Aleidafeest groeit nog steeds Wijker nieuwe diaken ■li 1 Graffity kan ook mooi zijn Schiedams Nieuwsblad Schiedam wil schoonste stad van Nederland en Europa worden Live rock in Underground Sober feestje milieuvereniging Future Shock Cursus vrouw en milieu Jarige Jeugd Rijnmondband "De bende van hiernaast" Verzamelaars: vier dagen feest Dansgroep Trefpunt Oost' Bad Groenoord open Nieuw hoofdkantoor nu al in gebruik mm mm DE HAVENLOODS- DINSDAG 10 MEI 1988 19-492 Circa 200.000 bezoekers SCHIEDAM Een brade rie met bijna driehonderd kramen, veel activiteiten, mooi weer en moederdag voor de deur: ziehier de formule om duizenden mensen naar het anders zo rustige Julianapark te trekken. De organisatie van de Aleidafeest kan te rugkijken op een geslaagd evenement. Er waren dit 9 Grote belangstelling voor o.a. het poduiumgebeuren. jaar weer meer bezoekers dan in voorafgaande jaren en ook het aandbod was uitgebreid. Organisatielid Ellen Harte- veld schat het aantal mensen dat een bezoekje aan het park en de omgeving bracht op maar liefst 200.000. "De stroom zat er goed in", con cludeerde ze na afloop. De feesten zijn zaterdag op spectaculaire wijze geopend door drie parachutisten die landden op de West Franke- landsedijk. Een ander bewijs dat de organisatie het duide lijk hoger op wil zoeken zijn de helicoptervluchten. Voor dit programma-onderdeel bleek veel belangstelling te zijn. Veel aandacht kregen ook de in het park opgestelde eet- en drinktentjes. De standhouders deden hier dui delijk goede zaken. Groter Hoewel de Aleidafeesten al een groter succes waren dan vorig jaar wil de organisatie het volgend jaar nog groter aanpakken. Het is dan voor de vijfde keer dat het evenement zal worden gehouden. Plan nen zijn er genoeg maar Ellen Harteveld wil er nog niets over vertellen. Wel is duidelijk dat de koepel in het Julianapark en de West Frankelandsedijk meer bij de feesten worden betrokken. "Ook het podiumgebeuren kan nog beter", vertelt Harte veld. Ze zou het ook zonde vinden als de plannen die de gemeente heeft voor de koepel door gaan. "Het is een unieke plek waar veel leuke dingen georganiseerd kunnen wor den". De organistoren van de Alei dafeesten leven nu al naar het lustrum van volgend jaar toe. Als we het team moeten gelo ven staat Schiedam volgend jaar een evnement te wachten dat zijn weerga niet kent. SCHIEDAM Concur rentie van buurgemeente Vlaardingen hoeft Schie dam niet te verwachten in de stijd om de verkiezing 'Schoonste stad van Neder land'. Wegens financiële problemen is het in Vlaar dingen niet mogelijk vol doende gelden vrij te ma ken voor het zodanig schoonhouden van de stad dat er met een redelijke kans op succes kan worden deelgenomen aan de actie 'Nederland Schoon'. Schiedam doet ook dit jaar weer mee aan de actie waarbij de schoonste stad van Nederland en de schoonste stad van Europa worden gekozen. Wethou der Wiegman en scholier Jeroen van Roon maken deel uit van een jury die verschillende plekken in de stad de komende weken nader bekijkt. Geïnspecteerd worden twee winkelcentra, een sportpark, een speelplein, een station van de spoor wegen, postkantoor en om geving en het Stadskantoor en de directe omgeving. De bevindingen van de plaatselijke jury worden opgetekend in een keu ringsrapport. Dit rapport wordt opgestuurd naar een landelijke jury die tot ok tober onaangekondigd de 'schoonheidsgraad' van de eerder genoemde projecten kan komen beoordelen. Deze actie sluit in feite aan op het verleden week afge sloten scholierenproject 'Schiedam Schon', waarbij de schooljeugd enkele we ken bijzondere aandacht gaf aan het milieu in de directe omgeving van hun school. Tijdens de feestelij ke afronding van dit pro ject werd Jeroen van Roon gekozen voor de plaatselij ke jury die in juni met een kritische blik door de stad zullen wandelen. De uitslag van de actie 'Schoonste stad van Neder land' wordt in oktober be kend gemaakt. De winnaar dingt tevens mee naar de uitverkiezing tot schoonste stad van Europa, een eer die tot nu toe alleen Den Bosch ten deel is gevallen. Geen spreekuur SCHIEDAM— Wijkpost- Oost van de Stichting Gecoör dineerd Ouderenwerk is deze hele week dicht. Wegens va kantie vervallen de spreeku ren die normaal op maandag middag en dinsdagochtend worden gehouden. In dringende gevallen kunnen mensen contact opnemen met het Stedelijk Bureau van de Stichting Gecoördineerd Ou derenwerk, telefonische be reikbaar via nummer 4731976. Het eerste gewone spreekuur staat maandag 16 mei op de agenda van 14.00 tot 15.00 uur. