verkoopruimte uit Roep om dienstencentrum Babbersnolder wordt sterker ZuiderSter breidt Studiedag belicht kansen van meisjes in onderwijs ©DE HAVENLOODSVlitf D66 praat over natuur en milieu Gouden Gids verbeterd Bedrijfsoppervlakte bijna verdubbeld Dubbel feest op de Hoogkamer \ntie 'Aandacht ook voor 'jongere' ouderen' TERMEIJLEN TERMEULEN Bespeling oude instrumenten Extra bingo middag TERMEIJLEN DONDERDAG 2 JUNI 1988 22-583 zolang voorradig STUURT DT PRIJZf/ï MET VAKANTIE Jagermeester Blom spreekt bij D66. VLAARDINGEN— De na tuur en het milieu staan cen traal tijdens een bijeenkomst van D66 Vlaardingen. De plaatselijke afdeling heeft op dinsdag 7 juni a.s. een verga dering belegd, waarvoor een tweetal .sprekers is uitgeno digd. Arthie Schimmel zal de ver- vuilingsproblematiek in deze regio aan de orde stellen. Hij is lid van de D66 fractie in de Provinciale Staten van Zuid- Holland en belast met milieu zaken. Behalve Arthie Schimmel zal ook de Vlaardingse jager- meester R.A. Blom het woord voeren. Hij zal de aanwezigen op de hoogte brengen van de stand van zaken in de Broek polder. Er is gelegenheid vragen te stellen aan beide sprekers. De bijeenkomst is overigens toe gankelijk voor alle belangstel lenden, die daarvoor terecht kunneh in gasterij Fritsy, Westhavenkade 36. Aanvang is 20 uur. WATERWEG-NOORD Af gelopen week is de nieuwe Gouden Gids voor Rotterdam en regio van de persen gerold. De gids met een oplage van 171.000 exemplaren wordt huis-aan-huis verspreid door de PTT-post. Ten opzichte van de vorige editie is er een aan tal verbeteringen aange bracht: een nieuwe handlei ding, een Index met vele tref woorden en stadsplattegron den van Schiedam, Rotterdam en Vlaardingen. Uit recent onderzoek is geble ken dat de Gouden Gids ruim 200 miljoen keer wordt ge raadpleegd. Vergeleken met drie jaar geleden is dit meer dan een verdubbeling. Ook binnen het zakelijke ver keer neemt het gebruik van de Gids nog steeds toe. Van alle bedrijven in Nederland raad pleegt 83% de Gids. VLAARDINGEN Een activiteitencentrum voor ouderen in de Babberspol- der. Dat moet er volgens de stichting Raad voor het Ouderenwerk in Vlaardin gen zo spoedig mogelijk komen. Tot nu toe is een voorziening voor ouderen in deze wijk altijd een wens geweest maar volgens de heer K. Oomen, actief 50- plusser, moet dat nu omge zet worden in een eis. In de Babberspolder is meer dan 25 procent van de bevol king ouder dan 65 jaar. En een voorziening voor deze mensen wordt node gemist. Jaren ge leden werd reeds aangetoond dat er een centrum voor ouderen moest komen. De po litiek is het daarmee in grote lijnen eens, gezien de f 220.000.- die voor het nog te bouwen dienstencentrum is gereserveerd. Echter de kos ten voor de bouw van een on derkomen zijn geraamd op 1,2 miljoen gulden. Volgens Marie-José Davids van de Stichting Raad voor het Ouderenwerk is er wel de gelijk wat nieuws met het cen trum. „De vergrijzing neemt toe en de categorie mensen die een derde levensfase nog voor zich hebben moeten die perio de, soms wel 20 tot 30 jaar vullen zonder baan of gezin. Het ouderenwerk probeert daarop een antwoord te ge ven", legt ze uit. Volgens haar moet er een acti viteitenavond komen dat ge richt is op een nieuwe genera tie ouderen: 'Die zichzelf niet zien als oude behoeftige men sen'. Het aanbod van activi teiten, zoals kaarten, bingo en gymnastiek moet blijven be staan maar dat moet dan uit gebreid worden. Volgens de heer Oomen moet dan vooral de nadruk komen te liggen op het educatieve vlak. „Ik denk dan aan bijvoorbeeld een ge spreksgroep of een studie groep", aldus Oomen. Over hoe het nieuwe activitei tencentrum er uit moet gaan zien, (de naam dienstencen trum is dan niet meer van pas), heeft de Stichting Raad voor het Ouderenwerk een nota samengesteld, getiteld: 'Een nieuw centrum voor ouderen'. Daauit blijkt dat het Oude renwerk het oog heeft laten vallen op een groenstrook aan de Van Hogendorplaan/hoek Rotterdamseweg, gelegen voor het pand van het Leger des Heils. Een activiteitencentrum moet er zo snel mogelijk komen", zeggen de Raad voor het Ouderenwerk, vrijwilligers die werkzaam zijn in dienstencentra, de ouderenbond en de ouderen zelf, de winkeliersvereniging aan de Van Hogendorplaan. „Een verpleeg/verzorgings- huis, een dienstencentrum en de Kruisvereniging. Die com binatie zou het ideale zijn maar de gemeente wil dat niet", zegt de