Jeugdland trekt drie weken door de stad ^SchjedamsNawjtoj SSIlQaMlJ Dag eerder vrij door brand in het Windas Tentoonstelling Schielandshuis in teken van vakantie Driemaashave augustus open Tropicana Getuigen gezocht Grote fakkel 'is veilig' Studiedag in stadhuis Wijkpost oost op vakantie Rotterdamse filmpremière groot feest Schrijf je hartewens op! SCHIEDAM- In de kelder van het Schielandshuis is een leuke tentoonstelling te zien met als thema 'Nederlanders op reis tussen 1920 en 1970'. Aan de hand van een groot aantal relikwieën, krijgen de bezoekers een goed inzicht over de ontwikkeling van de vrijetijdssbesteding. Zowel de duurdere als de goedkopere vakanties komen aan bod. Te beginnen met de watertoch tjes van Fop Smit, een begrip voor de Rotterdammers die een dagje naar Oostvoorne gingen tot uiteindelijk het vliegtuig, dat leidt tot een massale uittocht naar buiten landse bestemmingen. Om deze expositie wat meer onder de aandacht te brengen houdt het Historisch Museum in sa menwerking met het Schie dams Nieuwsblad een actie waarmee flinke prijzen kun nen worden gewonnen. Deze prijzen variëren van dagtrips tot en met een vliegreis voor twee personen. De lezers moe ten tijdens of na de vakantie leuke ansichtkaart, een zelfgemaakte foto of een an dere herinnering opsturen naar Wegener huis-aan-huis- bladen, afdeling Promotie, compleet met kampeeruitrusting (1925) Aktie Museum en deze krant met hoofdprijs vliegreis Postbus 1980, 3000 BZ Rotter dam of zenden, cq. afgeven bij het Schielandshuis, Korte Hoogstraat 31, 3011 GK Rot terdam. De artikelen moeten vóór 2 september in bezit zijn van genoemde instanties. Alle toegestuurde attributen wor den tussen 13 en 18 september in het museum geëxposeerd. WATERWEG-NOORD Over een maand wordt het nieuwe centrum van de Stich ting Verpleeghuizen in Maas sluis in gebruik genomen. Een week geleden al opende Drie maashave, zoals het onderko men heet haar deuren een dag voor belangstellenden. Begin augustus zullen de eerste pa tiënten worden opgenomen. In het centrum in de Maas- sluise Steendijkpolder is plaats voor honderdtwintig mensen. Driemaashave wordt het thuis voor oudere mensen die zich door lichamelijke of geestelijke stoornissen thuis niet meer kunnen redden. Soms zal een opname in Drie maashave tijdelijk zijn en aan het centrum is ook een afde ling dagbehandeling verbon den. Meer dan dertienhonderd be zoekers maakten gebruik van de mogelijkheid om tijdens de open dag bij Driemaashave te komen kijken. Door de naam wordt onder meer duidelijk dat het verpleeg- en reaktive- ringscentrum sterk verbonden is met het in Schiedam geves tigde verpleeghuis Driemaas- stede. Driemaashave aan de Stadsmolen 70 in Maassluis, levert werk op voor rond de honderdvijftig personen. EEN SUBTROPISCH WAHHWONIHR Tropicana-actie voor lezers ROTTERDAM Tot en met komende zondag duurt de speciale lezers-kennisma kingsactie van zwemparadijs Tropicana. In drie tijdblokken, respectie velijk van 10.00 tot 12.30, van 14.00 tot 16.30 en van 18.00 tot 20.30 uur kan men nog morgen, woensdag en komend weekend op zaterdag en zon dag kennismaken met Tropi cana. Voor een speciale lezer- sprijs en voordat de officië le openstelling plaats vindt. De entreeprijzen op woensdag zijn f 7,50 voor volwassenen en f 4,50 voor kinderen tot en met 12 jaar. In het weekend zijn deze prijzen f 10,- en f 5,-. Kaarten zijn verkijgbaar bij onze Rotterdamse kantoren Schiedamse Vest 47 en Dord- tselaan 139 of bij het hoofd kantoor Prins Hendrikkade 12-16 (Noordereiland), recep tie 4e etage. De lezers kunnen ook terecht op het kantoor van de Haven loods/Nieuwe Vlaardingse Courant, Hoogstraat 122 te Vlaardingen, het Holland Sil houet-kantoor Lage Gouwe 8 te Gouda of bij de Bijenkorf Coolsingel, Ter Meulen Bin nenwegplein (klanten service le etage) of bij het boekings kantoor van Center Pares aan de Karei Doormanstraat. Als er nog kaarten beschik baar zijn worden die ook aan de kassa van Tropicana te koop aangeboden. Wie voor het weekend bestel len wil en niet naar de stad kan komen, mag ook schrifte lijk bestellen, in combinatie met een girobetaalkaart of een eurochque. Stuur dan uw brief aan Wegener Promotie, postbus 1980, 3000 BZ Rotter dam. Als deze donderdag binnen is, heeft u vrijdag de gevraagde kaartjes in huis. VLAARDINGEN —De politie zoekt getuigen van het onge val woensdagavond op de Deltaweg. Omstreeks 19.05 uur vond ter hoogte van de inrit van het Shellgebouw een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een trekker met oplegger. Hierbij raakte de bromfietser bekneld zodat deze pas be vrijd kon worden met behulp van pneumatische 'zakkrik- ken' van de brandweer. Het slachtoffer werd daarna over gebracht naar het Dijkzigtzie- kenhuis. Wie van dit ongeval getuige is geweest wordt verzocht zich in verbinding te stellen mt de wachtcommandant van poli tie tel. 434.23.55 toestel 40. VLAARDINGEN— Wie deze dagen een blik werpt op de Shell Raffinaderij zal een grotere fakkel dan ge bruikelijk zien. Het con cern zal namelijk geduren de tien dagen proefdraaien met een nieuwe fabriek, hetgeen een grote vlam ver oorzaakt. In een brief aan omwonen den laat directeur Van der Veer weten dat dit fakkelen geheel veilig is. De fabriek vormt een onderdeel van het nieuwe Hycon-project, waarbij met behulp van waterstof een zwaar rest- product wordt omgevormd tot producten als gas, ben zine en gasolie. De eerste fabriek van dit project is nu bijna gereed, de Hycon-fabriek zelf zal later pas gerealiseerd wor den. Daardoor moet de ge produceerde waterstof nu nog verbrand worden, ter wijl deze anders naar de Hycon-fabriek zal gaan. Bij de verbranding van wa terstof ontstaat water, dus geen extra overlast voor het milieu, benadrukt de Shell in het schrijven. Overigens zal de raffinade rij in het najaar weer voor een korte periode 'fakke len'. VLAARDINGEN— Het Sa menwerkingsverband Opvang Slachtoffers Sexueel Geweld heeft toestemming gekregen enkele kamers van het stad huis in het najaar te gebrui ken. Het is de bedoeling op vrijdag 25 november een stu diedag te organiseren. Het college heeft onlangs be sloten de aanvraag voor de burgerzaal en enkele verga derkamers te honoreren. Het overlegorgaan, dat werk zaam is in het Nieuwe Water weggebied, zal de studiedag beleggen voor deze regio. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00. vrijdag 08.30- 16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 Telex 23196 Telefax 010-4699362. DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico Heynen, tel. privé 4.101.215. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen, tel. 010-4.352.911. CHEF-RED.: J. Deijbel RED.: M. Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: Susan de Ligt. Sportcorrespondent Schiedam: Bram Wesdorp. Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911 BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 SCHIEDAM Binnenkort is wijkpost oost van de Stichting Gecoördineerd Ouderenwerk bijna een maand gesloten. De wijkpost in Franklinstraat is dan alleen bereikbaar op dinsdagochtend wanneer daar tussen 9.00 en 10.00 uur spreekuur wordt gehouden. In noodgevallen kunnen ouderen contact opnemen met het stedelijk bureau van de stichting, via telefoonnummer 473.19.76. Wijkpost oost is van 18 juli tot 15 augustus alleen op het wekelijkse dins dagspreekuur open. Vanaf 15 augustus gelden de gewone openingstijden weer. Sluiproute SCHIEDAM— Over de vluchtstrook inhalen is verbo den en daarom deelt de politie dagelijks bekeuringen uit aan automobilisten die op deze wijze proberen bij de Chur- chillweg de snelweg op te rij den. Begrip voor degenen die deze 'sluiproute' nemen, is er wel. Dagelijks staat er een file op de rijksweg naar de Benelux- tunnel waardoor de even ver derop gelegen oprit naar Hoek van Holland onbereikbaar wordt en veel automolisten het via de vluchtstrook probe ren. Op verzoek van de Schie damse politie stelt Rijkswa terstaat nu een onderzoek in naar de situatie bij de twee opritten op de Churchillweg. Programma van een week Jeugdland SCHIEDAM Voor de kinderen is het leed weer geleden. De komende drie weken zullen de scholieren weinig tijd hebben om over het volgende jaar in de nieuwe klas te gaan pieke ren, want in elke wijk barst het tijdens deze periode van de zomervakantie van de activiteiten. Jeugdland is gisteren begonnen met een groot programma op het Stads^erf en vanaf vandaag worden