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico Heynen, tel. privé 4.101.215. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen, tel. 010-4.352.911. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M. Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: Susan de Ligt. Sportcorrespondent Schiedam: Bram Wesdorp. Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 9 Paraphrase is zaterdag in Underground. SCHIEDAM Rock uit Rot terdam, dat kunnen de mu ziekliefhebbers zaterdag avond horen wanneer in Un derground de formatie Pa raphrase optreedt. Twee uur lang speelt de vier- mans band die vroeger bekend was onder de naam Paradox live in het jongerencentrum in de Jan van Avennestraat. Praphrase wordt gevormd door Ben van Weel, Cor de Bruyn, Chris Sommeling en zanger 'Roddy'Het viertal brengt onder meer hun nieuw ste singel ('Maggie') ten geho re. Het optreden in Underground begint zaterdagavond om 22.00 uur, de toegang is f 3,50 en de deuren gaan om 20.00 uur open. WATERWEG-NOORD De vereniging tegen mi lieubederf is sinds 25 jaar actief voor een beter mi lieu. En ter gelegenheid daarvan wordt in novem ber een jubilieumfeest ge houden, compleet met een reizen tentoonstelling die enkele maanden te zien is in het Rijnmondgebied. Voor de viering van het ju bileum is voor een sobere opzet gekozen," schrijft voorzitter ing. H.Boerma aan de leden en donateurs. Maar ook dat kost vrij veel geld en Boerma verzoekt dan ook of zij een in de buidel willen tasten voor de jubileren vereniging. Daarvoor heeft de milieu vereniging voor het Nieuwe Waterweg gebeid een jubi leumfonds opgericht. Mensen die de vereniging een warm hart toedragen kunnen een bijdrage over maken op de Postbankgiro nummer 773 500 of bankre keningnummer 50 69 43 372 (ABN) ten name van de Penningmeester VTM on der vermelding van 'bijdra ge jubileum'. 9 De Aleidafeesten vanuit de helicopter, die zaterdag tientallen bezoekers SCHIEDAM Future Shock treedt vrijdagavond in het ka der van de muzieknacht op in De Tender. Het gratis optre den van de formatie die in 1985 is opgericht begint om 21.00 uur. De leden van Future Shock spelen jazz- en funkritmes en maken gebruik van een duide lijk aanwezige blazerssectie. Willem van Manen, Rutger van Otterloo, Jan Kuiper, Maarten van Norden, Wouter van Bemmel, Eric Calmes en Lucas van Merwijk vormen Future Shock. STARTSEIN Precies een week geleden gaf wethouder Zijdeveld het startsein voor de bouw van een bouwfondsplan in de Woud- hoek-noord. Door de eerste ver diepingsvloer te plaatsen wordt er nu officieel gewerkt aan 50 terras appartementen in dit deel van Schiedam. Toekomstige bewoners kunnen kizen uit 13 woningvari- SCHIEDAM Het' milieu heeft de laatste jaren steeds meer aandacht gekregen, waardoor niet meer alleen ac tiegroepen zich bewust lijken van het nut van een gezond milieu. Volgende week gaat in Barrika een cursus vrouw en milieu van start. Zeven ochtenden achter el kaar praten vrouwen in het pand aan de Lange Kerkstraat 62 over 'Vrouw en milieu'. Deelname kost f 15,- per per soon. Voor kinderopvang kan worden gezorgd en nadere in lichtingen zijn te krijgen bij Maja Nieuwenhuis-Den Duik, 426 07 56, en bij Anneke van Velzen-Crama, 470 62 37. De nieuwe cursus in het voor malige Vrouwenhuis start woensdag 18 mei, en elke woensdag tussen 9.00 en 11.00 uur wordt de cursus gegeven. SCHIEDAM De Jeugd Rijnmondband bestaat vijftig jaar. Om dit jubileum niet on