WM Veertiende Lenteloop zal voorgaande overschaduwen Stijgende belangstelling voor wandelvierdaagse Clubs halve finales bekend SPORT PROFIEL Vanavond DHS-Ursus Schiedams Nieuwsblad Opmars Heusdens Els van de Wateren Avondfietsvierdaagse DHS bereikte de halve finale door GSS af te troeven. SCHIEDAM De halve fina les van het Schiedams Voet balkampioenschap zijn be kend. Vanavond, dinsdag 24 mei staat de partij DHS-Ur sus op het programma en don derdag 26 mei a.s. wordt de wedstrijd SFC-Hermes DVS gespeeld. SFC bereikte de halve finale door Martinit uit te schakelen. De kampioensploeg boekte een relatief eenvoudige zege. Voor de rust scoorde Van Os 1o en na de pauze maakte spits André Oosterwaal aan alle onzekerheid een einde door 20 te maken. Eersteklasser Hermes DVS had verrassend veel moeite met afdelingsclub WK. WK, dat zeer gehandicapt aan de strijd begon, Van der Ven, Van Gogh, Heydra en Jan Lans bergen ontbraken, hield lang stand. Hermes bouwde een veldoverwicht op, maar faalde in de afwerking. In de eerste verlenging zorgde WK bijna voor een mirakel, maar Theo Smit kwam centimeters tekort x>m zijn ploeg op oorsprong te zetten. Pas in de tweede helft van de verlenging sloeg Hermes DVS toe. Eerst was het André Ritman die een ac tie aan de linkerkant knap af rondde met een keihard schot onder de lat. Even later doel puntte Ruud Bakker, door een corner sterk in te koppen, 02, tevens de eindstand. Ursus won thuis van Demos. In de eerste helft kwam De mos door Gerard van Schijn- del op voorsprong, maar Hen- nie Letterman maakte nog voor de rust gelijk. Rob Meier besliste de wedstrijd door 21 te scoren. De laatste halve finalist werd DHS. De ploeg van de schei dende trainer Piet Romeijn speelde tegen GSS geen beste partij, hoewel het voortdu rend het initiatief had. In het DHS-team stonden (door af zeggingen) maar liefst 3 keep- ters opgesteld. André Heine en Frans Wuyts speelden in de voorhoede, terwijl Hennie van Buren het doel verdedigde. Uitgerekend Heine forceerde de beslissing. Een draaiende voorzet van Nol Roozen werd door hem, dankzij een sterke timing, in de uiterste hoek ge kopt. Na afloop van GSS-DHS vond meteen de loting plaats, met het bovenvermelde resul taat. Op donderdag 9 juni a.s. wordt dan gestreden om de derde en vierde plaats en op zaterdag 11 juni a.s. vindt op het SFC/PPSC terrein de gro te finale plaats. De halve finales van van avond en aanstaande donder dag worden gespeeld op het terrein van de eerstgenoemde vereniging, beginnen om 18.45 uur en de toegang is wederom gratis! SCHIEDAMS VOETBALKAMPIOENSCHAP bondsspaarbank 5 K> ESSr b.T. HHSEP SCHIEDAMS NIEUWSBLAD/HAVENLOODS I] O SPORTHUIS BEN HAKKER ,n& DE HAVENLOODS- DINSDAG 24 MEI 1988 21-496 Bras 25 jaar onder de lat SCHIEDAM— Komend weekeinde jubileert Karei Bras, de doelverdediger van SVDPW. Hij staat dan namelijk 25 jaar onder de lat in het eerste elftal. Bras begon als zentien-ja rige en heeft alle grote suc cessen en teleurstellingen van de afgelopen decennia aan den lijve ondervonden. Zo promoveerde hij met SVDPW naar de derde klasse KNVB, om later af te zakken naar de tweede klasse RVB. Momenteel komt het eerste team uit in de eerste klasse RVB. Bras, binnen de vereniging gezien als een sportvoor- beeld voor velen, heeft on der een aanzienlijk aantal trainers gespeeld, o.a. Aad van der Vlist, Tinus Oster- holt en Cees Dubbeld. Zaterdag 28 mei a.s. orga niseert men een jubileum wedstrijd voor hem tussen oud-spelers van SVDPW en SW. De