Sociale Dienst verwacht snel nieuw standpunt inzake WWV DE HAVENLOODS Eenvoudige 1 mei-viering PRESTATIELOOP Werkwilligen bemannen P&O-veerboten Lunchconcert Uitbetaling WWV nog steeds moeilijk Afgesloten Milieuproject scholieren afgerond met feest in Passagetheater Jubilaris Tweede fase herbouw 'De Palmboom' Wel of niet open met feestdagen 'N HUURAUTO OP MAAT? EDITIE 9, DINSDAG 3 MEI 1988, 37e JAARGANG, Nr. 18 <^l Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ZATERDAG 7 MEI 1988 21e DE HAVENLOODS HET ZUIDEN 14.00 uur 2.5 mijl 14.50 uur 5 mijl, 7 5 mijl, 10 mijl INLICHTINGEN: Wegener promotie 010-4.699.911 of T. van Spronsen 010-4.677.986 of W. Witvliet 010-4.225.439 of W. Kloos 010-4.181.663. SFC troeft DHS doelmatig af A Schiedamse Mo lendagen komen er A Verhulsdonk ge W ridderd SCHIEDAM Twee van de vijf veerboten die al dertien weken bij Wilton-Fijenoord voor anker lagen, zijn het afgelopen weekeinde terug gekeerd naar de thuishaven Dover. De 'Pride of Kent' en de 'Pride of Bru ges' vertrokken vrijdagmid dag uit Schiedam, een derde 'ferry' werd dit weekeinde eveneens gereed gemaakt om de terugreis te maken. Om de afvaart van de veer boten mogelijk te maken liet rederij P&O vorige week en kele honderden werkwillige zeelui overvliegen uit Enge land. Dertien weken geleden begon de staking van de Britse zeelui uit protest te gen maatregelen van P&O. De rederij wordt er door de zeeliedenbond van beschul digd de veiligheid aan boord aan te tasten door te bezui nigen via het ontslag van personeel. Eveneens verleden week stelde P&O de stakers voor de keus: of akkoord gaan met het nieuwe contract of ontslag. Meer dan 700 van de 2000 werknemers van P&O kregen op deze manier ontslag aangezegd. Hun plaats werd al heel snel in genomen door werkwilligen die dus wel bereid waren te accepteren dat zij bijvoor beeld geen lid mogen wor den van de Engelse Zeelie denbond als ze bij de rederij in dienst treden. Hoewel stakende Britten ei genlijk de gehele week op de kade van Dover stonden te wachten op de terugkeer van de werkwilligen, zorgde de aankomst van de 'Pride of Kent' en de 'Pride of Bruges' niet voor een massale vecht partij. Onder politiebewa king werden de 'stakingbre- Twee P&O-schepen hebben de werf van Wilton inmiddels verlaten en een derde is klaar voor de tocht naar Engeland. kers' door de groep boze wachtende zeelui geleid. Wanneer de drie nog in Schiedam afgemeerde fer ries de oversteek naar Enge land zullen maken, is nu nog onzeker. Een van de veerbo ten is al klaar voor vertrek. SCHIEDAMOp piano en dwarsfluit spelen Nel Delfos en Han Leendertz morgen middag werken van bijvoor beeld Roussel en Hayd. Het tweetal komt in actie tijdens het lunchconcert dat om 12.30 uur begint in de aula van het Stedelijk Museum. Behalve composities van Haydn en Roussel, spelen Del fos en Leendertz ook stukken van Marcello, J.S. Bach en C.Ph.E Bach. Het lunchcon cert dat ongeveer een half uur duurt kan gratis worden bij gewoond. OPENINGHet hoofdkantoor van de Bondsspaarbank aan de 's Gravelandseweg 557 wordt woensdag 28 mei officieel ge opend. Zakenvrouw van het jaar 1987 A.J. Vogelaar zal het officië le gedeelte van feestelijke gebeur tenis voor haar rekening nemen. SCHIEDAM Over stroomd met aanvragen van vrouwen die denken in aanmerking te komen voor een WWV-uitkering is de Schiedamse Sociale Diesnt de afgelopen twee maan den niet. Uit het aantal vragen dat medewerkers van de FNV ook nu nog