heer P. Prieëlle namens de drie ouderenbon den. De gemeente heeft zichzelf ook nog niet uitgelaten over de bouw van een dienstencen trum. „De reacties zijn heel lauw lauw", aldus Marie-José van de Raad voor het Oude renwerk. De heer Oomen vindt een voorziening voor ouderen in de Babberspolder een eis op minimumbasis. Hij denkt die eis kracht bij te zetten door bijvoorbeeld stemgedrag maar de heer Prieëlle kiest lie ver voor een gematigder aan pak. „Het meeste bereik je met een individuele benade ring van raadsleden", zegt hij. We hebben regelmatig overleg met de fracties en dan maken we onze wensen kenbaar". „Ik zeg eisen", besluit de heer Oo- STUURT DE PRIJZT/V MET Katoenen seersucker duster. Deze duster is van 100% katoen, Ideaal om mee op vakqntiete nemen en neemt weinig ruimte in. In de kleuren bleu, roze en zachtgeel. Maten S t/m L, Van 159-voor 79.- zolang voorradig VLAARDINGEN Oude muziekinstrumenten zoals de draailier worden zaterdag a.s. bespeeld in de Grote Kerk op de Markt. Behalve organist Aad Zoutendijk zijn ditmaal namelijk ook de muzikanten Martin Swart, Peter Moree, Kees Wagenaar en Kees Nieuwstraten in de kerk aan wezig. De uitvoering begint om 15 uur. Werken van Bruhns, Kerll, Senny, Balbastre, Salomé en Gherardeschi worden door Zoutendijk op het orgel ver tolkt. Het orgelspel wordt af gewisseld met optredens van de muzikanten. Het concert duurt tot 17 uur en is voor alle belangstellen den gratis toegankelijk. VLAARDINGEN Het pro gramma voor ouderenactivi- teiten in de Bijenkorf wordt uitgebreid met een bingo middag. Op 3 juni a.s. zal er een extra bingo-middag plaatsvinden. Deze begint om 14.00 uur 's middags. De zaal is open vanaf één uur en het Trefcentrum de Bijenkorf is te vinden op het adres Reiger laan 105. Moderne cretonne 100% Viscose, dus krimp- vrij. Kies uit blauw, bruin en grijs. 120 cm breed. Van J3£0 voor 8.95 CAPELLE A/DIJSSEL- donderdag werd met de Met de officiële ope- uitbreiding van het pas ning door burgemeester zes jaar oude bedrijfs- Van Leeuwen afgelopen pand van de ZuiderSter aan de Capelse Hoofd weg de verkoopruimte vergroot van zestiendui zend tot niet minder dan dertigduizend vierkante meter. Het bestaande pand en de nu in gebruik genomen uitbrei ding werden gebouwd door IJsselbouw uit Capelle aan Het fraaie bedrijfspand van Zuiderster aan de Hoofdweg in Capelle VLAARDINGEN Een echte familiedag belooft het a.s. zondag 5 juni te worden op de Hoogkamer. „En als de bezoe kers een pakje brood mee brengen kan men een fijne dag meemaken". Dat zegt de jubileumcommis sie van het Nivon in een uitno diging voor de viering van het 40-jarig bestaan van de Vlaar dingse afdeling. Zondag wordt ter gelegenheid van het jubileum een open dag gehou den op de Hoogkamer aan de Van Bearlestraat 252 in Vlaardingen. Er zijn verschil lende stands van het Nivon natuurlijk maar ook van de Stichting Natuurvrienden huizen en het Recreatieschap Midden-Delfland. Bovendien sr een stand met jubileu maanbiedingen en Hoogka- mersouveniers alsmede een doorlopende demonstratie van de Kantklosgroep en een dia-presentatie van de Na- tuurgroep. Zang en dans ho ren daarbij. De volksdans groep treedt op om 11.30 uur en om 15.00 uur en wie mee wil zingen kan dat doen met de zang- en muziekgroep. Voorafgaand aan de open dag wordt zaterdag 4 juni voor alle leden van het Nivon en andere genodigden een recep tie gehouden. Dat is om 20.00 uur. Op de Hoogkamer wordt eigenlijk een dubbel jubileum gevierd want ook het natuur vriendenhuis en kampeercen- trum De Hoogkamer vieren een jubileum, namelijk het 25- jarig bestaan. bleek volgens Van Leeuwen een uitgekiend markt-recept te zijn met een uiterst vrucht baar resultaat. Goede bereik baarheid is een gegeven, waaraan de vestiging van de ZuiderSter voldoet. Rotter dam en de regio behoeven niet per sé vanuit de grote stad bediend te worden. De voor beelden daarvan liggen voor de meubelbranche in Brabant en België. Als geschenk van de gemeente overhandigde burgemeester Van Leeuwen een schilderij van de hand van een Capelse kunstenares, waarbij hij de hoop uitsprak, dat Capelse kunstenaars de kans krijgen hun werk ook in de Zuider Ster te exposeren. Waardering De heer De Blok bracht na mens de directie van de Zui derSter waardering onder woorden voor de inzet van de medewerkers van IJsselbouw en die van het eigen personeel. De laatste maanden was veel werk verzet ook