krant Onderzoek Konsumenten Kontakt houdt gemoederen flink bezig DE HAVENLOODS VOORDEEL AKTIE i Schiedam zet vraagtekens bij ontwerp-begroting GGD Lezing Appelmarktbrug Bewoners wel geïnteresseerd 'N HUURAUTO OP MAAT? Orgelconcert Suikerfeest INllAfA Putten tegen wateroverlast Nog geen asfalt Directeur Sociale Dienst eist rectificatie Schoon water Huisvuil PvdA-Schiedam vergadert CNV zwaait bestuursleden uit EDITIE 9, DINSDAG 17 MEI 1988, 37e JAARGANG, Nr. 19 SchiedamsNiaiwsWad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM Jaap Kronen burg, organist van het orgel in de Grote Kerk in Maassluis bezoekt Schiedam. Aanstaan de zaterdag is Kroonenburg te horen en te zien wanneer hij in het Stedelijk Museum het Hess-orgel bespeelt. Het con cert begint zaterdag om 15.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM In Theater de Teerstoof vieren buitenlandse vrouwen vrijdagmiddag het suikerfeest. Onderdeel van de feestmiddag in het pand in de Nieuwstraat is de vertoning van de film 'Vrouwen van Marrakech'. De festiviteiten ter gelegen heid van het suikerfeest be ginnen om J3.30 uur en duren tot 17.00 uur. Er is kinderop vang aanwezig en de feest middag is bedoeld voor Ne derlandse- en niet-Neder- landse vrouwen. MJI UT A Molendagen ge slaagd A SFC grijpt titel en promoveert naar tweede klasse A Vanavond eerste kruisfinales Schie dams Kampioenschap 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— Om watero verlast in Schiedam-oost voortaan zoveel mogelijk te gen e gaan, is gisteren een be gin gemaakt met aanleg van twee soorten putten in dit stadsdeel. Aan de Van Swindensingel komt in het hoofdriool een zo genaamde overstortput ter wijl onder het grasveld voor het rioolgemaal aan de Mar- coniweg een ondergrondse stuwput wordt gemaakt. Beide putten kunnen ervoor zorgen dat er in de lager gele gen gedeelten van de oostwijk minder kans is op veel water overlast tijdens hevige regen buien. De overstortput zorgt dat water bij een te hoge wa terstand in de singel terecht komt. Een ondergrondse stuwput beperkt wanneer dat nodig is de watertoevoer naar het lager gelegen gedeelte van de buurt. SCHIEDAM De raads commissie voor volksge zondheid buigt zich van avond over de ontwerp-be groting over 1989 van de GGD, de Geneeskundige en Gezondheidsdienst Nieuwe Waterweg-Noord. Omdat de Schiedamse bijdrage het ko mend jaar op ruim negen honderdduizend wordt ge raamd, adviseert de ambte lijke afdeling sociale zaken en volksgezondheid de raadscommissie niet zonder meer akkoord te gaan met de ontwerp-begroting. 9 De gemeente Schiedam heeft moeite met de ontwerp-begro ting van de GGD. Volgens de oorspronkelijke afspraken zou Schiedam bijna dertigduizend gulden minder bijdragen. Reden waarom de ambtenaren schriftelijk adviseren om weliswaar geen bezwaar aan te tekenen tegen de GGD- begroting voor het komend jaar, maar wel vast een zo genaamde dwingende taak stelling op te laten nemen voor de begroting van het jaar daarop. Vanavond bespreken de le den van de commissie het advies van de ambtenaren om min of meer af te laten dwingen dat de GGD het zuiniger aan gaat doen. Dit kan door de GGD 'dwingend te adviseren de oorspronke lijke taakstelling van hon derdduizend gulden struc tureel te bezuinigen, per 1990 wel te realiseren". Het is de bedoeling dat Schiedam dit keer nog ak koord gaat met de begroting. Mocht de taakstelling van de GGD struktureel hon derdduizend gulden bezui nigenvolgend jaar niet gerealiseerd zijn, dan zal er gebruik worden gemaakt van de mogelijkheid om be zwaar aan te tekenen tegen de