partij begint om ongeveer 16.00 uur en wordt gespeeld op het SVDPW-terrein. „De 13e Lenteloop bracht ons helemaal geen ongeluk, maar was een schot in de roos. Met Bert Pomp hadden we een fantastische winnaar van de rolstoelrace en natuurlijk was de starter, Lee Towers, bijna een evenement op zichzelf. Er deden vorig jaar 1300 mensen mee, ook voor ons een onge kend aantal". Cruyff De veertiende editie weg te laten schieten door dè num mer 14 van Nederland was een grote uitdaging voor de orga nisatoren. Al driekwart jaar blijkt Ton Groeneveld bezig te zijn contacten te leggen met 's lands beste voetballer. Hij stelt: „Tot op dit moment'is de komst van Cruyff zeker, on danks al zijn Spaanse beslom meringen. Nog deze week heb ik contact gehad met de pr- man van hem, Jack van Gel der, en die bevestigde Cruyffs eerdere toezegging". Van heinde en ver verwacht men aanstaande zaterdag lo pers te verwelkomen, vooral na de publicatie in het beken de lopersblad Runners (dat overigens aanwezig is om filmopnamen te maken). Groeneveld en Schroeders vragen zich af of met het nu verwachte deelnemersaantal van 1500 de grens bereikt is. „We denken van wel, met name omdat wij weigeren prijzengeld uit te keren en ons over te leveren aan grote sponsors. Met de komst van het complete Fortuna atle- tiek-kamp en maar liefst drie rolstoelclubs, de Ooievaars, Redeoss en de Roadracers en natuurlijk al die individuele lopers en loopsters zijn we meer dan tevreden en meer hoeft van ons per se niet". Programma Het programma voor zaterdag 28 mei ziet er als volgt uit: Afstanden starttijd 1 km 13.00 uur 3 km 13.15 uur 5 km 13.45 uur 10 km (1 polderronde) 14.30 uur 21 km (2 polderronden) 14.40 uur Het inschrijfgeld bedraagt voor jongeren tot 13 jaar f 4.- (in de voorverkoop f3.-) en voor iedereen van 13 jaar en ouder f 5.- (in de voorverkoop f 4.-). De start is traditioneel bij de Woudhoekschool, Faas enplein, Schiedam. Informatie tel. 4708542. De bekrachtiging tussen Fer Schroeders, Johan Cruyff en Ton Groent Dit jaar opnieuw 5 km route VLAARDINGEN— Van daag is de voorinschrijving van start gegaan voor de 42e avond-wandelvier daagse, die volgende week op 30 en 31 mei en 1 en 2 juni wordt gehouden. De organisatie van dit sportie ve evenement is in houden van de Vlaardingse Politie SVV beslist over statuten SCHIEDAM— Nadat de le den van SW in een eerdere vergadering besloten om de vereniging op te splitsen in een betaalde en amateursector staat die scheiding op dinsdag 24 mei opnieuw op de agenda van een algemene vergade ring. De leden wordt dan gevraagd accoord te gaan met de nieu we statuten van de amateur verenigingen en de stichting betaald voetbal. Ook de sa menwerkingsvorm is schrifte lijk vastgelegd. De bijeen komst in het clubgebouw be gint om half acht. SCHIEDAM De Wieler baan Schiedam organiseert op twee achtereenvolgende dins dagavonden, 24 en 31 mei, een editie van de AMEV-wieler- wedstrijden. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur en de toegang is gra tis. De Wielerbaan Schiedam is gelegen in het sportpark Harga aan de Olympiaweg. Sport en Ontspannings Vereniging. Door de ko mende verhuizing van het politiebureau van de Delf- tseveerweg naar de West- landseweg is dit jaar deze vierdaagse twee weken eeerder dan in de afgelo pen jaren steeds gebruike lijk was", zegt Mari Struijs, één van organisa- torien van dit wandeleve nement. Door Peter Spek Door het verschuiven dan deze vierdaagse kwamen wij wel in de knel met de