Flatbewoners Idenburgstraat voorlopig nog zonder liften DE HAVENLOODS VOORDEELACTIE, Maatregelen gemeente tegen wateroverlast Afscheid chef plantsoenendienst Fancy-fair Openen winkel geen probleem voor wethouder z'n elfendertigst' Hand' Jeugdtheater met 'Het gaat allemaal op 'De Zwarte Computer Club komt bijeen Vernielingen aan Vellevest-driehoek Buslijn 40 Rommelmarkt Trefpunt-Oost Kwart eeuw huishoudelijke voorlichting band met cursisten en oud-cursisten wat te verstevigen is er donderdagmiddag een receptie Emmy Smit (coördinator), Ineke Smits (voorzitter van het bestuur) en An Kooijman (afg terleidingen voordat de liften gebruikt konden worden. Voor de heer A. Verdoes, de directeur van het gemeente lijk woningbedrijf dat verant woordelijk is voor de uitvoe ring van de werkzaamheden in Nieuwland, is dat geen aan sprekend voorbeeld van even tuele misstanden. „Men accepteert als men daar gaat wonen een woning zon der lift. Er heeft nooit een lift ingezeten, en dan vind ik niet dat het eerlijk is om ineens te gaan klagen over trappen-lo- pen", weerlegt Verdoes. Vervelend Wel vindt de directeur van het woningbedrijf het vervelend dat de werkzaamheden aan de in totaal 227 galerij-woningen langer duren dan vooraf was ingeschat. „Vervelend is ook gewerkt: een onderhoudsplan dat de bewoners al lange tijd en een isolatieplan. Nadat de in de rommel zitten". Maar eerste fase aanpassingen aan ook hier zijn duidelijke oorza- de portiekwoningen was afge- ken voor aan te wijzen. rond, werd in april de start Voor de flats in Nieuwland van de tweede fase vertraagd, zijn twee soorten plannen uit- „Inmiddels was uit discussies n de flats aan de Idenburgstraat en dus n SCHIEDAM— In opdracht van de gemeente is een aanne mersbedrijf begon nen met het aanleggen van een overstortput en een stuwput in Schiedam-Oost. Dit werk maakt onderdeel uit van de aanpassing en verbetering van het rioolafvoersysteem. De overstortput komt in het hoofdriool, tussen de Van Swindensingel en de Swam- merdamsingel. Deze aanpas sing moet er voor zorgen dat bij een te hoge waterstand in het rioolstelsel, bijvoorbeeld bij buitensporige regenval, er een overstortmogelijkheid op de singel aanwezig is. De on dergrondse stuwput komt on der het grasveld voor het hoofdgemaal aan de Marconi- weg. De stuwput zal er voor moeten zorgen dat bij over vloedige watertoevoer niet al les naar de lager gelegen ge bieden stroomt. Door deze maatregelen zal volgens de gemeente de kans op watero verlast zoals vorig jaar twee maal achtereen gebeurde, enigszins worden beperkt. De werkzaamheden zullen on geveer acht weken in beslag nemen. duidelijk geworden dat bewo ners graag liften in de flats wilden. Verder is toen beslo ten om onderdoorgangen en galerijen dicht te bouwen ter wijl er ook aan de garages het een en ander moest gebeuren. Hierdoor moest er eerst ge wacht worden op toestem ming van de raad, waardoor we pas in december '87 met het tweede deel konden begin nen". Dat de liften nog altijd niet gebruikt kunnen worden heeft volgens Verdoes te maken met de te late oplevering van de liften. Volgens Joke Salons, die inmiddels bijna al haar vrije middagen heeft doorge bracht met het wachten op werklui die in haar woning aan het werk moesten, is de vertraging echter te wijten aan gebrekkige inzet. „Het gaat allemaal op z'n el- fendertigst. Je verwacht ge woon dat er flink aan wordt gewerkt, maar je ziet maar en kele keren per week mensen bezig. Volgens de gemeente zal het nog wel drie weken duren en ondertussen zit ik al langer dan een jaar in de rot- Bij het woningbedrijf zijn tot nu toe geen klachten binnen gekomen over de gang van za ken in de Idenburgflats, ook niet van Joke Salons die toch al een paar vervelende erva ringen achter de rug heeft. „Vervolgens mij zijn de jonge re bewoners van de flats niet echt blij met wat er nu ge beurt. Toen ik hier kwam wo nen, heb ik m'n huis opge knapt. Net toen het was zoals ik wilde, kwam de gemeente. Het is er hier alleen maar door achteruit gegaan". SCHIEDAM Een vrolijk toneelstuk is "Antigone" niet maar spannend is het wel. In het Passage Theater voert to neelgroep "De Zwarte Hand" morgenmiddag speciaal voor kinderen tussen de 8 en 13 jaar het stuk "Antigone" op. Antigone is een jonge vrouw die allebei haar broers verliest in de oorlog. Ze wil hen begra ven, maar omdat één van haar broers een verrader was, vindt de koning dit niet goed. On danks het verbod van de ko ning, die een oom van Antigo ne is, wordt ook de verrader begraven. Waar dit toe