SFC-middenveld plaveit weg naar kampioenschap Aanvang Kruisfinales Vriendschapstoer Martinit Triathlon Schiedam Excelsior'20 verslaat Hermes DVS in knock-out competitie Frisbee in Rotterdam alle sporters Vanavond eerste serie SPORT PROFIEL Schiedams Nieuwsblad Harry van Kapel grote animator SMA nu voor Huub van Riggelen Succesvol internationaal jeugdtoernooi bij Ursus Sportnieuws naar redactie WmmÈmmÈ VLAARDINGEN SCHIE DAMAlle sportbeoefena ren kunnen met ingang van 1 juli a.s. een beroep doen op een Sport Medisch Adviescen trum. Sporters al dan niet ge organiseerd, kunnen hier te recht voor alle sportmedische onderzoeken, keuringen, bles sure-problematiek, voorlich ting etc. De 43 over het land verspreide SMA's zijn aangesloten bij een erkend door het Nationaal Instituut voor de Sportge- zondheidszorg. Voor de spor ter wordt de situatie meer overzichtelijker dan tot nu toe het geval was, met name om dat ook het Preventief Sport- medisch Onderzoek volledig door de SMA's zal worden aangeboden. Voor deze regio is een Sport Medisch Adviescentrum actief vanuit het Holyziekenhuis te Vlaardingen. Elke donderdag vanaf 19.30 uur wordt spreek uur gehouden. Informatie via I 010-4742222. SCHIEDAM —In goed overleg met de betrokken verenigingen heeft de or ganisatie van het Schie dams Voetbalkampioen schap het afgelopen week einde de knopen doorge hakt. Doordat vorige week twee wedstrijden werden gestaakt was onduidelijk heid ontstaan over de eind klassering in poule 2 en 4. De organisatie besliste dat de tussenstand op het mo ment dat de wedstrijd ge staakt werd nu ook als eindstand fungeert. Door deze beslissing eindigde DRZ-HERMES DVS in 0-0. De partij tussen beide clubs werd reeds na circa twintig minuten door de scheidsrech ter afgeblazen, omdat hij zich bedreigd voelde. Na een zee tumultueuze beginfase, waar in vaak op het scherpst van de snede gestreden werd (beide ploegen hadden nog kans op de kruisfinale) ontwikkelde de wedstrijd zich snel tot een ordinaire schoppartij. Toen de arbiter hieraan een einde wil de maken en een DRZ-speler uit het veld stuurde, reageerde de betrokken voetballer met een slaande beweging in de richting van de man in het zwart. Excelsior'20DHS werd ge staakt, na een ernstige botsing tussen twee spelers, bij een stand van 0-1. Beide spelers werden ter observatie naar het ziekenhuis gebracht. DHS-speler Frans Schraepler kon het hospitaal snel weer verlaten, maar Excelsior- hechtingen rijker kon hij huiswaart keren. Kruisfinales Door de resultaten van de vo rige week plaatsten de volgen de ploegen zich voor de kruis finales van deze week. poule 1: VVk en SCF, poule 2: Martinit en Hermes DVS, poule 3: Ursus en GSS, poule 4: DHS en Demos. Opmerkelijke afwezigen zijn derhalve: PPSC (dat slechts èèn punt behaalde), HBSS en Excelsior'20 (vorig jaar nog finalist Het programma voor deze week ziet er als volgt uit: dins dag 17 mei (vanavond): WK- Hermes DVS, Martinitt -SFC, donderdag 19 mei: Ursus-De- mos, DHS-GSS. De wedstrijden worden ge speeld op het terrein van de eerstgenoemde vereniging en beginnen om 18.45 uur. De toegang is gratis. Voor infor matie, tel. 4737205 (na 12.00 uur). SCHIEDAMS VOETBALKAMPIOENSCHAP bondsspaarbank S 2uïo@y SPORTHUIS BEN HAKKER iMLMMMPiWj DE HAVENLOODS DINSDAG 17 MEI 1988 20-495 SCHIEDAM Door mid del van een relatief een voudige zege heeft SFC af gelopen zondag op Thurle- de de titel gegrepen in de derde klasse C. De Schie dammers bepaalden, tegen OW het volledige wed strijdverloop, met name doordat zij zich opper machtig toonden op het middenveld. Ondanks dit grote succes van de Schaap-equippe riep de feestvreugde na afloop in het SFC-kamp toch het ge voel van dèja-vu op, na de anti-climax vorig weekend op het DHS terrein (toen feyenoord op het allerlaat ste moment roet in het eten gooide.) Met OW hadden de Schie dammers welhaast de ideale tegenstander gekregen om op de laatste wedstrijddag het succesverhaal van de compe titie af te ronden. Voor de Oostvoorners stond er niets meer op het spel en bovendien hadden zij juist vorige week de