gedurende de weekeinden. "De bouwperio de was zeker geen gemakkelij ke tijd, maar de bedrijfsuit- breiding van nu is zeker ruim voldoende voor de komende generaties", aldus De Blok. Hij besloot met de wens "Veel omzet en veel tevreden klan ten". zolang voorradig den IJssel. Het goed ogende complex met zijn enorme par keergelegenheid is voor de klant strategisch goed gesi tueerd en kan de bezoekers nauwelijks ontgaan. De mo derne maar sfeervolle inrich ting van de verkoopruimten geeft de klant volop gelegen heid rustig zijn of haar keus te maken. Omstreeks half zes werden de vele genodigden - onder wie personeel, relaties en bij de bouw betrokkenen - uitgeno digd zich naar het voorterrein te begeven, waar burgemees ter Van Leeuwen de openings handeling verrichtte door een levensgrote ster aan de gevel te onthullen. Uitdaging In zijn toespraak stelde Van Leeuwen vast, dat als er in één branche de laatste decenia veel veranderd is dan is dat zeker in de meubelbranche. Voor de mensen die in deze branche werken een uitdaging om bij te blijven, ook voor de ondernemer. "De ontwikke ling van textielwinkel om de hoek tot meubelgrootbedrijf vergt kennis van de markt en een blijvende marktverken ning", aldus Van Leeuwen. De keuze voor Capelle aan den IJssel als vestigingsplaats in 1979 door de ZuiderSter WATERWEG-NOORD Hoe liggen de kansen van meisjes in het onderwijs. Dat is het thema voor een studie dag Emancipatie die woens dag 8 juni in het stadhuis van Vlaardingen wordt gehouden. Staatssecretaris Ginjaar- Maas zal onder andere een in leiding verzorgen op deze dag. Vanaf 9.00 uur kan men te recht in het stadhuis. De dag begint met inloop en koffie, daarna zal wethouder Maarle- veld de studiedag officieel openen. Om ongeveer 15.00 uur is de officieuze afsluiting. De staatssecretaris zal 's och tends haar visie geven op kan sendie meisjes hebben in het onderwijs. Mevrouw E. Voge laar van de A.B.O.P. zal daar na iets vertellen over wetge ving op dit gebied en Drs. P. Jungbluth (onderzoeker) sluit de inleiding af. Gedurende het tweede gedeel te van de dag zal in diverse workshops aan de orde komen hoe in de praktijk vorm kan worden gegeven aan emanci patie in onderwijs en welzijn. Tevens kan men een informa tie-markt bezoeken. De orga nisatie van de studiedag is in handen van het Onderwijs Voorrangs Gebied Vlaardin gen, in samenwerking met de Onderwijsbegeleidingsdienst Nieuwe Waterweg Noord en het Onderwijs Voorrangsge- bied Schiedam. Op deze dag zal kinderopvang aanwezig zijn. Belangstellenden kunnen voor informatie en/of aanmel ding terecht bij het Onderwijs Voorrangs Gebied Vlaardin gen, telefoonnummer 010- 4354311. Directeur De Jong van IJssel bouw bracht in zijn toespraak de groei van de goede relatie met de ZuiderSter naar voren. Het begon toen directeur Schuiling tien jaar geledén dacht, dat IJsselbouw in lan tarenpalen deed. Jammer ge noeg niet, maar toch een goé de kennismaking, die uit groeide tot een vrienden-rela tie met bouwopdrachten voor IJsselbouw van de ZuiderSter in Rotterdam en Capelle aan den IJssel. De Jong was trots op het feit, dat IJsselbouw het grootste gebouw van Capelle mocht neerzetten. Nadat namens het personeel een schilderij van het comple te gebouw was aangeboden, werd de feestelijke opening tot in de kleine uurtjes voort gezet. Prijzenspektakel Ter gelegenheid van de uit breiding aan de Hoofdweg in Capelle aan den IJssel en van het verbouwde en vergrote fi liaal aan de Rotterdamse Hil- lelaan, begon bij de Zuider Ster op 27 mei jongstleden een zes weken durend Prijzen Spectakel. Bij een bezoek aan de showrooms van de Zuider Ster met de grootste sortering meubelen en tapijten wordt aan de receptie, geheel gratis, een kanskaart ter hand ge steld. Elke zaterdag vindt om 12.Q0 uur een trekking plaats in de hoofdvestiging aan de Hoofd weg. Iedere week is er een schitterende auto als hoofd prijs en verder prijzen als een droomkeuken, een scooter, schitterende vakantiereizen en tien fraaie horloges. De ZuiderSter, Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tele foon 010-4518844 of Zuider Ster Hillelaan (tegenover me trostation Rijnhaven), Rotter dam, telefoon 010-4852273. STUURT DU PRIJZEN MET VAKANTIE Buidel schoudertas. Van P.U. in diverse kleuren. Van 19.95 voor 9.95 9 Burgemeester Van Leeuwen van Capelle aan den IJssel verrichtte de opening

De Havenloods | 1988 | | pagina 5