zaken- nieuws Lustrum-editie Molendagen kan niet uitblijven Uitverkocht Bingo bij Lentefeest (jH) Schiedams lYieuwjtod Gratis concert Luchtmachtkapel Service hoog in het vaandel bij' Autobedrijf Van Gulik Naar België Dagje Hilversum voor V ara-leden Tram rijdt alleen op verzoek naar Veilingweg Jeugdtheater Informatie over suikerziekte RET rijdt zomerdienst naar de Noordmolen. Molen trok veel SCHIEDAM— Reizigers die regelmatig gebruik maken van lijn 40 krijgen met ingang van volgende week maandag te maken met een wijziging. De tram die tussen station Rotterdam-Noord en Schie dam rijdt, rijdt vanaf 23 mei alleen nog op verzoek van passagiers door naar de Vei lingweg. CNV-LEDEN Het maande lijkse spreekuur voor leden van het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) wordt ook vanavond weer gehouden. In het CSB-pand aan de Lange Haven kunnen tussen 19.00 en 20.00 uur inlichtingen over de meest uiteenlopende knelpun ten worden ingewonnen. Ook mensen die geen lid zijn van het CNV zijn welkom. Het ge bouw is vanavond tussen 19.00 en 20.00 uur ook telefo nisch bereikbaar via nummer 4267486. Bij het instappen moeten de reizigers dus even aan de chauffeur vragen of hij hen bij de halte aan de Veilingweg wil afzetten. De rit naar de Rot terdamse Veilingweg vertrekt nog gewoon tien minuten voor de hele muren vanaf station- Noord. Opstappen bij de Veilingweg kan ook nog, maar dan moet eerst even telefonisch contact worden opgenomen met de Centrale Post Noord van de RET (4546564 of 4546538). Passagiers van tramlijn 40 kunnen dan opgeven hoe laat zij vanaf de Veilingweg terug willen naar Station Noord, de RET zorgt dan dat er een tram staat. Ook hier blijft de ver trektijd ongewijzigd, dus elke vijf minuten na de hele uren. SCHIEDAM Wie nog geen kaartjes heeft voor het optre den van Brigitte Kaandorp in het Passage Theater, kan zich de moeite besparen om alsnog een plaatsbewijs te regelen. Al heel snel nadat afgelopen woensdag de voorverkoop voor de voorstelling van 21 mei begon, waren alle be schikbare kaarten uitver kocht. 'Kouwe drukte', het programma waarmee cabare tière Kaandorp door het land toert, begint zaterdag 21 mei om 20.15 uur. MODESHOW In de grote zaal van dienstencentrum 'de 4 mo lens' wordt volgende week dins dag een modeshow gehouden. Voordelige dameskleding wordt eerst (tussen 10.00 en 12.00 uur) geshowd door modellen, waarna de artikelen vervolgens van dicht bij worden bekeken voordat al dan niet tot aanschaf ei overgegaan. SCHIEDAMDe Stichting Lentefeest houdt morgen een bingo-avond voor een goed doel. Met een speciale avond steunt Lentefeest de actie 'Isoleren is genezen' van de Daniël den Hoed Kliniek, een actie om ernstig zieke mensen een menswaardig verblijf te kunnen geven. De bingo begint om 20.00 uur, maar de deuren van het pand aan de Tuinlaan 64 zijn al vanaf 18.00 uur open. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico Heynen, tel. privé 4.101.215. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen, tel. 010-4.352.911. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M. Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: Susan de Ligt. Sportcorrespondent Schiedam: Bram Wesdorp. Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 ROTTERDAM De Konink lijke Luchtmachtkapel viert zijn 75-jarig jubileum met een gratis concert in de Rotter damse Doelen, op donderdag 19 mei. Het orkest maakt ter gelegen heid van het jubileum een gro te toemee door Nederland. Onder leiding van majoor Lex van Dongen speelt de Kapel een programma met een muzi kale reis door de tijd: de 75 jaar van het bestaan van de Kapel passeert in muzikale klanken de revue. Om een gratis kaart te be machtigen kan men bij de kassa van De Doelen een toe gangsbewijs afhalen tijdens de openingstijden: van maan dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur en op zon dag van 12.00 tot 16.00 uur, alsmede bij De Havenloods, Schiedamsevest 47. Telefonische bestellingen worden niet in behandeling genomen. Service staat hoog in het vaandel bij het autobedrijf. „We voetbalden al goed, maar hiermee willen we proberen nog beter te scoren"zegt Joop van Gulik. Het succes van de snelle groei zit volgens Van Gulik in de service. „Die is uniek. Wij ge ven garantie op auto's van drieduizend gulden en meer en die garantie is voor de duur van zes tot twaalf maanden voor zowel het motorische- als het mecganische gedeelte". „In de eigen werkplaats knap pen we de auto's van binnen en van buiten op, want we hebben alles in eigen beheer. Samen met onze scherpe prij zen is dat een goede service aan onze klanten", aldus Joop van Gulik. Het tweede filiaal van Autobedrijf Van Gulik is gevestigd aan de Schoolstraat SCHIEDAM Het gaat goed met Autobedrijf Van Gulik. Nog maar een half jaar gele den openden de broers Van Gulik hun eerste zaak in de Boterstraat en nu is daar al een tweede filiaal bijgekomen. Sinds de eerste week van deze maand kunnen klanten van de in Het Schiedamse voetbalwe reldje niet onbekende broers ook terecht bij het nieuwe fili