DE HAVENLOODS 'Gemeentelijk asielbeleid is niet soepel genoeg' Schiedams Nieuwsblad L Jeugdland barst weer los VOORDEEL AKTIE Reizigers maken bezwaar tegen zomerregeling lijn 53 Partnerstad Geluidscherm Uniek project in Stedelijk Asielzoeker vaak maar tijdelijk hier Orgelconcert GEEF UW OUDE TV DE RODE KAART Kabelkrant van start TV-opnamen iSSmcZMiderSier EDITIE P, DONDERDAG 23 JUNI 1988, 37e JAARGANG Nr. 25 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Jeugdland. De organisatie presenteerde het programma SCHIEDAM— Met veel enthousiasme presenteer den Joop van Broekhuizen, Riet Immerzeel en wethou der Hafkamp afgelopen dinsdag het programma van Jeugdland van dit jaar. Net als ieder jaar vinden de meeste activiteiten weer in de zomervakantie plaats. In de periode van 4 juli tot en met 22 juli trekken de medewerkers van Jeugd land de wijken weer in. Het accent ligt eveneens als in voorgaande jaren op doe- activiteiten. „Je moet de kinderen bezig laten zijn in plaats van bezig houden", vindt Joop van Broekho- Het aanbod van activitei ten is zeer uitgebreid. Het evenement start op maan dag 4 juli. Op het Stadserf bij het Stadskantoor is er tussen 11.00 en 15.00 uur van alles te beleven. Een kindersminkfestijn, beken de attracties van de televi sie, een enorme turbokoe die geen melk maar limo nade geeft en een kolossale palmboom waar kokosno ten uit gegooid kunnen worden. Voor de wat kleinere kin deren is er ook van alles georganiseerd. Tevens is er die dag een uitgebreid po diumprogramma met clowns en poppenkast voorstellingen. Vanaf dinsdag 5 juli spelen de activiteiten zich in de verschillende wijken af. Elke wijk, ook de nieuwe, wordt door het Jeugdland team verscheidene malen bezocht. Er komen ieder jaar veel kinderen naar Jeugdlandactiviteiten toe. In de 12 jaar dat het be staat zijn er niet minder dan 95.000 deelnemers ge weest. „Als het een beetje meezit overschrijden we belangrijke bijdrage tot dit succes leveren volgens hem de 25 medewerkers van Jeugdland. Bij deze mede werkers zitten bekende na men zoals de Schiedamse kunstenaar Michel Snoep die het decor verzorgt. De organisatie streeft er naar de drempel zo laag mogelijk te houden. De meeste activiteiten zijn dan ook gratis. Voor enkele wordt een kleine bijdrage gevraagd. Het hoogtepunt wordt ongetwijfeld ook dit jaar weer de slotceremonie. Het slotfeest, dat plaats vindt in het Beatrixpark, staat in het teken van Zuid- Amerika. Een be langrijk onderdeel hiervan is het Zuid-Amerikaspel. Nu maar hopen dat het weer meewerkt. SCHIEDAMDe gemeente is nog steeds op zoek naar een partnerstad in Oost-Duits- land. Er is reeds contact ge weest met de Duitse stad Ess- lingen maar de activiteiten zijn volgens burgemeester Scheeres in het slop geraakt. Ambtenaren hebben inmid dels informatie ingewonnen bij andere gemeenten. Tevens is contact opgenomen met de Vereniging Nederland/Oost- Duitsland. Met een vertegen woordiger van deze vereni ging heeft een gesprek plaats gevonden. Voordat de definitieve keuze wordt gemaakt is echter een raadsbesluit nodig. Een dele gatie gaat de potentiële part nerstad dan bezoeken. Hierna kunnen de contacten dan for meel worden geregeld. SCHIEDAM De werk zaamheden zijn al enkele we ken bezig maar wethouder Zijdeveld gaf vanmorgen als nog het officiële startsein voor de bouw van een geluids cherm langs de rijksweg bij Schiedam-Blijdorp. De offi ciële handeling bestond uit het onthullen van een bord langs de snelweg. Nog voor de bouwvakvakan tie mpet de fundering van de geluidswal klaar zijn. Na de zomervakantie wordt het scherm dan voltooid. SCHIEDAM— Niet minder dan twaalf suppoosten van verschillende landelijke mu sea zullen morgen de tentoon stelling '12 skulpturen met bewaking', met als ondertitel 'een beeld voor de suppoost', openen. Dit is een eenmalig en uniek kunstproject waarvoor het gehele museum gebruikt wordt. In vijf lege zalen en enkele kleinere ruimten in het Stede lijk Museum zijn skulpturen opgesteld. Met behulp van de bewakingsapparatuur wordt heel apart een totaalbeeld ge creëerd. Wat dit beeld zal zijn blijft een verrassing. De oplet tende bezoeker zal vanaf de plaats van waaruit de sup poost de boel in de gaten houdt het totaalbeeld kunnen ontwaren. Het project is uitgedacht door de Amsterdamse