Degradatiegevaar blijft bestaan voor Hermes DVS Asvion strijdend ten onder mus M Schiedams Nieuwsblad Wanstaltig geintje SVV zeer wisselvallig Dubbel succes voor Rijnmond Martin Schaap SPORT PROFIEL Prestatieloop in de Broekpolder UNISYS Visser uit veld gestuurd Trimfietstocht Voetbal competitie Slechte start Heusdens Goed hockey op Thurlede Verrassende ontknoping bridgecompetitie ffjgg ttl - /nel reizen OPEL-©- AKAI Stilte voor de storm DE HAVENLOODS DINSDAG 29 MAART 1988 13-497 SCHIEDAM De voet ballers van Hennes DVS zijn er zondagmiddag niet in geslaagd zich een rela tief veilige positie in de eerste klasse B te verschaf fen. Zouden de Schiedam mers bij winst tegen titel kandidaat Unitas terecht zijn gekomen in de (zeer langgerekte) middenmoot, door het nu gelegen 0-2 verlies blijft het degrada tiegevaar bestaan. Op een, door de overvloedige regenval verrassend goed be speelbare grasmat, wist Her mes DVS geen moment te im poneren. Slechts in de begin fase stond Unitas toe, dat de Schiedammers een enkele kans creëerden, maar gedu rende het verdere verloop van SCHIEDAM— De Schie dammers houden van een grapje. De redactie van deze krant blijkt al in een 1-april- grap getuind te zijn. Vorige week maakte Het Schie dams Nieuwsblad melding van de komst van oud- SVVer Mels naar de voet balclub GSS. Op de valreep van de deadli ne maandagmorgen belde de lolbroek die zich voordeed als de trainer van GSS. 'Fels' vertelde verheugd te zijn over de komst van zijn vriend, terwijl ook gemeld werd dat Jan van Eijk bij GSS zou blijven voetballen. Goed nieuws kortom, dat de redactie ter goeder trouw overnam en op het laatste moment kon doorgeven vóór de sluiting van de krant. Haastige spoed is zelden goed, blijkt nu, maar binnen de gelederen van GSS be vindt zich klaarblijkelijk ie mand die de gevolgen van deze grap voor de club niet Voorzitter Schippers kan er ieder geval niet om lachen en zou de zaken graag recht gezet zien. „In eerste instan tie heb ik er ook om kunnen lachen, maar het is wel aan leiding geweest voor onze sponsor om zich terug te trekken. Iemand heeft een bijzonder wanstaltig geintje uitgehaald. Het bericht be rust op onwaarheid", aldus de GSS-voorzitter die nu met z'n handen in het haar de partij domineerden de Gor- kummers op alle fronten, zon der overigens tot groots voet bal te geraken. De eerste tien minuten ston den model voor de rest van de wedstrijd. Unitas, dat door beter verzorgd combinatie spel, de slag om het midden veld won, veel irritante over tredingen aan beide kanten en een warrig leidende arbiter Den Hartog, die enerzijds te veel floot, maar anderzijds geen consequenties verbond aan forse charges. Spekglad Na circa een kwartier kreeg Hermes zijn eerste mogelijk heid, maar na een prima pass van Ruud Bakker schoot Fred Langhorst voorlangs. Tussen de 20e en 25e minuut trok Unitas de teugels aan en ver schafte zich drie kansen op rij. Eerst moest Hermes-doelman Eggelmeijer een geniepig val lende vrije schop uit zijn doel ranselen, toen met de voet handelend optreden, om ten slotte een doorschietende bal over het spekgladde veld voorlangs te zien gaan. On danks het feit dat overtredin gen over en weer het spel doorlopend ontsierden, wer den slechts twee spelers ge boekt. Eén van Unitas en Os car Biesheuvel van Hermes DVS, beiden wegens praten wel te verstaan. Het laatste kansje voor de pauze was voor de Schiedam mers. Op de rand van buiten spel werd Hans Dröge aange speeld, maar zijn schot miste nauwkeurigheid en verdween richting tennisbanen. Jerry Visser werd tenslotte het slachtoffer toen Den Hartog beslbot toch een daad te stel len, wegens het vasthouden van een tegenstander werd hij opgeschreven. Penalty Meteen na rust kwam Unitas op 0-1. Een ongelukkige handsbal in de