'Folder geeft inzicht in wereld van rolstoelbusjes' Groot Peugeot Feestelijke opening Bondsspaarbank UltTOSlRVKE EIGCNRAJM |1 Schiedams Nieuwsblad Gehandicapten kennen mogelijkheden niet Het platte-land in de belangstelling Vin Rouge 3.95""" Folder over vakantiewerk Expositie 92-jarige Andere Markt DE HAVENLOODS- DINSDAG 24 MEI 1988 21-494 De kosten blijken immers daarom ook voor kinderen, fa- voor vele gehandicapten een milieleden van gehandicapten VL AARDIN GEN/SCHIE - DAM Met de presentatie van een folder vrijdagj.l. wil het Regionaal Overleg Revalidatie (ROR) een op lossing bieden aan de ver voersproblemen van licha melijk gehandicapten in het Nieuwe Waterwegge bied. In de folder worden diverse mogelijkheden - van Rode Kruis tot taxi be drijven- en tevens de kos ten ervan op een rij gezet. Hiermee speelt de organi satie in op de behoefte aan duidelijkheid. Uit een re cent onderzoek is namelijk gebleken dat mensen met een lichamelijke handicap slecht op de hoogte zijn van het beschikbare aange- paaste vervoer en de be staande vergoedingen. Gehandicapten zijn nog meer dan validen aangewezen op vervoer. Daarbij is het open baar vervoer meestal niet te benutten doordat de afstand van en naar de haltes onover brugbaar is. Ook de instapsi- tuaties maken het gebruik van tram of bus omogelijk. Veel gehandicapten kunnen der halve uitsluitend met speciale rolstoel-busjes worden ver voerd. "In het wereldje van rolstoel busjes is echter een enorm on overzichtelijke situatie ont staan en de gehanteerde tarie ven lopen nogal uiteen, waar mee het ROR het bestaans recht van de folder aangeeft. Zinnig Namens de Vlaardingse afde ling van dit regionale overleg heeft mevrouw Van Reisen in de voorbereidende werkgroep gezeten. De afgelopen maanden is een onderzoek ge houden naar de wensen met betrekking tot het aangepaste vervoer. Één van de resultaten hiervan was dat een heleboel mensen niet eens weten hoe ze ergens naar toe kunnen gaan. Toen ik uiteindelijk de folder zag, ontdekte ik zelf ook veel adressen waarvan ik niet op de hoogte was. Ik denk dat de folder echt zinnig is." Een ander voordeel volgens mevrouw Reisen is dat de fol der het totaaloverzicht geeft van de mogelijkheden in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis." De drie plaatsen kun je ook met elkaar verge lijken en ook bijvoorbeeld de kosten. Het rolstoel-vervoer kost altij een hoop geld en ge handicapten leven negen van de tien keer van een uitkering. Met betrekking tot die tarie ven is het Regionaal Overleg Revalidatie nog steeds aan het vechten om de kosten wat de drukken," aldus de Vlaar dingse woordvoerster. drempel op te werpen om re gelmatig gebruik te maken van aangepast vervoer. Ook de heer A. Bos, bewoner van het Zonnehuis te Vlaardingen, onderschrijft dit. "Uit het onderzoek werden twee zaken duidelijk: de on bekendheid met de mogelijk heden is de grote factor, maar ook dat men het vervoer te duur vindt. En daar valt niet over te twisten!. Het is ook een generatiekwestie. Ik ben zelf 67 jaar en voel me als een kerel van 25. Er zijn echter nog velen die. denken dat een dubbeltje nog heel wat waard is en daar zit 'm de kneep. De heer Bos verduidelijkt zijn standpunt omzichtig in de hoop niemand te kwetsen. Maar het feit is dat veel ouderen een taxi bijvoorbeeld veel te duur vinden. Ze blijven liever thuis en dus in een iso lement. Ik denk dat de folder daar op wijzen. Het gaat om de algemene bekendheid van de verschillende mogelijkhe den en daar is wat aan te doen.". De heer Bos heeft de folder namens het overleg overhan digd aan vertegenwoordigers van de drie lokale overheden. Exemplaren worden verspreid via organisaties als de GG GD, Sociale Dienst, Maas- tschappelijke Dienst en via het Maassluis-, Vlaardings- en Schiedams Overleg Revali datie. Er blijkt grote onbekendheid te bestaan over de diverse mogelijkheden van Rolstoelvervoer. Kris-kras door de Brandersstad FIETSEN Kom proeven! Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem- Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico Heynen, tel. privé 4.101.215. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen, tel. 010-4.352.911. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M. Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: Susan de Ligt. Sportcorrespondent Schiedam: Bram Wesdorp. Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 0 En vanaf het Museum aan de Hoogstraat vertrok het gezelschap op de fiets naar de Harreweg de 'brandersstadroute in gebruik werd genomen. SCHIEDAM „Leve het platte-land". Zo heet de ten toonstelling die afgelopen donderdag officieel is ge opend in het Stedelijk Mu seum. Tegelijk met deze uit vier verschillende onderdelen bestaande tentoonstelling, werd direct ook een nieuwe fietsroute in gebruik geno men, de Brandersstadroute. Op verschillende manieren en op verschillende plaatsen in de stad kunnen belangstellen den tot en met zondag 5 juni kennis maken met landschap en natuur in de directe omge ving. In samenwerking met de ANWB is er een ongeveer twintig kilometer lange toe ristische route uitgezet. Kris kras door de stad langs bij voorbeeld de graanmolens, de Nieuwe Maas en Midden- Delfland krijgen de fietsers een goed beeld van de ver schillende manieren waarop een stuk land kan worden 'in gericht'. Daarnaast zijn er in het Ste delijk Museum, de boerderij aan de Harreweg, de Plant- soenenwerf aan de Fokker straat en de bibliotheek aan het Bachplein vier deelten- toonstellingen te bezoeken, die ook weer zijn opgenomen in de Brandersstadsroute. „Leve het platte-land" is min of meer een vervolg op de ten toonstelling 'Schiedam groen', die twee jaar geleden bijna tienduizend bezoekers had. Deze expositie haakt in op een Europese campagne voor lan delijke gebieden die de Raad van Europa houdt. Alle lan den die bij de Raad zijn aan gesloten organiseren verschil lende activiteiten om te pro beren meer belangstelling te wekken voor landelijke gebie den. Veranderingen Zoals op de tentoonstellingen en tijdens de afwisselende fietstocht is te zien, strijden ook in Schiedam de verstede lijking, natuur, recreatie en landbouw om de zeer beperk te ruimte. De landelijke gebie den zijn hierdoor in de loop der jaren al erg veranderd, en aan die verandering is nog lang geen einde gekomen. Om een idee te krijgen van de manier waarop in de Bran- 0 Toespraken van burgemeester Scheeres, mevrouw Stroman (Ste delijk Museum) en de heer de Regt (ANWB) tijdens de officiële ope ning van de expositie. dersstad met de beschikbare ruimte wordt omgegaan, kun nen dus de vier exposities worden bezocht, wellicht in de combinatie met de fietstocht. In het Stedelijk Museum zijn foto's, historische kaarten, prenten en schilderijen de be langrijkste getuigenissen van de wijze waarop het land schap is veranderd. De expo sitie op de werf van de afde ling plantsoenen aan de Fok kerstraat geeft meer een beeld van de huidige situatie en de nabije toekomst. Het afgelopen weekeinde was er daar tevens een pinkster- markt waar een groot aantal verenigingen zich presenteer den. Opmerkelijk was vooral de aanwezigheid van de re constructiecommissie Mid den-Delfland die de plannen voor Abtswoude, het gebied tussen Delft en Schiedam, naar buiten bracht. Scholieren De campagne-tentoonstelling van het Ministerie van Land bouw en Visserij staat in de boerderij aan de Harreweg, terwijl in bibliotheek De Blauwe Brug een posterten toonstelling is ingericht. Het bijzondere van deze laatste expositie is dat het gebeuren aan het Bachplein speciaal voor scholieren is bedoeld. Alle vier de tentoonstellingen kunnen tot en met 5 juni wor den bezocht. 