Joop Hiele wint nipt van Ed de Goey GTB in tumultueuze slotfase aan gelijkspel geholpen ARMA breidt uit Lange afstand zwemmen bij De Watervrienden SPORT PROFIEL Hanneke Dijkshoorn Feest bij SZC SchiedamsNieuwsblad Kampioenskansen blijven bestaan Massale opkomst bij slotfeest verkiezing Wielerbaan Schiedam Afdelingsbeker handbal Zaalvoetbal toernooi Ren Wijnstekers zuur lachend om kwinkslagen SCHIEDAM Met nog twee competitiewedstrijden voor de boeg, behoudt GTB uit zicht op het kampioenschap van de eerste klasse RVB. In de topper tegen mede-koplo per Alexandria '66, afgelopen zaterdag, slaagden de Schie dammers erin een 0-2 achter stand om te buigen tot een 2-2 gelijkspel. Hoewel deze stand zonder meer recht deed aan het prima spel en de tomeloze inzet van GTB, was de wijze waarop de einduitslag tot stand kwam uiterst dubieus te Ondersteund door een straffe wind in de rug toog GTB ener giek naar voren. De eerste twintig minuten van de partij waren dan ook ondubbelzin nig voor de Schiedammers. Arvid Hees zag eerst een halve omhaal van zijn voet net naast gaan en even later een gemene schuiver gestopt worden door de doelman. In de 19e minuut was het spits Ferry Meerhof, die zichzelf in een kansrijke positie manoeuvreerde, maar zijn schot miste de benodigde nauwkeurigheid. Corner Eén minuut later verwierf Alexandria een corner. De bal werd zeer scherp voor het doel gebracht, waarop keeper An tonio niet alert reageerde. Met een strakke kopstoot scoorde Marcel Pothof, geheel tegen de verhouding in, meteen 0-1. Scheidsrechter De Lange hield het spel bijzonder kort, hiertoe gedwongen door het feit dat beide elftallen zich re aliseerden dat deze partij de competitie beslissen kon en de consequenties daarvan, in zake harde acties, geheel le ken te accepteren. GTB zocht weer snel de aan val. Meerhof en Hees bleven gevaar stichten voor het vij andelijke doel, maar vonden het geluk niet aan hun zijde. Met redelijk verzorgd tech nisch voetbal probeerde Alexandria de bal vooral op het middenveld vast te hou den, om zodoende kostbare tijd te winnen. Tot ieders ver bijstering werden zij nog be ter beloond. Een vrije schop vanaf het middenlijn werd doorgekopt op de rand van het strafschopgebied en plots klaps stond opnieuw Pothof alleen voor de doelman. Met een welgemikte kopbal teken de hij 0-2 aan. Dat was ook de ruststand. Gedrukt In de tweede helft hetzelfde beeld. GTB dat furieus de aanval zocht en Alexandria dat een zeer afwachtende houding aannam, maar nog meer countermogelijkheden kreeg. In de 6e minuut ge beurde wederom van alles. Na een hoekschop van de Schie dammers, kopte Hees de bal in, iedereen juichte, maar op het allerlaatste moment werd de bal nog op de doellijn ge red. Meteen een uitval van Alexandria, een lob over kee per Antonio, maar deze ging net naast. Zeven minuten later was het dan zover. Opnieuw een cor ner van GTB. Joop Trouw borst gooide de bal met een uitstekende curver voor. Bij de tweede paal leek de bal ineens over de doellijn te ver dwijnen, waar Roger Suisse voor de zekerheid de bal over de lijn drukte. Er werd nog geprotesteerd voor hands, maar De Lange wilde hiervan niets weten. De wedstrijd bleef boeiend. Keeper Antonio moest regelmatig handelend optreden bij gevaarlijke coun ters en GTB volhardde in zijn massale stormloop op het Alexandria-doel. Een directe vrije trap op de rand van het 16-meter gebied werd door Meerhof op enkele cintimeters naast het doelgeschoten en vooral Schiedamse hoek schoppen sichtten keer op keer gevaar. Dubieus Naarmate de partij vorderde, floot arbiter De Lange iets in het voordeel van GTB, maar aan het slot van de wedstrijd ging het volledig in de fout. Ferry Meerhof soleerde aan de linkerkant het strafschopge bied binnen. Net binnen de beruchte lijnen werd hij ogen schijnlijk reglementair afge stopt door een Alexandria- verdediger, maar ging thea traal tegen de grond. Tot ie