mmi yiaardingse triathlon heeft bestaansrecht bewezen Toerclub Rijnmond bovenal een sociale wielrijdersvereniging SPORT PROFIEL Conditie op peil Schiedams Nieuwsblad Harry van Kapel DHS oefent Sportnieuws naar redactie Köneman erelid DWS Ledental stijgt gestaag Eén van de vele starts bij de Wielerbaan. DE HAVENLOODS. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats. - 9 april 1960 te Schiedam. Beroep. - Administratief medewerker. Huidige vereniging. - Voetbalvereniging SFC, ko mend seizoen spelend in de tweede klasse KNVB. Ik bezet de centrale middenveldposi tie. Vorige clubs. - Vanaf mijn elfde jaar was ik lid van SW. Ik doorliep er alle jeugdteams en kwam ten slotte in het eerste elftal te recht. Vorig seizoen ben ik bij de Schiedamse eerste divisie club vertrokken. Grootste sportieve succes. - Door de sterke concurrentie in de jeugdafdelingen waar ik met SW in speelde, vrijwel waren wij ingedeeld met o.m. Feyenoord en Soarta, heb ik nooit een kampioenschap be haald. Het binnenhalen van de dubbel het afgelopen sei zoen met SFC, titel derde klasse en Schiedamskampi- oenschap, is voor mij persoon lijk dan ook de eerste echte beloning voor een jaar hard werken. Grootste sportieve teleurstel ling. - In het seizoen 80/81 misten we met SW, toen trainend onder Popovics, op één doel punt na de periodetitel en het recht op de na-competitie. Een inhaalwedstrijd tussen Heerenveen en Den Bosch, die pas anderhalve maand na de eigenlijke periode werd ge speeld, viel voor ons in de al lerlaatste minuut ongunstig uit. Den Bosch finishte toen als eerste met een doelsaldo dat slechts één goal positiever was dan het onze. Grootste blunder. - Ik herinner me dat we een uitwedstrijd moesten spelen bij Cambuur in Leeuwarden. SW zorgde elke week voor shirts e.d. en wij, als spelers, dienden alleen een handdoek en voetbalschoenen mee te ne men. Juist in die uithoek van Nederland vergat ik natuur lijk mijn schoenen. Op geleen de schoeisel, anderhalve maat te groot, heb ik die partij uit gespeeld. Sportieve ambities. - Ik denk dat op termijn de eerste klasse voor SFC haal baar is. Het komend seizoen moeten we goed zien mee te doen in de tweede klasse en daarop voortbouwen de jaren daarna. Mijn persoonlijke am bities beperken zich tot dat niveau. Ik ben bewust gestopt bij SW en wil nu zo lang mo gelijk op het hogere amateur- peil meedoen. Idolen. - Wim van Hanegem. Zijn traptechniek en inzicht waren ronduit grandioos. Op dit mo ment ben ik erg gecharmeerd van Glenn Hoddle, die even eens een fantastische trap techniek bezit, met beide be nen wel te verstaan, hoewel het er op het lopende EK niet echt uitkomt. Spelers met zo'n unieke gave, daar gaat mijn voorkeur naar uit. Hobby's. - Naar muziek luisteren. Ik koop en huur veel platen en cd's. Favoriete muziek. - Ik heb een veelzijdige smaak. Aan de ene kant het soft soul-genre, met artiesten als George Benson en Earth, Wind and Fire, maar ander zijds ook rock'n roll als Bruce Springsteen. Films, tv-programma's - Op tv kijk ik het liefst naar korte comedies als De baas in huis en daarnaast veel naar sportprogramma's. Op filmge bied voornamelijk het avontu- rengenre, dus Raiders of the lost ark e.d. Lectuur. - Hoofdzakelijk sportbladen, Voetbal International en Elf, en de krant. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam. - Wat betreft de voetbalvel densanering moet snel worden begonnen met een korte ter mijn politiek. De huidige situ atie is onhoudbaar en er moe ten knopen worden doorge hakt. Met name de trainings mogelijkheden van SFC laten veel te wensen over, we moe ten voortdurend bij anderen verenigingen aankloppen. Verder vind ik het feit dat we in Schiedam reeds over twee kunstgrasvelden beschikken, die 's winters druk gebruikt worden door de diverse voet balclubs, bijzonder prettig. Waarom is Harry van Kapel nooit hogerop gaan voetbal len? - Ik denk dat ik toch bepaalde capaciteiten mis. In ieder ge val heb ik me niet op de juiste momenten gemanifesteerd. Bij SW zat ik op een gegeven moment op mijn top en dan is er bij zo'n vereniging niet de drang om te onderzoeken of er bepaalde kwaliteiten, die ik on potentie misschien bezit, kunnen worden aangeboord. Omdat ik tot dat inzicht kwam, vier keer per week hard moest trainen en het niet echt gezellig meer vond leek het me het beste een stapje terug te doen naar SFC. Daar speelden al veel oude beken den van mij, het was lekker dichtbij en de manier van voetballen sprak me aan. De ironie van het lot wilde, dat juist toen de nieuwbakken eredivisionist DS'79 belang stelling voor mij toonde, maar overeenstemming liep vast op de hoge vraagprijs van SW. De eredivisie zou natuurlijk een grote uitdaging zijn ge weest voor mij. Hoe sterk is het SFC-midden- veld werkelijk? - Ik denk inderdaad dat wij een top-middelveld hebben. Het is in de loop van dit sei zoen beter uitgebalanceerd, nadat we aanvankelijk wel erg offensief ingesteld waren. Met een enkele aanvulling ko mend seizoen en een ijzerster- ke verdediging erachter, zal de middenlinie de dragende en stuwende kracht van SFC worden. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... - ...zeer spoedig een beslissing dient te worden genomen met betrekking tot ons hoofdveld. het is een schande dat wij als tweedeklasser op zo'n terrein moeten spelen. Reeds het af gelopen seizoen maakten we het mee dat bezoekende te genstanders ons, bij een eerste blik op het speelveld, vroegen of we vandaag op het strand speelden. Trimfietstocht SCHIEDAM Toerclub Rijnmond organiseert zon dag 26 juni a.s. een trim fietstocht over 100 kilome ter. De tocht voert de deelne mers door het Midden- Delfland en het Westland. Ervaren fietsers begeleiden de tocht. Zij dragen er zorg voor dat de gemiddelde snelheid niet hoger zal zijn dan 25 km per uur. Voorts zijn zij behulpzaam indien pechvogels het peloton niet kunnen volgen. Halverwege heeft men een korte pauze gepland. In schrijving staat voor een ieder, mits voorzien van een trim- of racefiets, open. De start vindt plaats om 9.00 uur bij de kantine van de Wielerbaan Schie dam aan de Olympiaweg in het sportpark Harga. De kosten bedragen f 4,50 per persoon. Voor informatie tel. 4357266 of 4703137. SCHIEDAM Voetbalvere niging DHS heeft de voorbe reiding voor het komende sei zoen reeds rond. Nadat men op zondag 31 juli start met een trainingsdag worden de volgende oefen wedstrijden afgewerkt: don derdag 11 aug. DHS-F.C.Den Haag comb., zondag 14 aug. Nieuwerkerk-DHS, dinsdag 16 aug. DHS-Groen Witten, zondag 21 aug. DHS-Abben- broek, dinsdag 23 aug. DHS- Maasdijk (Beker) en of zondag 28 aug. DHS-DBGC. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kimt u sturen naar de sportre- datie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk telefonisch be richten door te geven, tel. 4352911. Ruud Muuren maakt drukke weken door met de organisatie van de wedstrijd triathlon VLAARDINGEN Het eerste lustrum van de Vlaarding- se wedstrijdtriathlon is voor initiatiefnemer Ruud Muur- en een moment om eens de balans op te maken. „Ik heb er geen spijt van dat ik vijf jaar geleden met de organisatie ben begonnen, maar toen wist ik niet dat deze triathlon zou uitgroeien tot een nationaal evenement met uiteinde lijk 250 deelnemers". „Heel