Sint Martinusschool heeft tien leerlingen te weinig GRATIS ROLLETJE BIJ DE HAVENLOODS -VOORDEEL AKTIE Bedrijfsleven en burgers gul bij campagne 'De Palmboom' M j>w>oa Bibliotheek heeft nieuwe directeur Brug dicht Gefeliciteerd Minimum-norm niet gehaald Verkoop-expositie werken kunstschilder Naarden Eerste lustrum Molendagen Bouw aan Van Haarenlaan gaat gewoon door Nieuwe onkruid-wieder 'N HUURAUTO OPMAAT? Kunst uit Aruba en de Antillen EDITIE 9, DINSDAG 5 JULI 1988, 37e JAARGANG, Nr. 26 Q Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAMDe inzame lingsactie voor de herbouw van de molen 'De Palm boom' verloopt succesvol. Een verheugde burgemees ter Scheeres maakte vorige week bekend dat de helft van het bedrag dat het actie comité bij de burgerij en het bedrijfsleven van Schiedam dacht te kunnen vergaren, inmiddels binnen is. Het co mité denkt door sponsoring en speciale acties 300.000 gulden bijeen te krijgen. Hiervan was op 28 juni al f 1576.950.- binnen of toege zegd. „En dat terwijl de werkzaamheden nog moeten beginnen", aldus een glun derende Scheeres. Bij de bedragen die zijn bin nengekomen bevinden zich enkele heel grote. Een aantal banken behoort tot de gulle gevers, zo stelde Bonds spaarbank een bedrag be schikbaar voor de wiekenas, maar ook bouwbedrijven zitten bij de sponsors. Om het de bedrijven gemakke lijk te maken heeft het comi té een verlanglijstje ge maakt. „Net als bij een ver loving of trouwerij", grapte Scheeres. De bijdrage vanuit de bur gerij komt vooral binnen door de verkoop van diverse artikelen. De afzet daarvan is dit jaar enorm toegeno men en nu al een veelvoud van vorig jaar. De stropdas sen met molentjes, prenten en tinnen molentjes vliegen over de toonbank. „We constateerden echter dat er nog een gat zat tussen de hele dure dingen ener zijds en de goedkope artike len anderzijds. Vandaar dat we met de steentjesactie zijn begonnen, vertelde Scheer es. Voor honderd gulden kan iedereen die dat wil zijn naam in een steen laten gra veren. De steen wordt dan Later in de buitenkant van het nieuwe gedeelte inge metseld. Een variant dus op het snij den en krassen in bomen, al leen met dit verschil dat de tekst op de molen waar schijnlijk langer zichtbaar zal zijn. In totaal zijn er nu al 69 van dergelijke steentjes verkocht. De burgemeester maakte meteen van de gelegenheid gebruik om de leden van Ro- taract, de jeugdafdeling van de Rotary-club, te bedanken voor hun hulp bij de steent jesactie. Opknappen In het najaar beginnen de werkzaamheden aan de mo- lenstomp. De fundering krijgt dan een grote opknap beurt. Begin volgend jaar (Mj De burgemeeste is blij met de grote respons de burgerij gaat de eigenlijke bouw van start. In 1991 is, als alles goed gaat, het project vol tooid. Onduidelijk blijft echter nog hoeveel de stunt van Bram Wijers en zijn kornuiten tij dens de molendag heeft op gebracht. „Dat heeft niet zo veel opgeleverd", erkende Scheeres. „Het had wat ons betreft best meer mogen zijn. Het leverde vooral pu bliciteit op en dat is toch ook heel wat". Niemand wist zich echter meer te herinne ren om hoeveel geld het nu precies gaat. SCHIEDAM De biblio theek heeft een nieuwe direc teur. Mevrouw M.M.C. van helden is de opvolgster van de begin dit jaar vertrokken Henk Ewoldt. Mies van Hel den is nu nog werkzaam in Brunssum (Limburg), maar treedt op 1 september in dienst bij de Schiedamse bi bliotheek. Sinds Henk Ewoldt zich in maart van dit jaar terug