Hermes-defen sie werd bestraft met een De- SCHIEDAM SW is er niet in geslaagd de opgaande lijn die zich vorige week in de uit wedstrijd tegen Go Ahead Eagles aftekende, door te trekken. In de thuispartij te gen Telstar wisten de Schie dammers geen moment de in druk te wekken een gelijk waardige tegenspeler van de Velsenaars te zijn. Toch nam Telstar pas in de 37e minuut een voorsprong, via Regtop. In de 50e minuut werd het 0-2 door een score van Helenkla- ken. Jan Lecker deed namens de Schiedammers iets terug, door een strafschop te verzilveren, maar verder kwam SW niet. Zodoende moesten de circa 500 teoschouwers met een on tevreden gevoel huiswaarts keren. SW neemt nu de tien de plaats in met 23 punten uit 27 wedstrijden. SCHIEDAM— De fietstoer- club Rijnmond heeft voor zon dag 27 maart a.s. een trimfiet stocht over 100 kilometer ge- Deelname staat voor iedereen open, maar gezien de snelheid waarmee gefietst wordt is het verplicht deel te nemen op een trim- of racefiets. De start vindt om 9.00 uur plaats bij de kantine van de wielerbaan in het sportpark Harga. De ver wachting is dat de deelnemers om circa 14.00 uur weer terug zijn. De kosten bedragen f 3.50 per persoon. Voor ver dere informatie, tel. 4357266 of 4703137. VLAARDINGEN— De regen heeft er voor gezorgd, dat het voetbalprogramma in de afge lopen weken een aantal keren is afgelast. Daarom heeft de KNVB voor de komende maanden de volgende data ge reserveerd voor competitie voetbal: Paaszaterdag, Twee de Paasdag, de dinsdagavon den vanaf 12 april Koningin nedag, zaterdag 30 april, He melvaartsdag donderdag 12 mei, Pinksterzaterdag en de laatste competitie-ronde wordt gespeeld op Tweede Pinksterdag 23 mei. De nieuwe voetbalcompetitie begint in het weekeinde van 3 en 4 september. Op dinsdag 23 augustus en dinsdag 30 augustus wordt de eerste en tweede ronde van de beker- competitie gehouden. nalty. Den Haan knalde de bal onberispelijk in de touwen. Op dat moment zat Unitas op rozen, met behoudend spel en loerend op de counter kan het de wedstrijd voortzetten. Aan Hermes-zijde kwam alle irri tatie tot een uitbarsting na de zoveelste onjuiste beslissing van scheidsrechter Den Har tog. Een Schiedamse aanval werd pertinent ten onrechte wegens buitenspel afgevlagd door de Gorkumse grensrech ter. Aanvankelijk reageerde Den Hartog hier niet op, maar op het laatste moment besloot hij de spelsituatie af te fluiten. Van alle kanten werd hij van commentaar voorzien, en ten slotte werd Visser hier het slachtoffer van. Zijn opmer kingen schoten Den Hartog in het verkeerde keelgat en de Hermes-verdediger kon ver trekken. Meijer Hefmes-trainer Kostense bracht uit pure wanhoop twee nieuwe spelers in het veld, Weggemans 'en John de Ko ning, maar ook zij slaagden er niet in een bres te slaan in de stugge Unitas-defensie. Vij minuten voor het eind gebeur de uiteindelijk wat iedereen voorzag. Een snelle, prima uitgevoerde counter aan de rechterkant stelde Unitas- spits Van Rij in staat om met een knappe halve omhaal te scoren en de wedstrijd geheel te beslissen. De ook op de tri bune aanwezige aanstaande coach van Hermes DVS, Geert Meijer, zal enigszins ge schrokken naar huis vertrok ken zijn, want wat hij zondag voorgeschoteld kretg van Schiedamse kant, zal zijn stoutste verwachtingen in ne gatief opzicht, overtroffen hebben. Een onmachtig Hermes DVS kansloos onderuit tegen Unitas. SCHIEDAM De Schiedam se .deelnemer aan het Neder lands Damkampioenschap, Ron Heusdens, heeft op de eerste speeldag zijn doelstel ling, met behoudend spel geen enkele partij verliezen, de mist in zien gaan. Uitgerekend Heusdens moest starten tegen Ton Sijbrands, de ex-wereldkampioen die op dit kampioenschap zijn ren tree maakt. Tot in het gevor derde middenspel gaf Heus dens zijn