OPSCHEPPERIJ? Q DE HAVENLOODS Kritiek op procedure rond toewijzing school in Zuid KILO 795 KVOOBPEELH ^rhipdairisNieiiwshlad l I 3ÉMN.) 75. Rock 'n roll in Schiedam 'Rommelen' Pinkstermarkt ondanks mooi weer goed bezocht Orgelconcert Filmavond KNNV Excursie Hubert Lampo in Schiedam 'De werkwijze heeft wrevel opgewekt' beertjes... enz. Zelf kiezen en wegen. Nu Ideaal voor de barbecue FIETSBANDEN W \met GOEDGEKEURDE \ZIJREFLEKTIE 24 x 1 3/8 zwart 10.95 |26 x 1 3/8 zwart 9.95 126 x 1 3/8 creme 11.95 128 x 1 1/2 zwart 12.95 028 x 1 1/2 creme 13.95 \kabelslot2?5 Ikettingslot 60 cm. lang, O 95 lincl. hangslot. SET PEDALEN Geschikt voor elke fiets. c 9 OERDEGELIJKE HOLLANDSE MERKFIETS DAMES- of HERENMODEL 26", OCQ - met remnaaf faVW Met trommelremmen OOQ en 3 versnellingen 185/70-13 MXL TL. SUCK 50 Voor éénmalige toevoeging aan motorolie (benzine-, diesel-, LPG-en turbomo toren). Zorgt voor minder wrijving, slijtage en brandstofver bruik, maar meer [vermogen, soepe- I Ier en rustiger lo pende motor, be- Itere koude start. [500 ml. 750 ml. 135-13 MX TL82.50 145-13 MX TL705.- 155-13 MX TL700.- 165-13 MX TL770.- 175/70-13 MXL TL.. 125.-: 't Is echt waar! Voor een snoepprijs schept u een kilo drop en snoep bij elkaar. Winegums, griotjes, Engelse drop, bruine (max. 3 kg per klant)Aanbieding geldt t/m 28 mei alleen in winkels met dropbar. EDITIE P, DONDERDAG 26 MEI 1988, 37e JAARGANG Nr.21 |*pjj| JZEN^'pEKTAKEL 1 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. K V->'l 11VIÜ1II 1 -- - p Omwille van het resultaat viel SFC-trainer Martin Schaap één keer van zijn geloof. Comité doet op- roep voor deelna me aan demonstratie tegen apartheid. A Regionale start - punten Landelijke Fietsdag. A Raadsleden kwaad over rapport Kon- sumenten Kontakt. A Tevredenheid over Noord-Zuidcam- 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Zaal Irene aan de Nieuwe Haven staat op za terdag 4 juni bol van de rock 'n roll. De plaats is het decor van een grootse rock 'n roll meeting. Vanaf 20.00 uur zal de onvervalste muziek van idolen als Elvis Presley, Gene Vincent en Buddy Holly weer door de luidsprekers schallen om de aanwezigen in de juiste sfeer te brengen. Maar ook een echte rock 'n rollband zal de nodige klan ken over het publiek uit stor ten. Een ander onderdeel van het feest zijn de danswedstrij den. Iedereen is welkom onder het motto van 'Happy days are here again'. Rock 'n rollkle- ding is gewenst maar niet ver plicht. SCHIEDAM— Gymnastiek vereniging Excelsior houdt aanstaande zaterdag een grote rommelmarkt op het terrein van de St. Jansschool in Schiedam-Oost. De opbrengst van deze actie komt ten goede aan de jeugdactiviteiten van de vereniging. De rommel markt is tussen 10.00 en 14.00 uur. Indien er nog mensen zijn die nog wat hebben voor de rom melmarkt dan kan dat worden doorgegeven via de telefoon nummer 4734909/4266191. Desgewenst worden de spul len thiis afgehaald. Zak a- 2,5 kg. HOUTSKOOL SCHIEDAM In de Grote of St. Janskerk geeft de organist Christiaan Ingelse zaterdag een orgelconcert. Hoewel Ingelse zich heeft ge- specialiseert in de barokmu ziek aan de Hochschule für Musik te Wenen, gaat zijn be langstelling ook uit naar ro mantische en moderne mu ziek. Dat Ingelse een organist van uitzonderlijke kwaliteit is blijkt wel uit het feit dat hij onlangs is geselecteert uit een gezelschap van 35 organisten om hoofdorganist van de St. Janskerk te Gouda te worden. Op het programma staan wer ken van J.S. Bach, Cléram- bault, Rinck en Max Reger. Toegang tot •het concert dat om 20.15 uur begint kost vijf gulden. Houders van CJP/Pas 65 betalen f 3,50. SCHIEDAM In het pas geo pende natuurcentrum van de Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging af deling Waterweg-Noord is morgen een filmavond. Ver toond wordt een film over het dieren- en plantenleven op de Galapagoseilanden. Deze film is gemaakt door een amateur filmer en bevat uniek mate riaal. De toegagng is gratis. De voorstelling begint om 20.00 uur. Na de film, die ongeveer een uur duurt is er gelegenheid om het diorama te bezichtigen. Ook de natuurwinkel is dan geopend. Het centrum is te vinden achter het Bachplein in Schiedam-Noord. Vanaf dit plein is het centrum met weg wijzers aangegeven. SCHIEDAM Vanaf de oude boerderij aan de Harreweg 19 worden op 29 mei en 5 juni natuurwandelingen georgani seerd door park Kethel naar de heemtuin in het Beatrix- park. De wandelingen worden begeleid door medewerkers