k 3 BE Ndeze krant Architect bedenkt plan voor nieuwbouw stadserf DE HAVENLOODS rVOORDEELAKT 'Jeugdland loopt als een trein' Toggenburger was geen lekkernij! Lovende reacties op route fietstocht 'N HUURAUTO OPMAAT? 'Stadskantoor meer bij centrum betrekken' Klaverjassen EDITIE 9, DINSDAG 12 JULI 1988, 37e JAARGANG, Nr. 27 Schiedanis Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. i ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 &ICDLANÜ zijn de kinderen present bij de Jeugdland-activiteiten. Zo zou het stadserf er in de toekomst uit kunnen gaan zien. Karianne Linck in molen Aeolus de keurmeesters. A Museumdirecteur blij en bedroefd tegelijk A Hangen aan de hoge springplank A Schiedams voet- balkampioenschap heeft staartje 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week VLAARDINGEN/SCHIE- DAM De deelnemers aan de provinciale fietstocht troffen het zater dag. Het regende eens niet, de zon scheen hoewel een flinke wind de fietsers soms parten speelde. In samenwerking met di verse VVV's had de provin cie Zuid-Holland een route uitgezet door Midden- Delfland, die afgelopen za terdag door een groot aan tal fietsers werd gereden. Bij de VVV Schiedam wees een deelnemer op een schoonheidsfoutje: de kor te route bleek uiteindelijk 46 kilometer te zijn in plaats van de aangekon digde 25 km! Daarnaast kon men ook kiezen voor een route van circa 50 km. Beide routes voerden de deelnemers door het fraaie polderlandschap van Mid den-Delfland, het gebied tussen Delft en Schiedam- /Vlaardingen. "We kregen vele leuke reacties. De mensen vonden het een mooie route", zegt een me dewerkster van de VW Schiedam die overigens za terdag maar 7 tot 9 in schrijvingen noteerde. "Dat aantal viel ons zwaar tegen. De laatste weken hebben we veel informatie uitgegeven over fietstoch ten, zodat we op een be hoorlijk aantal deelnemers rekenden". Petra en Willy zaten zater dag evenwel niet voor niets in het kantoor aan de Bui tenhavenweg. De inschrijf- punten fungeerden bij deze fietstocht ook als controle post voor de andere deel nemers. Waarschijnlijk is de geringe belangstelling in Schiedam toe te schrij ven aan de onbekendheid met deze tocht. De VW in de Brandersstad heeft een aantal jaren ook niet mee gedaan aan dergelijke evenementen omdat het kantoor op zaterdag geslo ten was. De VW in Vlaardingen kampt met hetzelfde euvel, maar de instelling werkt de controleposten van de provinciale fietsdag. wel jaarlijks aan deze fietstochten mee. Karianne Linck kon dan ook bij het startpunt in molen Aeolus 68 deelnemers inschrijven. De Vlaardingse kon dit maal echter niet de fietsers uitnodigen voor een rond leiding door de molen, zo als bij de ANBW fietsdag gebruikelijk is. "De molen was nu niet stilgelegd, zo dat de mensen wel een kijkje konden nemen, maar niet rondgeleid werden. Het werk gaat voor de mo lenaars zes dagen per week door", verklaart Karianne. Ook zij kreeg lovende reac ties over de route te horen. Voordeel was dat de fiet sers met windje mee vanuit Maassluis in Vlaardingen arriveerden, zodat de deel nemers het gedeelte met wind tègeh alweer verge ten waren! SCHIEDAM De concre te plannen voor de ver nieuwing van de binnen stad, met als belangrijk on derdeel het stadserf, mo gen dan pas sinds het voor jaar bekend zijn, de 'verse' architect Joost Evers is hier al anderhalf jaar mee bezig. Onlangs studeerde hij af als student bouw kunde aan de Technische Universiteit Delft. Onder werp van zijn afstudeeron derzoek zijn de nieuw- bouwplannen op het stads erf. Het uitgangspunt voor Joost Evers was daar bij dat het Stadskantoor meer bij het centrum be trokken moet worden. Zijn plannen