er dage lijks bezoeken gebracht aan alle stadswijken. Jeugdland-coördinator Joop van Broekhoven re kent er en beetje op dat het aantal jonge deelnemers dit jaar de grens van de honderdduizend over schrijdt. In de twaalf voor gaande jaren is het totaal op 95.000 deelnemers ge komen. Gisteren ging Jeugdland dus voor de dertiende keer van start in het StadserfVeel ani mo was er voor de gigantische 'turbokoe'; het dier leverde namelijk geen melk, maar li monade. Ook was het voor een keertje toegestaan om in een boom te klimmen. Op het Stadserf stond een grote palmboom met kokosnoten. Uiteraard hadden maar wei nig deelnemers aansporing nodig om de grote kokosnoten naar beneden te gooien. Voor de wat kleinere deelne mers aan Jeugdland was er een draaimolen, terwijl er te vens een rusachtig springkus sen klaarstond, waar het voor en na de poppenkastvoorstel lingen goed toeven was. Jacobus Wieman verzorgde de poppenkastvoorstellingen voor de kleinsten: de clowns Kepper en Tino Prestolina traden op voor de wat oudere jeugd. Speciaal omdat het de eerste dag van de echte zo mervakantie was, kregen alle kinderen een ballon, zonne- pet, popcorn en een suikespin. Woensdag Vandaag brachten de 25 me dewerkers een bezoek aan Schiedam-noord, -zuid,- west en - Nieuwland. Woensdag kunnen er op het Wilhelmina- plein pannekoeken worden gebakken (vanaf 10.00 uur). Een kwartier later begint in de Marconistraat het sport en spel onderdeel, terwijl in de middaguren gekozen kan worden tussen lekker bezig zijn op het Hemaplein en een optreden van de clown Gray in het Zuiderkwartier. Deze twee activiteiten beginnen om 14.0 uur en een kwartier later is er aan de Vlardingerdijk (tegenover de Marisstraat) wederom sport en spel. Alle onderdelen zijn gratis, alleen om het clownsoptreden bij te mogen wonen, moet een gul den worden betaald. Donderdagmiddag zijn er we derom twee spelcircuits. Om 10.15 uur op het schoolplein van basisschool De Klinker en vanaf 14.15 uur op het Edi- sonplein. Creatief bezig zijn kan vanaf 10.00 uur op het Wibautplein en vanaf 14.00 uur in de 'Hof van Spaland'. Ook donderdag is er een to neelvoorstelling (entree een gulden). Dit keer treedt in 'De 4 Molens' he theater van Henk Driesen op. Vrijdag 'De nieuwe Billy de Rakker show', zo heet de voorstelling die vrijdagmiddag (kost een gulden om bij te wonen) in 'De Blauwe Brug' wordt opge voerd. Aanvang van deze voorstelling is 14.00 uur. Het middagprogramma bestaat verder uit sport en spel op de Maasboulevard (vanaf 14.15 uur) en creativiteit op het Fa- briplein (vanaf 14.00 uur). Vrijdagochtend begint op het schoolplein van De Ouverture om 10.15 uur een spelcircuit. Op het Edisonplein is men dan al vijftien minuten bezig met de voorbereidingen te treffen die vooraf gaan aan het panr nekoeken bakken. Min of meer een rustdag is zaterdag, wanneer er alleen een viswedstrijd op het pro- SCHIEDAM— Ook de leer lingen van Het Windas beleef den een wel heel speciale laat ste schooldag. Niet op vrijdag, maar op donderdag gingen deze scholieren voor het laatst naar het pand aan de Nachte gaallaan. Terwijl er in het Passagethea ter feest werd gevierd, raasde donderdag de brandweer met Een brand verstoorde donderdag ruw de feestvreugde bij de leerlingen loeiende sirenes voorbij. n Het Windas. Na de zomevakantie gaat deze school echter weer ge- Niet veel later bleek dat de )on open brandweer op weg was naar de openbare basisschool. De feestvreugde in het Passage Theater werd door de brand ruw verstoord en de kinderen kregen een dag eerder vakan tie. Hoe groot de schade aan het Windas is, is nog niet bekend. Zeker is wel dat er een forse schade is. „De reacties van de ouders waren in ieder geval hartverwarmend. We hebben veel hulp aangeboden gekre gen, waardoor we denken op kunnen gaan draaien", zegt 15 augustus weer volledig te onderwijsconsulent Tigges. BLIKSEM—Het hevige onweer bezorgde onder ander de politie overlast. Donderagavond sloeg de bliksem in de zendmast naast het tijdelijke politiebureau aan de Westlandseweg. Het mobilofoon verkeer werd hierdoor verstoord. De politie schakelde over op het reservekanaal. Van Rijswijk onderscheiden VLAARDINGEN/SCHIE- DAM Tijdens een gezellige