ders verbazing besliste De Lange anders. Hij deponeerde de bal op de penaltystip. In een mum van tijd was het veld volgestroomd met toeschou wers, reserve-spelers en trai ners. De Lange bleef uiteraard bij zijn beslissing en nadat met name de Alexandria- doelman was gekalmeerd, kon spits Meerhof zijn aanloop ne men. Hij schoot de bal echter te zacht in en met een prima ractie stopte de keeper zijn inzet. Opnieuw verbaasde De Lange vriend en vijand. Hij vond dat de Alexandria-doelverdediger te vroeg bewogen had en be sloot dat de strafschop moest worden overgenomen. Na tuurlijk was toen het hek van de dam. Emotionele taferelen, met overspannen spelers, wild-gebarende supporters en felle begeleiders. In de 61e mi nuut van de tweede helft kon Meerhof opnieuw aan zijn aanloop beginnen. Ditmaal deed hij het beter. Met een strak schot scoorde hij 2-2. Nog geen minuut later blies De Lange voor het eindsig naal. Scheidsrechter De Lange werd onder GTB-begeleiding naar de kleedlokalen gevoerd. Zijn commentaar na afloop was zeer simpel. „Meerhof werd onreglementair gestuit door twee verdedigers en de doelman bewoog te vroeg. Verder zijn er geen problemen geweest en betrof het een nor male wedstrijd". GTB en Alexandria hebben nu beide 32 punten uit 20 wed strijden. Er zijn nog twee wedstrijden te spelen. Indien zij samen aan kop eindigen zal een beslissingswedtrijd moe ten uitmaken welke club zich kampioen noemen mag. Ook de badmintonafdeling van ARMA floreert. SCHIEDAMS VOETBALKAMPIOENSCHAP Het toernooi wordt gesponsord door: bondsspaarbank 5 :;^r bT. h iCHHWKKWUF l'Jmtr SCHIEDAMS NIEUWSBLAD/HAVENLOODS r jjj SPORTHUIS BEN HAKKER De Klip '^OVAARt .jh *».r M. SCHAAP SCHIEDAM Voor het Schiedams Kampioenschap zijn de afgelopen week de vol gende wedstrijden gespeeld: WK - Schiedam 1-0, Martinit - DRZ 5-2, HBSS - GSS 1-3, Demos - GTB 0-0, SW - Schiedam 0-2. Voor deze week is het pro gramma, dinsdag 26 april: Schiedam - SFC, Martinit - SVDPW za„ GTB - Excel sior '20, HBSS - SVDPW zo., Demos - DHS; donderdag 28 april: GSS - Ursus, WK - SW. In verband met een verplichte conditietest voor de Schie damse scheidsrechters wordt het programma van dinsdag 3 mei in zijn geheel verplaatst naar maandag 2 mei. Voor meer informatie: tel. 4737205. SCHIEDAM— De gymnas tiekvereniging ARMA heeft haar blik verruimd en is (via een statuutwijziging) overge gaan tot Gymnastiek en Sportvereniging ARMA. Door deze verandering kan ARMA Schiedam zich behalve gymnastiek ook op andere takken van sport gaan richten binnen het verenigingsver band. De afdeling gymnastiek blijft overigens de grootste met meer dan 100 leden. Naast de gymzaal aan de Hoofdstraat tracht ARMA ook een zaal in Schiedam-Noord te bemachtigen en het aantal lesuren danig op te voeren. Ook de badminton-afdeling floreert. Het gaat om recrea tief niveau onder leiding van een bevoegde trainer (naar competitiefaciliteiten wordt gezocht). Elke donderdag avond is er een badmintonin- stuif (Hoofdstraat, Schiedam- Zuid) voor niet-leden. Tegen betaling van f3.- kunnen zij van 19.00 tot 21,00 uur te recht. Voor verdere informatie, gym nastiek tel. 4738226 en bad minton tel. 4733854. SCHIEDAM Voor de vijfde maal organiseert de Schie damse zwemvereniging De Watervrienden op zaterdag 7 mei a.s. lange afstand zwem men. Het vindt ditmaal plaats in zwembad Groenoord te Schiedam (van 12.00 tot 17.00 uur). Dit unieke evenement, staat open voor zowel recreanten, als meer prestatie-gerichte sporters (traithleten b.v.) Ire ne van de Laan (uit Amster- sam) en de Belgische Annema- rie Landmeters zullen een po ging doen binnen de tijdsli miet de 20 kilometergrens te doorbreken. De afstanden en kosten varië ren van 1 tot 10 kilometer en van f 3.50 tot f 15.00. Ook is het mogelijk in te schrijven voor een 5-uurs race, waarbij de af te leggen afstand cen traal staat. Voor meer informatie, tel. 4730768. In deze rubriek treedt