van de hoofdafdeling plant soenen. De deelname aan de wande lingen is gratis. In de boerde rij aan Harreweg 19 is tevens nog de tentoonstelling van het ministerie van Landbouw en Visserij te zien over het plat teland. Met Pinstermarkt is eerste onderdeel van campagne voor platteland afgesloten. SCHIEDAM Een groot aantal geintresseerden wist het afgelopen week einde de weg naar de Pinkstermarkt in de kas sen van de plantsoenen dienst te vinden. Organi sator Maarten Olthof is dan ook zeer tevreden met de opkomst van de natuurmarkt. Maar ook het publiek en de stand houders reageerden en thousiast. Vooral zondag was het druk in de kas sen. De reden hiervan is waarschijnlijk dat de Pinkstermarkt 's morgens uitgebreid aan de orde was geweest tijdens een radioprogramma. De aanwezige standhouders, waaronder de reconstructie commissie Midden Delfland en een aantal natuurvereni- gingen, hebben vele vragen van bezoekers moeten be antwoorden. Velen verlieten de markt dan ook met sta pels informatiefolders en een stuk wijzer van wat er in de natuur zich afspeelt. Ook de informatiestand van de archeologische vereni ging Helinium kreeg veel be langstelling. In de stand was materiaal opgesteld dat door de archeologen in de omgeving was opgegraven. Bezoekers konden met zelf gevonden scherven en der gelijke bij de stand van Heli nium terecht om deze door de archeologen te laten da teren. Deze actie had tot re sultaat dat er inderdaad ie mand kwam opdagen met een aantal interessante vondsten. Het enige minpuntje op de Pinkstermarkt was dat niet alle standhouders die had den beloofd te komen ook inderdaad present waren. Zo liet de kweker van heem- tuinplantjes het helemaal afweten en was de stand van de KNNV maar magertjes ingericht. De overige stand houders hadden er echter geen spijt van dat ze geko men waren: op de natuur markt hebben diverse nieu we leden zich aangemeld. (Met de Pinkstermarkt is één onderdeel van de tentoon stelling 'Leve het platteland' afgesloten. De exposities in de boerderij Harreweg 19, in de bibliotheek in de Blauwe Brug en in het Stedelijk Mu seum zijn nog tot en met 5 juni te bezoeken). SCHIEDAM Enkele raadsleden hebben vorige week tijdens de vergadering van dé commissie van cultuur kritiek geuit op de procedure die wethouder Hafkamp heeft toegepast rond de toewijziging van de school in de Zalmstraat aan enkele kunstenaars. Deze bestemming kwam voor sommigen totaal onverwacht en zeker voor de muziekvereniging Gusto die in de school een mooi alter natief zag voor de huidige behuizing. Raadslid Bart de Leede noemde het een slechte zaak dat de beslissing in het geheim is genomen. „Het is kwalijk dat je als bestuur zo functioneert en de betrokkenen niet eens op een behoor lijke manier informeert". Inmiddels is ook bekend gewor den dat de gemeente van de provinciale overheid een extra subsidie krijgt voor het beeldende kunstbeleid. In hoeverre deze subsidie verband houdt met de plotselinge toewijzing van de Zalmstraat aan de kunstenaars of vise versa is vooralsnog niet helemaal duidelijk. De kritiek die raadsleden De la Rie (D66) en De Leede (PSP/PPR) hadden op de be slissing van de wethouder be trof vooral de beslotenheid waarin het een en ander zich heeft afgespeeld. „Ik had van u als verantwoordelijk wet houder iets anders verwacht," hield De la Rie de wethouder voor. „Er was toegezegd dat zodra er iets bekend was dit zou worden verteld". Vooral de opmerking van de wethou der 'ga maar rustig slapen' was bij het raaslid in het ver keerde keelgat geschoten. Wethouder Hafkamp reageer de op de kritiek door te ver klaren dat hij de vereniging Gusto niet bewust voor het hoofd heeft willen stoten. „Maar toen de vereniging met het verhaal over de Zalm- straat kwam, ben ik niet on duidelijk geweest". De wet houder ziet het niet zo zitten om een muziekvereniging midden in de bebouwing on der te brengen. Daarom had hij ook liever gezien de 'Gus to' in een school in Groenoord was ondergebracht. Daar wil de de muziekvereniging niet aan beginnen, gezien de band die zij heeft met Schie- dam-Zuid. De la Rie vond het jammer om te constateren dat er telkens mensen zich gepas seerd voelen. Ongenoegen Voorzitter A.H. Bons van be wonersvereniging Schiedam- Zuid maakte van de rond vraag voor het publiek ge bruik om zijn ongenoegen te uiten over het gebeurde. „Ik begrijp dat er problemen op dit gebied zijn maar deze werkwijze heeft wrevel opge wekt". Hij vroeg ook