toevallig werd het idee van deze wedstrijd-triathlon zes jaar geleden geboren. De eerste recreatieve triathlon van het bureau sportieve re creatie was net achter de rug, toen spontaan het idee naar voren kwam met enkele deel nemers ook een westrijd-tri- athlon op te zetten. De krach ten echt eens te meten op de onderdelen zwemmen, fietsen en lopen". „De beelden uit Hawaï spra ken mij wel aan: om op drie sportonderdelen een wed strijd te houden", aldus Ruud Muuren, die meteen dacht aan een parcours rond en in de Broekpolder. „Een uniek ter rein natuurlijk en toen ook de medewerking kwam van de watersportvereniging De Bommeer voor het beschik baar stellen van de accommo datie aan de Vlaardingse Vaart en van het Hoogheem raadschap Delfland, was de „Wat mij ook de afgelopen ja ren altijd is opgevallen is de spontane medewerking van de vrijwilligers uit de diverse sportverenigingen. Als die medewerking er niet was, was dit evenement ondenkbaar. Ruud Muuren wil 'zijn' sport evenement perfect georgani seerd hebben. „Ik heb altijd een voldaan gevoel, als de deelnemers achteraf tevreden naar huis gaan en ik mag ge lukkig stellen, dat dat in de afgelopen vijf jaar steeds het geval is geweest. Natuurlijk kom je weieens voor verras singen te staan, maar die wor- deti dan ook weer snel en sportief opgelost". Een voordeel vindt Muuren, dat hij zelf ook aan de start komt van triathlons in Neder land. „Zo'n vijf zes per jaar en dan pak je ook diverse ideeën op die ik in Vlaardin gen weer kan gebruiken. Ik voel de tri-atleten een beetje aan als organisator en dat is, denk ik, heel belangrijk". Routine De laatste weken voor de tri athlon zijn erg drukke weken voor Ruud Muuren en hij kan moeilijk ook iets uit handen geven. Toch wil de Vlaardin- ger langzaam wat taken gaan afstoten. Je moet er voor zor gen, dat het geen routine-han delingen gaan worden, dan kan je wat over het hoofd gaan zien en kunnen de deel nemers in gevaar lcomen". Over het evenement van za terdag stelt Ruud Muuren op voorhand vast dat het een heel spannende wedstrijd kan worden.„Op het laatste mo ment heeft Cees Zonruiter nog ingeschreven en die tip ik wel als dè favoriet voor de eind overwinning. Hij werd vorig jaar vierde in Vlaardingen, maar heeft een sterk seizoen doorgemaakt. Verder natuur lijk Cees van Loon en Michel Rutten die kanshebbers zijn voor een hoge klassering, als mede de jeugdige Eswin Ver meulen en de Vlaardinger Jan Lamers". Training 1 a. warming up - 5 minuten in lopen, rek- en strekoefeningen van achilles, kuit, bovenbeen, lies - 5 minuten duurloop; b. aantal versnellingen ma ken, Steigerung over 60 meter (4 keer); c. intervalprogramma, duur loop 1 minuut (ongeveer 300 meter op 80% van uw snel heid, 3 minuten rust tussen door) (5 keer); d. duurloop van 15 minuten in rustig tempo, daarna 15 minu ten uitlopen (niet direct stop pen); e. cooling down - uitwandelen plus dezelfde strek- en rekoe- feningen als bij warming up. Training 2 a. warming up (zie training 1); b. aantal versnellingen ma ken, Steigerung over 60 meter (5 ker); c. tijdsduurloop van 1,2,3,2,1 miuut. Na elke inspanning 3 minuten rust, alles in 80% tempo. (Dus: 1 minuut lopen, 3minuten rust, 2 min. lopen, 3 min. rust enz.); d. slingerloop rustig tempo (6 keer) - 3 min. rust - slinger loop (6 ker). e. cooling down - uitwandelen plus dezelfde strek- en rekoe- feningen als bij warming up. SCHIEDAM— De hand balvereniging DWS heeft op haar ledenvergadering van 8 juni j.l. Rina Köne- man-v.d. Gaag benoemd tot erelid. Zij is lid sinds 14 februari 1962 en vorig jaar werd haar de gouden DWS-speld uitgereikt. Binnen DWS was zij