Alleen 'Pride of Calais' nog voor anker bij Wilton krant [n iGZC DE HAVENLOODS - VOORDEELACTIE- Jeugd voelt zich thuis in theater Stad is redelijk schoon Bedrijven Kontakt Dagen Logeerpartij P&O-veerboten financieel niet nadelig Televisie? Tentoonstelling over zigeuners Wouter Blacquière in Grote Kerk Bibliotheek wil meer uitlenen Op excursie Eerste lift Garantie Vergaderen vóór de voetbal Voetballende ambtenaren behalen vierde plaats Benoeming EDITIE 9, DINSDAG 21 JUNI 1988, 37e JAARGANG, Nr. 24 Schiedan» Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM— De jeugd eist deze weken een be langrijke rol voor zich op in het Passage Theater. Nadat het Toonkunst Kin derkoor eerder deze maand al van zich deed spreken met de geslaagde uitvoe ring van de musical 'Oli ver', was dit weekeinde de Stichting voor Toneel aan de beurt met de opvoering van 'De wijze kater'. Deze week volgt nog een opvoe ring van scholieren van De Kring. De Goeman Borge- siusschool doet weer een week later van zich spre ken, zij het niet in het Pas sage Theater, maar in wijkcentrum De Erker. De voorstellingen laten al ledrie op een geheel andere wijze zien waartoe kinde ren in staat zijn op toneel gebied. Het meest profes sioneel is waarschijnlijk de opvoering van 'De wijze kater' geweest. Leden van de Jeugdtheatergroep Rot terdam brachten het boos aardige verhaal in beeld van een koning die door ratten wordt geplaagd en de hulp van een kater in moet roepen om de ratten uit het paleis te verjagen. Ook Peter Oole heeft tij dens de voorbereidingen van musical 'Revue' zoveel mogelijk naar perfectie ge streeft. De musical die morgenavond in het thea ter wordt opgevoerd ver telt het avontuur van pro fessor 'Weet ik veel', een grijs geworden compjoete- roloog die een tijdmachine heeft uitgevonden. Al we ken achtereen repeteren de leerlingen uit groep 7 en 8 van De Kring om het ge heel woensdag zo leuk mo gelijk te presenteren. Het optreden begint morgen avond om 20.00 uur in het Passage, een kaartje kost f5,- Groot Geheim In een minder imposante omgeving voeren scholie ren van de Goeman Borge- sius volgende week drie keer hun 'Grote geheim' op. Ook hiervoor is de af gelopen tijd druk geoefend onder leiding van meester Wies. Wanneer de kinderen repeteren voor het af scheidsfeest van school, verschijnen er scholen veel jeugdvoorstellingen in het Passage deze weken. ouders en andere familiele den een kijkje komen ne men, terwijl de voorstel ling van woensdagmiddag 29 juni (vanaf 13.00 uur) bestemd is voor kinderen vanaf 3 jaar. geesten die hen omtoveren. Drie keer wordt 'Het Grote geheim' opgevoerd in wijk centrum Do Erker, op vrij dag 24 juni voor leerlingen van de school. Maandag avond 27 juni mogen SCHIEDAM— Het ontmoe- tings-eldorado voor de onder nemende regio, zo noemt di recteur Roering van organisa tiebureau Prisma de manifes tatie die begin september in de Margriethal wordt gehou den. Voor het eerst zullen op 1 en 2 september de Bedrijven Kon- takt Dagen in Schiedam wor den gehouden. In de sporthal aan de Nieuwe Damlaan ont moeten mensen uit bedrijven, instellingen en gemeenten el kaar op 'informele' wijze. Volgens de organisatoren van de manifestatie is het de be doeling van de Bedrijven Kontakt Dagen om onderne mers kennis te laten maken met bedrijven uit de regio. „Wat je ver haalt is lekker", gaat ook in deze branche op, maar voor ondernemers heeft dat wel het nadeel dat artike len die van ver moeten komen, een lange wachttijd hebben. Wanneer diezelfde spullen ook dichtbij gekocht kunnen worden heeft dat voor alle be trokkenen voordeel. Nadere inlichtingen zijn te krijgen bij organisatiebureau Prisma, telefoon 05750-10866. BALLET In het Passage-Thea ter kunnen balletliefhebbers za terdagavond genieten van een uit voering