Smalle basis brak Holy na vertrek vier man bijna op VFC begint met een schone lei Agenda FISCUS EN KNVB DOLDEN' SW Korenbeurs pakt jeugdtraining aan ©DE HAVENLOODS Jan Bonis stress-bestendig DIJKSHOORN BRILLEN Excelsior mag tegen Benfica 'Rijnmond' verregend DONDERDAG 14 JULI 1988 28-582 LAMP? PEgg-p WATEIWEG Sportredactie De Havenloods Postbus 220 3130 AE Vlaardingen De vacanties, die officieel pas af gelopen weekeinde losbraken, teisterden vorige week al de ver gadering van de Maassluis Sport en Recreatieraad. Slechts vijf van de elf leden tekende de presentie lijst, waardoor het publiek en de ambtelijk staf (zeven man sterk) ditmaal veruit in de meerderheid was. Hoewel de regels voorschrijven, dat een zo slecht bezochte verga dering verdaagd dient te worden, liet vice-voorzitter Piet de Groot - omdat er niet zulke schokkende onderwerpen op de agenda prijk ten - de bijeenkomst toch door gaan. AFWEZIG Eén van de MSR-leden had in de voorgaande vergadeing wat kriti sche vragen gesteld over het steeds ontbreken van een ander sportraadlid. Die had de In de no tulen vermelde aanmaning ter harte genomen en verscheen nu wel. Saillant detail: de man, die het vuurtje had aangestookt ont- I brak nu zelf. Zelfs zonder vooraf i bericht van verhindering te stu- OP DE MAN Onlangs leverde Excelsiors Erik Dulfer in deze krant wat goedbe doelde kritiek in de richting van de jongere cricketers. In een re cent clubblad doet hij het nog eens dunnetjes over, maar dan recht op de man af. Zijn visie (on gecensureerd): „Alles bijelkaar opgetelt en afgetrokken en daar na nog eens gerelativeerd, heb ben we een zeik-team, waarin jon gens met een grote blaffer, een klein hart en een groot hart. Wéar killers en softies doorelkaar heen huppelen en tomatenplukkers en olienotenpellers de overhand hebben. Maar waarin de sfeer wel oké is". RECREANTEN Bij de atletiekvereniging Fortuna stapte onlangs trainer Max van der Does nogal plotseling op. Als reden voor die beslissingen noemt hij vooral de slechte trai ningsopkomst. „Van de vijftig wedstrijdatleten", zo verklaart hij In het clubblad, „volgden er slechts vier vrij regelmatig de trai ning". Ook de houding van junio ren ergerde hem mateloos („die rommelden maar wat voor zich zelf aan en lieten de trainer links liggen"). Daarnaast was er even eens weinig animo voor Van der Does' trainingen bij de oudere at leten. Zijn laatste advies: „Fortu- na-atleten verander van instelling, anders blijven we een slecht pres terend rereantenclubje". Topploegen bij Asvion SCHIEDAM— Voor het toer nooi van de hockeyvereniging Asvion komen op vrijdag 12, zaterdag 13 en zondag 14 augustus twee overgangsklas sen, drie eersteklassers en een hoofdklasser in actie. Het Wassenaarse HGC is als hoofdklasser uiteraard favo riet voor de eindzege. Rotter dam, Leonidas, Hudito, Ring Pass en Asvion vormen de ver zamelde concurrentie. De poulewedstrijden beslaan tweemaal 25 minuten. De kruisfinales en de finale, die op zondag wordt gespeeld, zijn per helft tien minuten langer. Voor de winnaar is de SSN Bouw-trofee. Verder zijn 1 er prijzen voor de sportiefste ploeg, de beste speler en de topscorer. Tranen in rechtszaal SCHIEDAM— Voor SW is het financiële leed voorlopig geleden. Dankzij de ijver en de durf van het trio Jan van der Velden, Henk Salari en Hans Loovens werd het red dende contact gelegd met au tobons John van Dijk, die na genoeg onmiddellijk bereid bleek zijn door een kranten bericht gewekte interesse over de bankroete Schiedamse club klinkende munt te vertalen. „We hebben als bedelaars bij Van Dijk op de stoep ge staan", vertelde Van der Vel den dinsdagavond tijdens een inderhaast georganiseerd open huis op Harga, aange vuld met Henk Salari's dra matische bekentenis: „Dit hebben we niet eens voor ons zelf gedaan, maar meer voor de jongens van zes en zeven jaar, die hier dadelijk weer willen voetballen en voor al die ouderen, die hier hun vas te honk hebben". Toch leken er dinsdagmorgen, nadag maandag glorieus en trots wereldkundig was ge maakt, dat de crisis voorbij was (via een telegram 'SVV is gered' en een persconferentie bij sponsor en Mercedes/Hon- da-dealer Van Dijk), nog eni ge kinken in de kabel te zitten. Zo presenteerde de fiscus de Schiedammers onverwacht een nieuwe vordering van bij na een ton en was de KNVB niet makkelijk te