Muzikanten gaan over tot kraakactie als protest DE HAVENLOODS -VOORDEEL AKTIE Openingsfeest natuurcentrum druk bezocht I Horeca langer open Gusto gepasseerd door geheim besluit Manifestatie slaat aan Vissen moet je ook leren Aleidafeesten komen eraan Centraal meldpunt voor klachten over discriminatie Harmonia ca*. I1 Enorme Modellenverkoop Leuke avond voor het goede doel EDITIE 9, DINSDAG 26 APRIL 1988, 37e JAARGANG, Nr. 17 Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM Als het aan tal mensen dat afgelopen za terdag 'De Boshoek' be zocht, maatgevend is voor de toenemende belangstelling voor de activiteiten van de KNNV, dan staan de leden van de natuurvereniging aan het begin van een heel drukke periode. Wout van der Schalie, voorzitter van de Koninklijke Natuurhis torische Vereniging, was dan ook geenszins ontevre den over de drukte tijdens de feestelijke opening van natuurcentrum 'De Bos hoek' in Schiedam. Eensgezind openden burgemeester Scheeres en Nico de Haan natuur centrum 'De Boshoek'. Van de Schalie schat dat af gelopen zaterdag tussen de 1.500 en 2.000 belangstel lenden het nieuwe KNNV- onderkomen hebben betre den. Om 11.00 uur werd het natuurcentrum officieel ge opend door burgemeester Scheeres van Schiedam en Nico de Haan van de vogel bescherming. Het tweetal plantte eensgezind een boom. Diezelfde boom werd niet veel later al direct in gebruik genomen toen één van de leden er een zelfge maakt vogelhuisje in hing. Veel belangstelling was er voor het grote diorama en voor de film over de Wad denzee. „De buitenactivitei ten - een wandel- en een fietstocht door Midden- Delfland - waren vooral door de harde, koude wind minder in trek", constateert Van der Schalie. De KNNV-voorzitter spreekt verder zijn tevre denheid uit over het verloop van de dag. „Er is duidelijk een gesleecteerd publiek ge komen. Toen de laatsten be ft Met diorama trok veel aandacht. zoekers waren vertrokken, hoefden we tot onze grote verbazing geen achtergela ten vuil te verzamelen. Nor maal ben je daar nog uren mee bezig". Verdienste Een extra feestelijke dag was het voor de vier leden van de vereniging voor veld- biologie die in het zonnetje werden gezet. Vanwege hun vele activiteiten in de afge lopen tweeënhalf jaar wer den de heren Van Deventer, Habraken, Leerentveld en Van Meggelen KNNV-lid van verdienste gemaakt. CITY RENT NATUURLIJK... Couwenburg 58 [onder 't Shell CityHent MEER INFORMATIE TEL. 010-4126166 autoverhuur SCHIEDAM Meldpunt ras sendiscriminatie. Zo heet het nieuwe bureau dat met ingang van 3 mei in Schiedam geves tigd zal zijn. Iedereen die te maken heeft met rassendiscri minatie, discriminerende uit latingen of gedragingen kan dit dus voortaan doorgeven op het nieuwe meldpunt. Het is de taak van de mede werkers van het Meldpunt Rassendiscriminatie om de klachten te registreren en de genen die opbellen informatie en advies te geven over even tueel te nemen stappen. Het Meldpunt Rassendiscri minatie is telefonisch bereik baar (dinsdag tot en met vrij dag van 09.00 tot 12.00 uur) onder telefoonnummer 473 80 80. Bellers die op andere uren contact zoeken, kunnen een boodschap inspreken op het antwoordapparaat. Schrifte lijk is het Meldpunt te berei ken via Postbus 711, 3100 AS Schiedam. A Scheidsrechter helpt GTB aan ge- lijkspel. A Kampioensfeest W hij SZC. L Watersport in Lange Haven blijft omstreden. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— De uit Den Haag afkomstige heer K. van der Lely houdt donderdag in de Blauwe Brug een avond met helderziende waarnemin gen voor "Harmonia". De avond bij de Religieus Spiri tistische Vereniging begint om 20.00 uur en een kaartje voor niet-leden kost f6.