Districtsbeker gewonnen. Desalniettemin liet OW zich beslist niet willoos naar de slachtbank voeren. Vanuit een hechte defensie liet men SFC het spel maken en loerde zelf op de counter. Kopbal De Schiedammers hadden zichtbaar moeite in hin nor male doen te geraken. Op het middenveld werden 'vrijwel alle duels gewonnen, maar toen begonnen de problemen pas. Voorin werden namelijk Andrè Oosterwaal, Fred van der Horst en Dirk Groot knap lamgelegd door hun tegenspe lers. Daarom zochten de Schiedammers al snel hun toevlucht tot afstandsschoten en het uitbuiten van dode- spelmomenten. Zo knalde eerst Harry van Kapel de bal van zo'n 20 meter keihard on der de lat en deed Rob Kiebert even later hetzelfde. Totl tweemaal toe stond een per fecte reding van de OW-doel- verdediger een SFC-doelpunt in de weg. Pas in de 32e minuut kwam SFC op voorsprong. Een vrije schop werd vanag de linker kant door captain Rob van- Leeuwen hoog in de doelmond getrapt, waar Harry van Ka pel de bal (uit het boekje) naar de grond kopte en de keeper kansloos liet, 1-0. Met deze marge ging men ook rusten. Time out Na de pauze pakte SFC de zaken energiekeraan, al ont snapte het eerst aan de gelijk maker, doordat Robbie Oos terwaal op de lijn redde. Aan de andere kant werd vooral Andrè Oosterwaal aan enkele kansjes geholpen, maar de SFC-topschutter had duide lijk zijn dag niet. In de 25e minuut was het toch raak. Dirk de Groot werd vrijge- speeld in het zestien-meterge- bied en diens schot draaide via een OW been in de uiter ste hoek. Met deze treffer was de wedstrijd meteen ook be slist. Toch behield SFC het initiatief en zocht steeds op nieuw de aanval. Tien minu ten voor tijd werd die inzet beloond. Opnieuw Van Kapel haalde vol uit op de rand van het strafschopgebied en zijn bal vloog net onder de lat in het doel. Vier minuten voor het einde achtte de scheids- rechter het tot ieders verba zing raadzaam een time-out in te lassen, om de spelers gele genheid te geven zich te ver frissen, Nog geen vijf minuten later liepen alle SFC-ers met een bos bloemen in de ene en een koel drankje in de andere hand met hun verdiende ere- ronde. Trainer Martin Schapp toon de zich allesbehalve pessimis tisch over de komende gang van zaken in de tweede klasse. "Uiteraard hebben we voor een enkele positie een verde diger en een aanvaller, ver sterking nodig, maar verder ben ik ervan overtuigd dat we het met de huidige spelers groep goed zullen doen op dat niveau. Onze eerste doelstel ling is handhaving en verder zien we wel. Nu gaan we ons eerst richten op het Schie dams Voetbalkampioenschap, waarvoor we dinsdagavond aantreden tegen Martinit. Die dubbel binnenhalen staat nu voorop. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of-man voor het voet licht. geboortedatum en-plaats - 13 augustus 1952 te Almelo. Beroep. - Project-adviseur op het ge bied van administratieve au tomatisering. Huidige club. Coach van het eerste mannen- team van hockeyvereniging Asvion, dat speelt in de eerste klasse. Vorige clubs. - Tpt mijn 14e jaar heb ik gevoetbald, daarna ben ik gaan hockeyen. Ik heb ge speeld bij Asvion, Hudito en Rotterdam. Als trainer startte ik met de jeugd van Asvion en kwam via Pollux (mannen en vrouwen) en Hudito (vrou wen) weer terecht bij Asvion, waar ik nu zojuist mijn twee de jaar met het eerste man- nenteam heb afgemaakt. Grootste sportieve succes. - Het laatste jaar dat ik zelf hockeyde, bij Rotterdam, ein digden wij als tweede in de overgangsklasse. Op een haar na liepen we toen promotie mis naar de hoofdklasse, het hoogste niveau in ons land. Grootste sportieve teleurstel ling. - Het feit dat we vorig seizoen met Asvion, tegen iedere ver wachting in, in degradatiege vaar kwamen.Ik meen dat nie mand binnen de vereniging daar vooraf rekening mee ge houden had. Grootste blunder. - Schiet me niet te binnen. (Binnenkomende selectiespe- lers weten het wel: Het feit dat Van Riggelen opnieuw een jaar heeft bijgetekend bij As vion). Sportie ambities. - Asvion komend seizoen naar de top 3 loodsen. Promotie naar de overgangsklasse