bijzonder actief en jarenlang secretaresse. La ter promoveerde zij tot se cretaresse van de Afdeling Rotterdam van het Neder lands Handbalverbond. In de voormalige Schie damse Sportraad heeft zij de handbalsport sterk in de belangstelling gebracht en was het vooral Rina Köne man die pleitte voor ver harde speelvelden voor de vier Schiedamse handbal verenigingen. In de ogen van het DWS- bestuur doet zij het motto 'Door wilskracht Sterk' echt eer aan. 15 ZWEMMEN 72 FIETSEN 16 s HARDLOPEN TOEGANG GRATIS DINSDAG 21 JUNI 1988 25-494 VLAARDINGEN— Voor de vijfde keer staat aan staande zaterdag de wed strijd-triathlon op het pro gramma. Het zwem-, fiets en loopfestijn zal weer worden gehouden in en rond de Broekpolder. Tweehonderdvijftig tri-at leten staan weer aan de start, terwijl er ruim twee honderd medewerkers on der leiding van Ruud Muuren, gereed staan om ervoor te zorgen, dat alles weer vlekkeloos verloopt. De triathlon-sport heeft in de afgelopen vijf jaar een sterke ontwikkeling door gemaakt, ook de Vlaar dingse editie heeft haar be staansrecht overduidelijk bewezen en staat boven dien nationaal gezien hoog aangeschreven. Het is altijd weer een spec taculair gezicht als de deelne mers beginnen aan het onder deel zwemmen. SCHIEDAM Voetbaltrai ner Geert Meyer publiceerde de afgelopen week in het club blad van zijn nieuwe vereni ging, Hermes DVS, een fit ness-programma bestaande uit twee trainingen. Hij advi seert al zijn selectiespelers, gedurende de zomermaanden, door middel van deze oefenin gen het lichaam in goede con ditie te houden. Voor alle geïnteresseerden hierbijde oefenstof. Let wel: het betreft uitsluitend reeds getrainde sporters, beginners dienen met een lichter pro gramma aan te vangen! kosten van speciale uitjes e.d. en al snel bereik je de som van 1500 gulden. Natuurlijk is dit beeld vertekend, omdat het grootste deel ervan een één malige aanschaf betreft. Ben je echter eenmaal in de ban van het trimfietsen, dan kun nen de kosten alsnog flink op lopen" „Binnen de vereniging zijn er fietsers die uitsluitend top kwaliteit gebruiken. Een fra me van 1500 gulden is geen uitzondering, een Campagno- lo-groep (naven, pedalen, za delpen, remset e.d.) van 1600 gulden evenmin. Maar dat dit voor ons gemiddelde lid niet het geval is moge duidelijk zijn". Bronnen "Momenteel zijn we druk doende nieuwe doelgroepen aan te boren. Zo organiseer den we onlangs een speciale rit voor Nederlanders en Me delanders, de zgn. Vriend- schapstoer, en willen we ko mend seizoen een start maken met fietsen voor 65-plussers. Zo blijft de vereniging in be weging en dat is precies wat we nastreven", besluit Aad van der Zalm. SCHIEDAMDat het naar 110 in'83. Voor ons was verkrijgen van een eigen identiteit ook voor een sportvereniging van groot belang is, zal men bij de Toerclub Rijnmond vol mondig beamen. De fiets club, die op 9 oktober 1979 werd opgericht, zocht in de eerste jaren van het be staan wanhopig naar dat eigen inzicht, maar vond het niet. Een explosieve groei en even daverende te ruggang in het aantal leden was het gevolg. Pas na cir ca vijf jaar slaagde het be stuur erin een duidelijke hoofdlijn en evenwichtig opgebouwd wielerpro- gramma uit te stippelen. Sindsdien groeit het leden tal gestaag en gaat het de Schiedamse wielrijders vereniging voor'de wind. Voorzitter Aad van der Zalm kan er achteraf om lachen. „We werden in het begin van ons bestaan volledig verrast door die grote toeloop van nieuwe leden. Nog maar net afgesplitst van de Wielrenver- eniging Harga, stond slechts één punt centraal, we wilden zonder prestatiedrang om te winnen gewoon lekker