leidt is morgen middag te zien in de grote zaal van Passage. Een kaartje kost f 3,75 en de jeugdvoorstelling begint om 14.00 uur. SCHIEDAM Medewerkers van de afdeling plantsoenen dienst nemen volgende week dinsdag afscheid van hun chef, de heer W.C. Hoogeweij. Hoogeweij trad in 1970 in dienst bij de gemeente Schie dam, eerder werkte hij bij de gemeenten Dordrecht en Rot terdam. De chef van de hoofdafdeling plantsoenendienst is een na tuurliefhebber in hart en nie ren en hij heeft een groot aan deel gehad in het ontstaan van Park Kethel. De afscheidsre ceptie van de heer Hoogeweij is volgende week dinsdag tus sen 15.30 en 17.15 uur in de recreatiezaal van het Stads kantoor. SCHIEDAM Kinderen uit Schiedam-west hoeven zich zaterdag niet te vervelen. In de Goeman Borgesiusschool wordt tussen 10.00 en 14.00 uur een fancy-fair gehouden. Ouders van de leerlingen en leerkrachten willen dat buurtkinderen een gezellige dag hebben en daarom hebben ze in totaal 24 activiteiten in het feestprogramma staan. Op de benedenverdieping van de school kan de jeugd zich on der meer bezighouden met een fietsenrace, de bibberspiraal, spijker-rammen en flesje- hengelen. SCHIEDAM De winkel van No Problem is voor taan weer elke donderdag middag open. Wethouders Zijdeveld opende afgelo pen donderdag de winkel van het leer/werk-project voor werkloze meiden. Het bijzondere aan deze winkel is dat de deelneem sters aan het projekt de kleding die in de winkel wordt verkocht, zelf heb ben gemaakt. Ook hebben zij het pand zelf ingericht na een cursus etaleren. In de winkel aan de Haven- dijk 174b zijn alle soorten kleding te vinden (kinder kleding en kleren voor vol wassenen). Voortaan is de winkel van No Problem elke donderdagmiddag van 13.00 tot 17.30 uur open. Wethouder Zijdeveld opende donderdag de kledingwinkel van No Problem. EDITIE 9, DINSDAG 24 mei 1988, 37e JAARGANG, Nr. 20 Cl: Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 A Feestelijke ope ning nieuw onder komen Bondsspaar bank. A Brandersstadroute klaar voor ge bruik. A Folder over ver voersmogelijkhe den gehandicapten. Johan Cruijff schiet Lenteloop 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week De 4 Molens - Elke tweede en vierde zondag van de maand is dienstencentrum "De 4 Molens" in de middaguren open. Ouderen kunnen tussen 13.30 en 16.00 uur ook de komende zomermaanden terecht in he pand aan de Nieuwe Damlaan voor een gezellige'mid dag. Vanavond is er in het pand van de Filmclub aan de Nieuw straat weer een bijeenkomst van de Computer Club. SCHIEDAM Niet alleen de echte "freaks" komen bijeen op de bijeenkomst van de Computer Club, want ook de beginners kunnen dingen van hun gading vinden in het on derkomen aan de Nieuw- straat. Zo staat er voor vanavond bij voorbeeld een demonstratie telex-berichten opvangen met een home-computer op het programma, terwijl mensen die een kapotte computer heb ben terecht kunnen bij de re paratiestand. Ook kunnen mensen hun computer of bij behorende apparatuur te koop aanbieden. De bijeenkomst van de Com puter Club in het pand van de Filmclub, begint om 19.00 uur. Toegang is f 3,50. SCHIEDAM De eerste wo ningen vanhet nieuwbouw project Vellevest zijn in april opgeleverd. Aan de premie-A- woningen waar aannemer Eu rowoningen nog aan werkt, wordt regelmatig het een en ■ander vernield. Of de vernie lingen aan de huizen in de zo genaamde Vellevest-driehoek Vellevest- Kethelstraat en Vlaardingerdijk) erger zijn dan elders in de stad is niet bekend. "Baldadigheid ge beurt wel vaker", Stelt een ambtenaar op het Stadskan toor vast. "Normaal is er soci ale controle, maar daarvan is hier nog geen sprake. Ik kan me overigens voorstellen dat er omdat er nogal wat cafes in de buurt staan, hier wat vaker kleine vernielingen voorko men dat elders. SCHIEDAM Niet tramlijn 40 maar buslijn 40 rijdt voor taan alleen nog op verzoek van passagiers door naar de halte op de Veilingweg in Rot terdam. In het vorige Schie dams Nieuwsblad werd abu sievelijk gesproken over de lijndienst van tramlijn 40, tus sen station Schiedam en Rot terdam-Noord. Die lijndienst bestaat niet, maar bedoeld werd de verbinding die bus 40 tussen Schiedam en Rotter dam-Noord onderhoudt. Passagiers die gebruik maken van deze bus moeten voortaan aan de bestuurder kenbaar maken wanneer zij naar de Veilingweg willen, want de bus rijdt anders niet verder dan station Rotterdam-Noord. Vrienden - Berlijn is één van de steden die dit jaar nog bezocht gaat worden door de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum. Medio