Muilkorfgebod voorlopig nog niet van kracht DE HAVENLOODS -VOORDEEL AKTIE- Ouderen exposeren in De Woudhoek Hulpmiddelen om langer zelfstandig te wonen De Klinker houdt volgend jaar weer marktdag l 1 Afscheid Pools bezoek Demonstreren tegen apartheid Vroege vogels in Bad Groenoord Naar Delft van de teken- en schildercursus die het afgelopen seizoen elke dinsdagochtend resent waren, hebben nu tot het eind van de maand een expositie ingericht. A Voetballertjes van Het Startblok tweede van Nederland A Hermes-cricket in middenmoot na zege op Excelsior'20 A Blijhof krijgt personenbusje 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM —De biblio theek en het documentatie centrum van basisschool De Klinker kunnen dit jaar weer worden uitgebreid. Dankzij de opbrengst van de geslaagde marktdag van afgelopen woensdag kan de schoolleiding de komende tijd zestienhonderd gulden uitgeven aan het boven staande doel. Voor het spookhuis en Jan Plezier stonden woensdag middag constant lange rij en met wachtende kinde ren. Ook erg in trek waren de gezelligheidsspellen, de computerspelletjes, de play-back show en de ver loting. Hoogtepunt was echter de rommelmarkt, waar tegen de verwachting in heel veel bezoekers iets In de Warmoezenierstraat was het woensdag een drukte van belang op de marktdag van De Klinker. van hun geding vonden. „Het was heel erg druk. Volgend jaar doen we dit zeker weer", weet Marian Matena van het team van de school nu al zeker. EDITIE 9, DINSDAG 7 JUNI 1988, 37e JAARGANG, Nr. 22 Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. hëi ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM—In de recrea tiezaal van het stadskantoor krijgt de heer H.Overheul donderdagmiddag een recep tie aangeboden. Na 24 jaar voor de gemeente Schiedam te hebben gewerkt, maakt de heer Overheul op 1 juli ge bruik van de mogelijkheid om vervroegd uit te treden. H.Overheul is medewerker van de dienst gemeentwerken bij de hoofdafdeling civiele werken. Collega's, familie en bekenden van de vertrekken de ambtenaar kunnen donder dagmiddag de receptie bezoe ken die van 16.15 tot 17.15 uur duurt. SCHIEDAM Een groep leerlingen van een basisschool uit het Poolse Brodnica is vol gende week op bezoek in Schiedam. Op initiatief van basisschool 'De Ouverture' komen de Poolse gasten naar Schiedam, waar ze zullen worden ondergebracht in gastgezinnen bij leerlingen van de school aan het Bach- plein. Aanstaande zondag ko men de scholieren uit Midden- Polen aan. Het is de bedoeling dat dit contact tussen Poolse kinderen en Nederlandse kin deren de komende jaren blijft bestaan. SCHIEDAM —Verschillende politieke partijen steunen de oproep om zaterdag 11 juni in Amsterdam te gaan demon streren tegen het apartheids regiem in Zuid-Afrika. De aanleiding om zaterdag op het Museumplein in de hoofd stad een demonstratie te hou den is onder meer vanwege het geweld dat de Zuidafri- kaanse regering gebruikt te gen het ANC en haar leden en vanwege de maatregelen die zijn afgekondigd tegen vakbe weging, kerken en media. PSP, PvdA, CPN, CDA, PPR, D'66, FNV, Humanistisch Verbond, Wereldwinkel en Vrouwenvredesgroep hebben in Schiedam verklaard de ver klaring van organisaties die zich verenigd hebben in het Breed Overleg Tegen Apart heid, te ondersteunen. In deze verklaring wordt onder meer de bezetting van Namibië door Zuid-Afrika veroor deeld, terwijl er tevens wordt opgeroepen tot onmidellijke en onvoorwaardelijke vrijla ting van iedereen die vanwege hun anti-apartheidsaktivitei- ten gevangen zitten. Vanuit Schiedam vertrekken de bussen om 11.00 uur vanaf het Emmaplein. Kaarten voor de bus en inlichtingen over de demonstratie zijn te krijgen via de volgende personen: An- nelies Poolman 426 34 87), John Ouwendijk (na 17.30 uur 426 58 61) en Magda Klüte (na 13.00 uur 471 28 58), alsmede bij de Wereldwinkel, Hoog straat 76. SCHIEDAMEen bijzon dere expositie is er nog tot en met 27 juni te zien in dienstencentrum De Woud hoek. De twaalf cursisten die het afgelopen seizoen elke dinsdagochtend naar het dienstencentrum kwa men voor de wekelijkse te ken- en schilderles hebben hun werk bij elkaar gelegd en de beste produkten uitge zocht om tentoon te stellen. Mevrouw T. Smit is één van de mensen die het afgelopen jaar trouw de tekencursus bezocht. Drie jaar geleden kwam zij op het idee om zelf penseel en ander schilderge rei eens ter hand te nemen. „Schilderen leek me wel leuk, hoewel ik het nog nooit had gedaan. Wel had ik al tijd al veel bewondering voor mensen die zomaar op papier zetten wat ze mooi vinden". In gezelschap van een vriendin stapte me vrouw Smit naar het dien stencentrum aan het Heijer- mansplein waar inmiddels drie weken van haar zijn te zien op1 de expositie. „Wij schilderen na. Op de expositie is er dus van alles wat te zien. Van mij hangen er werken van een overvlie gende zwaan, een vaas met bloemen en een jong stel in de vloedlijn. Verder zijn er ook veel landschappen en zelfs een naakte te zien". De expositie met schilderij en die door ouderen zijn ge maakt is nog tot en met 27 juni te bezoeken in de recre atiezaal van dienstencen trum. De Woudhoek. „Het ziet er echt heel mooi uit", vindt Marianne Looijen, medewerkster van het dien stencentrum. „Het is na tuurgetrouw en perfectio nistisch nageschilderd". Vroege vogels aan het gezamenlijk ontbijt in Bad Groenoord. SCHIEDAM Om te laten zien dat er in Bad Groenoord meer mogelijk is dan alleen baantjes-trekken, konden sportievelingen afgelopen za- terdg voor de vierde keer mee doen aan het zogenaamde dau wzwemmen 50 vroege vogels waren om 6.00 uur present in het zwembad aan de Schiedamse- weg. „Het gaat elk jaar een beetje beter", vindt mevrouw F. Keijzer, hoofd van de Schiedamse zwembaden. „Jammer is alleen dat het weer de afgelopen week een beetje tegenzat, want tijdens de warme periode was er echt veel vraag naar". Nadat het zwemonderdeel van 6.00 tot 6.45 uur was afge werkt, was er een gezamenlijk ontbijt. Geheel vrijblijvend kon er vervolgens ook nog een wandeling van een half uur door het Beatrixpark gemaakt worden. Avondvierdaagse SCHIEDAM Hoewel de eerste avond van de avond vierdaagse pas vandaag wordt gelopen, heeft een inwoonster van Schiedam al een record gevestigd wat betreft het aan tal keren dat ze deelnam aan de vierdaagse. Mevrouw C.P. Boender liep verleden week namelijk voor de tweeënveer tigste keer mee met de Vlaar- dingse avondvierdaagse. Open dag Muziekvereni ging "Harpe Davids" hield af gelopen zaterdag open dag in het onderkomen aan het Faas- senplein. Er was informatie te krijgen over de verschillende afdelingen binnen de muziek vereniging, de majorettepelo tons, drumfanfare, jeugdtam- boers, jeugdorkest en harmo nieorkest. Verder was er in formatie over de instrumenten en soms konden instrumenten ook worden uitgeprobeerd. SCHIEDAMVia de binnen weggetjes naar Delft rijden is volgende week een paar dagen moeilijk. Juist ten noorden van de "keerlus van het tramt raject" wordt maandag 13 juni een begin gemaakt met de asfaltering van een deel van de Harreweg. Afhankelijk van de weersomstandigheden ver wacht de dienst gemeentewer ken de noodbestrating onge veer in vijf dagen te kunnen vervangen door een laag as falt. Automobilisten die naar Delft willen, wordt aangeraden vol gende week van de Kerkweg, Kandelaarsweg of rijksweg gebruik te maken. Vanuit Delft kan het beste via de Woudweg en Vlaardingen worden gereden. praktijk niet mee uit de voe ten kunnen. In praktijk blijkt bijvoorbeeld dat