Een zomer vol allure Mazda scoort met ruimte en comfort. Voorkom inbraak tijdens de vakantie 199.00 119.00 Mazda scoort, u wint. Reisziekte: Makkelijk te voorkomen ZOMERSE PRIJZEN b* Autobedrijf het gehele jaar door 400 m2 Sport en Campingplezier o.a. 50 Rucanory^ badminton- rackets DINSDAG 24 MEI 1988 21-174 Do zomcrmodc belooft op en top vrouwelijk te worden en tegelijkertijd heel praktisch. Het silhouet is slank, met de nadruk op de taille. De smalle taille wordt nog eens extra benadrukt door de petticoat die onder de wijde rokjes wordt gedragen. .Meestal wordt de taille nog extra versierd met een brede rand of een (lak)ccintuur. Bepalend zijn de slank-gesne den blazers die op de korte (rech te of wijde) rok wordt gedragen. Een nieuw item is de combinatie blazer/citvbermuda. Supervrou- welijk is de robe-manteau met korte mouw in lichtgekreukt ka toen. Jurken zijn er in vele varia ties, waarbij ook hier de nadruk op de taille en op de kortere rok- lengte valt. Stoffen zijn er in uni. met haarstreep en eenvoudige ton sur ton ruiten. Een verfris sende regenbui Wordt tegenge houden met trench-coats in de nieuwe korte lengte, tot onge veer op de knie In het weekend valt het accent eveneens op de taille, maar alles moet lekker ruim en comfortabel te dragen zijn. Ruime colswea ters in uni. streep of borduursels worden gedragen op bandplooi- broeken en korte rechte of wijde rokjes. Voor feestelijke aangele genheden zijn de jurken met die pe uitsnijdingen voor en achter bijzonder geschikt. Het kostuum wordt niet meer uitsluitend tijdens hele formele situaties gedragen. Peek Clop- penburg brengt voor de moderne man het informele pak dat niet alleen naar het werk maar ook rustig in de vrije uurtjes kan worden gedragen. De pakken zijn een beetje oversized en ge maakt van soepele sloffen als linnen, viscose en katoen Het zogenaamde binnenwerk, dat vroeger aan een keurslijf deed denken, is vervangen door mate rialen die soepel zijn en comfor tabel rond hel lichaam zitten. Strecphemden in pastelkleuren en stropdassen met jaquard mo tieven maken het geheel af. De kleuren van de kostuums zi' naast navv. voornamelijk n tuurtinten als zand, beige khaki. Opvallend is dat de smalle krijtstrepen weer hun come back lijken te maken. De sloffen van deze pakken zijn geheel nieuw. Er worden dubbelweefs- els en kreuk-finishings toegepast waardoor de stoffen een interes sant relief krijgen. Ter completering van do gar derobe zijn er (o zo geschikt voor ons klimaat) regenjassen in trenchcoatstyle a la Humphrev Bogart. Voor de hele hel mi g rijk item deze zomer is deletth-bermuda. hier gecombi neerd niet een blazer van dezelf- ruime bermuda's. (Met dank aan Fox; Peek &sClopponburg. C Ik A) Zeeziek, wagenziek en zelfs luchtziek worden ten onrechte beschouwd als reis ziektes. Onterecht, omdat al deze ziektes kunnen voorkomen zonder dat er gereisd wordt. Schommelende en ronddraaiende bewegingen zijn de oorzaak van deze ziek te. bij de ontregeling van het midde noor, daar waar het evenwicht sorgaan zit. Deze ontregeling ontstaat door veranderende snelheid. Bij zeeziekte komt het door het stampen van de boot. wanneer dé snelheid verandert. Belangrijk aspect is dat het hoofd heen en weer wordt bewo gen, waardoor het evenwichtsor gaan uit balans raakt. Wanneer het hoofd stil blijft, dan is de kans op reisziekte het kleinst. Natuurlijk spelen ook psychi sche oorzaken een rol. Veel kin deren zullen op de heenreis last van misselijkheid hebben en op de terugreis niet. Om die vervelende reisziekte tegen te gaan zijn er een aantal tips. Mensen die niet goed tegen reizen kunnen moeten niet ach terin de bus zitten of bóven de wielen. Op de boot moeten ze zoveel mogelijk in het midden van het dek staan. STABIEL Probeer het hoofd zo stabiel mogelijk te houden door bijvoor beeld in een vliegtuig tegen de hoofdjeuning van de stoel aan te zitten. Als het mogelijk is moet je in een boot plat gaan liggen. Een simpele maaitijd zonder gebakken of vet eten wil ook hel pen, net zo als NIET roken en GEEN alcohol. Wanneer vaker het zelfde soort voertuig wordt gebruikt gaat het