lijkt me momenteel te hoog gegre pen voor ons. Hoewel ik het prima naar mijn zin heb bij Asvion, een prettige, niet te grote vereniging met een aan zienlijke aanwas van jeugd spelers, richten mijn persoon lijke ambities zich op de lan gere termijn toch op de over gangsklasse. Idolen. - Willem van Hanegem, de meest mooie figuur die ik ooit heb meegemaakt in de sport wereld. Op hockeygebied spreekt de internationaal Bo venlander me erg aan. Een im posante figuur, met zijn afge zakte kousen en iets te krappe broek, die strafcorners kei hard het doel injaagt. Hobby's. - Naast sporten besteed ik veel tijd aan mijn gezin (het tweede kind is op komst) en luister ik graag naar muziek. Favoriete muziek. - Hoofdzakelijk hedendaagse popmuziek. Bands als Talking Heads, Blow Monkeys en Da vid Bowie. Films, tv-programma's. - Laatst ben ik naar The Last Empiror geweest, dat vond ik een prachtige film. Op tv kijk ik graag naar St. Elsewhere, een leuke serie. Lectuur. - Ik vind het bijzonder prettig om zo nu en dan een moderne roman te lezen. Boeken van John Irving met name of Piere Paul Reed. Daarnaast lees ik veel kranten. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam. - Daar weet ik zeer weinig van af. Het is natuurlijk een groot pluspunt dat Schiedam al in een bijzonder vroeg stadium de beschikking had over kunstgrsvelden. Het afgelopen seizoen - Zoals reeds vermeld kwa men we vorig jaar geheel on verwacht in degradatiepro blemen, dat heeft zijn uitwer king niet gemist. Vooral men taal zijn we het afgelopen sei zoen vooruit gegaan, we hebben geleerd te knokken, met name tegen ploegen die onder ons stonden geklas seerd. We zijn dit jaar dan ook gegroeid naar het sub-top ni veau. Voor de komende jaren staat centraal dat de continuï teit gewaarborgd dient te worden. Er moet een voortdu rende doorstroming gereali seerd worden van enige jeugd spelers per jaar, anders dreigt er een op een gegeven moment een hiaat te ontstaan tussen een geroutineerde, oude kern en de jonge aanwas. Hoe groot is de invloed van kunstgras. - Die invloed is totaal te noe men. Het heeft een ommekeer teweeg gebracht in de hoc- keysport. Hockey is veel meer een teamsport geworden, waarbij tactische concepten wedstrijden kunnen bepalen. Vroeger draaide een team ge heel om één of twee technisch zeer begaafde spelers, nu stelt iedere trainer het collectief centraal. Het perfecte collec tief heeft ondertussen de tech nische individualist geheel overschaduwd. Voorts wordt er in een veel hoger tempo ge speeld, zodat ook de conditie van spelers uiterst belangrijk is. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat.... ik het betreur dat rivaal Spirit gedegradeerd is. Vooral met het oog op de regionale uitstraling van de hockeys- port is het jammer dat onze stadgenoot komend seizoen uitkomt in de tweede klasse. In de knock outcompetitie heeft Excelsior'20 zaterdag hard toegeslagen tegen stadgenoot Hermes DVS. Hermes startte aan bat, maar was reeds na 124 all out. Na 37 overs had Excelsior dit totaal overtroffen, met 125 voor 2. Erik Gouka scoorde 45 runs. Door deze overwinning kwam Excelsior'20 tevens in het bezit van de Bondsspaarbankbokaal. SCHIEDAM De vereni ging van Turkse werkne mers organiseert in samen werking met o.a. de Toer club Rijnmond een fietstocht onder de naam Vriendschapstoer. Hiervij staat het streven naar samenwerken en samenleven van Nederlanders en mede landers centraal. Ook andere maatschappelijke organisa ties doen mee aan de totstand koming van dit evenement. De tocht wordt gehouden op zondagl2 juni a.s. en start vanaf de kantine van de Wie lerbaan aan de Olympiaweg te Schiedam (Harga-park). Er kan gestart worden tussen 10.00 en 12.00 uur, terwijl de uiterste tijd van terugkomst van 16.00 uur is gesteld. De kosten bedragen f 2,00 per deelnemer, maar gezinnen met mer dan twee kinderen hebben recht op reductie. De kaarten zijn op zondag 12 juni te verkrijgen aan de start. De fietstocht gaat vanuit Schiedam richting Delft en voert de deelnemers door het fraaie Hollandse polderland schap. Langs de