schrijvers van het stuk zijn Ton Vorstenbosch en Guus Vleugel. Zij gaven het toneel stuk als ondertitel mee 'een satirisch melodrama'. Het stuk werd in 1979 ge schreven, maar pas in 1982 voor het eerst opgevoerd. Zo wel satire als melodrama is in het toneelstuk ruimschoots aanwezig. Hoewel men er zich bij Apollo van bewust is dat dit genre zelfs binnen het 'se rieuze theater' niet op de grootste publieke belangstel ling kan rekenen heeft men het toch aangdurfd om dit te brengen. Bij Apollo heerst de gedachte dat serieus toneel, professioneel en met bezieling gebarcht, het publiek een prettige en zinvolle avond uit kan bezorgen. Bruin Otten is de regisseur van het melodra ma. Belangstellenden die zaterdag 19 maart niet kunnen, hebben vrijdag 25 maart een tweede kans om kennis te maken met een minder bekende kant van amateurtoneel die veel meer aandacht verdient dan dat ze nu krijgt. Die avond wordt het stuk voor de tweede maal op gevoerd in het bibliotheekthe ater in Rotterdam. VLAARDINGEN— Prin ses Margriet heeft gisteren de Geuzenpenning 1988 die postuum is toegekend aan haar grootmoeder ko ningin Wilhelmina in ont vangst genomen. De onder scheiding zou aanvankelijk worden uitgereikt door premier Lubbers aan prin ses Juliana. De voormalige vorstin zat echter inge sneeuwd op haar winter sportadres in het Oosten rijkse Lech en de minister president was verhinderd als gevolg van kabinetspe rikelen rond de bezuini gingsvoorstellen. Het was aan commissaris van de Koningin in Zuid-Holland mr. S. Patijn, de onderschei ding uit te reiken. „Met de Geuzenpenning eren wij ko ningin Wilhelmina als Moeder van het verzet. Het is haast vanzelfsprekend dat de Stich ting Geuzenverzet 1940-1945 de geuzenpenning heeft toege kend aan Koningin Wilhelmi na", zei Patijn tijdens de plechtigheid in de Grote Kerk. „Ze was een krachtige per soonlijkheid en toen de Duit sers ons land binnenvielen vond ze dat een persoonlijke belediging. Zij was het inspi rerende symbool voor het ver zet en de vrijheid. Churchill heeft eens gezegd dat zij de enige kerel was bij al die bui tenlandse politici die in Enge land zaten. Ze had een vaste overtuiging dat de vrijheid zou worden overwonnen", zei de commissaris van de Konin gin in zijn toespraak. Toonbeeld Koningin Wilhelmina is de eerste persoon aan wie de Stichting Geuzenverzet een geuzenpenning uitreikt. Vorig jaar ging de eerste geuzenpen ning naar Amnesty Interna tional. De oud-vorstin krijgt de onderscheiding toegekend omdat zij een bindende kracht in het verzet was tegen de ge meenschappelijke vijand. Zij was een toonbeeld van onver zettelijkheid. Vanuit Enge land en door middel van Ra dio Oranje was zij een levende kracht die vanuit haar heilige verontwaardiging de Neder landers opriep zich tegen de vijand te weer te stellen. Zij was strijdvaardig en onver bloemd", memoreerde de voorzitter van de Stichting Geuzenverzet 1940-1945 de heer S. Minco in zijn toe spraak. Herdenking De Geuzenpenning is een zilveren replica van de penning uit 1566. De onderscheiding is voorzien van een nap en twee kalebassen Voorafgaande aan de plech tigheid in de Grote kerk heb ben oud-Geuzen op de be graafplaats Emaus degenen herdacht die door de Nazi's op 13 maart 1941 op de Waals- dorpervlakte werden neerge schoten. Geuzengroep was één van de eerste groepen die zich tegen de nazi's hebben verzet. Aansluitend op de herdenking werd een Stille Tocht gehou den naar het Geuzenmonu- ment op de Markt. Ter gelegenheid van de uitrei king van de Geuzenpenning Wij leveren en plaatsen: kunststof kozijnen hardhouten kozijnen aluminium kozijnen isolatieglas extra geluidwerend glas inbraak vertragend glas hardglazen winkelpuien alles met komokeur en garantie voor meer informatie: KOZIJNSPECIALIST Showroom: Geopend: Telefoon: 3e industriestraat 18a Vlaardin^en di.-vr. 14.00-17.30 uur zaterdag 09.30-16.00 uur 010-4601064 of 01738-9123 Postcode/plaats: I Telefoon:i Fa. Bos, Postbus 291 3130 AG Vlaardingen Commissaris van de koningin Schelto Patijn reikte de Geuzenpenning voorzien van een oorkonde, uit aan prinses Margriet. 