-. SCHIEDAM Zonder dat er afzonderlijke vermakelijk heidsvergunningen hoeven worden aangevraagd, hebben horecabedrijven op Koningin nedag en Bevrijdingsdag toe stemming om een uur langer open te blijven dan anders. In praktijk betekent dit dat de horeca op zaterdag 30 april tot 3.00 uur de deuren open houdt. Op Bevrijdingsdag (donderdag 5 mei) sluiten de gelegenheden pas om 2.00 uur. Bedrijven die een muziek- of dansvergunning hebben, kun nen bovendien tot een half uur voor sluitingstijd de bezoe kers laten dansen of laten ge nieten van live-muziek. SCHIEDAM De maat is vol voor de muzikanten van het Gustkorps. Nadat vorige week bekend werd dat het college van B en W het schoolgebouw in de Zalmstraat niet aan de ver eniging wil uitgeven maar dat vijf kunstenaars hier nu een onderkomen krij gen, restte de Gustoleden niets anders dan een tegen actie. Vrijdagavond kraak te de vereniging een leeg staande school aan de Wa rande. De leden zijn niet van plan dit gebouw te ver laten voor het college met een redelijk alternatief is gekomen voor het huidige miserabele onderkomen. De woede van de muzikanten werd vooral gewekt omdat de beslissing om de kunstenaars in de Zalmstraat te huisvesten in het geheim was genomen. Het bestuur van de Gusto kreeg dit besluit via via te ho- „We hebben niets van de ge meente gehoord", verklaarde voorzitter Joop Altorf vrijdag Dag en nacht zijn er leden van Gusto in het gekraakte pand aanwezig om te voorkomen dat het pand in een onbewaakt ogenblik wordt dichtgetimmerd. na de kraakactie. „De com missieleden De Ruiter en Bart de Leede zijn direct opgebeld en deze maakten bekend ook niets te hebben vernomen". Ook de bewonersvereniging Schiedam-Zuid wist nog van niets. „Hoewel B en W beloofd hebben ons van alle ontwik kelingen op de hoogte te hou den, weten we officieel nog van niets. Dit is besturen uit het jaar nul"zegt voorzitter Albert Bons van de bewoners vereniging. Hij vindt de kraakactie geoor loofd. „De hoge heren be stuurders hebben deze men sen van het kastje naar de muur gestuurd. Het is wel duidelijk dat die regenten geen enkel fatsoen kennen", aldus Bons. De bewonersvere- nigingwil dan ook tegen het besluit van het college in be roep gaan. Ook uit een andere hoek kwam direct na de kraakactie steun voor de Gusto. Een be vriende vereniging stelde met een een groot aantal olielam pen beschikbaar. Dit om de bezetters, die het zonder wa ter, gas of electriciteit moeten stellen, nog een beetje comfort te bieden. Van de politieke partijen reageerde D'66 on middellijk met het sturen van een bos bloemen. Woordvoerders van de ver schillende politieke partijen hebben met verbazing op het besluit van B en W gerea geerd. De kritiek richt zich vooral op wethouder Haf kamp. Uit de geheime notulen die donderdag door een onbeken de bij voorzitter Altorf in de brievenbus werden gegooid, blijkt ook dat B en W van plan is het Gustokorps én een an dere drumband uit Schiedam onder te brengen in een ruim te in de wijk Groenoord. Het college gaat hiermee voorbij aan het feit dat de muziekver eniging een hechte band met Schiedam-Zuid heeft. Gusto hoort gewoon bij Zuid. Rooster oplossing voor het accomoda- tieprobleem komt. De leden houden er al rekening mee dat dat lang kan gaan duren, di rect na de bezetting werd be gonnen met het schoonmaken van een tweetal lege klasloka len. Dag en nacht blijven er leden in het gebouw aanwe zig. Om te voorkomen dat het pand in een onbewaakt ogen blik door de gemeente wordt dichtgetimmerd is er een rooster opgezet. Mevrouw Altorf, de vrouw van de voorzitter, hoopt dat ze mogen blijven in het gebouw aan de Warande. „We kunnen het zelf wel opknappen als de gemeente een handje helpt. Voorlopig zijn we al blij als de heren politici ervoor zorgen dat we water krijgen zodat de toiletten normaal doorgetrok ken kunnen worden". 'Artistieke Handenhad zondag een goede start in Schiedam. Op 18 september is de tweede manifestatie vi amateur-kunstenaars in de Margriethal. SCHIEDAM Bijna twee duizend mensen bezochten zondagmiddag de manifesta tie 'Artistieke Handen', een aantal waarover organisator Ger Claassen zeer te spreken is. „We zijn inmiddels wel een beetje verwend. Maar twee duizend bezoekers is niet slecht om mee te beginnen: de manifestatie moet hier ten slotte nog bekendheid krij gen". Onder de bezoekers van 'Ar tistieke Handen' bevonden zich veel amateur-kunste naar. „Die hebben de kat een beetje uit de boom gekeken. Het is ook heel eng om ineens ergens je