komen dan ook grotendeels overeen met de ideeën die de politici heb ben over invulling van het stadserf. Joost Evers kwam bij zijn stu die over het gebied rondom het Stadskantoor diverse pro blemen tegen. Een grote moei lijkheid is volgens hem het schaalverschil in het gebied. „Je lost dat niet op met het bouwen van een bibliotheek", Aantal mannen neemt toe SCHIEDAM—Het aantal inwoners van de gemeente Schiedam vertoont een stij gende lijn. Eind vorig jaar woonden 69.276 mensen binnen de stadsgrenzen te gen 69.405 eind mei j.l. Cijfers van de afdeling bur gerzaken geven verder in 1988 een toenemend aantal huwelijken te zien naarma te het jaar vordert. De maand mei was met veertig huwelijken een uitschieter: velen verkiezen de lente maand immers om elkaar het ja-woord te geven. Overigens werden zestien huwelijken in deze maand ontbonden, hetgeen over eenkomt met het Schie- damse gemiddelde. Ook werden in mei de meeste kinderen geboren ten opzichte van de vorige maanden. Vierenveertig jongentjes en vijfenveertig meisjes kwamen in die maand in Schiedam ter we reld. Hoewel het totaal aantal mannen nog steeds minder is dan het totaal aantal vrouwelijke Schiedam mers, vertoont deze lijn toch een lichte Stijging. Eind '87 woonden 33.842 mannen in deze stad, ter wijl eind mei 33.889 waren ingeschreven. Het aantal vrouwen, dat ook enigzins toeneemt, be draagt 35.516. vertelt Evers. „Het probleem van de bebouwing op het stadserf is dat het allemaal restanten zijn van verschillen de structuren, zoals de ruïne, het Proveniershuis, het Stads kantoor en de Singelkerk. De bomen houden het nog enigs zins bijelkaar". „Toen ik net in het gebied be gon heb ik me in eerste instan tie verkeken op de schaal", zegt Evers. „Het is een ontzet tend lastig gebied". In eerste instantie ging Evers er ook van uit dat het Hemaplein bij het stadserf betrokken moest worden. Later is hij hier van afgestapt. „De weg over de Broersvest is een enorme hin derpaal en zal een barrière blijven". Parkeren Een ander probleem waarmee Evers te maken kreeg is dat het Emmaplein momenteel een groot parkeerveld is. „Als je hier gaat bouwen zal je ex tra verkeersvoorzieningen moeten aanbrengen". Hij denkt hierbij aan ondergrond se parkeergelegenheid. Dit brengt wel extra kosten met zich mee. „Het is eigenlijk een politieke keuze of ze het geld er voor over hebben". Bij zijn plannen voor het stad serf is Evers er van uit gegaan dat zoveel mogelijk groen ge spaard moet worden. Hij heeft zelfs een klein parkje tussen het Proveniershuis en de te bouwen bibliotheek in zijn plan opgenomen. De bibliotheek moet volgens hem komen op het terrein tus sen het Stadskantoor en de ruïne. Het is de bedoeling dat de bibliotheek naast het Stadskantoor komt te staan. Tussen de nieuwe bibliotheek en het Stadskantoor moet dan volgens Evers een grote hal komen van ongeveer drie ver diepingen hoog. „In deze hal kunnen dan mooi voorzieningen als de burgelij- ke stand worden onderge bracht", aldus Evers. Om het geheel een meer open uiterlijk te geven stelt hij voor de ge vels van de onderste lagen van het Stadskantoor open te wer ken zodat er een soort balkon ontstaat. 