kunstenares Giny Vos. Ze heeft bewust voor het Schiedamse museum gekozen omdat dit het enige museum was dat aan haar plannen voldeed. De monito ren van het bewakingssysteem staan hier namelijk zo opge steld dat ze door de bezoekers die het museum verlaten dui delijk kunnen worden gezien. De tentoonstelling is vanaf 25 juni tot en met 4 juli voor het publiek opengesteld. SCHIEDAM „De ge meente Schiedam houdt te strak vast aan het WVC aangaande het asielbe leid". Dat is volgens leden van de pas opgerichte stichting Vluchtelingen Werkgroep Schiedam de verklaring voor het feit dat er in de Brandersstad maar een klein aantal vluchte lingen een tijdelijk onder dak kan vinden. Het aantal vluchtelingen dat in Schie dam verblijft uitgebreid worden stelt de werkgroep. „Het gemeentebeleid kan best soepeler", aldus John Roos. Op het moment ver blijven 26 vluchtelinèen in Schiedam. De Stichting Vluchtelingen Werkgroep Schiedam houdt zich sinds een half jaar bezig met de begeleiding van de vluchtelingen. Sinds kort is de werkgroep ondergebracht in een stichting. Behalve het be geleiden van de asielzoekers in zowel materiële als imma teriële zin vindt de werkgroep het ook nodig om achter grondinformatie te verschaf fen aan de vluchtelingen over het hier geldende asielver zoeksysteem. „Ze worden maar zeer gebrekkig voorge licht in d eopvangcentra", stelt John Roos. „Het over heidsbeleid in deze centra rammelt aan alle kanten". De Schiedamse werkgroep probeert de vluchtelingen die in Schiedam terecht komen zo goed mogelijk op te vangen. Die hulp bestaat uit het uit leggen van de te volgen proce dures, het behulpzaam zijn bij het maken van het verhaal naar de advocaat maar ook uit bijvoorbeeld het inzamelen van spulletjes voor de inrich ting van de wisselwoning. De vluchtelingenwerkgroep wilt in Schiedam om eer begrip vragen voor de situatie waarin de vluchtelingen zich bevin den. Voor veel mensen is dat een 'ver-van-mijn-bed-show'. Er bestaan ook nog veel voor oordelen over de asielzoekers. Er zijn in Nederland lang niet zoveel vluchtelingen als de meeste denken, zeker niet als je dat vergelijkt met het bui tenland. In Nederland is er 1 vluchteling op de 950 inwo ners, in België is dat 1 op de 325 inwoners. Schiedam zit zelfs nog onder het nationale gemiddelde. „Dat komt omdt de gemeente het beleid van de staatssecretaris volgt. En dat is niet zozeer een toelatings beleid maar een afwijzingsbe- leid". De werkgroep moet dan ook regelmatig 'nee' verkopen als er gebeld wordt of ze nog vluchtelingen kunnen onder brengen. „En dat terwijl er in Schiedam maar zo'n laag per centage zit". De werkgroep heeft ook kri tiek op de opvangruimten die de gemeente ter beschikking stelt. Een aantal vluchtelin gen is ondergebracht in nood woningen aan de Burgemees ter Honerlage Gretelaan. De sobere opvang schrikt de vluchtelingen volgens John Roos af. „Dat klopt ook niet met de onderschrijving van de gemeente van de ROA opvan- gregeling. Je zou verwachten dat ze dan ook zorgdraagt voor een goede woning. Op het moment dat de vluchteling een C-status krijgt, wat bete kent dat hij mag blijven, moet hij bovendien binnen dertig dagen nieuwe huisvesting hebben gevonden". Omdat de asielzoekers van een klein be drag moeten zien ïond te ko men, helpt de werkgroep bij het inrichten van de woon ruimte. De stichting verza melt daartoe tweedehands spulletjes. Misverstand Nienke Kool van de werk groep wil het misverstand uit de wereld helpen dat de vluchtelingen uit economische motieven naar Nederland ko men. „Je ziet juist dat als de situatie in het land van her komst verbetert, de vluchte lingen terugkeren. Ze ont vluchten echt het moment. „Het stoort de werkgroep dan ook, dat Nederland tachtig procent van de aanvragen om asiel afwijst. De onzekerheid waarin de vluchtelingen ver keren heeft et al toe geleid dat een aantal van hen is onderge doken uit angst teruggestuurd te worden. Ook in Schiedam is al een vluchteling om die re den spoorloos verdwenen. Aan het landelijk beleid kan de werkgroep niet veel veran deren maar op lokaal niveau hebben de vrijwilligers wel wat wensen. Ze zouden graag een goed gesprek met de des betreffende wethouder willen hebben. „Op het moment loopt het contact met de ge meente via ambtenaren. We willen nu wel eens wat