krijgen tijdens de FNV- spreekuren, blijkt echter wel dat het laatste woord omtrent de uitbetaling van WWV aan getrouwde vrou wen die voor 23 december werkloos zijn geworden, voorlopig nog niet is ge sproken. Dat beseft de di recteur van de Sociale Dienst, de heer G. Smits, ook. „Ik hoop dat er een gewijzigd standpunt van hogerhand komt. Dat zou het beste zijn voor ieder- Het college van burgemeester en wethouders n duidelijk politiek stelling in deze kwestie. Op vragen die eerder door de drie PvdA- raadsleden Wiersma, Siljee en Boonstra zijn gesteld, liet B en W weten dat het de voorkeur zou verdienen om het beleid dat in Rotterdam en Den Haag wordt gevoerd, te volgen. Dat zou betekenen dat ook in Schiedam zou worden overge gaan tot uitbetaling van WWV aan getrouwde vrouwen die voor 23 december 1984 werk loos zijn geworden. Zo ver is het voorlopig echter niet. Overgaan tot uitbetaling aan deze vrouwen zou namelijk bekenen dat de gemeente te gen het beleid van verant- woordleijk staatssecretaris De Graaf ingaat waardoor de eventuele financiële conse quenties voor eigen rekening zouden zijn. Standpunt In de hoop dat er op zeer korte termijn een nieuwe brief met gewijzigd standpunt komt in Den Haag, stelt het gemeentebestuur van Schie dam de beslissing om WWV aan de betrokken vrouwen uit te betalen, nog even uit. Tot zolang is er geen kans dat de vijf aanvragen die tot nu toe bij de Sociale Dienst zijn binnen gekomen, gehonoreerd worden. „De aanvragen wor den afgewekt, waarbij uiter aard ook de normale toetsing die de WWV past, wordt uit gevoerd. We verwachten half mei iedereen die een dergelij ke aanvraag heeft ingediend te kunnen berichten", weet de directeur van de Sociale Dienst. Smit vervolgt: „We hadden echter gehoopt dat de staats secretaris eerder op z'n stand punt zou zijn teruggekomen. De aanvragen die gaan over de periode na december 1984 kunnen we gewoon uitbeta len. Als we voor een aanvraag van vóór die tijd een negatieve beslissing moeten nemen, ad viseren we waarschijnlijk wel direct om tegen deze beslis sing in beroep te gaan. Het belang van de cliënten moeten we tenslotte altijd in het oog houden". Naar aanleiding van het be sluit van B en W van Schie dam deed de Werkgroep Uit- kerings Gerechtigden van de FNV verleden week voor de tweede keer een oproep tot de betrokken vrouwen om zich bij de Sociale Dienst te laten inschrijven. „Wat de betalings-ingang be treft, dit heeft het college af hankelijk gesteld van het fiat van staatssecretaris De Graaf. Hoewel er dus geen echte ze kerheid is dat echt tot uitbeta ling zal worden over gegaan, adviseren wij om zich toch te laten inschrijven bij de Socia le Dienst. Als men tot een af wijzende beschikking komt, is het altijd nog mogelijk om te gen het besluit in beroep te gaan", schrijft de FNV. Bericht Zowel het college, als de FNV en de Sociale Dienst hopen in feite op een snel bericht uit Den Haag. „Ik hoop op een gewijzigd standpunt van ho gerhand. Dat is het beste voor iedereen. Er zitten aan die koerswijziging natuurlijk nogal wat gevolgen. Aanvra gen voor uitkering zouden het kabinet, dat juist zo aan het bezuinigen is, 7 miljard gul den gaan kosten", weet Smits. Directeur Smits hoopt op een snelle standpuntwijziging bij de betrokken staatssecretaris. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week JJr SCHIEDAM Met de herbe strating van het gedeelte van de Nieuwe Maasstraat dat tussen de Lekstraat en het Ro zenburgplein ligt is gisteren een voorzichtig begin ge maakt. De dienst gemeentewerken streeft ernaar om het karwei nog voor de bouwvak-vakan tie af te ronden, maar één en ander is uiteraard ook afhan kelijk van de weersomstan digheden. Zolang de bestratingswerk zaamheden in Schiedam-Zuid duren, worden de routes waarlangs het verkeer wordt omgeleid met oranje borden aangeduid. De Sociale Dienst wil het belang van de cliënten in het oog houden, maar wordt beperkt door het beleid vt staatssecretaris De Graaf. SCHIEDAM Op een feeste lijke manier is vandaag het project "Schiedam schoon na tuurlijk" afgerond. In het Pas sagetheater kregen de onge veer 350 kinderen die met hun school hadden deelgenomen aan de actie een creatief pro gramma aangeboden door on der meer de Stichting Schie damse Theaters en de werk groep School en Natuur. De festiviteiten in het theater betekenden de afsluiting van een periode waarin scholieren van de Dominicus Savio, Ka meleon, Prinses Juliana, Prins Claus, Sint Bernardus, Sauer Bekkers, Jozef en De Gorzen zich heel erg met het milieu hebben bezig gehouden. Begin april ging het project "Schiedam schoon natuur lijk" van start. Het doel ervan was om kinderen de samen hang in het leefmilieu te laten zien. Onder andere door de kinderen van de basisscholen gericht naar gebouwen, kunst en natuur in hun directe om geving te laten kijken werd een begin gemaakt met de ac tie. De schoonmaakweek die verle den week begon, is gisteren afge rond door leerlingen van de Sauer Bekkerschool. Vandaag i slotfeest in het P De scholieren verzamelden veel kennis buiten het school gebouw. Nadat Roel van Raay, medewerker van het bureau natuureducatie, alle klassen was langst geweest en het project "Schiedam schoon natuurlijk" bekend had ge maakt, trokken de groepen er de week daarop opuit. Eerst vond er onder leiding van een medewerker van de dienst gemeentewerken een wandeling in de buurt plaats. Verleden week vonden er met hulp van de Openbare Nuts bedrijven in de gehele stad schoonmaakacties plaats. Verleden week maandag ga ven leerlingen van de Domini cus Savioschool in Nieuwland samen met wethouder Wieg man het startsein. Gisteren kwamen de kinderen van de Sauer Bekkerschool als laat ste in actie in hun buurt, en vandaag werden alle "schoon makers" en deelnemers aan het project bedankt met een feest in het Passagetheater. SCHIEDAMAls geen an der heeft de heer C. Bieze het ontstaan van de beroeps brandweer in Schiedam mee gemaakt. Na eerst als vrijwil liger actief te zijn geweest, trad Bieze vijfentwintig jaar geleden in vaste dienst. Ter gelegenheid van dit jubi leum kreeg de brandweerman gistermiddag een receptie aangeboden door de Gemeen tebrandweer. In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat kregen collega's, familie en vrienden de kans om Bieze te feliciteren met het bereiken van deze mijlpaal. Hoofdwacht Bieze is zijn car rière begonnen als brand wacht, later was hij inzetbaar als technisch hulpverlener, duiker en bijvoorbeeld bedie ner van bijzondere voertui gen. m ;3| De 'steentjes-actievoor herbouw van 'De Palmboomgaat vrijdag middag om 15.00 uur van start. SCHIEDAM Precies een jaar nadat Mr. Pieter van Vol lenhoven het startsein gaf voor herbouw van 'De Palm boom', gaat de tweede fase van de restauratie van de mo- lenstomp van start. Vrijdag middag metselt burgemeester Scheeres de eerste steen - voorzien van zijn eigen naam - in de romp van 'De Palmboom'. In