'Op kamp gaan is avontuur' SCHIEDAM De bossen van het landgoed Den Treek nabij Amersfoort zullen begin augustus weer verkend wor den door de Schiedamse eugd. Wie zich opgeeft voor iet jaarlijkse CJV-kamp zal hier zeven dagen kamperen. Op kamp gaan betekent vol gens de organisatie avontuur, spannende dingen beleven, met een stel vrienden en vriendinnen vakantie vieren. Er zijn drie verschilende kam pen: voor 7 tot 10-jarigen, 10 tot 13 en 13 tot 16 jaar. Er zijn al diverse aanmeldin gen binnen, maar kinderne kunnen zich nog steeds aan melden. Overigens behoeft men geen lid te zijn van de CJV Schiedam. De kampprijs bedraagt f 132,50 voor zeven dagen. Het kamp duurt van 6 tot en met 13 augustus. Informatie is verkrijgbaar bij Jan v.d. Most tel. 462.01.12. SCHIEDAM —Thuisblijvers behoeven zich op de donder dagavonden in juli niet te ver velen. Het wijkcentrum De Erker organiseert op 14, 21 en 28 juli een speelavond die voor iedereen gratis toeganke lijk is. Vanaf 19.30 uur kunnen lief hebbers klaverjassen, biljar ten, sjoelen of tafeltennissen. Het wijkcentrum is gevestigd aan de Jan van Avennestraat 32. Informatie is eventueel verkrijgbaar via tel. 426.77.67. SCHIEDAM Wie dacht dat een Toggenburger een nieuwe lekkernij was, kwam zaterdag bij de kinderboerderij bedro gen uit. Dit geitenras was on der meer vertegenwoordigd op de geitenkeuring die in het Beatrixpark werd gehouden. Behalve deze bruine geit, was ook een Saane geit, een Zwit sers wit diertje te zien maar ook bonte- en dwerggeiten. De dieren werden zaterdag onderworpen aan een uitge breide keuring. Twee keuringsmeesters waren speciaal hiervoor uitgenodigd, die de beenstand van het beest in ogenschouw namen, de ui ers en de beharing bekeken. Dat ook het voorleiden van de geiten een aparte ervaring is, konden vele kinderen zater dag ontdekken. Voor de jeugd was een aparte keuring geor ganiseerd, waarmee zelfs een prijsje te verdienen viel. De geiten stonden centraal ditmaal op de kinderboerde rij. Zo werden bezoekers ook ingewijd in de kunst van het (geite)kaas en melk maken. Mevrouw Van Raamsdonk zette het procédé voor belang stellenden uiteen, evenals im ker Van der Drift die present was met een kraampje met ho ning, pollen en was. Wie daarna nog meer infor matie wilde hebben kon een bëzoek bréngen aan de ten toonstelling die sinds vorige maand op de kinderboerderij te zien is. Met name kinderen konden deze expositie waar deren. Programma deze week SCHIEDAM— De twaalfde editie van Jeugdland loopt als een trein. In de loop van vrij dag werd al het 2000e kind onthaalt. „Vorig jaar hadden we uiteindelijk een absoluut record van 6200 kinderen. Da's een berg, hoor. Maar het gaat niet alleen om de kwanti teit: belangj-ijk is dat die kin deren het naar hun zin heb ben". Organisator Joop van Broek hoven is weer dagelijks met een ploeg van circa 25 mede werkers in de weer om het de Schiedamse jeugd naar de zin te maken. Vorige week ging het programma van start, sindsdien trekt de Jeugdland karavaan door de diverse wij ken. „Tot op heden hebben we ge mazzeld: er is nog geen activi teit uitgevallen. Weliswaar is het een beetje afzien en im proviseren, maar ik ben ui terst tevreden," aldus de ani mator achter het Jeugdland initiatief. opgetogen gezichtjes waren deze week schering en inslag. Van Broekhoven: „Het is echt theaterweer. Normaal vinden we veertig kinderen in Zuid heel redelijk; nu zitten er wel 75 in de zaal. Maar ditmaal hebben we ook heel leuke kin dervoorstellingen en wat dacht je van het straattheater van Fratelli Fiasco gisteren? Geweldig toch". Het accent van Jeugdland ligt volgens Joop van Broekhoven toch op de doe-activiteiten. „We organiseren instuiven. Het is onze kunst te zorgen dat ze niet binnen vijf minu ten uitstuiven. Dat de kinde ren tot het laatste moment be zig blijven en niet weg willen gaan, is denk ik een heel goede zaak". Het programma van deze week ziet er als volt uit: Wo. 13-7 10.00 u. Nieuwland, Dr. Wibautplein "kreativiteit; 10.15 u. West, Frans Halsplein spelciruit; 10.30 u. Noord, 'Hof van Spa- land', straattheater Pantijn. 