alleen ken ners alle pitbulls kunnen her kennen, maar een niet-spe- ciaal opgeleide politie-agent moet ze in feite ook eruit puk ken, als hij wil weten of het dier wel of niet onder het muilkorfgebod valt", stelt de heer R. van der Noll, ambte naar van de afdeling algemene zaken. Controle Duidelijk is wel dat het pro bleem van de pitbulls niet door de gemeente alleen kan worden opgelost. In het poli tieblad van 28 mei stelt de landelijk inspecteur van de dierenbescherming dat de kern, de onverantwoorde fok, moet worden verboden. Een wettelijke verbod op deze fok en een strnege controle zijn noodzakelijk. "Gemeenten die helemaal niets doen, moeten nu wel in actie komen. Wij hebben echter goede maatre gelen in Schiedam. Het komt nu aan op een goede uitvoe ring ervan", aldus Van der Noll. vaarlijke honden af te kondi gen. Op deze lijst zouden alle potentieel gevaarlijke honde rassen moeten voorkomen. De pitbullterriers ontbreken ech ter wel op die lijst, omdat een pitbull niet tot een ras hoort, maar een kruising is van ver schillende rassen. Gemeenten kunnen bovendien niet echt optreden omdat steun van hogerhand voorals nog ontbreekt. Wel is er - eveneens donderdag - een commissie samengesteld die zich op last van het ministerie van Justitie met deze materie moet gaan bezighouden. Al leen aanpassen van de Alge mene Politie Verordening is geen sluitende oplossing. "Ie mand die wij vervolgen, zou in hoger beroep waarschijnlijk het gelijk aan z'n zijde krij gen. Landelijk is er immers niet vastgelegd", weet burge meester Scheeres. Vandaar dat Schiedam de ko mende tijd weinig anders kan doen dan de huidige bepalin gen te handhaven. Wel wordt er strenger op toegezien dat met name de bezitters van ge vaarlijk geachte honden zich aan de geldende voorschriften houden. Politie let beter op de naleving van het aanlijngebod dat in principe voor iedere hond geldt en op het algemeen verbod op speelplaatsen en schoolpleinen voor honden van kracht is. Muilkorven De mogelijkheid om gevaarlij ke honden te muilkorven be staat ook, en de eigenaar van de hond die het kindje in het Beatrixpark heeft aangeval len, mag voortaan alleen met het dier op straat als deze een muilkorf draagt. "Er ziji: na tuurlijk veel meer gevaarlijke honden dan pitbulls alleen. Op dit moment zijn we bezig om alle gevaarlijke honden te inventariseren. Veel zijn er al bekend, maar als mensen op straat zien dat een hond aan valt, .kunnen ze ons helpen door dit te melden". Volgens de burgemeester is het muilkorfgebod op dit mo ment een waterdicht-systeem. "We proberen alleen om hon den waarvan bekend is dat ze echt gevaarlijk zijn eerder te muilkorven. Als je pas kunt optreden, wanneer iemand is gebeten ben je eigenlijk te laat. Als er een pitbull bij je in de straat woont, is dat soms al reden genoeg om een beetje bang te zijn". Vooralsnog is het onmogelijk voor de gemeente om sluiten de regels op te stellen voor een lange termijn. Zo wordt over wogen om alle honden van ge vaarlijke rassen te muilkorven en om een straatverbod af te kondigen voor bepaalde ras sen. "Dit zijn twee heel ingrij pende maatregelen. Ook hon den die niets doen moet je dan bijvoorbeeld muilkorven", realiseert Scheeres zich. Op 15 juni staat er een beslo ten vergadering op het pro- gramme. Ter sprake komen dan de maatregelen die op lange termijn noodzakelijk zijn om de problemen aan te pakken. "We moeten niet overhaast allerlei papieren re gels opstellen waar we in De echt gevaarlijke honden worden geïnventariseerd om zo snel mogelijk onder het muilkorfgebod te vallen. SCHIEDAM Door de vele bezuinigingen in de gezond heidszorg is het beleid van de overheid veranderd. Terwijl het nog niet zo lang geleden normaal was om in een ver zorgingshuis