ontwerp-begroting van dat jaar. De gemeente Vlaar- dingen overweegt eveneens bezwaar aan te tekenen; de finitief is dat besluit nog niet omdat het punt pas in juni door de raad wordt be handeld. Jubileumboekje SCHIEDAMBurgemeester Scheeres nam gistermiddag het eerste exemplaar van het jubileumbekje van de Jeugd Rijnmondband in ontvangst. Vanwege het vijftigjarig be staan van het tamboer- en trompetterkorps krijgt iedere inwoner van Schiedam bin nenkort het herinnerings boekje in de bus. In het Stads kantoor ontving de burge meester gisterenmiddag dus het eerste exemplaar. SCHIEDAM Pas in septem ber wordt er een begin ge maakt met de definitieve be strating van de Nieuwe Ha ven. Tot die tijd moet het ver keer dat gebruik maakt van het stuk van de Nieuwe Haven dat tussen de Vlaardingerdijk en de Burgemeester Knap- pertlaan ligt, rekenen op enige overlast. Op verschillende plekken zal het wegdek worden hersteld omdat de onlangs aangelegde noodbestrating verzakt. Werkzaamheden aan kabels, leidingen en de riolering zijn de oorzaak van deze - ingecal culeerde - verzakking. Daar om ook wordt er pas in sep tember een start gemaakt met het aanbrengen van de defini tieve asfaltlaag op dit deel van de Nieuwe Haven. SCHIEDAM— Bouwen als cultuurverschijnsel, dat is het onderwerp waarover donder dagavond een lezing wordt gehouden in wijkcentrum De Blauwe Brug. De heer N. Los is namelijk te gast bij Harmonia, de Reli gieus Spiritistische Vereni ging. Los houdt een inleiding over het zogenaamde bezielde bouwen dat dreigt verloren te gaan. Vroeger werd er bij voorbeeld gebouwd omdat mensen op die manier een ver band probeerden te leggen tussen het aardse- en het he melse gebeuren. Aanvang van het gebeuren is 20.00 uur, de zaal is vanaf 19.30 uur open en een toe gangsbewijs voor niet-leden kost f 6,-. Deze lezing is het laatste evenement van de spi ritistische vereniging. SCHIEDAM De heer G. Smits, directeur van de sociale dienst, is niet blij met de negatieve publici teit over het functioneren van de dienst. „Uit alles ontstaat de indruk dat de onderzoekers zich vertild hebben. Dit is des te meer te betreuren, omdat aan de intenties van het onder zoek door de slechte ver werking ernstig afbreuk wordt gedaan". Konsu menten Kontakt deed on langs in 21 gemeenten een onderzoek naar het func tioneren van de scoiale diensten en in de eindrap portage kwam Schiedam er niet al te best af. In een brief die aan duidelijkheid niets te wensen overlaat, stelt Smits dat er 'Met be trekking tot mijn dienst onjuiste informatie wordt weergegeven'. Smits eist dan ook rectificatie. In zijn verontwaardiging over de eindconclusies van het rap port 'Hoe cliëntgericht zij Ge meentelijke Sociale Diensten' staat de directeur overigens niet alleen. Wethouder C. Zij develd stelt zich in een eind verleden weeek verstuurde brief aan de leden van de com missie voor Sociale Zaken achter Smits. „Zelden heb ik een besluit om aan een onderzoek mee te werken zo betreurd als ir Fe' onderhavige geval", aldus Zij develd in de brief. De voor naamste punten van kritiek van de wethouder en de direc teur van de scoiale dienst richten zich op onjuiste con clusies ten aanzien van schuldhulpverlening, voor lichting, werkloosheid en bij zondere bijstand. Vraagtekens Volgens Smits was het te ver wachten dat onder meer door onduidelijkheden in de vraag stelling van de onderzoekers 'Op veoorhand vraagtekens bij de uitkomsten' gezet kon den worden. Dit gezien de on duidelijkheden met betrek king tot doel, methode en aan wezige kennis van de materie die tot uitdrukking kwam