'Een goede baas verdiept zich terdege in de hond' Deze week uitsluitsel faillissement Connie Meijer maakt zich op voor Seoul Derde Geuzenloop Groot-Rijnmond- tennistoernooi Voetbal mee! HVO oefenreeks Sportnieuws naar redactie SchiedamsNieuwsMad JijI1 Geslaagde Open Dag Hondensportcentrum Donkere wolken boven rellenvak VLAARDINGEN Con nie Meijer, een van de snel ste Nederlandse dames op de fiets is er nog een beetje confuus van. Afgelopen zondag raakte de wielren- ster tijdens de Nederlandse kampioenschappen be trokken bij een valpartij en zag haar kans op een titel in deze NK aan haar neus voorbij gaan. "Ik had goede hoop op het NK. Ik heb er ook vreselijk hard voor getraind. En dan is het best een teleurstel ling als zoiets gebeurt", zegt ze na afloop. De kanshebster op de NK-ti- tel viel letterlijk over ploegge note Monique de Bruin en stapte af. "Jammer", zegt ze zelf, "maar we moeten vooruit kijken". Immers vandaag wordt bekendgemaakt of zij zal worden voorgedragen voor de Olympische Spelen in Seoul. In 1987 werd de 25-jarige top sportster derde op de Wereld Kampioenschappen en met die prestatie kwalificeerde zij zich voor de Spelen. "Gedu rende het hele seizoen na de WK moet je aantonen dat je in vorm bent. En ik heb een paar keer een goede prestatie gele verd. Je bent ook verplicht goede prestaties te leveren. Als dat niet gebeurt komt je plekje op de tocht te staan", aldus Connie. Kiespijn Zij reed goed dit jaar in maart in Texas, ging vervolgens naar Noorwegen maar als gevolg van kiespijn, waarvan ze twee weken flink ziek was, pres teerde ze slecht. Ondanks déze tegenslag fi nishte ze een paar keer bij de eerste acht. En dat telt mee bij de voordracht voor de Olym pische Spelen. Evenals haar vormbehoud op het NK, dat ze zondag niet kon tonen. De coach van het damesteam heeft Connie met nog drie an dere rijdsters geselecteerd SCHIEDAM —Alom wordt gehoopt dat het behalen van het Europese Kampi oenschap door het Neder lands voetbalelftal een sti mulans betekent voor een ieder nu actief de voetbal sport te gaan beoefenen. Zo ook in Schiedam. De Sportraad Schiedam roept dan ook iedereen op, die met zoveel genoegen het EK heeft gevolgd en nu zelf wel. eens een voorzet wil geven of een doelpunt scoren, zich aan te melden bij één van de Schiedamse voetbalverenigingen. Alle lokale voetbalclubs staan vermeld in de Stads- gids Schiedam. Ook kun nen inlichtingen worden verkregen bij de Dienst Sport Recreatie, tel. 4260500 tst. 287. Gedurende de vakantie periode geen Sportpro- fiel. In de loop van augustus zal deze ru briek terugkeren. SCHIEDAM —Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. VLAARDINGEN De voet balvereniging HVO heeft in middels haar oefenprogram ma rond als voorbereiding voor het nieuwe seizoen. De Vlaardingse ploeg die het in het nieuwe seizoen moet op nemen tegen stadgenoot DVO begint op dinsdag 9 augustus met een wedstrijd tegen Rhoon. De ontmoeting wordt gespeeld in de Holy. Het verdere oefenprogramma ziet er als volgt uit: 13 augus tus HVO-VVGZ, 16 augustus Zwervers - HVO 20 augustus HVO-Smitshoek, 23 augustus de eerste bekerronde met voor HVO als tegenstander het Schiedamse Excelsior'20 en de reeks wordt besloten op 27 augustus met een wedstrijd in en tegen Monster. PRINS ALEXANDER Het recreatiezwembad Alexan- derpolder is vanaf maandag 4 juli voor publiek gesloten. Het bad wordt de komende maanden verbouwd. Half sep tember zal naar verwachting het karwei geklaard zijn. De geldige leskaarten zullen na de verbouwing worden verlengd. Inschrijving voor zwemlessen is ook tijdens de sluiting mogelijk. DE HAVENLOODSJ DINSDAG 5 JULI 1988 27-493 0 Ook dit jaar belooft het een drukte van belang te worden in Woud hoe k-N oord SCHIEDAM— Ook dit jaar organiseert de winkeliersver eniging Woudhoek-Noord een uitgebreid loopfestijn. Op za terdag 20 augustus a.s. staat namelijk de derde editie van de Geuzenloop op het pro gramma. Naast het sportieve deel zal de dag gekenmerkt worden door tal van festivitei- Organisator Max Karpes is vol