bewegen de na het faillissement ingeno men licentie terug te geven. Curator mr. J. Mentink praat te de fiscus om en FBO-voor- zitter Gerard Slager de KNVB. Eind goed, al goed. SW kon opgelucht aan zijn open huis beginnen. Voorzitter Martin de Jager (hij maakt dadelijk plaats voor geldschieter Van Dijk): „Ik ben ongelofelijk blij, dat SVV kan voortgaan. En met mij velen. Want het heeft mij vanochtend tot het diepst in mijn hart geroerd, toen ik al die getrouwen met tranen op hun wangen de rechtszaal uit zag komen". John van Dijk, die zijn finan ciële man Ton Krijnen de huishouding van SW's in middels van de vereniging los gekoppelde betaalde sector zal laten beheren, saneerde niet alleen de schulden, maar gaat ook investeren. Zo komt 9 MercedeslHonda-dealer John van Dijk rechtshaalde SW uitein delijk uit het drijfzand. Naast hem (vlnr) Henk Salari en aftredend voorzitter Martin de Jager. Amateurs apart SCHIEDAM— Met het op heffen van het faillissement werd meteen ook de scheiding tussen het amateur- en het be taalde voetbal bij SW be krachtigd. De amateursectie gaat verder als zelfstandige vereniging en wordt met het standaardelftal ingedeeld in de vierde klas C. Aan de leden zal worden ge vraagd accoord te gaan met de benoeming van Nico Her- sbach, Frank Tettelaar en Hans van Gerven tot resp. voorzitter, secretaris en pen ningmeester. er het door de KNVB verlang de 'rellenvak' en wordt de ge hele zittribune voorzien van stoeltjes. Geschat wordt, dat de hele operatie omstreeks een half miljoen vergt. De herrijzenis werd dinsdag uitbundig gevierd. En 'toute' Schedam deed mee. Vele vertegenwoordigers van Schiedamse amateurclubs waren er. Bingomaster Gerrit Suttop was terug. Harry Eij- kenbroek kon weer breeduit lachen en ere-voorzitter Cor de Vries nam tevreden de feli citaties in ontvangst. Maar de echte lof ging naar het drietal, dat de moed had om („jawel, met knikkende knieën") bij Van Dijk aan te kloppen. Jan van der Velden: „Ik kon het niet over mijn hart verkrijgen om SVV te laten barsten. Vooral omdat ik diep respect heb voor de mensen, die dit complex hebben opgebouwd. Dit mocht niet verloren SW SELECTIE - Virgil Breedveld is de nieuwste aanwinst in de door Jan van der Velden getrainde SW-selectie. Feijenoord stond deze speler af in ruil voor SW-talent Jerry Smit. Ook van de Rotterdamse club kwamen Frank Roosa en Ton Riebroek. Uit de eigen gelederen werden Eric Keijnemans, Rob van der Laan en Dino Gorree gese- VLAARDINGEN Voor degradatie hoeft Holy niet te vrezen. Dat zal met het vast op de laatste plaats gepar keerde en puntloze Utrecht duidelijk zijn. Toch zijn de honkballers van coach Jan Bonis, nadat de ploeg vorig jaar net de eerste klas niet haalde, aan het welhaast slechtste seizoen in het bestaan bezig. De winst op Gei noord van afgelopen zondag was een opsteker, maar mag niet verhelen, dat de Vlaardingers zonder Utrecht aardig in de degradatie-hoek zouden verkeren. Dergelijke kwellingen ontstaan natuurlijk niet zomaar. Een al bestaande smalle basis, opwellende onderlinge irritaties en vervolgens door het bestuur weggestuurde en zelf opgestapte spelers brachten Bonis in een moeilijk parket. Toch zag het er, ondanks de te kleine selectie, aanvankelijk niet eens zo slecht uit. „In principe hadden we een prima team, dat zonder al te veel inspanningen in de buurt van de kopgroep zou kunnen mee draaien", meent de Holy- coach. „Maar dan hadden we, zoals in de gewonnen wed strijd tegen koploper Sqeeze, wel steevast over een com pleet negental moeten kunnen beschikken. Dat was ons on gemak. Er waren altijd enkele spelers afwezig. Niet omdat ze geen trek hadden, maar om andere respectabele (huwe lijksreis, werk, studie) rede nen". Opgeblazen Bonis zegt het te betreuren, dat de pers zich met veel op hef meester maakte van zijn sores en de snel ontvlammen de meningsverschillen tussen sommige teamleden de vorm teamleden de vorm van een paleisrevolutie gaf. „Een bui ten proporties opgeblazen rel", noemt hij het. „Overal gebeurt wel eens iets. Wij vor men daarop geen uitzonde ring. Gewoon een kwestie van verschillende karakters". door GERARD S. VERVER „De één staat net iets sneller met een verwijt klaar dan de ander, terwijl de laatste wat minder genegen is de kritiek en de manier waarop dat ge spuid wordt te aanvaarden. Zo ontstonden