in de vragen. De Schiedamse Sociale Dienst scoort bijvoorbeeld negatief op de gebieden voorlichting, controle, schuldhulpverlening en de bestrijding van langdu rig werklozen. Smits vecht die conclusies aan in zijn brief aan de directeur van Konsu menten Kontakt. Bijvoorbeeld op het gebied van de bestrijding van de werkloosheid klopt de werke lijkheid niet met de conclusie van het rapport. Smits stelt: „Volgens het rapport heeft Schiedam op dit vlak geen be leid ontwikkeld. Dit is vol strekt onjuist. Stukken met betrekking tot het ontwikkel de beleid werden u toegezon den, terwijl tijdens het vraag gesprek over de opzet van het Bureau vervangend Werk en de bijdrage ervan aan de be geleiding van langdurig werk lozen gesproken is". Ook het onderdeel schuld hulpverlening kan volgens Smits niet door de beugel, „er is sprake van een onverant woord misleidende presenta tie", vindt hij. „Het is mislei dend en onzorgvuldig één en ander op deze wijze te presen teren, omdat een positieve score in de kriteria is uitgeslo ten door slechts te meten aan de hand van: klachten/geen klachten". Verder haalt de boze direk- teur van de scoiale dienst aan dat er wel degelijk een nood fonds is in Schiedam, hoewel dit volgens de onderzoekers niet zo zou zijn. Door volgens Smits 'onzorgvuldige infor matievergaring', doet zijn dienst volgens het rapport niets aan voorlichting, terwijl er op het punt van bijzondere bijstand rekenfouten de oor zaak van de negatieve score zijn. Negatief In zijn brief aan de commissie voor Sociale Zaken geeft wet houder Zijdeveld aan evenmin alles behalve verheugd te zijn over het onderzoek. Hij vreest dat deze negatieve kritiek 'Naar alle waarschijnlijkheid niet positief zal bijdragen aan het verder verbeteren van het functioneren van onze dienst. Ik moet zelfs voor het tegen deel vcrezen". De belangrijkste reden van de teleurstelling bij Zijdeveld is dat mensen in dit geval onte recht van negatieve kwalifica ties zijn voorzien. Dergelijke kritiek wordt als een trap in de lendenen ervaren en draagt op geen enkele wijze tot ver betering bij. „Ik wil er geen twijfel over laten bestaan dat het onderhavige rapport zo is aangekomen". SCHIEDAMDe drinkwa terleidingen in de omgeving van de 's Gravelandseweg worden de komende weken schoongemaakt. Sinds giste ren spuit de ONS (Openbare Nutsbedrijven Schiedam) de leidingen in het gebied dat ligt tussen rijksweg 20, 's Graven- landseweg, Broersvest, Korte Haven, Lange Haven en Vlaardingerdijk schoon. Dit om zoveel mogelijk de roest- deeltjes te verwijderen uit de leidingen. SLUISDEUREN— Niet op zondag 22, maar op maandag 23 mei zijn de sluizen voor de pleziervaart extra geopend. Hoewel er alleen tussen 19.15 en 20.30 uur doorvaart door de stad mogelijk is, zijn de sluizen in de stad 's morgens om 8.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 22.00 uur open. 9 Oude fietsen zijn de afgelopen tijd weer volop uit de haven gevist. SCHIEDAM— Tussen 10.00 en 12.00 uur kunnen verkeers deelnemers morgen geen ge bruik maken van de Appel marktbrug. In verband met dregwerkzaamheden in de Lange Haven is de brug twee uur lang geopend. Al sinds half april wordt er gedregd in de binnenhavens en toe nu toe heeft het kraan schip waarmee het karwei wordt uitgevoerd, ongeveer tien ton grofvuil gehaald uit het gedeelte van de Lange Ha ven dat tussen de Koemarkt- brug en de Beursbrug ligt. In de omgeving van de Appel marktbrug en in de Korte Ha ven wordt er de komende we ken het laatste vuil uit het water gehaald. 