fiet sen". „Op die wijze presenteerden we ons ook naar buiten en dat bleek bijzonder aan te slaan. In drie maanden tijd hadden we 110 leden en na twee jaar zaten we al op 260. Door die gigantische toeloop en het feit dat we, als bestuur, vrij oner varen waren liep het al snel spaak. We besteedden niet ge noeg aandacht aan de ver schillende wensen van de le den en legden ons zeer eenzij dig toe op het samenstellen van zeer lange, liefst meer daagse fietstochten door het hele land. Met overnachtin gen, uit eten en andere onver mijdelijke zaken liepen de kosten dan snel op voor de deelnemers, maar dat feit werd door ons veronacht zaamd. Een schrikbarende re ductie van het aantal leden was het directe gevolg". Ommezwaai „Als reactie hierop, veel leden bleken zich dus niet thuis te voelen, liep het ledental terug toen het moment aangebroken een aantal knopen door te hakken. We moesten een eigen identiteit zien te krijgen, een ommezwaai was pure nood zaak. Als eerste zochten we een vast onderkomen, na jaren achtereen ondergebracht te zijn in gebouw De Noord. Het werd de kantine van de Wie lerbaan Schiedam. Aan de hand van de wensen van de leden hebben we daarna een beleidsplan opgesteld. Onze leus werd 'Van de leden, voor de leden, door de leden'. Toen bleek dat nogal wat mensen met name kortere tochten zouden waarderen, startend en finishend in Schiedam op dezelfde dag. Uiteraard heb ben wij daar rekening mee ge houden en speelden erop in". „Ook de economische recessie kostte ons nogal wat leden bleek acheraf. De fietssport is beslist niet goedkoop, vooral wat de eerste aanschaf be treft. Doordat mensen simpel weg minder te besteden had den werd de luxe van een sportieve hobby, wat het fiet sen toch is, als één van de eerste zaken van de hand ge daan". Eigen koers „De laatste jaren volgen we duidelijk een geheel eigen koers. We betrekken de leden zoveel mogelijk bij het opzet ten van ons programma en or ganiseren gedurende het fiets- seizoen, dat loopt van 1 maart tot 31 oktober, een groot aan tal, zeer gevarieerde tochten. Ook voorzitter Aad van der Zalm zelf is een fanatiek wielrijder Beginners „Voor mensen die zich willen aansluiten bij toerclub Rijn mond, op haar beurt overigens lid van de Nederlandse Rij wiel- en Toer Unie, kan het volgende van belang zijn. Fietsen is niet goedkoop. Een standaarduitrusting kost al snel duizend gulden. Dan heb je een behoorlijke fiets en ben je goed aangekleed. Het lid maatschap kost 55 gulden per jaar, de tochten variëren van 3 tot 7 gulden, tel daarbij nog de Ons huidige ledenbestand, 210 personen, is globaal als volgt in te delen. Een puur recreatieve groep, van onge veer 90 personen, waarbij ge- zinstochten tot 50 kilometer voorop staan. Dan een toer- groep, van circa 90 trimfiet- sers, die afstanden van 50 tot 100 kilometer rijden met een snelheid van 25 km. per uur. Tenslotte een prestatiegerich te groep, die vooral lange rit ten, van zo'n 200 tot 250 kilo meter wil volbrengen in een behoorlijk tempo. Toch is er één kenmerk dat al deze wiel rijders bindt en dat is het soci aal samenzijn. Toerclub Rijn mond heeft zich vooral toege legd op het totale groepsver band. Samen uit, samen thuis staat niet voor niets bij ons hoog in het vaandel". „Voor onze leden organiseren we jaarlijks een aantal zeer speciale ritten. Zo staan een weekend naar Papendal en ook diverse echte wielerklas siekers op het programma. Per week worden gemiddeld drie tochten of wel evenementen uitgezet. Zo hebben we iedere dinsdagavond een rit voor be ginners en belangstellenden, die zo'n 30 kilometer be draagt".

De Havenloods | 1988 | | pagina 5