fiets- - vierdaagse in Schiedam, waardoor wij noodgedwongen de routes hebben moeten om zetten, zodat de lopers onge stoord de kilometers kunnen afleggen", .aldus.Struijs, die erg gelukkig is diet het feit, dat er vorig jaar zoveel be langstelling was voor deze vierdaagse. „Na een aantal ja ren van een sterke terugval in het aantal deelnemers, steeg het vorig jaar weer tot rond de 4200 inschrijvingen. Dit kwam voornamelijk door het feit, dat we toen voor het eerst een vijf kilometer-route in het programma hadden opgeno men en dat is hij ons maar ook bij de deelnemers goed beval len. Hierdoor kunnen ook de kinderen van de onderbouw van de basisscholen deelne men", zegt Mari Struijs. Ook dit jaar, als het weer mee werkt, hoopt de organisatie weet op ruim 4000 deelne- Ook dit jaar wordt er weer gestart voor de wandelvierdaagse vanaj het complexvan de handbalvereniging DeHollandiaan in de Holv. mers, die naast die vijf kilo meter ook kunnen deelnemen aan een tien kilometer tocht. „We proberen dit evenement weer wat in de belahgstellihjg te brengen bij de schooljeugd ook o.a. met het instellen van een groepswisselprijs voor de groep die in netheid en orde uitblinkt, een speciale jury bestaande uit burgemeester Van Lier, politiecommissaris Spel en de voorzitter van onze vereniging Ruud Meijer be oordelen de groepen". Intocht Wat ongewijzigd is gebleven, is de intocht van de lopers op de laatste avond. „We hebben weer voor de nodige muziek korpsen gezorgd" voor aldus Mari Struijs. Vanaf de Mo- zartiaan worden de lopers donderdagavond daar opge wacht en via de Markt, waar vanaf het bordes van het stad huis het défilé door burgmees ter Van Lier ?al worden afge nomen, gaat het weer richting Holy. Inschrijven De start vindt elke avond plaats op het grasveld bij de handbalvereniging De Hol- landiaan aan de Amsterdam laan. De scholen kunnen al vertrekken tussen 16.00 uur en 17.00 uur en de individuele wandelaars vanaf 18.30 uur. De groepen kunnen vooraf in schrijven op het politiebureau aan de Delftsteveerweg tussen 9.00 en 16.00 uur. De andere deelnemers kunnen terecht bij alle vestigingen van de Bonds spaarbank in Vlaardingen. Het inschrijfgeld bedraagt vier gulden en vijftig cent. TOERFIETSEN— De toer club Rijnmond organiseert aanstaande zondag een ge- zinsrecreatietocht over een af stand van 30 kilometer. Er kan gestart worden vanaf de wielerbaan in Schiedam tus sen 10.00 en 11.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden. Een tweede tocht staat op 12 juni op het pro gramma. SCHIEDAM Het Damkam pioenschap van Schiedam na dert zijn einde. In de hoofd klasse zijn nu 10 van de in totaal 12 ronden gespeeld. De afgelopen week deed voor al Ron Heusdens goede zaken. Ten eerste versloeg hij Tiny Mous, die in een afgebroken stand remise weggaf en ten tweede pakte Heusdens de volle winst in een afgebroken partij tegen Wim Vrijland, die daarmee zijn eerste nederlaag in dit kampioenschap moest incasseren. Heusdens heeft door dit tussensprintje weer zicht op een ereplaats. De stand aan kop: 1/2. Van Eijk en Van Egmond met 16 uit 10, 3. Vrijland 15 uit 10 en 4. Heusdens 14 uit 10. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats 1 oktober 1968 te Schiedam Beroep Scholiere Huidige club Voetbalvereniging HBSS. Ik speel laatste verdediger in het tweede vrouwenteam, dat uit komt in de tweede klasse A. Vorige clubs In het verleden heb ik aan tur nen gedaan, bij Alliantie, en deed ik veel aan paardrijden. Grootste sportieve succes De promotie die we in het sei zoen 86/87 behaalden. Zo'n tweede elftal wordt altijd enigszins onderbelicht, maar door die promotie kreeg de ploeg als geheel plotseling een extra glans. Grootste sportieve teleurstel ling Het feit dat mijn grootste vriendin, Antoinette Stemme- rik, de voetbalsport vaarwel zei. Vorig jaar stapte zij uit ons elftal. Grootste blunder Het doelpunt dat ik scoorde tegen Egelantier Boys. Van dichtbij knalde ik de bal snoeihard in de kruising; van ons eigen doel wel te verstaan. Sportieve ambities Volgens mij spelen wij in de tweede klasse behoorlijk op ons niveau. Ik hoop dat wij dat nog enige jaren volhouden en dan misschien een stap voorwaarts kunnen zetten. Idolen Al vanaf de lagere school ben ik een uitgesproken fan van John Metgod. Hij is ook ver dediger, een felle speler en kan bijzonder slecht tegen zijn verlies. Hobby's Lezen, creatief bezig zijn (handwerken e.d.) en foto's af drukken. Favoriete muziek Hoofdzakelijk moderne pop muziek, zoals Genesis em en Rick Astley. Films, tv-programma's Twee films die ik zeer de moeite waard vond zijn, 'Vroeger is dood' en 'Dirty dancing'. Op televisie hebben Studio Sport en Alf mijn voorkeur. Lectuur De weekbladen Flair en Voet bal International, boeken van Leny Saris en over FC Knud de. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam Over het algemeen ben ik daarover niet echt te spreken. Op voetbalgebied zie je zeer grote verschillen. Vergelijk de terreinen van PPSC en HBSS maar eens. Ook de zwemvoor- zieningen zijn niet bijzonder, met name Zwembad Zuid is veel te klein. Een extra sport hal en kunstgrasveld zouden een goede aanvulling zijn. Tenslotte zou er meer aan dacht moeten worden besteed aan de gehandicaptensport. Meer verenigingen dienen daarvoor faciliteiten te creë ren. Welke verschillen zie je met het mannenvoetbal? Ik denk dat men bij de man nen uitgaat van andere idee ën. Men is duidelijk meer prestatiegericht bezig, bij ons staan te allen tijde de gezellig heid en het plezier voorop. Dat wil overigens niet zeggen dat wij niet fanatiek zijn, want ook bij ons wordt er zo nu en dan behoorlijk hard ge- Els van de Wateren voetbald. Daarnaast denk ik dat bij de mannen eerder ech te voetbalkwaliteiten worden aangesproken, men beheerst bepaalde technieken nu een maal iets beter dan de gemid delde speelster. Jullie hebben net degradatie ontlopen. Gelukkig wel. We hebben een zwaar seizoen achter de rug. De aanpassing aan de tweede klasse heeft ons veel moeite gekost, maar we hebben het 4» overleefd. Vooral de 7-3 over winning op Egelantier Boys is daarbij van veel belang ge weest. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... ...zich voor ons zeer gezellige team altijd nog meer meiden kunnen aanmelden. Voor waarde is wel dat ze een taart kunnen bakken, want wij wilr len onze bijnaam 'De Bak- ploeg' hoog houden. SCHIEDAM De Fietstoer- club Rijnmond en de Bonds spaarbank Schiedam/Vlaar- dingen organiseren van maan dag 30 mei tot en met donder dag 2 juni de elfde editie van de Avondfietsvierdaagse in Schiedam. De organisatie heeft zich kos ten noch moeite gespaard om de routes te vernieuwen, waarbij de wensen van deel nemers aan voorgaande jaren een grote rol gespeeld hebben. Als noviteit zal op de laatste avond de zgn. Branderssta- droute gereden worden, die langs vele bezienswaardighe den voert. De totale afstand, van in to taal vier avonden, bedraagt 100 kilometer. Per avond wordt dus een gemiddelde af stand van 25 kilometer