'De minister-president is niet ingesneeuwd maar hij is wel bezig', verklaarde hij de afwezigheid van de premier houden over Koningin Wilhel- nooit eerder vertoonde foto's mina in Engeland. Bekende en zullen hier te zien zijn. Sinds homojongerenbeweging Apollo het conflict tus sen hen en dansschool De Klerk wereldkundig maakte, staat de tele foon er roodgloeiend. Twee uurtjes in de socië teit en je bent getuige van tenminste tien tele foontjes. Naast de hoeveelheid aandacht, valt vooral de variatie in reactie op. Hoewel de woordvoer ders Onno Zwart en Theo van Eijk steeds een vrijwel identiek verhaal vertellen, variëren de re acties van journalisten van 'Op de barricaden' tot een vaderlijk 'Zo moet je dat toch niet doen, jongens' of duide lijke afkeuring. Zo opende Trouw afgelo pen donderdag een beetje flauw het artikel over de perikelen rond Apollo met 'Stop de persen! Dans school weigert homoduo toegang'. En een verslagge ver van het AD meldde te lefonisch dat de heren zich maar aan moeten passen. De VPRO radio daarente gen trok nogal van leer te gen de Klerk en vroeg zich af of de dansschool niet een voortrekkersrol diende te vervullen. In feite worden er maar mondjesmaat open vragen ge steld en lijkt de berichtgeving ten aanzien van 'gemengd zwemmen' tijdens danslessen vaak meer op het melden van een eigen standpunt. Zo bleek na een middagje telefoonge- %Een dansje maken mag alleen 'onder y magere ^vandeschouderj upjS 132" poule. f2f frikando14. Kalfs- -I T)R rollade 13. borstlap rr magere Mooi mager stukje van.de schouder, kilo lekker magere kilo magere heerlijk mals, kilo lekker stukje, kilo VOOR DE BOTERHAM: Achterham 200 gr. 2.49 Pekelvlees 200 gr. 3.98 6ebr.Rosbiet 100 gr. 2,49 Gebr.Frikando 150 gr. 2,98 Gebr.Kai?sroliadei5o gr.2.98 "Spek 200 gr 2,39 lekker AQQ mager i kilo O Schiedam: Grote Markt 12 Tel. 010 - 473 11 30 Geopend: Dinsdag l/m vrijdag 17.30 uur. Zaterdag tot 15.00 ut Aanbiedingen geldig t/m zat Koopavond geopend! sprekken meeluisteren en krantenknipsels lezen. De redactie van Frits Bom's programmma 'De Consumen tenman' bleef vooralsnog bij defeiten. Men verklaarde zich bereid de belangen van de ho mojongeren bij de overkoepe lende organisatie voor dans scholen, de FDO, in principe te willen verdedigen. Helaas kan Apollo niet meer mee in een televisieprogram ma. De vakantiekaravaan van Bom staat al- weer in de start blokken om richting Middel landse Zee te vertrekken. Gemengd/gemengd De Apollojongeren willen ge mengd dansen op de oefena vonden die De Klerk op zater dagavonden voor haar leerlin gen organiseert. De Klerk is daar tegen. Men vreest dat de andere, met name mannelijke danslusti- gen zich bij een zogeheten snowballdans, waarbij van partner gewisseld moet wor den, in een vervelend parket gemanouvreerd voelen. De homosexuelen-groep van vier jongens- en één meisjes- paar moeten het, net als de blinden en zwakzinnigen, bij hun eigen oefenavond houden waarop, desgewenst, hetero's kunnen komen mee dansen. De Apollojongeren hebben ge mengde gevoelens over deze 'gemengde' avond en wilden afgelopen zaterdagavond door middel van folders uitdelen aan de weet komen of hetera- sexuele dansliefhebbers in derdaad moeite hebben met de aanwezigheid van homos tellen. Omdat iemand vooraf een jlacht bleek te hebben inge diend moesten zij echter op last van de politie het veld Theo: "Zo langzamerhand be gin ik me echt af te vragen of homosexualiteit wel zo geac cepteerd is als het lijkt. In dis co's heb ik trouwens nooit problemen. Zelf niet in een stad als Sneek. We hadden niet echt verwacht dat stijl dansen heel soepel zou verlo pen. Maar toen de sfeer tij dens de lessen prima bleek, kwam deze weigering toch wel als onverwachte en nare verrassing. We kunnen bij een wisseldans toch ook met meis jes dansen. Blij baar is er om als homoduo te kunnen leren stijldansen