tegenstander weinig toe, maar daarna domineerde Sijbrands de partij om ten slotte verdiend de volle winst binnen te halen. Heusdens zal gedurende het verdere verloop van dit kampioenschap uit een ander vaatje moeten tap pen en met meer offensief spel een plaats bij de bovenste vijf proberen te bereiken. SCHIEDAMOnder moei lijke omstandigheden, druile rige weer en een straffe wind teisterden sportpark Thurle de, zijn de spelers van Asvion er desondanks in geslaagd het publiek een redelijke partij hockey voor te schotelen. Wel iswaar nam titelkandidaat Warande beide punten mee naar huis, maar gezien het spelbeeld hadden de Schie dammers op z'n minst een puntdeling verdiend. De start van Asvion was mise rabel. Binnen zes minuten leidde Warande dankzij twee onberispelijk afgeronde straf- met 0-2. Hoewel As vion daarna het initiatief overnam, liep het na deze snelle achterstand achter de feiten aan. Enige goede kan sen en diversestrafcorners ten spijt slaagden de Schiedam mers er voor de pauze niet in hun achterstand te reduceren. Offensief In de eerste minuut van de tweede helft had Asvion meer succes. Mark Lomans brak door aan de rechterkant, pro duceerde een strakke voorzet, die door Frenk Hortensius prima werd ingetikt. De fase die toen volgde stond bol van SCHIEDAM De ..wee hoogste mannenteams van volleybalvereniging Rijn mond hebben een uitste kend weekend achter de rug. Het eerste zestal pakte twee punten, dankzij een 3-2 overwinning op EAW en het tweede team vero verde zelfs drie punten door met 3-1 van Pancrias Bank te winnen. Het eerste team slaagde er in de opgaande lijn die zich vorig weekeinde aftekende, door te trekken. In een bijzonder lage en ook zeer enerverende wed strijd trokken de mannen van trainer Tom Berwers tenslotte aan het langste eind. In het begin van de partij zag het daar niet naar uit. Een angstig In deze rubriek treedt we kelijks een Schiedamse sportvrouw of -man voor het voetlicht. Geboortedatum en plaats. - 26 april 1947 te Schie dam. Beroep - Eigenaar van een auto- mbielbedrijf. Huidige club - trainer van voetbalvere niging SFC, dat uitkomt in de derde klasse- KNVB. Vorige clubs - Als speler ben ik tot mijn achttiende jaar, toen moest ik wegens werkzaamheden stoppen, actief geweest bij DRZ, Hermes DVS en FCN. Voordat ik als trainer bij SFC aan de slag ging, heb ik bij Aeolus en FCN gewerkt. Grootste sportieve succes - Dat is de promotie met FCN in '82. Na twee pro motiewedstrijden tegen LMO slaagden wij erin te promoveren naar de vierde klasse KNVB. Grootste sportieve teleurstel ling - Dat is de nederlaag die wij dit seizoen thuis leden tegen stadgenoot Excelsior '20. Tegen de verwachting in verloren wij die wed strijd met 0-1. Ambities met huidige club - Dit jaar te promoveren met zowel het eerste, als tweede elftal. Momenteel staan de zaken er goed voor, want beide teams gaan aan de leiding in hun afdeling. Persoonlijke sportieve ambi ties - Ik beschouw het als een persoonlijk, sportieve doel stelling om in mijn huidige contractperiode, die tot 1990 loopt, bij SFC een perfect jeugdplan op te zet ten. Ik doel dan op de zeer brede leeftijdsgroep van 8 tot 18 jaar. Voorop staat daarbij het huidige leden bestand vast te houden en daarnaast trachten nieuwe leden aan te trekken. Het moet mogelijk zijn op die manier een doorstroming van jeugd naar de hoogste senioren-teams te verwe zenlijken. Idolen - In plaats van idolen zou ik liever de omschrijving, mensen met een voorbeeld functie kiezen. Dan doel ik op personen die weinig in de pers genoemd worden, maar er wel altijd zijn, in dien nodig. Bij SFC heb ik dan twee spelers op het oog, namelijk Rob Ooster waal en Michael van Alphen. Je hoort weinig over die jongens, maar ze staan er wel altijd, als je ze nodig hebt. Hobby's - Uit eten en communice ren met Aad Gudde. Favoriete muziek - Ik heb niet zo'n uitge sproken voorkeur, maar Lee Towers hoor ik graag. Films, tv-programma's - Eigenlijk alleen sport- sporgramma's. Literatuur, lectuur - De sportkranten op maandag. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam - Voetbal komt er in verge lijking met andere sporten slecht van af. Als je naar de trainingsfaciliteiten van SFC kijkt, dat is werkelijk beneden elk peil. Indien er een paar regenbuitjes val len, zijn we gedwongen uit te wijken naar de asfalt- veldjes van handbalvereni ging DWS. Het Schiedams Kampioen schap staat weer voor de deur - Inderdaad, vanaf dinsdag 5 april brand die strijd weer los. Als titelhouder en mede-organisator zijn wij als SFC natuurlijk ver plicht ook dit jaar goed te presteren. Tijdens de editie van vorig jaar liep alles voor ons op rolletjes, we versloegen in de finale op zeer overtuigende wijze Excelsior '20 met 3-0. En daarnaast de kampioen sperikelen in de derde klasse - Het zullen zeker span nende weken worden voor ons. Met betrekking tot het kampioenschap in de derde klasse acht ik het paas weekend van doorslagge vende betekenis. Indien SFC het dubbelprogram ma dat dan wordt afge werkt, tegen Alexandria en TOGB, met 4 punten weet af te sluiten, kan er in mijn ogen weinig meer mis gaan. Tenslotte wil ik nog kwijt dat... - ...Ik het betreur dat één probleem dat dit jaar bij SFC speelde niet oplosbaar bleek. Hoewel er in eht to tale voetbalgebeuren na tuurlijk doorlopend bot singen zijn tussen trainer, spelers en bestuur worden de meeste kwesties vrij snel weer opgelost, doordat alle partijen water bij de wijn doen. In één geval, en dan doel ik op Edwin Bleiks- loot, bleek dat niet moge lijk. Hoewel het persoon lijk contact tussen ons ver der prima is, vind ik het nog steeds jammer dat hij op sportief gebied heeft af gehaakt. spelend Rijnmond moest de eerste twee sets aan EAW la ten, met 14-16 en 7-15. Dunk In de derde set werden aan Schiedamse kant enige omzet tingen doorgevoerd en dat had een goede uitwerking op het spel. Tot 13-13 gingen de ploegen gelijk op en op dat moment kreeg EAW een uit gelezen mogelijkheid de wed strijd te beslissen. Eén van de EAW-spelers waande zich echter voor een enkel ogenblik basketballer in plaats van vol leybalspeler. Een knap uitge speelde aanval rondde hij na melijk af met een 'dunk' en werd meteen wegens een tech nische fout afgefloten. Rijn mond nam de service over en de Schiedammers maakten professioneel gebruik van de consternatie, zij pakten die derde set met 15-13. In de vierde en vijfde set ac teerde Rijnmond weer eens op ouderwets niveau. Opge zweept door routinier Peter van der Gugten en profiterend van de prima vorm waarin spelverdeler Bart den Ouden verkeerde, overvleugelden de Schiedammers EAW volledig. Met 15-8 en 15-7 trok Rijn mond de partij naar zich toe, tot enthousiasme van trainer Berwers, die na afloop ver klaarde: „De complete ploeg heeft een ruime voldoende verdiend. We hebben met dit jonge team bewezen over een uitstekende wedstrijdmenta liteit te beschikken. Door deze winst behouden we een zeer kleine mogelijkheid ons te handhaven in de eerste divisie en laten ons daar maar aan vastklampen". Tweede team Het ook in de eerste divisie uitkomende en in degradatie- gevaar verkerende tweede zestal van Rijnmond versloeg Pancrias Bank ui". Heerlen met 3-1. Door deze overwin ning op een mede-degradatie- kandidaat hebben de Schie dammers iets meer iucnt ge kregen en moeten zij in staat worden geacht, gezien het nog resterende programma, de eerste divisiepositie te behou den. SCHIEDAM De bridge competitie van de Nederland se Vereniging van Huisvrou wen heeft een bijzonder ver rassend slot gekregen. Tot ie ders verbazing, ook