weke- lijk een Schiedams sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats. - 2 augustus 1969 te Schie dam. Beroep. - Scholiere. Huidige club. - Rechtshalf in het tweede vrouwenteam van voetbalver eniging HBSS, dat uitkomt in de tweede klasse A. Vorige clubs. - Geen. Wel heb ik enige tijd terug veel aan paardrijden ge daan. Grootste sportieve succes. - De promotie die we vorig seizoen wisten te bewerkstel ligen. Met alle meiden hebben we toen keihard gewerkt aan dat resultaat, maar bleef het ondertussen heel gezellig. Grootste sportieve teleurstel ling. - Het feit dat het dit seizoen allemaal een stuk moeilijker geworden is voor ons. Er wordt in de tweede klasse veel beter gevoetbald dan wij ver wacht hadden. Door die on verwachte tegenstand is de gradatie nog steeds mogelijk voor ons. Grootste blunder. - de wedstrijd die we onlangs tegen Egelantier Boys speel den. Ik speelde zelf toen zeer slecht en trapte veel ballen mis. Het was dan ook terecht dat ik gewisseld werd door de trainer. Sportieve ambities - Dit jaar moeten we ons handhaven in de tweede klas se. Daarna kunnen we altijd proberen hogerop te komen, als we meer gewens zijn aan het hoge niveau. Idolen. - Op de eerste plaats voetbal ler Frank Rijkaars. Hij werd mij vroeger al ten voorbeeld gesteld door mijn vader. Ik vind hem een uitstekende spe ler en hij speelt op dezelfde positie als ik. Daarnaast de zanger van INXS, Michael Hutchence. Dat is een goede artiest en een stuk. Hobby's. - Met paarden omgaan, naar muziek luisteren en uitgaan. Favoriete muziek. - INXS, the Pointer Sisters en disco muziek. Films, tv-programma's. - In de bioscoop vond ik laatst Dirty Dancing heel leuk. Op de televisie zijn De baas in huis en Studio Sport mijn fa vorieten. Lectuur. - Boeken voor mijn lijst op school, losse romannetjes en de Libelle. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam. - Die vind ik niet best. Wat voetballen betreft gaat het nog wel, maar vooral paard rijden komt er-verschrikkelijk slecht van af. Sinds de grote zandvlakte (voorbij het Bea- trixpark) is verdwenen is er nog maar één, zeer klein rui terpad. Dat is gewoon te wei nig. Waarom heb je als meisje ge kozen voor voetbal? -Ik ben altijd geboeid ge weest door voetbal. Toen op school een aantal vriendinnen gingen voetballen hebben zij mij min of meer overgehaald. Eerst ben ik eens gaan kijken bij HBSS en al snel ging ik overstag. Het feit dat het een teamsport is, is voor mij heel belangrijk, want ook de gezel ligheid onderling speelt voor mij een grote rol. Vorig seizoen zijn jullie gepro moveerd, nu gaat het een stuk moeilijker. - Inderdaad. Terwijl het jaar zo goed begon voor ons, want we ontvingen van onze spon sor, Hairstudio Number One, nieuwe shirts en een wed strijdbal. In de cofnpetitie ging het beduidend slechter. We kwamen tegenover veel goed ingespeelde clubs te staan, maar moesten zelf re gelmatig wisselen in de loop van dit seizoen opgelost en toen gingen wij ook ziendero gen beter draaien, het is nu zaak om uit de laatste 2 com petitiewedstrijden minimaal 2 punten te halen, dan handha ven wij ons wel in de tweede klasse, denk ik. Tenslotte wil ik nog kwijt dat... - ...ik vind dat wij een onwijs gezellig elftal hebben en ik hoop dat zich snel een echte keepster aanmeldt, want die hebben we hard no dig. ft Een tomeloze inzet kenmerkte het spel van GTB. Neerlands tweede doelman werd afgelopen zondag tij dens een feestavond in Engels verkozen tot Radio Rijmond voetballer van het jaar. Hij liet zijn belangrijkste oppo nent Ed de Goey nog geen honderdste punt achter zich, maar meer dan de felicitaties en een waardecheque van res pectievelijk 5000 en 1000 gul den zal het heide goalies niet opleveren. Hiele wilde reeds jaren gele den weg bij Feyenoord. Het grote geld in het buitenland pakken. Gebrek aan belang stelling noopte hem bij Feye noord te blijven. 