afge legd. De routes leiden o.m. naar de Broekpolder, langs de Schie en rondom het vliegveld Zestienhoven. Zoals gebruikelijk vindt op de slotavond de medaille-uitrei king plaats, waarbij de bloe menhulde een belangrijke rol speelt. De voorinschrijving is op 16 mei gestart en kan ge schieden bijde VW in Schie dam, de kantoren van de Bondsspaarbank in Schiedam en Vlaardingen (behalve aan de 's Gravenlandseweg) en bij diverse fietswinkels in Schie dam. Alle avonden zal een repara tiewagen van Tweewielerhan- del Hans Damme de deelne mers met eventuele pech be hulpzaam zijn. De start zal iedere avond tus sen 18.30 en 19.00 uur plaats vinden vanaf de Wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in Schiedam. De kosten be dragen bij voorinschrijving f 3.50 en op de startavond een gulden meer. Voor informatie, tel. 4357266 of 4703137. van Rijn een wisselbokaal voor rolstoelers. Deze voorzit ter van de Gehandicapten Sportbond zou een jaarlijks terugkerende figuur worden, waar de organisatie bijzonder blij mee is. Weer twee jaar later schoten Feyenoord-voet- baller André Hoekstra en bur gemeester Scheeres de deelne mers weg. Voor de eerste maal kon men toen ook de 10 En gelse mijl lopen door het mooie polderlandschap. In '86 overschreed het aantal lopers voor de eerste maal de magische grens van 1000. De populaire schaatsers Hein Vergeer en Gerard Kemkers lieten toen het startpistool knallen. Ook een halve mara thon werd aan het programma toegevoegd. Haast éénstem mig verklaren Groeneveld en Schroeders: „Ondanks die bij na explosieve groei zorgden wij als organisatie ervoor dat ook de lopertjes op de 1 en 3 kilometer hun aandacht kre gen. Het familiaire karakter van De Lenteloop was en blijft voor ons altijd uitgangs punt nummer één". satoren, Fer Schroeders en Ton Groeneveld, wordt één en ander duidelijk. „Toen wij in 1975 begonnen met De Lente loop konden ook wij niet voorzien dat het zou uitgroei en tot zo'n gigantisch evene ment. Het begon toen allemaal met e'en lekker recreatief loopje door de wijk. We had den destijds 200 deelnemers. In '77 voegden we de 10 kilo meter toe en verlegden we de loop door het Beatrixpark". Persoonlijkheden „In '78 leek het ons leuk het startschot te laten lossen door een bekende persoonlijkheid. Als eerste vroegen we de toen malige wethouder van Onder wijs in Schiedam, Herman Posthoorn. Twee jaar later was het lopersveld, met name onder invloed van het prachti ge weer op die dag, gegroeid tot 850 mannen, vrouwen en kinderen. De organisatie groeide mee en werd steeds 'professioneler'. Wat begon als een aardig joggingsrondje ontwikkelde zich, steunend op een toenemend aantal vrijwil ligers (van controleposten tot verfrissingsstands) tot een alom gewaardeerde prestatie loop". In 1982 introduceerde Dick Johan Cruyjf schiet lopers weg SCHIEDAM— De veer tiende editie van de Lente loop, die zaterdag 28 mei a.s. in Schiedam plaats vindt, belooft al haar voor gangers in de schaduw te zetten. Allereerst gaat de organisatie, in voorzichtige schattingen, uit van maar liefst 1500 deelnemers en bovendien wijst alles erop dat niemand minder dan ex-topspeler (en trainer) Johan Cruyff de startscho ten zal lossen. Toch staat te allen tijde voor op bij de organisatie, die voor komt uit de oudercommissie van de Woudhoekschool, dat De Lenteloop een festijn voor het hele gezin blijft. Bij mon de van de twee hoofdorgani- De rolstoelwinnaar van vorig jaar, Bert Plomp.

De Havenloods | 1988 | | pagina 9