Gerard Cox quizmaster tot einde van zomer Rotterdam zakt als congresstad naar zesde plaats .18* kogeibiefstu schnjtseis I 10» Runderbiefstuk If38 1098 miirMrnriij HET n ZONNETJE OP JE BOLLETJE.. Quiz-data van actie 'Rotterdam spoort goed' Quiz hoofdmoot in actie 'Rotterdam spoort goed' De 'lelies' van Paul Beekman verdienen vaste plek Andere steden trekken er harder aan Beeldentuin in Plaswijck Runder Frikando £98 Rosbief Bleflapje £98 Sucade- lapjes Bief- lapjes stukje rosbief |498 Hamburgers s stuks 3.48 Slavinken lUuks 3.98 Barbeuueworst gram 449 Shoarmavlees Kiupe-poten 6,98 DINSDAG 17 MEI 198820'178 Het Rotterdam Spoort Goed - spektakel, met Gerard Cox, driemaal een quiz, muziek van het RSG-kwartet en gast- artiesten komt (op zaterdagen steeds van 11.00 tot 16.00 uur) op de volgende plaatsen: zaterdag 21 mei - Beursplein - Nico Haak zaterdag 28 mei - Hoogstraat - Peter Douglas zaterdag 11 juni - Binnenwegplein - Saskia en Serge zaterdag 25 juni - Pannekoekstraat/Meent - Imca Marina zaterdag 9 juli - Oranjeboomstraat - Ria Valk zondag 24 juli (14.00 - 19.00 uur) - Oude Haven - Chess zaterdag 6 augustus - Stadhuisplein - Joke Bruijs zaterdag 20 augustus - Meent/Rode Zand - Frank en Mirella zaterdag 3 september - Karei Doormanstraat - Ciska Peters zaterdag 17 september - Boulevard Zuid/Slaghekstraat - Bonnie St. Claire ROTTERDAM Het kan in de komende tijd gebeuren dat je tijdens een paar uurtjes "stad- ten" op een podium stuit, vanwaar cabare tier Gerard Cox je uitno digt om mee te doen aan een quiz. Mét kans op een prijs, zoals een ver zorgd NS-reisje. Het is één van de onderdelen van de actie "Rotterdam spoort goed", waarbij regelmatig iets te bele- door Nelleke de Jong ven valt in de stad. De eerste quiz start op za terdag 21 mei op het Beursplein, een week la ter volgt het standwer kersconcours op de cen- trummarkt en daartus sendoor zijn er de reeds aangekondigde foto wedstrijd en voor de kinderen kleurwedstrij- den. „Tijdens de verbouwing gaat alles gewoon door". Die kreet treft men vaak aan bij winkel bedrijven - in verbouwings toestand -, om de klanten te verzekeren dat ze er heus nog wel terecht kunnen voor hun inkopen, ook al is de voorge vel gesloopt of zit de toe gangsdeur tijdelijk aan een andere kant. Nu de stad op veel plaatsen overhoop ligt door de bouw van de spoortunnel valt het niet mee om staande te hou den dat alles gewoon door gaat. Toch is dat bij benadering het streven van de spoortunnelor ganisatie, NS, Rijkswater staat, de Dienst voor het Mid den- en Kleinbedrijf, de VVV en de winkeliersverenigingen. Met een aantrekkelijk pro gramma op diverse plaatsen in de stad willen ze aantonen dat het er toch gezellig kan zijn. De al genoemde quiz vormt daarbij wel de hoofdmoot. Quizmaster Gerard Cox zal de quizshow leiden vanaf een verrijdbaar podium op steeds een ander punt in de stad. Negenmaal op zaterdag en éénmaal op zondag, zal hij driemaal per dag zes omstan ders aanwijzen om mee te doen, driemaal twee koppels. De vragen zullen betrekking hebben op de spoorwegen en op de omgeving, maar moeten ook voor mensen van buiten Rotterdam te beantwoorden zijn. Binding Een niet te verwaarlozen punt is, dat de prijzen per koppel gelden. Wel zo handig om met een bekende aan een quiz deel te nemen, iemand met wie men enige binding heeft, als men niet gedwongen wil zijn om een gewonnen reis met een wildvreemde te maken. Tus sen de quiz-shows door speelt het