'Nu kan Fey- enöord riog vijf ton voor me vragen. Wie betaalt dat voor een keeper? Jean Marie Pfaff ging destijds voor 900.000 gulden over van Beveren naar Bayern München. Dat is echt een uitzondering', aldus Feye- noord-sluitpost, die de verkie zing als een kleine (persoonlij ke) pleister op de wonde voor de slechte resultaten van zijn club beschouwd. 'Of we Europees voetbal ha len? Het zal moeilijk worden. Ik ben in ieder geval blij met Kraay. In het veld hebben we vooral behoefte aan iemand de de lijnen uitzet'. Probleem Ed de Goey, verkozen tot bes te Spartaan, zat Hiele aan het slot van het seizoen op de hie len, terwijl hij daarvoor we kenlang de ranglijst aanvoer de. Hij kampt in feite met het zelfde probleem als zijn colle ga. 'Mijn contract loopt af. Er is belangstelling voor me uit binnen- en buitenland. Ik wacht rustig af'. 'Ik heb dit seizoen veel van Pim Does burg geloerd, maar er valt nog het één en ander bij te spijke ren', meldt het 21-jarige ta lent. 'Uitstraling heeft hij nog te weinig', legt 'mentor' Pim Doesburg, de belangrijkste zwakke plek van zijn pupil bloot. 'Hij moet er staan. Res pect afdwingen binnen en buiten het veld. Verder kan hij alles. En is verder dan ik op dezelfde leeftijd. Hij lijkt het meeste op Jan van Beveren. Hij wordt ongetwijfeld een topper', zegt Doesburg met stellige overtuiging. De ont wikkeling van De Goey zal hij niet meer van dichbij meema ken. Doesburg verlaat aan het einde van het seizoen Het Kasteel. 'Of het PSV wordt? Ha, ha ik weet 't niet'. Clown En weg was Doesburg om zich in het 'feestgewoel' te storten. Want alle serieuze handelin gen ten spijt, de afsluiting van de verkiezing moest vooral ge zellig zijn. Het kostte de Feyenooid-spe- lers moeite. Alleen Mario Been presenteerde zich na drukkelijk als clown. Geen wonder overigens want on danks het verlies tegen Ajax en het dreigend mislopen van jf 9 Joop Hiele eerste. Europees voetbal, is de kleine spelverdeler met zijn Pisa- contract als enige verzekerd van een voorlopig beloftevolle toekomst. Ook Hans Kraay was druk bezig met de toe komst, maar dan die van Fey enoord. Kraay, benadrukte dat hij toch lichtpuntjes had gezien. Maar zei hij dat nu tegen een lid van de beheers raad, het dagelijks bestuur, of was het Jim Vermeulen? (wie kan er nog wijs worden uit zo'n structuur?). Eenvoudiger en kleinschaliger ligt het bij Excelsior. Rob Ja cobs, volgend seizoen terug op het oude nest, toonde, zich met het door zijn nieuwe club vertoonde spel tegen NAC (2- 0 winst) niet ontvreden. Maar het feit dat Excelsior gemid deld het beste cijfer kreeg, zal hem er niet van weerhouden, versterkingen voor het ko mende seizoen aan te trekken. Jacobs: 'Er komt een sterke spits bj, eentje die nu nog in de eredivisie speelt. Boven dien ben ik op zoek naar een linkspoot en een laatste man. Over twee jaar moet Excelsior weer rijp zijn voor de eredivi sie, verklapte hij de ambities van de Kralingers, die zich in dit streven gesteund weten door shirtsponsor Akai. Ben Wijnstekers liet alle com motie langs zich heengaan. Hij beleefde Feyenoord-Ajax mee vanaf de reservebank en reageerde zuur lachend op kwinkslagen als: 'Hé kijk daar nou dat was vroeger, geloof ik ook een bekende voetballer'. Bennie kan voor mevrouw W. van Lenten uit de Adr. Pieter straat echter niet kapot. Zij was één van de vijftien Ha venloods/Zuiden lezers die het feest bij mochten wonen en won de reis naar Parijs. 'Ik heb Ben altijd bewonderd. Op mijn lijstje stond-ie bij Feye noord nummer één. Mevrouw Van Lenten reikte de publiek sprijs uit aan SVV-er Erik Ta- nis, een naam die ook op haar briefkaart voorkwam. Tams gekozen door 459 lezers wist Carlo I' Ami (Excelsior) ach ter zich te houden. Derde, vierde en vijfde werden res pectievelijk Hiele, De Goey en Bartelings (DS '79). De reis naar Parijs betekent voor me vrouw Van Lenten een her nieuwde kennismaking met de Franse hoofdstad. 