■ttkJ ZONNEBRIL M mn 'Barrika' hoopt op creatief idee raad E.K.-sfeer op de Koemarkt Fietsers kunnen F 1000,- overmaken 0DE HAVENLOODS Gebrek aan geld is fnuikend Jongeren vullen theater met programma FRANKELAND bejaarden-en/of ziekenverzorgenden <m/v> \Sint Liduinastichting Schiedamy op uw eigen sterkte. DONDERDAG 16 JUNI 1988 24-381 SCHIEDAM— „Oh ja, de wethouder heeft oor voor onze problematiek, hij heeft er zelfs twee: één dat naar het financiële verhaal luistert en een ander dat het politieke as pect hoort. Aan de ene kant wil de politiek ons wel helpen, maar dan moeten ze ook de mogelijkheden creëren. Ik zou wel eens 'n politieke uitspraak willen horen". Bestuursleden van de Stichting Vrouwene mancipatie-organisatie en van de Stichting Barrika doen verslag van het gesprek met wethouder Hafkamp dat maandag j.l. plaatsvond. De accommodatie voor de Schiedamse vrouwen stond natuurlijk centraal tijdens dit Sinds juni 1987 leeft men immers in onzekerheid over de huisvesting. Vanwege het omstreden ABC-complex dat in de Lange Kerkstraat gerealiseerd zou moeten wor den, moet 'Barrika' wijken. Eigenlijk zou het pand al met ingang van 1 januari '88 ont ruimd moeten zijn, maar aan gezien de plannen voor dit winkelcomplex in de ijskast lijken te liggen, heeft de vrou wenorganisatie uitstel gekre gen. „Wat de situatie voor ons ver velend gemaakt heeft, is de binnenbrand die in september heeft gewoed. Het hart van de organisatie is sindsdien niet meer bruikbaar. We vonden het zonde geld in het pand te steken wanneer het kort daar na zou worden gesloopt. Als tijdelijke oplossing zijn de cursussen en diverse activitei ten elders ondergebracht. Maar de vrouwen gaan him eigen plek nu echt missen". Bittere eind De bestuursleden verzuchten dat 'als we alles hadden gewe ten, we het pand wel hadden opgeknapt'. „We zullen hier waarschijnlijk tot het bittere eind blijven zitten. De wet houder noemde gisteren voor jaar '89 als datum waarop het pand ontruimd moet zijn". Het ziet ernaar uit dat 'Barri ka' voorlopig op het oude adres bereikbaar zal zijn. „Het gemeentebestuur heeft wel toegezegd medewerking te verlenen. Maar in welke vorm is ons onduidelijk. Het gebrek aan geld is namelijk fnuikend. Hafkamp zou ons het liefst onderbrengen in een pand dat de gemeente in be heer heeft, maar dat zijn er bijzonder weinig en wat we tot nu toe gezien hebben zou tonnen kosten om op te knap pen. Wel heeft wethouder Hafkamp maandag toegezegd dat we ook naar een particu lier pand in de categorie 1 1,5 ton mogen kijken. Ook niet echt een riant aanbod; eenge zinswoningen kim je in die klasse al bijna niet vinden. SCHIEDAM In theater de Teerstoof vinden voorlopig geen activiteiten plaats in ver band met onderhoudswerk zaamheden. De programme ring in dit zaaltje zal na de zomervakantie weer een aan vang nemen. Wel kunnen the aterliefhebbers terecht in het Passagetheater,waar nog steeds voorstellingen worden gegeven. De Jeugdtheatergroep Rotter dam voert vrijdag a.s. het volkssprookje van Herman Heyermans op. Twaalf jonge ren, tussen de 14 en 21 jaar, spelen een eigen versie van 'De Wijze Kater'. De groep heeft dit stuk het afgelopen seizoen zeven keer gespeeld en met groot succes. De voorstelling is geschikt voor ouder èn jonger publiek. Na Schiedam is 'De Wijze Ka ter' alleen nog te zien tijdens het Rotterdamse festival 'Tea- tro Fantastico'. Deze dynamische theater voorstelling is morgenavond te zien vanaf 20.00 uur. Toe gangsprijs is f 7,50. Enkele dagen later, op woens dag 22 juni a.s., presenteert de openbare basisschool 'De Kring' een musical in het theater. Groep zeven/acht geeft dan gestalte aan 'Revue'. Dit stuk is geschreven door Peter Oole, die de leerlingen tijdens de repetities ook bege leidde. De 'compjoeteroloog' profes sor Weet Ik Veel moet nog maar één berekening maken en dan is zijn nieuwste uitvin ding gereed: een tijdmachine waarmee