te gaan wonen, is het beleid er nu op gericht om ouderen en mensen met een lichte handicap langer zelf standig te laten wonen. Langer wonen in eigen huis, daar draait het om bij de ten toonstelling en informatie markt die vandaag in dien stencentrum 'de 4 Molens' door wethouder Hafkamp is geopend. De wethouder van sociale zaken en volksgezond heid overhandigde vanoch tend het eerste exemplaar van de brochure 'Handig in huis' aan de heer C. Paardenkoper. Paardenkoper is vertegen woordiger van het Schiedams Overleg Revalidatie. Hafkamp bracht tevens een bezoek aan.de tentoonstelling 'Handgreep', waar een com plete woning is ingericht met heel veel hulpmiddelen die de bewoners in staat stellen makkelijker de dagelijks te rugkerende karweitjes uit te voeren. Op de informatie markt geven bijvoorbeeld de patiëntenvereniging, en de vereniging voor blinden en slechtzienden informatie ter wijl er ook een foto-tentoon stelling is over de (ontoegan kelijkheid van Schiedam voor rolstoelgebruikers. De tentoonstelling en infor matiemarkt in het diensten centrum aan de Nieuwe Dam- laan is woensdag en donder dag nog te bezoeken tussen 10.00 en 16.00 uur. Toegang is gratis. Het geheel is speciaal bedoeld voor men sen die zelf een dagje ouder worden en mensen met een lichte handicap, maar ook iedereen die in zijn directe omgeving met ouderen of ge handicapten heeft te maken, kunnen er wat van opsteken. 15 Juni besloten vergadering over maatregelen op lange termijn SCHIEDAM— Met grote regelmaat verschijnen er in kranten berichten over pit bullterriers die andere honden en soms zelfs men sen hebben gebeten. In april werd in het Beatrix park een klein jongetje aangevallen terwijl hij aan het spelen was. Dat deze gebeurtenis veel indruk heeft gemaakt bij de Schie damse jeugd bleek donder dagmiddag. Drie leerlin gen van basisschool De Notenkraker boden burge meester Scheeres bijna tweeduizend handtekening aan, omdat zij - en met hen dus bijna tweeduizend an dere Schiedammers graag zouden zien da alle pitbulls voortaan een muil korf moeten dragen. Aan deze wens lijkt de ge meente voorlopig niet tege moet te kunnen komen, hoe begrijpelijk de angst voor bij tende pitbullterriers ook is. "Er is best reden om een beet je bang te zijn", vond burge meester Scheeres donderdag toen hij de handtekeningen in ontvangst nam. "Ik ben ook geschrokken van het voorval op de speelplaats. Zo mag het niet doorgaan". Evert, Ivo en Barbara kwa men na het voorval op de speelplaats snel in actie. "We hebben meteen daarna vellen gemaakt om handtekeningen op te halen", vertelt Evert die vlakbij het Betarixpark woont. "Sinds die tijd ben ik wel een beetje bang als ik door het Beatrixpark naar de hoc key fiets". Uit de verhalen die het drietal aan de burgemeester vertelde, blijkt dat de bijtende pitbull- terrier hen duidelijk angst in boezemt. "Als we gewoon aan het spelen zijn, komen er heel vaak grote honden de speel plaats oprennen", weet Bar bara. Verboden Dit laatste is overigens wel te voorkomen. Er geldt voor alle honden een verbod om op plekken, als bijvoorbeeld schoolpleinen, speelplaatsen en parken te komen. Na het voorval in het Beatrixpark is de politie strenger op dit ver bod gaan letten. "We moeten mensen er ook op wijzen dat er plekken zijn waar je niet mag komen met een hond. Voor de pitbulls is er nog een extra moeilijkheid, want voorlopig is het juri disch niet mogelijk iets vast te leggen waar je in de praktijk mee uit de voeten kunt", vindt Scheeres. Zo is men bijvoorbeeld in Gouda bezig te onderzoeken of het mogelijk is een alge meen straatverbod voor ge- Burgemeester Scheeres ontvangt bijna tweeduizend handtekeningen van Evert, Barbara en Ivo.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1