zelfvertrouwen over de gang van zaken dit jaar. „Vo rig jaar is de zaak behoorlijk de mist in gegaan. Een inge huurd organisatiebureau zou toen een grootse braderie op zetten, maar dat pakte iets an ders uit. Op de ochtend van het loopevenement waren slechts zes marktkramen be zet en lieten voorts enkele kermisattracties het afweten. Het talrijk toegestroomde pu bliek ging toen vreselijk te keer, niet geheel ten onrechte natuurlijk. Door deze misre kening wijs geworden hebben we dit jaar de complete orga nisatie bewust in eigen hand gehouden. We hebben nu elf contracten afgesloten met de diverse artiesten en attrac ties". Op het programma staan dit maal optredens van Fakir Ben Ali en popgroep H20. Daar naast kan men ponyrijden, schminken en is er een water baan voor kinderen. Ook staat een ballonwedstrijd op het programma en enige stands van de Woudhoek-winkeliers completeren het feestelijke karakter. Karpes heeft voor de loop de beschikking over circa 50 vrijwilligers, die rondom het parcours zullen assisteren. De organisatie hoopt dit jaar de grens van 500 lopers te passeren. De af standen waarop men starten kan zijn: 1. (Jeugdloop) 3, 5 en 10 kilometer en 10 Engelse mijlen. De eerste afstand wordt om 10.30 uur door Tino Hoogendijk weggeschoten, de laatste om 14.30 uur. Voorin schrijving is vanaf half juli mogelijk bij de winkeliers van Woudhoek-Noord en de filia len van de Bondsspaarbank te Schiedam. De kosten bij voor inschrijving bedragen, f 4.- (tot 16 jaar) en f 5.- (vanaf 16 jaar). Iedere deelnemer ont vangt een herinnering. Infor matie tel. 4712669 of 4705470. SCHIEDAM —Op het tennis park Spieringshoek te Schie dam en het tennispark Over- schie te Rotterdam wordt van maandag 4 tot en met zondag 10 juli het Groot-Rijnmond tennistoernooi '88 gespeeld. Het betreft hier het grootste tennisevenement in de regio Rotterdam. In totaal wordt op 27 banen gespeeld, er zijn cir ca 650 deelnmers en zo'n 800 wedstrijden, verdeeld over de categoriën B1-B2-C1-C2-D1- D2 en veteranen, worden af gewerkt. Het jeugdtoernooi gaat dit jaar niet door, omdat van 1 tot en met 8 augustus, ook in Schiedam en Over- schie, de Nationale Jeugd kampioenschappen worden Op zaterdag 9 en zondag 10 juli worden op het tennispark Overshie de A-partijen afge wikkeld. Op beide dagen is de aanvang 14.00 uur. Door sponsoring was het mogelijk een interessant proramma sa men te stellen. Zo staat de komst van o.a. Marcella Mes- ker en Marianne van der Torre reeds vast. Bij de mannen is de program mering nog afhankelijk van de gang van zaken op Wimble don. Hoewel het hier zgn. de monstratiepartijen betreft, meent de organisatie toch op een ware strijd te mogen reke nen gezien de uiterst aantrek kelijke geldprijzen. Speciaal voor deze partijen wordt ook een centre court ge creëerd waar het publiek g tis kan plaatsnemen. De rode lijn die door ons pro gramma loopt is: wat zijn de mogelijkheden met en van een hond? Veel hondebezitters on derschatten volgens mij de potentiële capaciteiten van hun huisdier. Met deze dag willen wij hen erop wijzen dat de gemiddelde hond veel meer kan dan men veronderstelt". Behendigheid Dat wordt snel duidelijk op het behendigheidsterrein. Grote, kleine, dikke en dunne honden nemen schijnbaar moeiteloos en met zichtbaar plezier allerlei hindernissen. Ze springen als paarden over slagbomen, nemen de wip en zoeken zich een weg door de slurf alsof het niets is. Uiter aard daarbij ondersteund en begeleid door de baas. Voor deze Open Dag had de Stichting Hondensportcen trum Vijfsluizen volgens Van der Ham een viertal redenen. „We hebben zojuist onze in trek genomen in een geheel nieuwe kantine, aan de Paral lelweg. Daarnaast is ons aspi rantlidmaatschap van de Ne derlandse Bond van Ge- bruikshonden omgezet in een volwaardig lidmaatschap, waardoor wij nu onder andere gerechtigd zijn landelijk er kende IPO-examens (verdedi gingshond) af te nemen. Voorts hebben we onze activi teiten uitgebreid met o.a. de uit Engeland overgewaaide behendigheidsproeve. En Tast but not least' bestaan we nu vijf jaar en vonden wij, als bestuurder, dit een zeer ge schikte wijze om het jubileum te vieren". 