speciaal geformeerde "Rotterdam Spoort Goed"- kwartet en elke keer zijn er optredens van bekende Ne derlandse artiesten. Tegelijk met het rijdend podi um trekt ook een NS-informa- tiekraam door de stad. Bij deze kraam kunnen kinderen een kleurplaat ophalen, de eerste keer dus op 21 mei op het Beursplein en zolang de voorraad strekt. Meedingen naar een prijs kan elke keer, want elke keer wor den de vier beste kleurplaten uitgekozen. De kleurplaten zijn van karton. Ze hebben ook een naam: de Railrunnerhaas. Inleveren kan ook weer bij de NS- kraam, vanaf 28 mei en verder op alle "quiz-data". Het inle veren kan tot 14.00 uur. Gerard Cox maakt de winnaar of winnares bekend, telkens om 16.00 uur. De hoofdprijs bestaat uit een dagtocht voor vier personen naar Ouwe hands Dierenpark in Rhenen. Iedereen die meedoet maakt bovendien kans op een gezel lige dag bij NS en krijgt dan dingen te zien die je anders nooit ziet. Elke datum wordt hiervoor een naam getrokken De kinderen worden bepaald niet vergeten bij de Rotterdam Spoort Goed activiteiten, want behalve de kleurwed- strijd van de NS met de Rail runnerhaas is er nog een kleurwedstrijd met een wel heel bijzondere hoofdprijs. Alle Rotterdamse basisscho len zijn daarvoor aangeschre ven, want alle kinderen van vijf tot twaalf mogen eraan meedoen. Het kind dat de hoofdprijs van deze kleurwedstrijd wint zal de held van de dag zijn op zijn of haar school, want op het betreffende schoolplein zal een compleet circus een openluchtvoorstelling komen geven. Niet onmogelijk dat de win naar of winnares zelf op een olifant mag plaatsnemen! Voor het kind dat de winnen de kleurplaat heeft gemaakt is er ook nog een persoonlijke prijs: een stereo-installatie. CirCUS Daarnaast kunnen zeker hon derd kinderen in het bezit ko men van een fiets of een walk man of van één van de andere prijzen. De kleurplaten worden ver spreid via de basisscholen en op 28 mei vanaf het rijdende podium, dat die dag op de Hoogstraat staat. Ze moeten vóór 15 juni worden ingele verd op de scholen of bij het Infocentrum Spoortunnel, Kolk 50, 3011 MD Rotterdam, telefoon 412 00 50. Op zaterdag 25 juni moet het dan een vrolijke boel worden in de Pannekoekstraat bij de Meent, want daar zullen alle tekeningen samen één grote vlaggenzee vormen, terwijl de kinderen tegelijkertijd hun waren mogen aanbieden op de daar te houden kinder-vrij- markt. De eerste Rotterdam-Spoort- Goed-quiz wordt op zaterdag 21 mei gehouden op het Beursplein met een gastoptre den van Nico Haak. De laatste maal dat het rijdende podium de stad aandoet is op 17 sep tember. De standplaats is dan de Bou levard Zuid. Dat belooft een daverende afsluiting te wor den met onder meer de langste sjoelbak ter wereld. De optre dende artieste is daar Bonnie St. Claire. Op deze pagina worden alle data en plaatsen van het rij dende podium apart vermeld. n de kleurwedstrijd kan de hele school een circusvoorstelling aanbieden op aar mogelijk op een olifant plaatsnemen. ROTTERDAM Rotter dam is in 1987 als congres- stad in Nederland van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Utrecht is 's we relds grootste havenstad voorbijgestreefd op de in ternationale congresmarkt en staat nu na Amsterdam en Den Haag als nummer drie op de ranglijst. Ook Maastricht met een gloednieuwe congres-ac commodatie is een bedrei ging. Deze stad steeg van de 18e naar de zevende plaats en hoopt Rotterdam in de komende jaren te pas- „Het