gemerkt voorbij te laten gaan laten de leden van het tam boer en trompetterkorps dit jaar nog tijdens verschillende gelegenheden van zich horen. Het jeugdkorps is bijvoor beeld 28 mei present op de 'Jeugdsparade', een taptoe waaraan naar verwachting ongeveer driehonderd jonge muzikanten aan mee zullen doen. Eveneens vanwege het jubile um ontvangt iedere inwoner van Schiedam binnenkort een herinneringsboekje in de bus waarin het ontstaan en de groei door de jaren heen staan beschreven. Het eerste exem plaar ervan wojrdt maandag middag aangeboden aan bur gemeester Scheeres. Klaverjassen met ANBO SCHIEDAM Niet alleen maakt de ANBO zich sterk voor het welzijn van ouderen, ook probeert de Schiedamse afdeling op verschillende ma nieren recreatief bezig te zijn. De klaverjascompetitie die in verenigingsgebouw 'Het Blauwhuis' en in wijkcentrum 'De Blauwe Brug' wordt ver speelt is één van de activitei ten van de ANBO, de bond voor ouderen. Onlangs reikte wethouder Van Kleef de prijzen uit aan de klaverjassers die in de 'Blauwe Brug' om de hoogste eer hadden gestreden. Tot 1 juni wordt er vanaf 13.30 uur nog elke donderdagmiddag geklaverjast in 'De Blauwe Brug' waar in september weer een nieuwe competitie van start gaat. Nederlandse speelfilm SCHIEDAMMonique van de Ven en Renee Soutendijk vertolken de hoofdrollen in de Nederlandse speelfilm 'Een maand later' die vrijdag bij de Filmclub draait. In deze produktie van Nousc- hka van Brakel besluiten twee vrouwen een maand lang van rol te wisselen. Deze verande ring bevalt de twee vrouwen en hun partners zo goed dat 'Een maand later' draait 13 mei om 21.30 uur in het pand aan de Nieuwstraat 12. Een toegangsbewijs voor dona teurs van de Filmclub kost f 4.- en het kost f 5.- om dona teur te worden voor een heel seizoen. Voor de eerste film is dan al betaald. SCHIEDAM Spannend is de kinderfilm "De bende van hiernaast" zeker. In de film die morgenmiddag in de Teer- stoof draait, raakt een groepje kinderen in de problemen als ze met een geleende brommer een ongeluk krijgen. De brommer wordt door de politie in beslag genomen en op allerlei manieren proberen de kinderen geld in te zamelen om het voertuig terug te krij gen. "De bende van hiernaast" be gint om 14.00 uur een een kaartje kost f 3,75. De film is bestemd voor kinderen vanaf 6 jaar. SCHIEDAM Monseigneur Glazemaker wijdt aanstaande zondag in de Oud-Katholieke Kerk L.E. Wijker tot diaken. De dienst in de kerk aan de Dam 30 begint om 10.30 uur. Leendert Engelbert Wijker is al sinds februari in Schiedam actief als pastoraal werker. Nadat hij zijn doctoraal exa men met succes heeft afge legd, hoopt Wijker de zogehe ten pastoraal-klinische oplei ding in Utrecht gaan volgen. Het is de bedoeling dat W.A. Eman wordt opgevolgd door Wijker als pastoor van de Oud-Katholieke parochie van Johannes de Doper. VLAARDINGEN Verza melaars kunnen de komende dagen hun hart ophalen. Maar liefst vier dagen lang is de Lijnbaanhal het onderkomen voor de plaatselijke afdeling van De Verzamelaars. Ruim honderd stands staan donderdag 12 mei op een grote algemene verzamelaarsbeurs. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 mei wordt een vlooienmarkt gehouden, die dagelijks van 9 tot 17 uur toegankelijk is. Verzamelaars van fotografie artikelen, uurwerken, scheepsantiek, prenten etc. kunnen 15 mei in de Lijn baanhal terecht. Bovendien kunnen antieke camera's wor den getaxeerd. Deze beurs duurt van 10 tot 17 uur. Inbraak VLAARDINGEN— In drie woningen aan de Platanen- dreef is in de nacht van zon dag op maandag ingebroken. De daders zijn door de voor deur naar binnengekomen. De bewoners die tijdens de in braak op een hoger gelegen etage lagen te slapen hadden him voordeur niet op het nachtslot gedaan. Er werd geld en cheques ontvreemd. STOOKWIJZER 1Vorig jaarverbruik 2. Streefverbr. v. 2-5-88 t/m 8-5-88 3. Streefverbruik vorige week 4. Totaal streefverbruik tot nu toe 500 m3 600 m3 700 m3 800 m3 900 m3 1000 m3 1100 m3 1200 m3 1300 m3 