trok, heeft Jos de Beij de functie van waarnemend directeur vervuld. De nieuwe directeur van de bibliotheek komt zeker niet op een slecht moment: in de verschillende filialen wordt geautomatiseerd, de boeken worden tegen diefstal bevei ligd en ook is er een video uitleen op komst. Tevens zijn er goede vooruit zichten op een nieuw onder komen voor de bieb. Een nieuw gebouw was de grote wens van voormalig directeur Henk Ewoldt. A Jeugdland van W start Deze week uit sluitsel over fail lissement SW A Geslaagde open dag hondenvereni- 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage ran 1.300.000 per week V n de b< de Sociale Raadslieden. Gisteren kwam het voorstel om Leeman in de begeleidingscommissie op te nemen in de gemeenteraad aan de A.s. donderdag groot nieuws van ter meulen! Kijk in deze krant. SCHIEDAM Wie dagelijks van of naar Schiedam-zuid gaar, heeft het waarschijnlijk al gemerkt: de Westerhaven- brug is afgesloten. Gisteren was de verbindipg tussen de Stadhouderslaan en de Wil lemkade voor het eerst buiten gebruik. Ook vandaag en mor gen zal dit nog het geval zijn. Omleidingsroutes (die ook 's nachts van kracht zijn) wor den door borden aangegeven. Schiedam-Zuid kan nog wor den bereikt door gebruik te maken van de Havendijk of de Hoofdstraat. SCHIEDAM Esslingen is de Westduitse zusterstad van Schiedam. Burgemeester Scheeres ontving verleden week een gelukstelegram uit deze Duitse gemeente waarin alle inwoners van de jenever- stad werden gelukgewenst met de Europese titel die het Nederlands elftal in de wacht sleepte. Volgens de burge meester van Esslingen waren de sportliefhebbers uit zijn gemeente zeer verheugd over de resultaten van Oranje. SCHIEDAM Het school jaar zit er weer op. Leerlin gen van alle basisscholen vieren sinds gisteren heer lijk vakantie waardoor de herinneringen aan het af gelopen jaar snel op de achtergrond zullen gera ken. Alleen kinderen van de Sint Martinusschool be waren waarschijnlijk nog geruime tijd een speciale herinnering aan de laatste schooldag die zij vrijdag hadden. Voor deze leer- plichtingen uit Kethel- /Noord was vrijdag echt de allerlaatste schooldag, daar de Sint Martinus na de vakantie niet meer open gaat. Omdat de bij de Sint Willibrordusstichting aan gesloten onderwijsinstan- tie minder dan de vereiste honderd leerlingen telt, wordt de Sint Martinus op geheven. „We hebben het zien aanko men. Samen met het ouderco mité is er van alles geprobeerd om het minimum aantal leer lingen toch nog te halen, maar deze acties hebben heel wei nig resultaat gehad", zegt de heer L.J.L. Dries, directeur van de Sint Willibrordus stichting. De Sint Martinus heeft tien leerlingen te weinig om te mogen voortbestaan. De negentig kinderen gaan over zes weken dus naar een andere school, terwijl ook voor de zes leerkrachten werk is gevonden op andere scho len. „Op één paar uur na, is gelukkig iedereen herplaatst". De Sint Martinus is de enige school in Schiedam die de deuren moet sluiten als gevolg van het strenger naleven van normen van het Ministerie. Direct na de vorige zomerva kantie zag het er lange tijd naar uit dat ook de Goeman Borgesius eenzelfde lot zou ondergaan. Beide scholen za ten onder de wettelijke norm, maar op de Goeman Borgesius wist men dus wel meer leer lingen naar zich toe te trek ken. Veel scholen „De schooldichtheid in Groe- noord/Kethel is erg groot. Vooral nu er toch duidelijk minder gezinnen met kinde ren wonen in deze