meer van de gemeente zien". Eén van de wensen die stich ting nog heeft is om over een eigen ruimte te kunnen be schikken. Tevens hopen de medewerkers op wat meer be grip vanuit de bevolking. „Die mensen hebben ook het recht hier te leven. Tenslotte was de koningin in de oorlog ook een vluchteling". de Vluchtelingen Werkgroep zouden graag De medewerkers eigen kantoorruimte willen hebben. SCHIEDAM— De orgelcon certcommissie van de Grote Kerk is er wederom in slaagd om een gerenommeer de organiseet naar Schiedam te halen. Wouter Blacquière, ooit begonnen als pianost, verzorgt zaterdag 25 juni het derde concert in de reeks zo- merconcerten. Hij studeerde aan het Rotter dams Conservatorium en in Parijs. Thans is hij organist van de Paradijskerk in Rotter dam alwaar hij op een orgel uit 1720 speelt. Ook is hij ver bonden aan de Rotterdamse Dansacademie. Op het programma staan ken van Grigny, J.S. Bach, Louis Vierne en Paul Hinde- mith. Verder vermeldt het programma composities van twee van zijn orgelleraren, George Stam en Jean Lan- glais, en een improvisatie op een thema van André Ver woerd. Toegang bedraagt vijf gulden. Houders van CJP/Pas 65 krij gen f 1,50 korting. Het concert begint om 20.15 uur. AL VOOR 795 PER WEEK HUURT U EEN GLOEDNIEUWE tv, video, stereo, cd-spelers binnen 48 uur thuis geïnstalleerd onbeperkte garantie volledige 24-uurs-service probleemloze omruil-garantie uniek spaarsysteem KOM NU KIJKEN BIJ DE FAVORIET-DEALER: Videoland, Kreeftstraat 10 (Oosterhof), Rotterdam Videoland, Plein 53 nr. 58 (Pendrecht), Rotterdam Videoland, Monseigneur Nolenslaan 776, Schiedam Videoland, Wilhelminastraat 3a, Berkel en Rodenrijs A Wilton verwacht dit jaar een forse winst te maken Succes voor Rad- boud op concours A Nieuwe commissie en andere formule voor Schiedams Voet balkampioenschap? 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage .an 1.300.000 per week SCHIEDAM De kabel krant is vanaf woensdag 29 juni definitief op het Schie damse televisienet te zien. Wethouder Wiegman zal in gezelschap van Gerard Ver schoor, directeur van de Avondbladen Combinatie Rotterdam, om 11.00 uur pre cies de officiële handeling verrichten. Vanaf woensdag is de kabel krant dagelijks, 24 uur per dag, te zien. Behalve binnen lands en buitenlands nieuws worden er ook berichten uit Schiedam uitgezonden. De TV-krant zal ook advertenties bevatten. SCHIEDAM De Vereni ging Reizigers Openbaar Ver voer (ROVER) heeft bij de ge meente Rotterdam bezwaar gemaakt tegen de goedkeu ring van de zomerdienst van de RET. De vereniging heeft in het bezwaarschrift onder meer kritiek op het functione ren van buslijn 53. „De Schie damse lijn 53 kan met de hui dige dienstregeling kwalijk een volwaardige stadslijn ge noemd worden", zo is in het bezwaarschrift te lezen. Een copy van het bezwaarschrift is aan de Schiedamse gemeente raad gezonden. Rover heeft forse kritiek op de dienstregeling van de Schie damse buslijn. De kritiek be treft vooral de geringe fre quentie van de lijn. In de spits wordt naar het industrieter rein 's Graveland maar om het half uur gereden en in het weekend en 's avonds wordt er een uurdienst gereden. „Het zaterdagse winkelpu bliek wordt met deze frequen- Rover pleit voor betere dienstregeling van buslijn 53. SCHIEDAM— De NOS heeft onlangs in Schiedam televisieopnamen gemaakt voor de Feduco. De opna men zijn bestemd voor de TV-serie 'Werken aan werk'. De fragmenten over het on derhouden van warmtek rachtinstallaties en het plaatsen van een dergelijke installatie aan het Bach- plein worden mogelijk zon dag 26 juni uitgezonden. tie de bus uitgejaagd en de forens blijft met de auto rei zen en de files blijven be staan", aldus de reizigersvere niging. „Om het publiek het allemaal nog onduidelijker te maken is de uurdienst niet star, maar verspringend", stelt Rover, wijzend op het feit dat de bus lijn 53 geen vaste vertrektij den heeft. Rover pleit voor een normale dienstregeling voor de stads lijn. De vereniging denkt hier bij aan een frequentieverbin ding in de spitsuren en avond dienst van minimaal om het half uur. Ook stelt Rover voor de ZWN-lijn 80 door te laten rijden naar 's Graveland en deze lijn samen met lijn 53 een tienminutendienst te laten rij den. Let op de advertenties

De Havenloods | 1988 | | pagina 1