hij de hele weten schap dient. Beelden van vroeger, heden en zaken van de toekomst brengt hij tot le ven. Deze voorstelling begint om 20.00 uur. Toegangsprijs is dan vijf gulden. Overigens is het jaarprogram ma voor het seizoen '88/'89 van de Schiedamse theaters vorige week huis-aan-huis be zorgd. Wie het boekwerkje niet ontvangen heeft, kan deze van dinsdag t/m vrijdag aan vragen via tel. 426 29 87 (tus sen 9.30-16.30 uur). Een scène uit het volkssprookje 'De Wijze Kater'. Bestuursleden van de Stichting Vrouwenemancipatie-organisatie: „We zullen hier wel tot het bittere eind blijven zitten". Bovendien is het er ons ook veel aan gelegen in het cen trum gevestigd te blijven. Wanneer de gemeente een paar ton over heeft, zijn er wel mogelijkheden", stellen de be stuursleden gedecideerd vast. Het bestuur wenst in ieder ge val niet overhaast te werk te gaan. „We hoeven echt geen drie verdiepingen tellend schoolgebouw, of iets exclu siefs voor vrouwen. Het is wel bittere noodzaak in september weer van start te kunnen gaan. De vrouwen willen weer een eigen onderkomen heb ben. Daarom overwegen we nu de bovenruimte toch maar weer op te knappen en het hiernog een tijdje uit te zin gen. Het is maar de vraag of de vrouwen er zin in hebben: omdat we weinig geld ter be schikking hebben, zullen de meeste karweitjes toch zelf moeten worden gedaan". Het overlegplatform van de Stichting Vrouwenemancipa tie-organisatie komt maandag a.s. bijeen. De vrouwen moe ten dan een beslissing nemen: het pand tijdelijk opknappen of de diverse activiteiten weer elders onderbrengen. Daags na de vergadering zal in een commissievergadering ge sproken worden over de huis vestingsproblematiek van 'Barrika'. „Niet dat we daar van veel verwachten, maar misschien is er een raadslid met een creatieve geest, een goed idee". SCHIEDAM Precies dui zend gulden kunnen jongeren in Schiedam-Zuid overmaken op rekening van Nederlandse vrijwilligers in Fontem, Ka meroen. Dit bedrag is zondag j.l. bijeen gefietst dankzij me dewerking van diverse spo- nors. Circa 26 deelnemers kwamen zondagmiddag bij de Heilige Hartkerk aan de Lekstraat om een routebeschrijving in ont vangst te nemen. Dfe route van pakweg 35 kilometer voerde richting Berkel, langs de Rotte en via Hillegersberg weer naar Zuid. „Het waaide behoorlijk, we hebben er ongeveer vier uur over gedaan. Maar ja, onder weg moesten we vragen be antwoorden en kregen we iets te drinken of te eten," licht Yolanda Konings toe, die sa men met enkel ander jongeren de tocht organiseerde. „We kennen de mensen in Fontem en daarom hebben we dit pro ject uitgekozen." De Bangwa-stam werd met uitsterven bedreigd, zodat al eerder met Nederlandse steun een ziekenhuisje kon worden gebouwd. De kindersterfte (bijna tachtig procent) is in middels al voor een groot deel teruggedrongen. De jongeren vonden dat dit begin navolging moest krijgen en omdat de kinderen van de Bangwa-stam ook een vol waardig bestaan gegeven moet worden, is de sponor- tocht geroganiseerd. Z/VAN VOORST stee_sf e]ct>aar MET UJFRENTECIAUSULE Zowiezo geen sl zon levensverzekering met lijfrenteclausule Daarbij de wetenschap dat wanneer U uw verzekering vóór 31-12-88 afsluit deze nog fiscaal aftrekbaar is Best even aardig om te weten' Zo heeft Administratiekantoor Ma* van Voorst og veel meer aantrekkelijke inzichten voorhanden Gewoon even bellen voor een afspraak ENERGIEWEG 4A 010-460 11 32 VLAARDINGEN DE HAVENLOODS/HET ZUIDEN BON VOOR HET OPGEVEN VAN EEN ADVERTENTIE. Naam Straat Postkode Plaats BEL VOOR INLICHTINGEN 010 - 4699444 Handtekening Verzoekt hierbij om plaatsingen van een advertentie In de dinsdagkrant (Oplage Groot Rotterdam) advertentie In de donderdagkrant (Oplage Groot Rotterdam en een groot gedeelte van Zuid-Holland (inkl. omg. Gouda, Gorinchem en Alphen a.d. Rijn) kombi advertentie in de dinsdag- en donderdagkrant (Oplage Groot Rotterdam (2x) en een groot gedeelte van Zuid-Holland (inkl. omg. Gouda, Gorinchem en Alphen a.d. Rijn) Wij verzoeken u in het gedeelte waarop u de tekst van de advertentie vermeldt één letter per hokje te schrijven. Cijfers, leestekens en woordtussenruimten worden als een letter beschouwd. Minimaal 2 regels. Prijs plaatsing op dinsdag Prijs plaatsing op donder dag Prijs komb. plaatsing op dinsdag, woensdag en donderdag. 