'Er is maar een bank met de S en dat zijn wij VLAARDINGEN - SCHIE DAM— Met de opening van het hoofdkantoor van de Bondsspaarbank Schiedam- /Vlaardingen ziet algemeen directeur Klaas van de Geest zijn jarenlange inspanningen werkelijkheid worden al sinds zijn komst dertien jaar gele den naar Schiedam is hij im mers een groot voorstander van het samengaan van de spaarbanken in beide Water wegsteden. Daarom is het ook niet verwonderlijk dat er sinds woensdag j.l. een groot fotopaneel in het hoofdkan toor hangt waarin dit streven gestalte heeft gekregen. De opening van het hoofdkan toor werd bijgewoond door circa driehonderd genodig den, die zich in lovende be woordingen uitlieten over de we behuizing. De twee top-etages van een kantoorge bouw aan de 's Gravenlandse- weg zijn in krap vier maanden tijd geheel in de stijl van de bank opgezet. Vanuit dit pand Directeur van de Geest drukte zijn gehoor nog 'ns met de feiten: „Er is maar één bank met de S en dat zijn wij". zullen de zestien filialen van van de verhuizing, de Bondsspaarbank in Schie dam en Vlaardingen worden geleid. „Wanneer je een nieuw onder komen kunt betrekken, krijg je de kans medewerkers de ruimte te geven die zij tot dan toe niet konden krijgen en al die spullen die eigenlijk al ja ren verouderd waren in te rui len voor meer hedendaagse spullen", zo schetste .de heer Van de Geest zijn voordelen Mevrouw Vogelaar verrichtte de officiële opening de Bondsspaarbank Sparen In zijn toespraak ter gelegen heid van de opening legde hij met name de nadruk op het begrip sparen, dat hij nieuw elan wilde geven. Volgens hem heeft sparen nog nooit nega tief uitgepakt en als voorbeel den daarvan noemde hij onder meer Yvonne van Gennip die haar krachten telkens, spaar de voor de laatste ronden tij dens de Olympische Spelen, maar ook musea die kunst schatten sparen. Zelf wilde de directie van de Bondsspaarbak ook het goede voorbeeld geven en molen de Palmboom in Schiedam en een vuurtoren in Vlaardingen voor de toekomst sparen. Bur gemeester Scheeres en wet houder Goudriaan kregen iedere een cheque van vijf tienduizend gulden aangebo den, om realisatie van hun respectievelijke projecten te bespoedigen. Goudriaan meende dat de fundering van het vuurtoren hiermee wel gefinancierd zou zijn. „U hebt er in Vlaardin gen ieder geval een hoop men sen gelukkig mee gemaakt". Even enthousiast toonde zich Orpheus zong op receptie Behalve de diverse toe spraken liet ook het Ko ninklijk Schiedams Man nenkoor Orpheus woens dag van zich horen. "Ter gelegenheid van de ope ning van het hoofdkantoor van de Bondsspaarbank zal Orpheus vanmiddag uit de onderwereld opstijgen en een soort matinade geven", waarmee directeur Klaas van de Geest het koor aan kondigde. Het geroezemoes van de ge nodigden werd even later overstemd door de a capel- la zang van het Mannen koor. Een kleine vijftig van in totaal 69 actieve leden hadden gehoor gegeven dan de uitnodiging van de heer Van de Geest, die een groot bewonderaar is van 'Orpheus'. Deze oudste èn enige Ko ninklijke vereniging in Schiedam liet zich niet ont moedigen door de moeilij ke omstandigheden waarin