14.00 u. Noord, Faassenplein *kreativiteit; 14.15 u. Oost, Edisonplein spelcircuit; 14.30 u. Centrum, Hemaplein straattheater Pantijn. Do. 14-7 10.00 u. Oost, Edi sonplein *kreativiteit; 10.15 u. Noord, Faassenplein spelcircuit; 10.30 u. Centrum, inschr. Stadskantoor (hal) - vertrek Stadskantoor wandelpuzzel- tocht f 1.-; 14.00 u. Zuid, Wilhelmina- plein kreativiteit. Vr. 15-7 10.00 u. Zuid, Rozen burgerplein kreativiteit; 10.15 u. West, Vlaardingerdijk sport en spel; 14.00 u. Noord, 'De Klinker' kreativiteit; 14.00 u. Nieuwland, 'De 4- molens' Theater Henk de Reus f 1.-; Zat. 16-7 11.00 u. Noord, Wie lerbaan 'Harga' Fietscrossen, inschr. Stadsblad 17 juni en op openingsdag Stadserf 4 juli. Deelname aan activiteiten is gratis, tenzij anders vermeld. Kaartverkoop van de voor stellingen is een kwartier voor aanvang aan de zaal. Eventu ele verdere informatie over Jeugdland is verkrijgbaar via tel. 473.21.11 toestel 273. Niet klagen Tussen de buien door moeten de medewerkers soms him programma afwerken. Een ge beurtenis als Jeugdland is na tuurlijk altijd afhankelijk van de weersomstandigheid. Toch zul ju Joop van Broekhoven niet horen klagen en de kinde ren evenmin. Niet gedeerd door een regenbuitje gaat de jeugd gewoon door met de verschillende sport- en spel- onderdelen. Daarnaast staan ook de thea tervoorstellingen in de be langstelling. Volle zalen met SCHIEDAM— In het dien stencentrum Woudhoek zal tijdens de zomerperiode weer een klaverjastoernooi plaats vinden. De inschrijving is gis teren van start gegaan en loopt tot en met 22 juli a.s. Maximaal 52 spelers kunnen het tijdens dit toernooi tegen elkaar opnemen. De deelne mers spelen op vrijdag 29 juli en vrijdag 5 augustus van 13.30 tot 16.30 uur. De organi satie heeft ook ditmaal weer enkele leuke prijzen uitge zocht. Belangstellenden kunnen zich tussen 9 en 12 uur inschrijven aan de balie van het kantoor aan het Heijermansplein 35. Na 22 juli is dis dus niet meer mogelijk. Eventuele informatie is ook verkrijgbaar via tel. 470.95.55. Spelletjes troef in 'De Erker' Zijn ontwerp voor de biblio theek is uniek te noemen. Aan de kant van het Proveniers huis loopt de gevel van het ontwerp rond hetgeen in com binatie met de andere nieuw bouw een apart gezicht ople vert. De bibliotheek is niet de enige nieuwbouw die Evers heeft gepland. Behalve het Stadskantoor, in de richting van het Emmaplein, denkt hij aan lage kantoorbouw. Hier zullen dan de kantoorruimtes van de burgemeester en de wethouders moeten komen. Ook heeft hij gedacht aan een nieuwe raadszaal. Onder de raadszaal kan dan de artoteek worden gevestigd. Tussen de laagbouw en het Stadskan toor komt dan een passage. Door de nieuwbouw rondom het Stadskantoor wordt dit enorme gebouw beter opgeno men in de omgeving. Bij de oorspronkelijke plannen voor het Stadskantoor was men er van uit gegaan dat er ook laagbouw zou komen. Dit ge- |0,89> 0,69b 0,59b CityHent MEER INFORMATIE TEL. 010-4126166 autoverhuur Joost Evers zou graag zijn plan nen aan het gemeentebestuur deelte van het plan is echter nooit gerealiseerd met onder andere als gevolg dat de ge meenteraad nu vergadert in de recreatieruimte van de ambtenaren. In het plan van Evers wordt dat nu op een eigentijdse wijze weer recht getrokken. Het plan van Evers komt op vele punten overeen met de ideeën van onder meer wet houder Zijdeveld en diverse gemeenteraadsleden. Net als in de plannen die in de com missie voor Stadsontwikke ling zijn besproken gaat Evers uit van woningbouw op het Emmaplein en houdt hij reke ning dat er een nieuw theater komt op het stadserf. CITY RENT NATUURLIJK... Couwenburg 58 3032 AG R dom (onder T Shell gebouw Hofplein l

De Havenloods | 1988 | | pagina 1