spullen te verkopen. Voordat je dat kunt, moet je echt een drempelvrees over winnen". Uit leuke reakties van het publkiek, weet Ger Claassen dat deze eerste Schiedamse manifestatie voor amateur kunstenaars goed is aangesla gen. Tevreden bezoekers na men de moeite om Anneke en Ger Claassen te laten weten wat zij van de kunstmarkt vonden. „Er waren bijvoorbeeld twee dames die om 16.00 uur langs de informatiestand liepen en lieten weten nog één keer langs alle kramen te gaan. Ze waren al vanaf 11.00 uur in de Margriethal". In sporthal Margriet presen teerden zondag iets minder dan tweehonderd amateur kunstenaars zich aan het pu bliek. In september kunnen zij weer van de partij zijn, want dan is 'Artistieke Handen' we derom Schiedam. SCHIEDAM— Nu het weer langzaam maar zeker steeds mooier wordt, zijn er ook langs de slootkanten steeds meer mensen te vinden. Veel van deze vissers zijn intussen ervaren hengelaars geworden, maar voor de jonge, beginnen de sportvissers wordt er bin nenkort een voorlichtings avond gehouden. In wijkcentrum De Blauwe Brug organiseert Hengel sportvereniging Schiedam op 3 mei een informatie-avond. Op het programma staan on der andere de vertoning van dia's en een film. Ook wordt er uitgebreid behandeld hoe je leert vissen, want er komt meer bij kijken dan menigeen vermoedt. De informatie-avond in het wijkcentrum aan het Bach- plein is bedoeld voor vislief- hebbers tot 17 jaar. Ook de drie viswedstrijden waarop de opgedane kennis in praktijk kan worden gebracht, zijn be doeld voor hengelaars in deze leeftijdsgroep. De wedstrijden vinden plaats op 10, 17 en 24 mei en deelname is gratis. In feite is de voorlichting in De Blauwe Brug een voorbe reiding op het Schiedams Kampioenschap vissen voor de jeugd. De titelstrijd speelt zich af van 31 mei tot en met 14 juni en er worden in die periode drie concoursen ge houden. Deelname is bepaald op f 3,- per persoon. Kom met spoed naar Burchthuys Int. B.V. Schiedam de specialist in eiken en pak enorm voordeel!!! Zie onze advertentie achterpagina SCHIEDAM Lopen voor het goede doel doen leerlingen van scholengemeenschap 'Buiten de Veste' regelmatig. Twee keer per jaar schrijven sportieve scholieren en leer krachten zich in voor de World Runners Loop, de sponsorloop waarvan de op brengst gaat naar een project in de Derde Wereld. Afgelopen donderdag kwam 'Buiten de Veste' in actie voor een goed doel dat dichter bij huis was. Enkele weken gele den hielden onverlaten op brute wijze huis op de kinder boerderij van Jan de Bakker, en om De Bakker de kans te geven nieuwe dieren voor zijn boerderij te kopen, was er donderdag een muzikale avond in de school. De docenten Menno Sprong en Jan-Willem de Boer had den de avond voorbereid. „We hebben er op school over ge praat. Kinderen vinden het heel erg wat ei» op de kinder boerderij is gebeurd, en dus spreekt zo'n actie erg aan", aldus De Boer. Het mes sneed dus aan twee kanten. Scholieren hadden een leuke avond terwijl Jan de Bakker zichtbaar ontroerd was over het resultaat ervan. Bijna zevenhonderd gulden werd er verleden week opge haald. SCHIEDAM Ook dit jaar beloven de Gravin Aleida-feesten weer druk bezocht te worden. In de omgeving van het Juliana- perk is het volgende week feest wanneer de meer dan tweehonderd kramen tel lende braderie en de even eens groot opgezette pres tatieloop van start gaan. De stad staat op zaterdag 7 mei dus weer in het teken van de Gravin Aleida-fees- ten, een activiteit die vorig jaar nog de belangstelling had ven meer dan honderd duizend bezoekers. De meeste aandacht gaat dit jaar uit naar de Gravin Aleida-loop^ De prestatie- Je^tivitei^n op 7 loop (2, 5,10 en 15 kilome ter) is dit keer namelijk in een nieuw jasje gestoken. De prestatieloop voor scholieren is een belangrijk onderdeel dueel het parcours tussen het Julianaperk en de Maasboulevard zullen af leggen, is er dit keer een aparte competitie opgezit voor scholen. Vijfentwintig scholen uit Schiedam doen hieraan mee, en ze strijden om een bijzondere wissel beker.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1