aantal congresgan gers in Rotterdam vermin dert niet zozeer", aldus de heer M.J. Lindenbergh, hoofd van de afdeling za len-exploitatie van De Doelen. „Er is hier geen af name te konstateren, het punt is dat steden als Utrecht en Maastricht een toename hebben weten te bewerkstelligen. Ze heb ben zich met zichtbaar re sultaat op de internationa le congresmarkt gestort". Als congresland doet Neder land het lang niet slecht. Op de wereldranglijst van meest geprefereerde internationale congres-bestemmingen steeg Nederland in 1987 van de achtste naar de zesde plaats, zo maakte het Nederlands Congres Bureau kortgeleden bekend. Drs. G.A. Bosscher, directeur van het Nederlands Congres Bureau: „Internationale con gressen zijn als het om de spin-off gaat, belangrijker dan binnelandse meetings. Vanuit Nederland kim je elke dag op en neer reizen naar bijvoorbeeld Utrecht. Maar een deelnemer aan een inter nationaal congres logeert in een hotel, eet in een restau rant, koopt cadeautjes voor z'n huisgenoten en gaat naar het theater. Dat brengt alle maal werkgelegenheid met zich mee. Je kunt die voor Ne derland stellen op een directe werkgelegenheid van 7500 volledige arbeidsplaatsen. Je kunt meerdere verklarin gen geven voor het feit, dat Utrecht van de tiende naar de derde plaats is gestegen. Maar de belangrijkste lijkt me dat deze stad zich wat de werving betreft, veel meer op de inter nationale markt is gaan rich ten. Ze krijgen in 1995 het .grootste congres wat ooit in Nederland is gehouden: de '7e Dags Adventisten' komen er met naar schatting 40.000 deelnemers. De meesten van hen zullen slapen in de Jaarbeurs-hallen, maar we hebben ook 7000 ho telkamers nodig. Daarvan kan Rotterdam eveneens profite ren. Maar ik begrijp, dat ze meer internationele sen in de Maasstad zelf willen hebben. Wat dat betreft zou het Rot terdamse bedrijfsleven er best eens wat harder aan kunnen trekken. Rotterdam kenmerkt zich door een internationale oriëntatie op het gebied van industrie en havengebeuren en ik heb het idee, dat er veel bedrijven in Rotterdam zijn die te maken hebben met of lid zijn van internationale or ganisaties op hun bedrijfs- of vakgebied. Als al die over de gehele we reld verspreide vakgenoten willen congresseren is het voor Hollanders natuurlijk aantrekkelijk om daarvoor Honolulu te kiezen als zij him voorkeur voor en plaats laten weten. Maar ze zouden ook Rotter dam kunnen inbrengen. Je moet bedenken dat als je er in slaagt zo'n congres naar Hol land te halen, je hier ook pro motionele activiteiten voor je eigen bedrijf kunt plegen en dat is vandaag aan de dag be langrijk. De gemeente doet er wel moeite voor moet ik zeg gen, zo doet stadplanning er het nodige aan om op hun ge bied congressen naar Rotter dam te krijgen". De heer Lindenbergh: „Rot terdam zou moeten werven. Maar dan moet je ook iets kan kunnen bieden. Wat De Doe len betreft weet u dat de uit breiding met nieuwe congres zalen niet doorgaat. Komende zomer beginnen we met de verbetering van enkele kleine re zaaltjes in De Doelen. Maar ja, daar is niet veel geld voor en je kunt zelfs nauwelijks van een verbouwing spreken". Drs. Bosscher: „Het nieuwe congresgebouw in Maastricht opent officieel pas in septem ber. Maar hun inspanning op het gebied van werving is erg groot en daarvan merken ze al de resultaten. De komst van het Casino in Hilton in Rotter dam heeft overigens een con greszaal in dat hotel doen ver dwijnen en