'Heel vroe ger ben ik er geweest. Ik vind het hardstikke leuk'. Dissonant Leuk was ook de omschrijving die menig bezoeker gaf aan het initiatief voor jjeze verkie zing. Hiele en De Goey beaamden volmondig dat het i een traditie moet worden. Enige dissonant was de hou ding van entertainer Jules Deelder. Hem werd verzocht Ed de Goey, de beste Spartaan zijn prijs te geven. Jules wei gerde dit omdat hij «vond dat hij de hoofdprijs moest uitrei ken. De organisatie besloot toen Jules achter zijn glaasje 'jus' met rust te laten. De bijzonder grote opkomst tijdens de slotavond was het aanvullende bewijs dat de eerste Radio Rijnmond voet- balier van het jaar verkiezing, in samenwerking met deze j krant, aansloeg. Volgend seizoen dus een ver volg. Met enkele wijzigingen weet Hans van Vliet, initia tiefnemer van de verkiezing, nu reeds. 'Ik denk dat we niet meer met gemiddelden zullen werken en de speler van de week wordt waarschijnlijk de man die het hoogste cijfer heeft gescoord'. De prijswinnaars op een rijtje: Joop Hiele (algeheel winnaar). Beste clubspelers: Ed de Goey (Sparta), Marco Boogers (DS '79), Hans Loovens (SW) en Carlo I'Ami (Excelsior). Topscorers ex aquo: Juul Ellerman (Sparta), René Hofman (Feyenoord) en Gerrie Slagboom (DS '79). Club met het beste gemiddelde: Excel sior. Publiekswinnaar: Erik Tanis (SW). SCHIEDAM Het wielersei- zoen op de baan loopt van half april tot haklf september. Ook op de Wielerbaan Schiedam worden in die periode diverse evenementen georganiseerd. Zo zijn er iedere dinsdaga vond populairenwedstrijden, waaraan iedereen kan deelne men. Iedere woensdag is er de mogelijkheid tot trainen, van 18.00 tot 21.30 uur. Eén keer per maand is er een Nationale Baanwedstrijd. Tenslotte zijn er voor de jeugd schoolsport- dagen, waarbij baanfietsen zijn te huren. Op het midden terrein van de wielerbaan kan daarnaast naar hartelust door iedereen, in het bezit van een zo'n fiets gecrossed worden. Op dinsdag 24 a.s. vindt de AMEV Superbowl-wedstrijd op de Wielerbaan Schiedam plaats. Het programma be staan dan onder meer uit een Australische achtervolging, sprints en een koppelkoers. De Wielerbaan Schiedam is gelegen in het sportpark Har- ga aan de Olympaweg. Voor inschrijven en meer informa tie: 4732509 of 4152050. SCHIEDAM In de strijd om de handbak afdelingsbeker is de derde ronde gespeeld. De uitslagen waren: Vrouwen. DWS2-HVOS 7-9; Spartaan-Actief 2 15-11; Meeuwen-DES 9-8; Helius- WIK 2 6-4 (n.v.). Mannen. Snelwiek 2-Ancora 12-11; DWS 2-Atomium 20- 13; Spartaan-Walburg 15-14; DES 2-Roda 18-16. De loting voor de halve fina les, gespeeld op 7 mei a.s. (bij de Meeuwen), vrouwen 16.30 uur Spartaan- Meeuwen mannen 18.00 uur Snelwiek- Spartaan (bij Indus), vrouwen 16.30 uur Helius- HVOS 2 mannen 18.00 uur DWS 2- DES 2 De finale wordt op zaterdag 28 mei gespeeld bij MOK. SCHIEDAMDe zaalvoet balvereniging UFO'86 zal het komend seizoen een geheel nieuw zaalvoetbaltoernooi or ganiseren. Het is de bedoeling dat op zondagavonden in de sporthal Margriet een programma wordt afgewerkt. Het toernooi begint in september en loopt door tot april. Zowel complete teams, als individuele spelers (en speelsters!) kunnen zich hiervoor aanmelden. Ook scheidsrechters, die belang stelling hebben kunnen con tact opnemen met de organi satie. Voor meer informatie, dhr. C. Kroone, tel. 4261341. SCHIEDAM Rozen en champagne. Het kon dit weekend niet op voor de vrouwenploeg van waterpolovereniging SZC. Hoewel zij reeds vorige week officieel kampioen van de tweede klasse geworden was werd het echte feest pas afgelopen zaterdagavond, na de thuiswedstrijd tegen VZC 2, gevierd. Deze wedstrijd vormde een glansrijke afsluiting van een succesvol seizoen. SZC deklasseerde de Vlaardingse opponent met 9-0. Topscoorsters waren Bianca Wijsbroek en Alenka Boon. Dit seizoen resteert nog het bekertoernooi. DE HAVENLOODS J DINSDAG 26 APRIL 1988 17-495

De Havenloods | 1988 | | pagina 5