9 Kritiek op de Sociale Dienst is volgens de direkteur niet terecht. SCHIEDAM Het bestuur van het CNV neemt zaterdag middag afscheid van vier be stuursleden. De heren De Vaal, Verzijl, Koppenol en Van Gameren stappen uit het bondsbestuur en in het Ge- Zijdeveld: ,^\ls een trap in de lendenen". ken die aan de orde komen zijn ondermeer de bouw van een nieuw politiebureau, het minderhedenbeleid, de nieuwbouw van bibliitheek op het stadserf, de problemen rond de gemeentelijke kre dietbank en de schuldhulp verlening, de plannen voor het stadscentrum en het plaatse lijke milieubeleid. Ook de ondernomen actie te gen de mogelijke gevolgen van de aanleg van Rijksweg 19 komt aan de orden. Over al deze onderwerpen, en nog vele andere, kunnen de PvdA-le- den met de fractie in discussie gaan. SCHIEDAM Er wordt maandag 23 mei, Tweede Pinksterdag, geen huisvuil opgehaald in Schiedam. De huisvuildiensten die voor maandag op de agenda ston den verschuiven naar donder dag 26 mei. Het grof vuil wordt een dag eerder, name lijk op 25 mei verzameld. SCHIEDAM De PvdA- Schiedam houdt donderdag avond ledenvergadering in wijkcentrum Nieuwland. De vergadering begint om 20.00 uur en is ook toehankelijk voor niet-partijgenoten. Het belangrijkste punt van de ver gadering is de behandeling van het jaarverslag van de plaatselijke PvdA-fractie. In het jaarverslag rapporteert elk blok binnen de Schiedam se fractie over de ontwikke lingenen activiteiten in het re cente politieke seizoen. Bij de socialisten loopt dat tot en met februari van dit jaar. Za- bouw voor Christelijke Socia le Belangen (CSB) aan de Lange Haven krijgt het viertal een afscheidsreceptie aange boden. J.Th. de Vaal is nu nog tweede voorzitter van de afdeling Schiedam van de Industrie- en Voedingsbond en hij is al 49 jaar lid van deze bond. J. Verzijl is 43 jaar lid van de CFO, de bond voor ambtena ren en trendvolgers. Na twin tig jaar bij de Schiedamse af deling actief te zijn geweest, legt hij zaterdag zijn functie als secretaris/penningmeester neer. B.M. Koppenol neemt af scheid na dertig jaar voorzit ter van de Hout- en Bouw bond te zijn geweest afscheid. H.J. Van Gameren is al sinds 1948 lid van de huidige Indus trie- en Voedingsbond en ook hij verlaat het CNV-bestuur. De afscheidsreceptie in het pand aan de Lange Haven 73 duurt van 14.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAMDe constate ring van Martin Swart (van het comité Verontruste bewo ners Schiedam-noord inzake rijksweg 19) dat bewoners van de zogenaamde Z-flats niet betrokken zijn bij de gang van zaken rondom de aanleg van RW19 heeft reacties opgeroe pen. "Ik woon hier al 17 jaar en net als vele andere leden van de huurdersvereniging ben ik wel geïnteresseerd. Twaalf jaar geleden toen de eerste protesten tegen de aanleg van rijksweg 19 plaatsvonden, be tuigden wij al onze adhesie". Verleden week stond in deze krant een artikel over de plan nen van verontruste bewoners van de Woudhoek. Martin Swart, één van de leden van de eerder genoemde comité, liet weten dat op een oproep alleen was gereageerd door bewoners van het De la Mar- plein en de Smetanalaan; mensen uit de koopwoningen. De heer Van Benthem, bewo ner van één van de flats aan het Sibeliusplein, laat weten dat er begin vorige week wel degelijk een tiental handteke ningen zijn opgehaald bij be woners die achter de inspan ningen van het comité veront ruste bewoners inzake RW 19 staan. Het gesprek met Martin Swart had toen echter al plaats gevonden. 9 Ook mensen vanuit de Z-flats zijn erg betrokken bij de acties rondom de aanleg van RW19.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1