0 De sledehonden maakten ndruk. SCHIEDAM— Het num mer 'It's got to be perfect' van de groep Fairport At traction, dat via de luid sprekers voor het muzikale behang zorgde, gaf in kort tijdsbestek het karakter van de Open Dag van de Stichting Hondensport centrum Vijfsluizen tref fend weer. De relatie tus sen baas en hond moet nu eenmaal volmaakt zijn, willen alle mogelijkheden van de dynamische vier voeter ten volle tot hun recht komen. Afgelopen zaterdag verzorgde de Stichting een doorlopende presentatie van de vele takken van hondensport. Dobermannpinchers, boxers, bouviers, Duitse herders en vele andere hondenrassen be paalden het gezicht van het terrein van de Stichting Hon densportcentrum. Vergezeld door hun baas leek de Open Dag op de eerste plaats voor de viervoeters bestemd. Bestuurslid Klaas van der Ham had daar een iets andere mening over. „Natuurlijk vin den wij het uitermate prettig als de beesten het naar hun zin hebben, maar deze Open Dag is vooral georganiseerd om een groter publiek bekend te maken met de hondensport. De Stichting Hondensport centrum heeft ongeveer 200 donateurs en per jaar worden om en de nabij 250 honden opgeleid. De harde kern van de club bestaat uit circa 25 personen, die samen met hun hond ook aan de hoger gekwa lificeerde proeven deelne- Slede Eén van de hoogtepunten van de dag is de ronde die Paul Kerklaan met zijn sledehon- denspan aflegt. Hoewel het niet geheel vlekkeloos ver loopt, de honden blijken door zoveel belangstelling van mens en dier snel afgeleid, maakt het span met maar liefst elf honden toch op een ieder indruk. De zgn. mus- hingdemonstratie slaat duide lijk aan. Ook het Samojeden Behendigheidsteam en de de monstratie van 'Pak Man' worden door het publiek met grote interesse bekeken. Van der Ham wil ook nog wel ingaan op de actualiteit. „Ik ben van mening, dat indien beduidend meer hondebezit ters zich gaan interesseren voor de hondensport er in een mum van tijd 80 procent min der hondepoep op de Hoog straat ligt. Veel mensen zien een hond puur als een ver- bruiksartikel, verdiepen zich totaal niet in de gedachtenwe- reld van hun huisdier. Ze voe den hun hond niet op en zeer snel heb je dan geheel ver stoorde baas-hondrelaties. „Daarnaast zijn er ook veel personen die ondoordacht een hond aanschaffen en er uit sluitend als een wegwerparti kel mee omgaan. Vergeet niet dat elk ras in het verleden voor zeer specifieke doelein- 0 Begeleid en soms ondersteund door de baas nemen de honden allerlei hindernissen. den is gefokt en dus ook zeer geheel eigen kenmerken heeft. Een goede baas verdiept zch daar terdege in en slaat daar op de weg van een verant woorde opvoeding van de hond in. Zoals iedereen tegen woordig ziet gebeurt dit he laas veel te weinig". SCHIEDAM— Dezer da gen worden niet alleen ui terst luxueuze Chinese res taurants plotsklaps getrof fen door een faillissement, ook respectabele betaalde voetbalverenigingen treft dit weinig benijdenswaar dige lot. Zo werd de Schie damse eerste divisieclub SW vorige week dinsdag opgeschrikt door een fail lissementsaanvraag na mens de stichting De Grootfonds, die door de rechtbank te Rotterdam een rol. Met een lokale aanne mer werd afgesproken dat het rellenvak er de komende we ken zal komen. Telefonisch werd de zaak door De Jager doorgesproken met secretaris Boinck van de licentiecom missie en alle problemen le ken voor SW verdwenen. De afgelopen week echter stond het voortbestaan op nieuw ter discussie. Advocaat mr. Mentink deponeerde na mens de stichting De Groot fonds bij de Rotterdamse rechtbank een faillissements aanvrage. Het De Grootfonds hëeft tot doel het ondersteu nen van tal van culturele acti viteiten in Schiedam en wil metterdaad een borgstelling van f 75.000.