waarom het projectteam in Schiedam- Zuid, dat al vanaf 1980 de school in de Zalmstraat aan beveelt als verenigingsge bouw, niet was ingelicht over de toewijzing van de kunste naars. Hafkamp wijtte dit aan een interne communicatie- stroornis tussen de desbetref fende ambtenaren. Ook Pleun Altorf van 'Gusto' maakte gebruik van de rond vraag om haar hart te luchten over de gevolgde procedure. „Waarom heeft u dan niet ge lijk in september gezegd dat het niets voor ons zou wor den?" vroeg zij aan de wet houder. Ze verweet Hafkamp ervan dat hij had laten door schemeren dat 'Gusto' een goede kans maakte. Hafkamp reageerde hierop door te zeg gen dat hij de moeilijke situa tie van de vereniging begrijpt. „Maar ik heb nooit de ver wachting gewekt dat 'Gusto' kans maakte op de school". De wethouder zegde de muzi kanten op de commissieverga dering toe dat ze voorlopig in het gekraakte pand aan de Warande mogen blijven zit ten. Hij verwacht ook dat de vereniging binnen korte tijd van water en electriciteit kan worden voorzien. 'Gusto' heeft echter nog niet de ga rantie gekregen dat ze perma nent in het gebouw mag trek ken. Daarvoor moet het be stuur eerst met een plan naar De mogelijkheid dat Schiedam belangrijke mate bijgedragen dat subsidie voor de beeldende kunst krijgt heeft volgens voorzitter Bons e, dit pand in de Zalmstraat is toegewezen aan kunstenaars. de gemeente komen over hoe deze het pand willen beheren, Irritatie Het was opvallend dat een aantal raadsleden zich angst vallig buiten de discussie hield. Enkele raadsleden be perkten hun bijdragen tot het plaatsen van opmerkingen in de richting van de aanwezige Gustoleden, hetgeen duidelijk irritatie bij deze mensen op riep. Vorige week is via via ook be kend geworden dat de ge meente in onderhandeling is met de provinciale overheid over de toekenning van extra subsidie voor het gemeentelijk beeldende kunstbeleid. Wet houder Hafkamp ontkende desgevraagd in eerste instan tie dat er verband bestaat tus sen de onderhandelingen en het onderbrengen van de kunstenaars in de Zalmstraat, maar later gaf hij toe dat het wel goed uitkwam. „Het ver gemakkelijkt natuurlijk wel het financieel plaatje. Het is altijd een kwestie van geld". De wethouder ontkende ook Het bestuur en de leden van de Gusto gingen enkele weken geleden over tot het kraken van een leegstaand schoolgebouw in de Warande uit ongenoegen met het beleid van wethouder Hafkamp. niet dat een gedeelte van het geld gebruikt zal gaan worden voor de Zalmstraat. Subsidie Feit is dat de toewijzing van de school aan de kunstenaars de gemeente goed uitkwam tijdens de onderhandelingen over de verdeling van de gel den met de provincie. Voorzit ter Bons van de bewonersver eniging Schiedam-Zuid ge looft ook dat de subsidierege ling in belangrijke mate heeft bijgedragen bij de besluitvor ming rond de Zalmstraat. Het is vólgens hem ook vreemd dat projectleider Jan Goed, die namens de gemeente in het projectteam zit, niet op de hoogte was van de onderhan delingen. De tamboer-, trompetter- en majorettenkorps Gusto pro beert inmiddels bij de ge meente te bereiken dat ze in het gekraakte pand in de Wa rande mogen blijven. De leden studeren momenteel hard op een plan waarmee ze de amb tenaren kunnen overhalen toestemming te geven voor permanente vestiging. We zijn weer een klein stukje verder gekomen", aldus secretaris Anneke Verheij van het mu ziekkorps, wijzend op de toe zegging van de gemeente om in ieder geval water en electri citeit aan te leggen. SCHIEDAM Liefhebbers van magisch-realistische lite ratuur moeten zaterdag 28 mei naar de schrijversavond van de Filmclub. Want daar zal de Vlaamse auteur Hubert Lampo voorlezen uit eigen werk en over zijn schrijvers schap vertellen. Lampo is één van de belang rijkste vertegenwoordigers van het magisch-realisme in de Nederlandstalige litera tuur. Hij is een van de meest gelezen en populaire schrij vers in zowel Nederland als Vlaanderen. Deze populariteit heeft hij zonder twijfel te dan ken aan zijn vlotte verteltrant die door sommige critici wel wordt vergeleken met de spraakwatervallen uit de Ba rok. Lampo heeft voor zijn oeuvre veel erkenning gekre gen. In 1982 is hij zelfs voor gedragen voor de Nobelprijs voor Letterkunde. De aanvang van de avond is om 20.30 uur. De zaal is al om 20.00 uur open. Toegang kost vijf gulden. De Filmclub is te vinden in de Nieuwstraat op nummer 12.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1