die van organisator Tamboer, slaag den de nummers 2, de dames Brussé - Van Eyk erin het reeds weken aan kopstaande duo Lauwaars - Voorwinde te verdringen. Met een verschil van 0.9% zijn de dames Brus sé - Van Eyk nu clubkampioen geworden. Middels een score van 62.70% wjsten de dames Smits - Tam boer op de laatste speeldag nog beslag te leggen op het brons. VLAARDINGEN De Vlaardingse atletiekvere niging Fortuna organiseert aanstaande zaterdag al weer de derde prestatie- loop van dit jaar. Opnieuw is voor de Broekpolder ge kozen, waar een parcours is uitgezet van vijf, tien en vijftien kilometer. De start en finish zijn op de Watersportweg nabij de Loop/fietsbrug over de Vlaardingse Vaart. Het startschot voor aile drie de afstanden valt om 13.00 Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden en vijftig cent en iedere deelnemer ont vangt na afloop een fraaie herinnering. Voor meer informatie kan men terecht bij Jolanda van Walsum tel. 474.49.69 of bij Aad Davidse tel. 434.85.81. goed hockey en spannende momenten voor het Warande- doel. Ondanks het grote over wicht dat Asvion ontwikkel de, slaagde het er niet in te scoren. Dat lukte Warande daarentegen wel. In de vijf tiende minuut werd het mid dels een snelle uitval 1-3 en vier minuten later zelfs 1-4, toen een Warande-aanvaller een knappe solo-actie zelf af rondde. Ondanks deze grote achter stand bleven de Schiedam mers geconcentreerd spelen en zochten keer op keer de aanval. Tien minuten vóór het einde kreeg Asvion een straf- bal toegekend, die door Ma- rijn Mentink werd benut. Voortdurend aandringen van Schiedamse zijde leidde zelfs tot 3-4 toen Frenk Hortensius in eeh mêlée van spelers de bal over de lijn werkte. Verder wist Asvion niet te komen. De laatste minuten van de wed strijd werden professioneel door Warande uitgespeeld. Na afloop toonde trainer Huub van Riggelen zich meer dan tevreden over het door Asvion vertoonde spel, maar was uiteindelijk teleurgesteld over het resultaat: „Door die snelle achterstand zijn we niet aan ons eigen spel toegeko men, maar liepen voortdurend achter Warande aan. De rest van deze competitie staat er voor ons weinig meer op het spel, we kunnen ten hoogste als,derde eindigen, maar het is waarschijnliker dat onze hui-"" dige positie, vierde, ook de de finitieve zal zijn". 0 Een fel Asvion liep door een snelle achterstand achter de feiten a TOP 20 In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden. Deze week geen "SPELER VAN DE WEEK" doordat slechts drie van de vijf clubs speelde, en er geen grote veranderingen plaatshad- 1.Joop Hiele Feyenoord 2.Ed de Goeij Sparta 3. Hans Loovens S.V.V. 4. Carlo L'Ami Excelsior ö.Sjaak Troost Feyenoord 6. Erik Tanis S.V.V. 6. Bart Latuheru Excelsior 8.Andre Wasiman Excelsior 9. Bert Bartelings pnt. SAMSUNG D.S.'79 10. Marco Boogers DS'79 11. Robin Schmidt Sparta 12. Henk van Goozen Excelsior 12.Jules Ellërman Sparta 14.Junior de Man Excelsior 15. Roy van Duppen S.V.V. 15.John Stevens D.S.79 17.Gerrie Slagboom D.S/79 18.Aad Leenheer Excelsior 18.Steve Wasiman Excelsior 20. Ed Ridderhof Sparta Organisatie:NPR 01804-25900 ROTTERDAM— Stilte voor de storm. Zo kan het beste dit weekend worden omschreven. Slechts drie van de vijf clubs betrokken bij de Radio Rijn mond voetballer van het jaar verkiezing, kwamen in de wei. Het is dan ook niet verwon derlijk dat er bijna niets ver anderde. Joop Hiele en Ed de Goey, eenhonderdste punt van elkaar verwijderd, maken zich op voor hun eindsprint. Juul Ellerman bleef met dertien doelpunten topscorer en door het incomplete programma sprak de jury zich ook niet uit over een speler van de week. Volgende week in ieder gfyal meer informatie over het ver dere verloop van de vcrkie-" zing.

De Havenloods | 1988 | | pagina 5