receptie in taveerne d'Ouwe Haven kreeg Johannes Hen- drikus van Rijswijk een zilve ren eremdaille overhandigd. De onderscheiding is verbon den aan de Orde van Oranje Nassa. Loco-burgemeester Bas Goudriaan fungeerde hierbij als koninklijke bood schapper. De onderscheiding wer de Schiedammer van geboorte toegekend vanwege zijn veer tig jarig jubileum bij de Elec- trotechnische Maatschappij Van Rietschoten Houwens te Rotterdam. De leerling- electromonteur ontwikkelde zich door zijn vakkenis en lei dinggevende capaciteiten tot uitvoerder van de afdeling utiliteitsbouw. Hij geeft thans leiding aan 15 30 personen. De heer J.H. van Rijswijk vierde op 1 juli j.l. zijn jubile um. Rotterdam Het frele filmsterretje Nada van Nie en cineast Ruud van He- mert vormden vorige week woensdag het stralende middelpunt van de natio nale première van de Ne derlandse speelfilm 'Hon- neponnetje' in het geheel vernieuwde Lumiere Thea ter. Vrijwel de gehele cast van de nieuwe film was op de tot in de kleine uurtjes durende party aanwezig. De veelbelovende debutant in het Nederlandse filmwe reldje Mare Hazewinkel, Nora Gretz, die de rol van de op veel geld beluste moeder-overste speelt en Sacco van de Made, de tuinman die het geheim van de verdwijning van Honneponnetje ontdekt, kregen eveneens veel aan dacht. Het filmfeest in Lumiere viel feitelijk in twee delen uiteen. In de middag rond half vijf opeftde wethouder Jan Laan door samen met Nada van Nie een voor de deur gespannen filmstrook door te knippen het geheel aan de eisen van deze tijd aangepaste bioscoopge bouw. Bij de officiële receptje die volgde, maakte de Cannon- directie bekend dat zijn concern nog meer grote plannen heeft in het Rot terdamse. Niet alleen denkt men aan het opzet ten van bioscopen rond de stad, met als doel het be dienen van de periferie, ook op de Kruiskade gaat nog het een en ander ge beuren. Als de plannen voor de Thalia-nieuwbouw doorgaan, komt daat een complex met maar liefst negen projectie-doeken. Bovenop het nieuwe film huis wil men een woonto ren bouwen. Waarmee het Cannon concern aantoonde dat men vast gelooft in de toekomst van de film en aan de verdere ontwikke ling van het stukje Rotter damse binnenstad dat grenst tussen de kop van de Coolsingel en het Concert gebouw de Doelen. gramma staat op de Polder vaart. Maar maandag gaat Jeugdland onverdroten ver der. Op het Rozenburgplein wor den vanaf 10.00 uur weer pan nekoeken gebakken, vanaf 10.15 uur is er op het Frans Halsplein een spelcircuit ter wijl om 11.30 uur straatthea ter Fratelli Fiasco aan een op treden begint op het Edison plein. Wederom om het kwar tier gaan Vanaf 14.00 uur mid dagactiviteiten van start. Ook op het Hemaplein worden pannekoeken gebakken. Op het Wibautplein is een spel circuit en op het schoolplein van 'De Klinker' is straatthea ter Fratelli Fisasco weer van de parij. Dinsdag Volgende week dinsdag ten slotte zijn de medewerkers van Jeugdland 's ochtends te vinden in de 'Hof van Spa- land', aan de Maasboulevard en op het Edisonplein, waar zij om 10.00, 10.15 en 10.30 uur beginnen met creativiteit, sport en spel eh bloemschik ken. Creativiteit is er ook vanaf 14.00 uur op het Frans Hals plein. Aan de Marconistraat zijn sport- en spelactiviteiten vanaf 14.15 uur en om 14.30 uur is er bloemschikken op het schoolplein van De Klin ker. Pannekoeken bakken kan deze week op verschillende plaatsen in de stad. SCHIEDAM Om dat ze ooit bij het Medisch Centrum West wil gaan werken, vroeg een Vlaar dingse thuisblijver of ze geen kijkje bij het Holyzie- kenhuis kon nemen. Dit was één van de reacties die deze krant ontving op de oproep 'Hartewens in vervulling'. Vorig jaar za gen enkele kinderen hun wens waarheid worden. Ook nu weer biedt deze krant kinderen die de va kantie in eigen stad door brengen de mogelijkheid aan een dagje in het mid delpunt der belangstelling te staan. Schrijf je hartewens op pa pier en stuur deze op naar de redactie, Postbus 220, 3130 AE Vlaardingen of breng je brief langs op de Hoogstraat 122 te Vlaar dingen. De eerste 'Hartewens' zal op donderdag 14 juli a.s. in vervulling gaan. Misschien wil je wel eens met de brandweer op pad.

De Havenloods | 1988 | | pagina 3