route van on geveer 27 kilometer zijn enke le rustplaatsen waar een ver frissing wordt aangeboden. Bij de finis h (bij de Wieler baan) kan een herinnering worden afgehaald. Diverse muziek- en folkloristische groepen zullen het evenement luister bij zetten. Ook niet- fietsers zijn dan welkom, vanaf 2 uur 's middags. Voor inlichtingen kunt u bel len, tel. 4357266 (dhr. v.d. Zalm) of 4264168 Turkse Vereniging Schiedam). voetballer Ton de Leede werd met hoofdletsel opgenomen. Pas twee dagen later en 13 SCHIEDAM— Voetbal vereniging Martinit bestaat 16 juni a.s. zestig jaar. Ter viering van deze mijlpaal heeft de club een jubileum programma samengesteld dat in de maanden mei en juni wordt afgewerkt. De belangrijkste evene menten zijn: donderdag 26 mei, jubileumwedstrijd Martinit-SW (aanvang 19.00 uur). Zaterdag 4 juni, receptie (voor genodigden). Dinsdag 7 juni, jubileum wedstrijd Martinit-Hermes DVS (aanvang 19.00 uur Zaterdag 11 juni, Muwi- toernooi, Zaterdag 18 juni, feestavond voor leden en genodigden, zaterdag 25 juni, Prijsuitreiking kleur- wedstrijd Schiedamse jeugd (aanvang 13.00 uur). SCHIEDAM —De sportbond Schiedam organiseert op za terdag 20 augustus a.s. weder om een 1/ en 1/8 triathlon. De 1/4 triathlon bestaat uit: lkm. zwemmen, 45 km. fiet sen en 10.6 km lopen. De starttijden zijn 08.30 - 09.00 - 09.30 en 10.00 uur. Er worden maximaal 240 deelnemers toegelaten. De kosten bedrage f 15,00 per persoon. De 1/8 triathlon omvat: 0,5 km zwemmen, 23 km fietsen en 5 km lopen. De starttijden hiervoor zijn 10.30 en 10.45 uur. Voor deze afstanden wor den niet meer dan 120 deelne mers ingeschreven. De kosten bedragen f 10,00 per persoon. De start van beide triathlons vindt plaats in Bad Groenoord en gefinisht wordt op het ter rein van SCC Harga. Inschrij ving kan geschieden door het overmaken van het juiste be drag op bankrekening 98.12.12.417 met vermelding van naam en adres. Ook con tante betaling is mogelijk. In deling geschiedt volgens bin nenkomst, waarna men het deelnemersbewijs ontvangt. De Sportbond Schiedam be staat uit de volgende vereni gingen: Zwemvereniging de Watervrienden, Korfbalvere niging Harga en Gymvereni ging ARMA. Voor inlichtin gen, tel. 4730768. De jeugdteams gaven geen krimp, maar uiteindelijk ging het Fransi Bobigny met de titel schuiven. SCHIEDAM Het interna tionaal jeugdtoernooi dat voetbalvereniging Ursus op 13 en 14 mei jl. organiseerde is een groot succes geworden. De deelnemende clubs, uit West-Duitsland, Frankrijk, Turkije en Nederland, streden op vrijdag in poules tegen el kaar, waarna op zaterdag de kruisfinales werden afge werkt. De grote finale ging tussen SV Villmar en AS Bo bigny. Het Franse Bobigny won verdiend met 2-1 en ver kreeg zo de wisselbokaal. De A-jeugd van Ursus eindig de als zesde. Tot beste keeper werd de veertienjarige Alfons Ras uitgeroepen, terwijl SVS met de sportiviteitsprijs ging strijken. Na afloop van het sportieve deel werd het toernooi beslo ten met een groots koud buf fet, waarvoor maar liefst 20( mensen aanschoven. Bij Ursus is men van zins het toernoo een jaarlijks terugkerend ka rakter te geven. SCHIEDAM CLubbladen en berichten voor deze pagin; kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedam Nieuwsblad, Postbus 306 3130 AH Vlaardingen. Het i ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel 4352911. ROTTERDAM Feyenoord niet in de nacompetitie en ook Sparte compleet uitgevoetbald. De Spartanen verloren de jubileumwedstrijd tegen Zwart Wit'28, maar 'revancheerden' zich zondag tegen de Zervers uit Capelle met 9-2. Met Excelsior gaat het steeds beter. Tegen Cambuur werd met 3-1 gewonnen. Wasiman en Vink (2x) waren de Kralingse schutters. Negatief was ook nu weer het aantal bezoekers: 500. Voor de liefhebbers van Frisbee was er op het terrein Blijdorpse Polder een internationaal toernooi, georganiseerd door de Frisbee Airbreakers Rotterdam. Aan het toernooi namen teams uit Zweden, Duitsland, Frankrijk, Engeland, België en Nederland deel. De Zweden werden uiteindelijk kampioen.

De Havenloods | 1988 | | pagina 5