van de Rotterdamse bal letschool 'Dance Point'. Vanaf 20.00 uur laten de leerlingen van de balletschool tijdens de groots opgezette uitvoering zien wat zij in hun mars hebben. SCHIEDAMHelemaal ze ker is het niet, maar de moge lijkheid bestaat dat Schiedam zaterdag wederom op televisie is. Onlangs maakte de NOS opnamen van het plaatsen van de warmtekrachtinstallaties in de flat aan het Bachplein. De installatie en het onder houd van de warmtekracht bron zijn waarschijnlijk za terdag te zien tijdens de uit zending 'Werken aan werk' van Feduco. SCHIEDAM Er lijkt een einde te komen aan het tij delijke onderdak van de veerboten van P&O bij de werf Wilton-Fijenoord. Ruim vijf maanden geleden weken vijf ferries uit naar Schiedam vanwege een staking van Britse zeelui. Vier van de veerboten van de Britse rederij P&O zijn inmiddels terug naar En geland: alleen de 'Pride of Calais' ligt nog in Schie dam. Hoelang nog dat weet niemand. Eind april vertrokken de eer ste twee boten van de Schie- damse werf. Toen nog lieten de boze stakers in Dover we ten de werkwilligen een warm welkom te zullen bereiden. De stakingsbrekers die deze twee veerboten - de 'Pride og Bru ges' en de 'Pride of Kent' in Schiedam bemanden haalden zich de woede van de protes terende collega's op de hals door wél akkoord te gaan met de in de ogen van de stakers ongunstige voorwaarden van rederij P&O. Begin februari gingen veel Britse zeelui in staking uit protest tegen de maatregelen van P&O. De rederij is er door de zeeliedenbond van be schuldigd de veiligheid aan boord van de veerboten aan te de Engelse zeelieden is over 9 De staking bij Wilton lag de afgelopen week nog maar één veerboot van tasten door te bezuinigen op personeel. Juist toen de sta kers voor de keus werden ge steld: instemmen met het nieuwe contract of ontslagen worden, bleken werkwilligen bereid te zijn de uitgeweken SCHIEDAM De organist Wouter Blacquière verzorgt zaterdag het derde concert in de serie orgelconcerten die dit jaar in de Grote Kerk wordt gegeven. Op het programma van Wou ter Blacquière staan onder meer werken van J.S. Bach, De Grigny en Hindemith, ter wijl hij tevens improviseert op een thema van André Ver woerd. Het is de verwachting dat de Rotterdamse organist ook twee composities van George Stam en Jean Lan- glais, zijn vroegere leraren, ten gehore brengt. Het orgelconcert in de St. Janskerk begint zaterdag avond om 20.15 uur. Toe gangsbewijzen en program mabladen zijn bij de ingang van de kerk verkrijgbaar te gen betaling van vijf gulden. Houders van een CJP of Pas 65 betalen f 3.50. boten op te halen in het bui tenland. Meer dan 700 zeelui kregen hun ontslag toen zij bleven weigeren het nieuwe arbeidscontract te onderteke- Wespennest Bij Wilton-Fijenoord vonden de P&O-boten in februari tij delijk onderdak. De werkne mers van de dok- en werf- maatschappij proberen zich zoveel mogelijk buiten dit wespennest te houden. „We weten ook niet hoe het er nu voor staat en wanneer de 'Pri de of Calais' vertrekt. We staan er volledig buiten, al leen de rederij in Dover weet wat er gaat gebeuren", aldus iemand van Wilton. Na het vrij opvallende vertrek van de twee eerste veerboten (de 'Pride of Bruges' en de 'Pride of Kent') uit Schiedam, heeft de aftocht van de twee volgende ferries veel minder aandacht gekregen. In de loop van de maand juni ging eerst de derde veerboot terug, waarna vlak voor het borig weekeinde de 'Pride of Dover' dit voorbeeld volgde. Na bijna vijf maanden lang deel uit te hebben gemaakt van het 'stadsbeeld' lijkt daar nu toch spoedig een einde aan te gaan komen. Want terwijl de drie overgebleven boten lange tijd duidelijk zichtbaar waren vanaf de Vlaardinger- dijk, bleken twee ervan in de week voorafgaand aan him vertrek naar een minder