september staat er een bezoek van een week op het programma aan de "Culturele hoofdstad van Europa". Ook Oost-Berlijn wordt aangedaan. Kosten voor deze reis bedragen f 1150,- per persoon, en niet-leden van de vereniging betalen vijftien gulden extra. SCHIEDAM Bewoners van de flats aan de Iden burgstraat worden nu al langer dan een jaar dage lijks geconfronteerd met de gevolgen van de uitvoering van een onderhoudsplan en een isolatieplan. Onlangs viel er bij hen een brief in de bus dat het installeren van de liften ongeveer vijf weken zou duren. Tot groot ongenoegen van sommige bewoners en in ieder geval van Joke Salons is die ter mijn inmiddels ruim over schreden: „De liften doen het nog steeds niet en tot overmaat van ramp hebben we ook nog drie dagen zon der stromend water geze ten. Hoe vaak ik die trap pen niet op en af heb gelo pen met emmertjes water weet ik niet, maar het leek de Derde Wereld wel". Joke Salons is helemaal niet te spreken over de manier waar op er nu al sinds december aan de flats wordt gewerkt. „Er kan best wel eens wat mis gaan, maar dit is echt onge looflijk. Het lijkt net of er geen coördinatie is en dat er gert me nog het meest". Als voorbeeld geeft de zes maanden zwangere Joke Sa lons het afsluiten van de wa- SCHIEDAM Wat ooit be gon als een bijzondere zorg voor werklozen, is nu uitge groeid tot een stichting waarbij jaarlijks meer dan vijftienhonderd mensen een cursus volgen. Aanstaande donderdag viert de Stich ting Huishoudelijke Voor lichting haar 25-jarig be staan met een receptie in De Rank; cursisten en oud-cur sisten kunnen evenals do centen en oud-docenten van de gelegenheid gebruik ma ken om tussen 16.30 en 18.30 uur bekenden te ontmoeten aan de Schiedamseweg. Hoewel de Stichting Huis houdelijke Voorlichting of ficieel dus een kwart eeuw bestaat ligt de basis van de huidige werkzaamheden in het begin van de jaren der tig. Toen namelijk werd de Federatie van Huishoudelij ke voorlichting opgericht, vooral om werklozen te steunen door ze te leren kle ren te verstellen. Pas in de jaren '60 echter maakten subsidies het mo gelijk om op grote schaal ac tiviteiten te ontplooien. Zo kreeg de in '63 opgerichte stichting de beschikking over twee lokalen in 'Sur- sum Corda' en van daaruit werd er een begin gemaakt met de eerste cursussen. „Om meer voorlichting te geven over het werk in huis houden en gezin", zoals de doelstelling luidt, worden nog steeds voornamelijk naai- en kookcursussen ge geven. Toch is er heel wat veranderd in vergelijking met 25 jaar terug. Nieuwe dingen „We proberen steeds nieuwe dingen op te pakken", zegt Ineke Smits, de voorzitter van het bestuur. „Uit het één volgt vaak het ander. Zo zijn we ooit begonnen met een cursus vermageren, later is er onder leiding van een fy siotherapeute een cursus ge zond bewegen van start ge gaan. Vermageren is immers meer dan minder eten". Een ander opmerkelijk ver schil is dat er sinds tien jaar ook mannen naar de naai en kookcursussen komen. „Per groep hebben we bij de naaicursus toch twee of drie mannen", weet Emmy Smit die als coördinator bij de stichting in huis is. Wellicht omdat er tegen woordig niet echt veel aan dacht meer aan deze vakken wordt besteed, is het aantal cursisten de afgelopen jaren toegenomen tot meer dan vijftienhonderd. Verspreid over de hele stad worden er door vakdocenten lessen ge geven in bijvoorbeeld zelf kleding maken, patroon te kenen, gezond vermageren, yoga, en koken. „Toen we begonnen was het echt om de mensen een vak te leren", weet Smits. „Te- staan die ze niet gebruiken, kunnen contact opnemen met het buurthuis (462 10 89). De spullen worden dan afge haald. Naast allerlei handige dingen, is de kampleiding spe ciaal op zoek naar oude gor dijnen die gebruikt kunnen worden in de huttenbouw en bij het maken van verkleed- kleren. SCHIEDAM Medewerkers van Trefpunt-Oost zijn op zoek naar afdankertjes". Aan staande zaterdag wordt er bij het buurthuis in de Celsius- straat een rommelmarkt ge houden waarvan de opbrengst gaat naar het zomerkamp dat in juli op de agenda staat. Mensen die nog artikelen op zolder of in de garage hebben Om de waar ook Emmy Smit (coördinator)Ineke Smits (voorzitter v< van het bestuur) present zullen zijn. genwoordig zie je steeds meer een verschuiving, want ook het sociale contact is be langrijk". Iedereen van 16 jaar en ou der kan één van de 45 cur sussen volgen die jaarlijks bij de jubilerende stichting worden gegeven.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1