navolging van de burge meester kan iedereen die dit wil, ook zijn naam laten in metselen in de molen aan de Noordvest. Tegen betaling van honderd gulden kunnen belangstellenden meedoen aan deze 'steentjesactie', de tweede fase van de herbouw van 'De Palmboom'. Sinds er in 1901 een grote brand woedde in de zoge naamde windkorenmolen, is er van het bouwwerk niet meer over dan een stomp. Het is de bedoeling dat de op brengst van de Molendagen die binnenkort worden gehou den eveneens ten goede komt aan de wederopbouw. 'De Palmboom' is de vijfde molen in Schiedam die geres taureerd wordt. De aanwezig heid van de vijf grote windko- renmolens in hartje Schiedam moet de gemeente een toeristi sche impuls geven. Wanneer de restauratie van 'De Palm boom' voltooid is, wordt er in het gebouw een malend mu seum gevestigd. SCHIEDAM Het eerste deel van de serie feestdagen is inmiddels achter de rug, maar ook de viering van 5 mei en 12 mei (Bevrijdingsdag en He melvaartsdag) hebben gevol gen voor de openingstijden van veel gemeentelijke diens- Zo zijn donderdag 5 mei de Havendiensten en de Openba re Nutsbedrijven gesloten. Gewoon huisvuil wordt die dag gewoon opgehaald maar het grof vuil wordt morgen al ingezameld. Ook op Hemelvaartsdag (don derdag 12 mei) zijn de Haven dienst en de ONS gesloten. Dit keer wordt er echter geen huisvuil opgehaald: de ronde verschuift naar maandag 16 mei. Het grofvuil wordt de dag voor Hemelvaartsdag (dus woensdag 11 mei) ingezameld. Het Stadskantoor is zowel op 5 en 6 mei als op 12 én 13 mei dicht. Alleen de afdeling Bur- gelijke Stand is op 6 en 13 mei tussen 8.30 en 12.00 uur open voor aangiften van overlijden of geboorte. De vestigingen van de Openbare bibliotheken zijn ook op 5, 6, 12 en 13 mei gesloten alsmede op zaterdag 14 mei. Alleen de hoofdbiblio theek en de jeugdbiep zijn 13 en 14 mei normaal open. CITY RENT NATUURLIJK... Couwenburg 58 3032 AG R'dom (onder 't Shell Hofplein) CltiiKent MEER INFORMATIE TEL. 010-4126166 autoverhuur SUPERKANS De kans van uw leven. Nu de mooiste massief eiken meubelen voor onvoorstelbaar lage prijzen in onze modellenverkoop BURCHTHUYS INTERIEUR B.V. SCHIEDAM Zie adv. achterpagina. SCHIEDAMOp heel veel plaatsen vierden socialis ten in de wereld zondag de Dag van de Arbeid. Ook in Schiedam had het bestuur van de Stichting eerste mei samen met het PvdA-be- stuur een klein programma opgesteld. Nadat om 12.00 uur op de Grote Markt de traditione le vlag was gehesen, terwijl aanwezigen de "Interna tionale" ten gehore brach ten, gingen de activiteiten door in "De Rooie Koffer". Evenals bij het hijsen van de vlag, werd ook dit pro gramma-onderdeel in het voormalige Volksgebouw door ongeveer vijftig men sen bijgewoond. In verge lijking met verleden jaar was deze 1 mei-viering "in tiemer", zoals Herman Posthoorn, oud-wethouder en één van de leden van de organiserende stichting omschrijft. „Vorig jaar hebben we het wel groot opgezet met een hele dag in het Passage. Dit keer was het intiemer, dichter bij de mensen. De traditionele spreker ont brak vijvoorbeeld." Wel konden de mensen meedoen aan een quiz over de geschiedenis van Schie dam en het socialisme in Schiedam en de rest van Nederland. Raadslid Arie l Mei in Schiedam: programma dicht bij de van Loenen bleek tot veler verrassing heel veel af te weten van de historie van het socialisme, en evenals de overige aanwezigen had hij een "leuke middag".

De Havenloods | 1988 | | pagina 1