dat heeft natuur lijk invloed. Daar staat tegenover dat En gels het goed gaat doen... ja, nadat er investeringen zijn ge pleegd. Engels telde al aardig mee op de markt van binnen landse congressen, maar nu gaat het ook lopen op het ge bied van internationale con gressen. We komen ze hier tenminste tegen op de lijsten van internationale congres sen. Rond de plannen voor De Doelen is het echter wat stil geworden. Europa scoort goed met con gressen. De Lions-club, geo riënteerd op Amerika, zoekt het ook in Europa met zijn jaarlijkse congres. We waren in de markt voor 1992 maar we hebben de slag met Madrid verloren. We zijn nu in de markt voor 1994. De beslis singsprocessen rond de orga nisatie van zulke congressen zijn zeer ingewikkeld. Het 4*9 ra» 9 De nieuwe congreszalen in De Doelen zijn van de baan. ROTTERDAM In het kader van 'Beelden in de stad' een manifesta tie van Rotterdam '88, exposeren vrijwel alle Rotterdamse galeries beelden, installaties en ander ruimtelijk werk. Dit betekent dat naast de Beeldenroute, de ex posities in het Museum Boymans van Beunin- gen en in het gebouw van de H.A.L. op de Wilhelminapier op veel plaatsen in de stad kunstwerken te zien zijn. Ook heeft Galerie Ael- brecht, in samenwer king met de stichting Plaswijckpark weer zijn jaarlijkse beeldentuin in het Plaswijckpark, C.N.A. Looslaan te Rot- terdam/Hillegersberg. Deelnemende beeldhou wers zijn o.a. Ad Arma, Hank Beelenkamp, Elly van den Broek, Evert den Hartog, Margot Ho- man, Tjikkie Kreuger, Felix van der Linden, Jos Oehlen, Ru van Ros- sem, Bram Roth, Marjo lein Schaaf, Wim Steins en Arie Teeuwisse. Deze beeldentuin is te bezichtigen tot half ok tober 1988, dagelijks van 10.00 tot zonson dergang. b Het slapende meisje an Evert den Hartog. hangt van veel zaken af zoals ook hotels. Bij Lions gaat het om 6000 hotelkamers op het niveau van tenminste vier sterren. Daarvoor moet je door geheel Nederland hotels zoeken, ja, ook in Rotterdam". De boodschap voor Rotterdam is: deelnemen in een groei markt zoals die van de inter nationale congressen bete kent: investeren. Maar voor alsnog ontbreekt daarvoor bij de gemeente het geld. En dus zakt Rotterdam steeds meer op de rangorde van Neder landse congressteden en is nu op de zesde plaats beland na Dalfsen en Noordwijkerhout. ROTTERDAM Premier Ruud Lubbers opende don derdag de "Beeldenroute '88", een onderdeel van de manifestatie Rotterdam'88. Van Centraal Station tot over de Maas exposeren beeldende kunstenaars uit vele landen hun werken. De enige geselecteerde Ne derlandse inzending, de 'le lies' van de Schiedammer Paul Beekman op het Kruisplein, behoorde zeker niet tot de slechtste kunst werken. Integendeel. Alge meen is men van mening, dat tussen de voor velen on begrijpelijke creaties, die alleen in het kunstcircuit waardering oogsten, de 2,5 meter hoge kelkbloemen van Beekman een vaste plek in het Rotterdamse stadsbeeld verdienen. Ja mensen wat een weertje... heerlijk bruinen.... maar wel lekker blijven eten! Dat moet met zulke dagen! Als u ze toch bruin bakt neem die van ons dan ook gelijk even mee... moet je zien wat een geweldige mooi weer aanbiedingen! lekker mager dozen van de schouder prr boterzachte JË& ij;, kilo mm zo klaar! ook voor de barbeque VOOR DE BOTERHAM: itemerham 200 3r 200 gr Beur .Rosum 100 Behr.Rtkandp 150 Schiedam Grote Markt 12 Tel. 010 - 473 11 30 Zeeuws Spbk 200 9 Koopavond geopend!

De Havenloods | 1988 | | pagina 8