een 'handjeklapdeal' nodig. Je móg, onder elkaar, komen dansen maar dan moet je ver der heel zoet zijn én je plaats weten". Burgemeester Peper, de poli tie en de Nationale Ombuds man zijn inmiddels per brief op de hoogte gesteld van de gang van zaken van het poli tieoptreden de afgelopen za terdagavond. SCHIEDAM Klaverjasver- eniging 'Ons Genoegen' West organiseert op vrijdag 25 maart a s. een groot paascon- cours. Deelnemers kunnen zich zowel individueel, als per koppel aanmelden. Er wordt gespeeld 3x16 beurten. Ht concours vindt plaats in Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73, Schiedam. De kosten be dragen f 3.50 per persoon. Voor meer informatie, tel. 4701154 of 4375080. SCHIEDAM De dienst ge- meentewerken is deze week begonnen met het rooien van enkele grote populieren op het Van 't Hoffplein in Schiedam- Oost. Het rooien van de massale bo men gebeurt met instemming van de omwonenden. In over leg met de buurtbewoners en andere betrokkenen heeft de gemeente vorig jaar een plan opgesteld voor herinrichting van het plein. Eén van de uitgangspunten was toen dat het plein een lichter aanzien moest krijgen. Vandaar dat een aantal van de aanwezige grote populieren moeten verdwijnen. Later worden op dezelfde plaats zes jonge bomen teruggeplant. 'nieuws Arrestanten voorgeleid VLAARDINGEN Twee ar restanten zijn vorige week voorgeleid bij de officier van justitie. De 20-jarige Schie dammer P.W. die zondag 6 maart in Uitzicht werd aange houden, bleek nog elf diefstal len uit portemonnees gepleegd te hebben. Ziekenhuizen, bejaardenhui zen, dienstencentra in Vlaar dingen, Schiedam, Maassluis, Krimpen aan den IJssel en Spijkenisse waren het doelwit van de dief. De totale waarde van de diefstallen bedraagt ongeveer f 1450,- aan geld en cheques. VLAARDINGEN De 19-ja- rige B.R.v.d.K. uit Vlaardin gen is door de politie aange houden omdat zij haar ex- vriend heeft mishandeld. De vrouw kreeg een meningsver schil met haar ex-vriend cn raakte dermate kwaad dat zij hem een karate-trap tegen zijn hoofd gaf. Ook bewerkte ze zijn auto die achter het Veerplein stond, met een ploertendoder. De vriend liep lichte verwon dingen op en de auto raakte zwaar beschadigd. De vrouw werd vrijdagavond in de Schepenstraat opgepakt voor mishandeling, vernieling en verboden wapenbezit. In de loop van zaterdag kwam ze weer vrij. Telefoniste/receptioniste Voor een middelgroot im- en exportbedrijf in de Spaanse Polder. Werkzaamheden: telefoon bedienen, receptie- en typewerkzaamheden. Functie-eisen: goede spreekvaardigheid in de Engelse en Duitse taal, opleiding op MAVO-niveau en enige jaren relevante werkervaring. Ervaring met tekstverwerking is een pre. Werktijden: dinsdag, woensdag en donderdag de hele dag en vrijdags tot 12.00 uur. Deze functie is voor lange tijd. Informatie bij Alie Vonk of Karin Bijleyeld, tel. 010-42 54 200. Rotterdam. Mathenesserplein 19. techniek Brandwachten Wij zoeken mensen die in het bezit zijn van het diploma Brandwacht Ie of 2e klas. Werkzaamheden: toezicht houden bij werkzaamheden in het kader van brandpreventie. Dit werk wordt gedaan in 2-ploegendienst. Elke ploeg werkt 12 uur. Informatie bij Ruud de Rijke of Kees Heskes, tel. 010-41 01 033, Rotterdam. Pleinweg 2. Wij hebben werk voor m/v. Elektromonteurs Wij hebben op dit medewerker documentatle-afd. bij een cargadoorsbedrijf Vereisten: - leeftijd: tot 23 jaar - gerichte opleiding b.v.k. Jan Backx - kennis van Engels en Duits - goede typevaardigheid Scheepvaartjel. 010-4136480. Lijnbaan 102a, Rotterdam diverse projecten op het gebied Voor deze projecten zijn wij zelfstandig kunnen werken. Automonteur Wij zijn op zoek naar eer van het VAM-diploma, ervaring heeft in die in staat is om zelfstandig te tverken. Deze baan is voor lange tijd. Informatie bij Ruud de Rijke of Kees Heskes, tel. 010-41 01 033. Rotterdam, Pleinweg 2. Natuurlijk zijn mannen èn vrouwen welkom. ir randstad uitzendbureau

De Havenloods | 1988 | | pagina 9