wijk, heeft dat gevolgen voor de scholen" weet consulent Tigges. „Maar gelukkig zijn er op dit mo ment niet meer scholen in de gevarenzone". Gezien de ontwikkelingen in het onderwijs, ziet de heer Tigges de nabije toekomst De Sint Martinusschool gaat na de vakantie niet echter met zorg tegemoet. On langs werd in Den Haag be kend dat het strenger naleven van de richtlijnen - waardoor nu dus de Sint Martinus is gesloten - toch niet zoveel geld had opgeleverd als vooraf was verwacht. „Er zijn signalen die erop wij zen dat de opheffingsnorm omhoog gaat. In plaats van honderd leerlingen wordt er aan gedacht om de norm te verhogen tot honderdtwintig of honderddertig. Als dat ge beurt, zullen er in het hele land nogal wat scholen in de problemen raken. Ook in Schiedam zijn veel scholen met een leerlingenaantal dat tussen de honderd en de hon derdvijftig ligt". Forse kritiek heeft de onder- wijs-consulent ook op de wij ze waarop er 'Met circulaires wordt geregeerd vanuit Den Haag'. Daags nadat staatsse cretaris Ginjaar-Maas een dikke onvoldoende had gekre gen voor haar beleid op het gebied van het speciaal onder wijs, regent het verontruste telefoontjes op de gemeente lijke afdeling onderwijs. Schandalig „Het is schandalig. De maat regelen die we volgens een cir culaire van twee maanden ge leden moesten uitvoeren, moeten we nu waarschijnlijk weer terugdraaien. De specia le scholen (scholen voor moei lijk lerende en moeilijk op voedbare kinderen) bellen nu met de vraag wat ze moeten doen, maar wij weten het ook niet meer. Voorlopig is het even afwachten of de motie van wantrouwen die donder dag tegen Ginjaar-Maas werd ingediend verder nog gevol gen heeft". Ondanks de dikke onvoldoen de mag de staatssecretaris van Onderwijs aanblijven. Gin jaar-Maas is van plan om het plan waarvoor ze dus een vet te onvoldoende scoorde, toch gewoon uit te voeren. Dat be tekent dat ze nog steeds een personeelsstop wil doorvoeren in grote delen van het speciaal onderwijs. In Schiedam leidde de circu laire van anderhalve maand geleden niet tot ontslagen bij de vijf betrokken speciale scholen. Wel tot omzettingen, en die lijken dus weer onge daan te gaan worden. SCHIEDAM/ROTTER DAMWerken van de in 1982 overleden kunstschilder Isaac naarden zijn nooit aan geboden via de handel. Misschien is dat één van de redenen waarom de bekend heid van Is Naarden beperkt is gebleven tot de kring van mensen die zijn tentoonstel lingen bezochten. Nog tot en met 9 juli wordt in Rotterdam een zogenaamde verkoop-ex positie gehouden door de stichting die de artistieke na latenschap van de kunstschil der heeft. Dagelijks kunnen belangstel lenden een kijkje komen ne men in de bedrijfsruimte van Broedelet-West B V. Abraham van Stolkweg 80/82 in Rotter dam. Alleen op vrijdag is de ruimte van 21.00 uur open; op werkdagen zijn de deuren van 10.00 tot 17.30 uur geopend. Van de kunstschilder Is Naar den kunnen ondermeer schil derijen, litho's en aquarellen worden gekocht. Verkoop ge schiedt echter alleen op voor waarde dat het verworven werk binnen drie jaar niet wordt door verkocht. bij Fotosjop u afgedrukt op Kodak-papier garantie voor het a afdrukken, ongeacht 24 opnamen gratis. Zo blijft u vi maken n (010) 426 82 RIJVERBOD —De 48-jarige L.V. heeft het weekeinde wel 'goed' in geluid. Na enkele alcoholhouden de dranken te hebben genuttigd stapte de Vlaardinger vrijdag nacht toch in zijn auto. Op de Stationsstraat werd hij aange houden. De