lichaam er aan wennen en wordt de kans op reisziekte kleiner. Er zijn genoeg labletjes in de handel, maar wees er voorzichtig mee. Reisziekte is makkelijker te voorkomen dan te genezen, dus moet een tablet ver voor de aan vang van de reis ingenomen wor- Blote schouders en diepe decollete's bepalen het beeld de komende :o Trekken: Uitrusting van groot belang Niet iedereen zoekt in de vakantie het zonnestrand op. Nop altijd zijn er veel jongeren die meer voelen voor een lange trektocht. Eefi goede uitrusting is dati van het grootste belang. Een stevige plunjezak waar de meeste benodigdheden in zitten bijvoorbeeld. Om je troelen voldoende te beschermen tijdens de tocht zijn stevige trekkingsschoenen absoluut onmisbaar. Als bagage neem je natuurlijk niet veel mee. maar een goede safari broek met veel handige zakken en afritsbare broekspijpen is een uitkomst. Een goede parka beschermt afdoende tegen de nachte lijke koti en een verrassende regenbui. Slapen doe je in een hangmatje of anders in de compacte tent die je makkelijk kunt vervoeren. Wie met de motor op pad gaat doet er goed aan epn een stevig off road motorpak aan te schallen. DrumSlore Wear verkoopt al deze stevige, kwalitatief hoogstaande produkten. Door de geschiedenis heen ge nomen zijn er tallozen, zelfs fa meuze mannen die hier aan ten prooi vielen. Voorbeelden zijn Julius Caesar. Admiraal Nelson en Charles Darwin en dat waren toch zeker geen mannetjesput ters. Zelfs Lawrence of Arabia kreeg het te kwaad op de rug van een kameel. Maar hoe ontstaat reisziekte? Het is bekend dat de basis ligt Voordat we goed en wel op vakantie (of zelfs een dagje uit) kunnen gaan moeten we aan veel dingen denken. Het huis moet in elk geval goed achtergelaten worden, want niets is frustreren- der dan een inbraak tijdens uw afwezigheid. Hieronder een checklist aan de hand waarvan u het huis zo veilig mogelijk achterlaat. Ramen en deuren goed afsluiten. Sla wc-raam- pjes. ramen en deur van schuur, garage, kelder Laat geen sleutels aan de binnenzijde van de Controleer het hang- en sluitwerk op defecten Binnendeuren niet afsluiten en kostbaar meu bilair ook niet. Extra schade wordt hiermee voor- komeft. Geld. waardevolle papieren en sieraden in een Tduis bij dé bank stallen Plak geen briefjes op de deur waarop staat (hoelang u weg bent Geen touwtjes uit de bus laten hangen, hou de overgordijnen open en eta leer geen kostbaarheden. Planten gewoon op de vensterbank laten staan. Vraag familie of kennissen uw brievenbus da gelijks te legen. Zorg ervoor dat ze in geval van nood uw woning in kunnen. Vraag ze een beetje op te letten. Ladders en andere dingen die inklimming kun nen vergemakkelijken, wegzetten Voorzie uw waardevolle eigendommen van een uniek merkteken: uw postcode huisnummer Gebruik registratiekaarten. Goed ingevuld kunt u daarmee na eventuele diefstal duidelijk aangifte doen en zo vergroot u de kans dat de eigendommen weer terugkomen. Op de politiebu reaus liggen ze voor u klaar. Zet uw fiets/brommer altijd op slot. Tijdens uw afwezigheid~kunt u ook het beste de banden leeg laten lopen Laat geen vólle vuilniszakken bij uw huis ach ter. Perfecte harmonie tussen mens en machine. Tijdens onze Mazda Show geven meer met een extra royaal bod op wij u de ruimte. De ruimte van de uw huidige auto. nieuwel21,de323,deschitterende Kom en ontdek dat Mazda in 626 en natuurlijk onze 929 die nu elke klasse scoort. Met techniek, ook leverbaar is met automaat. prestaties, ruimte en comfort. Maar ook als het om uw budget Waardoor u met Mazda altijd gaat, geven wij u de ruimte; onder wint. Tot ziens op onze show! Noordmolenstraat 17 RUGZAK met alum, frame Inh. 50 Itr. van $&- TREKKERSTENTEN in Iglomodel of Piramide in 2- of 3-persoons NU TENTEN TEGEN VOORJAARSPRIJZEN HOOGSTRAAT 125 SCHIEDAM TEL: 010-4267982 Grote sortering LUCHTBEDDEN nu ook in lichtgewicht v.a. Verder hebben wij een grote sortering Sport- en Kampeerartikelen tegen zeer aantrekkelijke prijzen. Zolang de voor raad strekt sortering OPBLAASBOTEN van 1 tot 6-pers. per stuk SLAAPZAKKEN Ruime 2 stuks voor

De Havenloods | 1988 | | pagina 5