1. 2. 14.42 19.50 aktleprijs 25.44 3. 21.62 29.26 aktieprljs 38.16 4. 28.83 39.01 aktleprijs 50.87 5. 36.04 48.76 aktieprljs 63.59 6. 43.25 58.51 aktleprijs 76.31 7. 50.46 68.26 aktieprljs 89.03 8. 57.66 78.02 aktleprijs 101.75 9. 64.87 87.77 aktieprljs 114.47 10. 72.08 97.52 aktieprljs 127.19 De tarieven zijn inklusief 6% BTW, maar exkl administratiekosten. Voor diverse rubrieken wordt kontante betaling verlangd, (o.a. kontakten, klubs, huwelijk, huisdieren enz.) Bij kontante betaling worden geen administratiekosten berekend. De advertenties kunnen worden opgegeven door middel van het opsturen van deze bon. Indien u hierbij gelijk een girobetaalkaart of bank- of eurocheque insluit voorkomt u van administratiekosten. Brieven onder nummer inkl. BTW 5.30. DEZE BON IN EEN ENVELOPPE OPSTUREN NAAR DUO'S, POSTBUS 1980, 3000 BZ ROTTERDAM. SCHIEDAM Voetballief hebbers weten het allang, maar sinds verleden week is ook toevallige voorbijgangers duidelijk: wie van voetbal houdt, moet bij café De Am- stelbron zijn. Al de hele week is het pand op de Koemarkt versierd met de leus dat de eigenaar van 'Oranje houdt', terwijl de ho- reca-gelegenheid verder wordt opgevrolijkt door tal van oranje vlaggen. Vrijdag ging het Europees kampioenschap van start, Ne derland kwam zondag voor het eerst in actie en zolang de voetbal in Duitsland nog strij den om de Europese titel, hangt er in De Amstelbron een wel heel speciale voetbalsfeer. Er wordt in Duitsland gevoetbald, maar de Schiedamse voetballiefhebbers leven duidelijk mee. Frankeland is een verzorgingscentrum rr voorzieningen voor ouderen, van wie er 236 in het centrum wonen. Er zijn omstreeks I60 personeelsleden. Wij hebben plaats voor enkele enthousiaste (liefst met ervaring in de psychó-geriatrische verzorging). Frankeland maakt zijn huis aantrekkelijk voor bewoners èn personeel. Zo streven wij een huiselijke sfeer na, waarbinnen vele aktiviteiten plaatsvinden. Als verzorgende draagt u de verantwoordelijkheid voor circa vier bewoners. Ook uw contact met hun familie is daarbij van wezenlijk belang. De teams waarbinnen u werkt, zijn klein en overzichtelijk. Openheid in de werksfeer vinden wij erg belangrijk. We zijn gewend om naar elkaar te luisteren en verwachten van u een nauwe betrokkenheid bij de ontwikkelingen in de zorgverlening. Frankeland heeft een aktief beleid naar de oudere wijkbewoners: dagverzorging, dagvisite, maaltijd verzorging en vele aktiviteiten zijn o.a. belangrijke onderdelen van onze wijkfunctie. De huisvesting is inmiddels uitge breid met 153 aanleunwoningen. Wij vragen goed gemotiveerde bejaarden- of ziekenverzorgenden, die liefst al ervaring hebben met psvcho-geriatrische bewoners. Er zijn ook mogelijkheden om ochtenddiensten volgens rooster te werken. Als u interesse en capaciteiten hebt voor een leidinggevende functie, zijn goede doorgroei mogelijkheden aanwezig. De salariëring verloopt volgens de CAO Bejaardentehuizen. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan ons secretariaat. Sint Liduinastraat 10, 3117 CS Schiedam. Keuze uit glas of kunststof sterkte tot of - 4. Afwijkende sterkte en uitvoering bijbetaling. VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE.. Schiedam, St. Liduinastraat 1tel. 010-426.76.49. Schiedam, Hof van Spaland 5, tel. 010 - 470.17.30. Rotterdam, Vierambachtsstraat 73, tel. 010 - 477.25.45. Maassluis, Noordvliet 25, tel. 01899 -1.22.88 Zevenhuizen, Burg. Boerstraat 2, tel. 01802 - 3050

De Havenloods | 1988 | | pagina 7