blaasproef was posi tief waarbij de adem-analyseap- paratuur ongeveer 2,05 promille aangaf. De man werd met een rij verbod heengezonden. SCHIEDAM Amper zijn de resultaten van de in mei gehouden Molendagen op een rijtje gezet of de voor bereidingen voor het vol gende Molenfeest zijn al weer in volle gang. Vast staat reeds dat de lustrum editie van de Molendagen plaatsvindt op zaterdag 20 mei 1989. Het is de bedoeling om meer activiteiten rond de molens te organiseren dan tot nu toe gebeurde; het 'Rondje Molen' van dit jaar was hiervoor eigenlijk de eerste aanzet. Iedereen die ideeën heeft die in deze opzet van de viering van de Molendagen passen, kan zich melden bij de Stichting de Schiedam se Molens, Kethelstraat 12 of postbus 3182, 3103 ED in Schiedam. Telefonisch is de stichting bereikbaar via nummer 4261291. Het gedeelte willen zien de Van Haarenlaan dat bewoners niet bebouwd SCHIEDAM —Van uitstel komt afstel is een volkswijs heid, maar het ziet er niet naaruit dat de vooraf aange kondigde acties tegen de bouw van drie flats op de hoek van de Burgemeester van Haarenlaan en de Vlaardin- gerdijk tot een vroegtijdig einde van het project zullen leiden. Directeur Tilli van Eu rowoningen hoopt volgend jaar al te kunnen gaan bou wen. „We weten dat er bezwaren tegen de bouw zijn. De Wet op de Ruimtelijke Ordening biedt ruimte daarvoor en daar hou den we dus rekening mee. Het is echter geen reden om de plannen te veranderen", aldus de heer N.Tilli. Wanneer het licht op groen gaat voor Eurowoningen is nog niet bekend. Vast staat wel dat de gemeente kan reke nen op enkele honderden be zwaarschriften van bewoners uit Nieuwland en west. De be woners verzetten zich tegen de uitgekozen plaats voor wo ningbouw, omdat zij het heel jammer vinden dat er een stuk park voor moet plaatsmaken. SCHIEDAM Sinds een week heeft het PvdA-gemeen- teraadslid Yvonne Siljee een voertuig dat naar haar is ver noemd. De nieuwe onkruid- borstelmachine die de ge meente meer dan 70.000 gul den heeft gekost, werd verle den week maandag officieel in gebruik genomen door wet houder Aad Wiegman en Joop van As. Van As krijgt samen met zijn collega Leen van beek 'Yvon ne' onder zijn hoede. De ma chine is naar het raadslid ge noemd, omdat Yvonne Siljee zich binnen de gemeenteraad al jaren inzet voor een inten sievere aanpak van het schoonhouden van de stad. De feestelijke in gebruikname van de onkruid-wieder ge beurde in het bijzijn van leden van bewonersvereniging Delf- landseweg. Tien jaar lang al zetten bewoners onder aan voering van mevrouw Schae- fer zich in voor het schoon houden van de directe omge ving. Ook nu 'Yvonne' er is, zal de hulp van bewoners uit alle buurten van de gemeente onontbeerlijk zijn om de gehe le stad schoon te houden. CITY RENT NATUURLIJK... Couwenburg 58 3032 AG Rdo (onder 't Shell gebouw Hofplein CityRent MEER INFORMATIE TEL. 010-4126166 autoverhuur SCHIEDAM De voorberei dingen voor een expositie over kunst uit de Nederlandse An tillen en Aruba zijn op dit mo ment in volle gang. Begin juni keerde Hans Paalman, direc teur van eht Stedelijk Mu seum, terug van een visite aan Curasao, Aruba en Sint Maar- Door veel ateliers en particu liere verzamelaars te bezoe ken, kan in december een ten toonstelling in het Stedelijk worden ingericht met werken van maar liefst 27 kunste naars. Het is de bedoeling dat deze expositie medio decem ber wordt geopend.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1