aal in de Schoolstraat. Voorafgaand aan de Molendagen vond in horecagelegenheden in het centrum de eerste Molennacht plaats: ook hier was het af en toe 'opstellen in rijen van drie'. SCHIEDAM Bijna idea le weersomstandigheden waren er tijdens de Molen dagen van dit jaar. Vrij dagavond al maakten vooral jongeren in groten getale van de gelegenheid gebruik om in een twintig tal horecagelegenheden naar live-muziek te luiste ren tijdens de eerste Mo lennacht. Een dag later vermaakten jong en oud zich prima tijdens de vier de editie van de Schiedam se Molendagen. Ook het Rondje Molen, vooraf aan gekondigd als het hoogte punt van de festiviteiten, ging door ondanks de har de wind: Bram Wijcrs hing twintig minuten in de wie ken. Op het gemak genietend van de zon pratend met vele be- SCHIEDAM Voorlichting over suikerziekte. In samen werking met de Diabetes Ver eniging houdt dienstencen trum 'De Woudhoek' donder dag een informatiemiddag over deze ziekte. Tijdens deze voorlichtings middag wordt ingegaan op de behandeling van suikerziekte, en ook is er aandacht voor een dieet waarin suiker niet lan ger in alle gevallen taboe is. Entree is een gulden, de infor matiemiddag begint om 14.00 uur in 'De Woudhoek' en de deuren van de zaal zijn vanaf 13.30 uur open. Allerlei vaartuigen trokken zaterdag en zondag door de havens. SCHIEDAM Vrienden van het Stedelijk Museum gaan er volgende week en weekeinde tussenuit. De Vereniging be zoekt 27, 28 en 29 mei Vlaan deren en op de heen- of terug reis bezoekt het gezelschap te vens de Deltawerken, Dender- monde en Mechelen. Er wordt overnacht in Gent.. Kosten zijn f315,- per per soon en er zijn nog enkele plaatsen over. Aanmelden kan bij de familie Zuidgeest via telefoonnummer 4264438. Niet-leden betalen f 15,- ex tra. Ook de distilleerderijen en de molens 'De Walvisch', 'De Vrijheid' en 'De Noord' wer den de gehele dag bezocht door mensen die nu weieens wilden zien hoe het er in vroe ger tijden aan toe ging. In de molens kregen zij tekst en uit leg van de molenaars. In 'De Vrijheid' konden bezoekers bovendien versgebakken etenswaren nuttigen. Patty Zomer ex-Dolly Dot verzorgde het commentaar bij het Rondje Molen. Havens Niet alleen op de wal was het Het Anthonisgilde in actie. WATERWEG/NOORD Vara-leden uit Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland kunnen za terdag de studio in Hilversum bekijken. Na een rondleiding door de studio's staat er een lunch in het restaurant op het pro gramma, waarna een opname van het radio-programma „In de Rooie Haan" wordt bijge woond. Vervolgens wordt ook 'Ty pisch Holland' - eveneens een radio-programma - waarin vele bekende artiesten optre den, bijgewoond. Aanmelden voor deze excursie kan op verschillende adres sen. In Schiedam via nummer 4738823, Vlaardingen 4341846, Maassluis, Maasland en Hoek van Holland 01899- 14068. Kosten voor dit dagje- uit bedragen f 25,- en de ver trektijden verschillen per plaats. SCHIEDAM 'Polletje Gras- is de titel van de jeugdvoor stelling die morgenmiddag in het Passagetheater wordt op gevoerd. De voorstelling is be stemd voor toeschouwers tus sen de 4 en 8 jaar en een kaart je kost f 3,75. In 'Polletje Gras' heeft Maar- tje van haar spaargeld een kind gekocht: Polletje. Maar als ze Polletje eenmaal heeft, wil ze hem eigenlijk liever niet meer want hij is groen. Wat Polletje allemaal meemaakt en of Maartje hem toch houdt, is morgenmiddag van 14.00 uur in het Passagetheater te zien. Zeventigduizend bezoekers kenden die eveneens de tocht naar het centrum hadden ge maakt, trokken velen zater dag over de Hoogstraat, Lan ge Haven omgeving. Straat muzikanten, een poppenthea ter, een grote braderie en een demonstratie van oude am bachten hadcjen veel bekijks, evenals het optreden van het Anthonisgilde bij het Zakken dragershuisje. een drukte van belang, ook op het water gebeurde er veel. Zo onderhielden zeekadetten van het korps Jacob van Heems kerk een veerdienst tussen de Noordvest en de Buitenhaven weg. In de Korte Haven verzorgden de bemanningen van de zalm- schouwen een visdemonstra- tie terwijl er in de middaguren een mooie wedstrijd werd ge houden tussen de 'Westlan ders'. Zondagmiddag verlie ten de (historische) schepen Schiedam weer. Met name au tomobilisten zullen dat ge merkt hebben, want de brug gen stonden geruime tijd open. Namens de organiserende werkgroep laat Theo Reyman weten, dat er geen twijfel over de lustrum-editie is. De vierde Molendagen brachten naar schatting ongeveer zeventig duizend mensen op de been, iets minder dan verleden jaar. gang van maandag 23 mei vol gens de zomerdienst gaan rij den. Dit betekent veelal dat de bussen en trams iets minder frequent gaan rijden. De zo merdienst eindigt op 11 sep tember Een dienstregeling is vanaf 20 mei voor een rijksdaalder te verkrijgen bij de RET-kaart- verkooppunten, de VW-kan- toren in o.a. Schiedam en Vlaardingen en de PTT-kan- toren in die steden. 0 Vanaf station-noord rijdt de tram alleen op verzoek door naar de Veilingweg.

De Havenloods | 1988 | | pagina 3