in het oog springende plaats op de werf te zijn versleept. Ook de 'Pride of Calais' lag de afgelo pen week al aan het begin van de Wilton haven, zodat het nog slechts een kwestie van dagen lijkt voordat ook deze veerboot terug naar Engeland zal varen. Financieel „P&O beslist wanneer de boot terug gaat. Tot nu toe is het zo gegaan dat we een telefoon tje kregen voordat de boten vertrokken", aldus een Wil ton-werknemer. In de tijd dat de veerboten bij wilton heb ben gelegen, zijn er aan de schepen verschillende kleine re reparaties uitgevoerd. Financieel lijkt Wilton er niets bij ingeschoten te zijn. „Het is te vergelijken met het in de garage zetten van je auto; daar betaal je toch ook SCHIEDAM— Op naar een half miljoen. Dat is het stre ven van de bibliotheek, waar men morgenmiddag in filiaal Nieuwland de driehonderd- Het aantal boeken, grammo foonplaten, video-banden en Wie mogenmiddag om 15.00 uur 'afstempelt'boekt de 350.0C uitlening. compact-discs dat in het eer ste half jaar werd uitgeleend, is precies de helft van het to taal aantal van verleden jaar. De bibliotheek streeft ernaar om het totaal aantal uitlenin gen van 1987 (zevenhonderd duizend te overschrijden. Op naar een miljoen is dan ook de leus die hierbij wordt hoog gehouden. Door weke lijks nieuwe boeken aan te schaffen, af en toe boeken te verkopen, meer romans in de rekken te plaatsen en ook door dag- en weekbladen in te laten zien, hoopt men er bij de bibliotheek op spoedig de half miljoen uitleningen te over schrijden. Morgenmiddag om 15.00 uur verwacht men de driehon- derdvijftigste uitlening dit jaar te kunnen registreren. Voor degene die juist op dat moment in filiaal Nieuwland 'afstempelt' ligt er een leuke verrassing klaar. SCHIEDAMHet is deze weken een drukte van belang bij de Openbare Nutsbedrij ven. Na excursies van Rotter damse scholieren, nemen mor genmiddag cursisten van 'Vrouw en milieu' een kijkje bij de Nutsbedrijven. Vanaf 9.00 uur is er aandacht voor de afvalproblematiek. Ook aan de orde komen de positie ve kanten van afval. De rond leiding van de vrouwen wordt afgesloten met een bezoek aan het vuil-overlaadstation aan de Parallelweg. SCHIEDAM Het heeft wat langer geduurd dan vooraf was gedacht, maar de eerste lift die in de galerijflats in Nieuwland worden inge bouwd, kan volgende week worden gebruikt. Volgende week dinsdag zal de eerste lift in de Idenburgstraat officeel in gebruik worden genomen. De heer L. van Dijken, hoofd ingenieur directeur van volks huisvesting in Zuid-Holland, verricht de feestelijke in ge bruik name van deze eerste lift in Nieuwland. Aan de in stallatie van vijf andere liften in deze wijk wordt nog werkt. SCHIEDAM De geschiede- van zigeuners in Neder land is de komende weken te zien op de tentoonstelling die ingericht in filiaal noord n de bibliotheek. Zigeuners zijn, hoewel zij geen eigen land hebben, een volk dat een eigen cultuur heeft en een eigen taal. Elf grote affiches brengen in beeld hoe de houding van de Nederlanders ten opzichte de zigeuners door de eeu wen heen veranderde. Tot en met de vijftiende eeuw kon den de gypsies rekenen op een gastvrij onthaal, maar eigen lijks sinds de zestiende eeuw heeft die gastvrijheid plaats gemaakt voor discriminatie en vervolging. Ook nu nog - na de moordda dige praktijken van de nazi's - worden zigeuners gediscrimi neerd. De tentoonstelling in filiaal noord aan het Bach plein laat niet alleen zien op welke manieren het de zigeu ners moeilijk wordt gemaakt, maar ook hoe zij hier op rea geren. De expositie 'Rom=Mens' is de komende weken te bezoe ken in de bibliotheek aan het Bachplein. A Schiedam blijft te- gen aanleg Rijks weg!^ A Lekker fietsen zonder prestatie drang. A Fit de zomer door met trainingssche- ma van Geert Meyer. A Druk weekeinde voor jongeren uit noord. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week TEERSTOOF De gehele zomer zullen er in Theater de Teerstoof geen activiteiten plaatsvinden. De onderhoudswerkzaamheden die deze maand zijn begonnen, zullen nog tot augustus doorgaan. SCHIEDAM Er is een nieu we regeling voor mensen die een gemeentegarantie aanvra gen. Voortaan geeft de ge meente geen garantie meer af in gevallen waar sprake is van gedeelte verhuur en gedeelte lijke zelfbewoning. Deze rege ling is ingesteld naar aanlei ding van adviezen van de Be middelende Organen. SCHIEDAM Waarschijn lijk alleen de echte niet-voet- balliefhebbers vertonen zich vanavond omstreeks 20.00 uur op straat. Op bestuurlijk ni veau wordt er weliswaar ver gaderd, maar de aanvangstj- den van de bijeenkomsten zijn opvallend vroeg. van de raadscommissie voor volkgezondheid bijeen vanaf 18.30 uur. Ter sprake komt onder andere het jaarverslag van de Patiëntenbelangenver eniging Schiedam en verschil lende voorstellen die te maken hebben met ouderenaangele- genheden. Om 19.30 uur begint in het stadskantoor de vergadering van de commissie voor welzijn en cultuur. Aan de orde komt daar bijvoorbêeld de beëindi ging van de overeenkomst met de Stichting Katholieke Openbare Bibliotheek, terwijl ook de subsidie voor het Edu catief Centrum voor Volwas senen wordt besproken. Even eens wordt besloten of Schie dam nu wel of niet aan Alei- dabeeld binnen de stadsgren zen krijgt. 9 Een plaatselijke jury trok afgelopen woensdag door de stad en trof over het algemeen een schone stad aan. Alleen aan de Nolenslaan en het Frans Halsplein trof men redelijk veel vervuiling aan; het Hof van Spaland scoorde wel goed! SCHIEDAM Een team van ambtenaren is dit weekeinde op de vierde plaats geëindigd tijdens een internationaal voetbaltoernooi voor vetera nen-ambtenaren. Geheel onverdienstelijk ver liep het toernooi in Duitsland niet voor de ambtenaren, want de eerste wedstrijd ein digde in 0-0 tegen de latere winnaar van het toernooi, Post Esselingen. Het uit Griekenland afkom stige Odyssia en TSG Esselin gen werden beide met 1-0 ver slagen, waarna de kleine fina le volgde. De Hollandse amb tenaren troffen het niet met het tijdstip waarop zij moes ten spelen, want de ploeg moest zich 'losrukken' van de wedstrijd Holland-Ierland die tegelijkertijd werd afgewerkt. Duidelijk 'mentaal' afwezig verloor de Schiedamse ambte- narenploeg de halve finale van S.G. Sirnau (1-0), waar door de vierde plaats een feit werd. stadskantoor, het station van de spoorwegen, het terrein van Hermes DVS en het Volk spark zijn klaar voor de in spectie die vooraf gaat aan de strijd om de titel 'Schoonste stad van Nederland'. Met de schoonheid van het winkelcentrum aan de Mo- seigneur Nolenslaan en de speelplaats aan Frans Hals plein is het naar oordeel van de plaatselijke jury minder goed gesteld. Tijdens de tocht door de stad troffen de acht leden van de Schiedamse jury op deze twee plekken veel papier, graffiti en hondepoep aan, en dat le verde dus minpunten in het rapport op. In tegenstelling tot bijvoorbeeld het Hof van Spaland, wordt er op deze twee 'probleemg|ibieden' slechts twee keer per week schoon gemaakt. Hof van Spaland daarentegen wordt dagelijks gereinigd. Dat inspecties zoals die van afgelopen woensdagmiddag ook gevolgen hebben, bleek bij betreding van de toiletten van de spoorwegen. In de vo rige juryrapport was er nogal wat kritiek, maar de situatie is nu duidelijk verbeterd. SCHIEDAM— Mevrouw B. van Asten is benoemd in de beheerscommissie van De Blauwe Brug. Zij gaat deel uit maken van de beheerscom missie van het wijkcentrum aan het Bachplein, namens de Stichting Aktiviteitencona- missie van De Blauwe Brug.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1