zij moest zingen. Voorzitter Boersma: "Het was moeilijk, een volle zaal, een laag plafond; maar voor ons niet onover komelijk..." ook Schiedams' burgervader Scheeres: „Ik ben werkelijk geheel perplex. Ik wist dat ik een bedrag voor de molen zou krijgen maar dat het uit zeven cijfers zou bestaan, had ik niet kunnen vermoeden". Na de toespraken van direc teur van de Geest, voorzitter Trommel van de Raad van Commissarissen en van me vrouw Vogelaar, zakenvrouw van het jaar 1987 verplaatste het publiek zich naar het Trappenhuis waar via video schermen de officiële opening kan worden bekeken. Directeur Vogelaar van Vrij Uit B.V. onthulde op de bo venste etage het paneel dat de samenwerking tussen beide steden moet onderstrepen. Fo to's van de Visbank, het stad huis te Vlaardingen, maar ook van de bruggen en molen de palmboopm in Schiedam. „Samen bereik je meer", stond er in grote letters boven te lezen. 9 Donderdag werd de deel-ten toonstelling 'Leve het platte-land' n het Stedelijk Museum geopend. VLAARDINGEN/SCHIE- DAM Met de vakantie voor scholieren in aantocht lijkt de tijd rijp om de rechten van vakantiewerkers eens op een rijtje te zetten, zo meent de jongerenorganisatie van het CNV. Daarom gaat voor de derde keer de actie 'Vakantie werk, gekkenwerk?' van start. De bedoeling van de actie is jongeren maximaal profijt te geven van hun extraatje tij dens de vakantie. In de bro chure legt de WJ-CNV precies uit waar vakantiewerkers recht op hebben. Daarnaast worden ook nutti ge tips gegeven, bijvoorbeeld over hoeveel jongeren kunnen bijverdienen zonder dat de kinderbijslag, de studiefinan ciering of de bijstandsuitke ring van de ouders (voordeur delers-maatregel!in gevaar komt. Tevens komen punten aan de orde als het recht op minimum(jeugd)loon, op acht procent vakantiegeld, op zie kengeld en op vakantiegeld. De folder 'Vakantiewerk, gek kenwerk?' is gratis aan te vra gen bij WJ-CNV, Postbus 43, 2600 AA Delft. In deze stad organiseert de jongerenorga nisatie ook spreekuren. Jon geren kunnen dan terecht met vragen en problemen die met (vakantie)werk of werkloos heid te maken hebben. vellekoop Kazeniers sinds 1870 Hollandse en buitenlandse kaas VLAARDINGEN —In dien stencentrum West kunnen 55- plussers donderdag luisteren naar het koor van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen. Dit optreden begint om 19.30 uur. Toegangsprijs is twee gulden. Tevens is vanaf eind mei in dit dienstencentrum een exposi tie te zien van werk van Jan Tuytel. De 92-jarige zal vooral tekeningen tentoonstellen van oud-Vlaardingen, alsmede ko pieën van Van Gogh en ande- De tentoonstelling wordt op dinsdag 31 mei om 10.00 uur officiéél geopend en zal duren tot en met 2 juni. Belangstel- lenen kunnen van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur in 'West' terecht en op dinsdag en woensdag tevens van 19.00 tot 21.00 uur. De toegang is gratis. Het dienstencentrum is geves tigd aan de Frank van Borse- lenstraat 95. VLAARDINGEN—Het Vlos Documentatiecentrum is dinsdag en woensdag gesloten in verband met de Pinksterva kantie. De stichting is overigens wel weer present op de Andere Markt die zaterdag 28 mei wordt gehouden op het Lies veld. Tenzij het mooi weer is natuurlijk. In dat geval staan organisaties als de Vlos, Amnesty etc. tus sen 12 en 16 uur in de binnen stad met een kraam. De aan dacht van het winkelend pu bliek wordt ditmaal gevestigd op gewetensbezwaarden. peiiceot[|] talbot NIEUWE EN GEBRUIKTE AUTO'S MET 'LEEUWEKEUR' van Beethovensingel124 - Vlaardingen - telefoon 010 - 435 79 00

De Havenloods | 1988 | | pagina 3