1400 m3 1500 m3 1600 m3 1700 m3 1800 m3 1900 m3 2000 m3 2200 m3 2400 m3 2600 m3 2800 m3 3000 m3 3500 m3 4000 m3 4500 m3 5000 m3 5500 m3 6000 m3 737 m3 809 m3 885 m3 958 m3 1035 m3 1105 m3 1184 m3 1257 m3 1332 m3 1634 m3 1784 m3 1935 m3 2082 m3 3369 m3 3742 m3 4121 m3 4498 m3 Voorzitter SCHIEDAMDe activitei tencommissie van wijkcen trum 'De Blauwe Brug' is op zoek naar een nieuwe voorzit ter. Al verschillende jaren ge ven de nu ongeveer dertig me dewerkers van de activiteiten commissie een groot aantal uiteenlopende soorten cursus sen (olieverven, kleding ma ken, volksdansen en sportief bewegen). Behalve een ent housiaste voorzitter zijn ook vrijwilligers die deel uit wil len maken van de commissie welkom. INFONiet op donderdag avond, maar op woensdag avond is de info-winkel in de Jan van Avennestraat 32 ge opend. Abusievelijk meldden wij onlangs dat de info-win- kel in wijkcentrum 'de Erker' elke donderdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur bereikbaar is. Het tijdstip klopt, maar de info-winkel is alleen op woensdagavond open. De ove rige openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. SCHIEDAM De dansgroep van Rufina da Silva doet dit weekeinde mee aan het dans- festival in Rotterdam. Elk jaar wordt in Jeugdtheater Hof plein in de Maasstad een drie dagen durend festijn gehou den voor jonge dansers en dansgroepen. De dansgroep van buurtcen trum 'Trefpunt Oost' hoopt uiteraard zondagmiddag te horen bij de kleine groep deel nemers die volgens de jury de term 'kinderdans' het beste in beweging hebben omgezet. SCHIEDAM Bad Groe noord is weer open. Leden van zwemvereniging 'De Water vrienden' openden het nieuwe zwemseizoen afgelopen zater dagmiddag met lange wed strijden. Zondag konden bezoekers eerst gratis koffiedrinken, waarna discjockey Martin Green in de middaguren een disco zwemfestijn verzorgde. Ook gingen alle kinderen die het zwembad bezochten met een mooie luchtballon naar huis. Bad Groenoord is tot 3 september open. m Het nieuwe administratieve hoofdkantoor. SCHIEDAM Hoewel het pand volgende week pas offi cieel wordt geopend, is het nieuwe administratieve hoofdkantoor van de Bonds spaarbank sinds gisteren al in gebruik. In de twee bovenste verdie pingen van het aan de 's Gra- velandseweg 557 staande ge bouw, zijn vanaf nu de admi nistratieve- en financiële af delingen van de bank aan het werk. Dit gedeelte van de bank is niet toegankelijk voor publiek. Wel zijn de perso neelsleden van het beleids- en administratief centrum van de bank telefonisch bereikbaar. Nieuw is de afdeling klanten service waar mensen terecht kunnen met vragen over bij voorbeeld rentestanden en klachten over lopende zaken. De verkoopkantoren van Vlaardingen en Schiedam, alsmede het hoofdkantoor en de districtkantoren zijn sinds de in gebruikname van het nieuwe gebouw alleen bereik baar via telefoonnummer 4277400. SCHIEDAM— Outlines en tags zijn twee onderdelen die jongeren die zich met graffity bezighouden eigenlijk moeten beheersen. In Kluphuis Oost start 17 mei een zogenaamde workshop graffity speciaal voor jongeren tussen de 12 en 16 jaar die regelmatig met zijn. deelnemers aan deze work shop werken aan een eigen werkstuk van bijna twee me- 9 ter. Al doende leren de jonge ren verschillende spuittech- nieken, tag's en outlines en ook leren ze poppen ontwer pen. Na de vijf weken worden de gemaakte werkstukken tentoongesteld. tot 20.30 uur vindt de work shop plaats in het clubhuis aan de Galileïstraat. Kosten voor de vijf weken durende activiteit bedragen f 25.- per deelnemer en het clubhuis zorgt dan voor alle benodigd heden. Er is plaats voor tien jongeren en verdere inlichtin gen zijn te krijgen bij Rob Bergevoet, jongerenwerker bij Kluphuis Oost. Vijf weken lang kunnen de Elke dinsdagavond mmm A - Graffity is veel meer dan wat teksten op de muur. In Kluphuis Oost wordt vanaf volgende week dinsdag aandacht besteed aan het kunstzinnige gedeelte van graffity.

De Havenloods | 1988 | | pagina 2