- terugbetaald zien door SVV. De Schiedam se club werd door deze recht zaak totaal overvallen. De Jager: „Tijdens de zitting werd slechts zeer oppervlak kig over de problematiek ge sproken. De kwestie nam maar een paar minuten in be slag voor de rechtbank, ik heb geen kans gekregen een toe lichting te geven. Met deze uitspraak van de rechter werd in één klap SW als betaald voetbalorganisatie uitgewist. Toch is er nog hoop voor SW. Secretaris Eijken- meteen werd gehonoreerd. Nadat juist alle problemen met betrekking tot het ver krijgen van een betaald voetballicentie de wereld uit waren geholpen, kan het SW-bestuur nu we derom aan de slag. Nog deze week willen voorzit ter De Jager c.s. het faillis sement ongedaan hebben gemaakt. Een overzicht. Half juni kwamen de eerste financiële problemen voor SW bovendrijven. De licen tie-commissie van de KNVB keurde, in een gesloten verga- derkng, de Schiedamse begro ting voor het komend seizoen af en maakte voorts bezwaar tegen het feit dat het hoofd- veld op sportpark Harga nog altijd niet is uitgerust met een rellenvak (komst FC Den Haag!). Hoewel deze commis sie zelf officieel geen medede lingen naar buiten doet, be reikten deze onheilstijdingen zeer snel de Schiedamse gele deren. Een lek in de commis sie en het orgaan van de Cen trale Spelersraad, dat in dit soort zaken advies- en instem mingsrecht heeft, waren hier voor verantwoordelijk. Bij het toekennen van een nieuwe licentie is een aantal criteria van belang: het posi tief vermogen van de veren ging, de liquiditeitspositie ten opzichte van de slarissen, de verplichtingen aan de be drijfsvereniging en een slui tende exploitatie. De licentie commissie vond de begroting niet geheel sluitend en voorts niet sterk onderbouwd. Ook de liquiditeitspositie werd discutabel geacht. Vanaf het momwnt dat deze berichten de buitenwereld bereikten kwam een stroom van reacties op gang. Voorzitter De Jager kreeg van een aantal sponsors toezeggingen waardoor hij de begroting meteen kon aanpas sen. Hierbij speelde ook de verkoop van twee spelers, van der Kley en Van der Hoeven 0 Het hoofdveld SVV wordt broek deelde mee dat de arm lastige Schiedamse voetbal vereniging huiswerk heeft meegekregen en dat alle par tijen morgen (woensdag) rond de tafel gaan zitten. Die laat ste strohalm wordt door het SW-bestuur met beide han den gegrepen. Connie Meijer was vastbesloten te stoppen met wielrennen maar als ze een coach krijgt waarmee het klikt, gaat ze door. voor de Olympische Comité heeft dit dinsdag in overleg met de coach besproken en zal vandaag bekend maken wie er naar Seoul gaan. Seoul betekent het hoogte punt in de carrière van de Vlaardingse. Ze benadrukt dat nog eens door te zeggen dat er daarna niets meer is in de wielrennerij voor dames. "Ik heb er geen idee van hoe het er toe zal gaan. De meeste rensters van de deelnemende landen ken je. Je kent ook hun kwaliteiten. Maar het is af wachten ik kan er niets over zeggen", aldus Connie. Vorig jaar maakte ze bekend definitief te zullen stoppen na Seoul. Die datum nadert met rasse schreden en dat maakt haar besluit aan het wanke len. "Dat ligt onder andere aan de coach", zegt ze nu. Onze huidige coach gaat weg en als er één voor in de plaats komt waarvan ik denk dat ik het er goed mee kan vinden ga ik door. Maar dan wil ik me meer toeleggen op het stimu leren van de jongere meisjes tijdens de wedstrijden. De coach doet dat voor de west- rijd, maar om goed te kunnen presteren is dat tijdens de race eveneens van groot belang", legt de wielrenster uit. Zwaar Deze week doet Connie mee aan de Tour de France. "Ik moet dan proberen op de vlakke etappes goed te rijden en bij de bergetappes op tijd binnen te komen. Ik ben er niet kapot van maar het is een goede voorbereidingswed strijd op de Olympische Spe len. Het is ontzettend zwaar en ik zie er best tegenop", zegt Meijer die de rit door Frank rijk voor de vierde keer be leeft. Ook tijdens de Tour de France moet Connie laten zien dat ze echt goed in vorm is. Als het Nederlands Olympisch comité bekendmaakt dat ook Connie bij de slectie hoort, mag de Vlaardingse op 25 sep tember aan de start verschij nen in Seoul.

De Havenloods | 1988 | | pagina 5