binnenbrand jes, die af en toe naar buiten lekten. Sommige boosdoeners zou je als moeilijk hanteer baar kunnen aanduiden, maar ze stonden er wel als er ge presteerd moest worden". Holy-coach Jan Bonis (rechts) moest halverwege het seizoen na genoeg opnieuw beginnen. Het schrok hem niet af. „We gaan pogen de competitie leuk af te ma ken en daarnaast de aan de selec tie toegevoegde jongens veel te le- Vandaag, dat Jan Bonis - op het moment, dat het bestuur twee raddraaiers de uitgang OPTICIEN/NE het complex wilde wij zen - vurig pleitte voor een milder oordeel. „Ik had nog met die jongens willen praten. Wilde niet de boe-baas spelen. Het bestuur besliste evenwel anders en daar had ik me bij neer te leggen". Dat bracht het vertreksaldo op vier. De eerste, die (vrijwil lig overigens) opstapte was Kurt Kramer Freher. „Die had bij de start van de compe titie al fysieke twijfels. Toen hij daarop merkte, dat de ploeg niet compleet kon aan- trden, begon hij zich af te vra gen of het hem wel waard was om wekelijks extra inspan ningen te leveren, die hem een dag later steeds pijn bezorg den. Zo'n beslissing valt te respecteren. Hoe rot dat ook voor mij uitkwam". Overigens liet de Holy-coach dat en de volgende episoden En met nieuwe sponsor VLAARDINGEN Wim Tijl en het bestuur van de voetbal vereniging VFC hebben een dikke streep gezet onder een uiterst pijnlijk seizoen. De één, omdat er na twee tame lijk dicht tegen elkaar leunen de degradaties, die de zondag club van de tweede naar de vierde klas bracht, weer eens gepresteerd moet worden. Voor de ander is er nu de ze kerheid, dat het sportpark aan de Sportlaan niet hoeft te ver dwijnen en er binnenkort be gonnen wordt met de nieuw bouw van de kleedaccommo datie. Waar nog bijkomt, dat met de Handelsonderneming Cleton Meijer BV een spon- sorcontrat met een looptijd van drie jaar werd afgesloten. Hoe zonnig de zaker er be stuurlijk ook voorstaan, de mannen van trainer Wim Tijl, die aan de Sportlaan zijn de buut maakt, moeten dadelijk voor het echte nieuwe elan gaan zorgen. Dat zal, zeker na de exodus van talloze toppers in de overschrijvingsperiode, moeilijk genoeg zijn. Tijl, die de degradatie naar de vierde klas van afstand en met ge mengde gevoelens volgde, laat zich er niet door beïnvloeden. „1988 Is een nieuw seizoen met een vers vertrekpunt. Het wordt vooral een jaar, waarin we naar stabilisatie streven. Ik ben bang voor de stelling, dat de ploeg zich maar meteen een weg terug naar de derde klas moet vechten. Dat zou teveel druk op de mannen leg gen. Anderzijds geloof ik evenmin in het doorzetten van de neergaande spiraal, zoals wel meer voorkomt bij in de versukkeling geraakte clubs. Daarvoor heeft het elftal nog teveel inhoud". Met zijn voorganger Pim van der Burg, die nu de B-selectie gaat leiden, en elftalleider Henk van Rij, maakte Tijl on langs de balans op. „We kij ken niet achterom. De lei is wat mij betreft schoon. Ho pend, dat er dadelijk uit de De VFC-formatie met trainer Wim Tijl (inzet) keek al rond bij de nieuwe sponsor en mocht er met een de nieuwe kleding passen: jeugd knapen tevoorschijn ko men, die een openbaring blij ken. We gaan investeren in en nieuwe start. Zorgen dat er een collectief ontstaat en po gen het publiek herkenbaar voetbal te presenteren. Kijk, wanneer er dan halverwege het seizoen meer in blijkt te zitten, dan zomaar een ano nieme plaats op de ranglijst, dan zullen we zeker pogen om een optimaal resultaat uit de competitie te halen. Maar vooralsnog Draat ik niet over een kampioenschap. Ook sig nalen in die richting vanuit de achterban druk ik resoluut de kop in. Haastige spoed is zel den goed". Voor Jan van Rij, directeur van Cleton Meijer (en in de verte verwant aan de VFC zeer actieve Rij-tak), was de degradatie van de 'Kwekkers' geen aanleiding om de toen al op gang gebrachte dialoog af te breken. „Ik geef toe dat mijn entree op het sportpark was voor VFC allesbehalve gelukkig. De ploeg verloor die dag met 5-1 van Feijenoord. Ik heb er na afloop een grapje over gemaakt, waardoor het bestuur wellicht op een dwaalspoor raakte. Mijn be slissing stond echter al vast". De C M-voorman draait al zo'n vijftien jaar mee in de PR-branche en erkent het ef fect van sportsponsoring. „Het bedrijf, waar ik destijds werkte, steunde een tennis club in Hellevoetsluis. Dat had ik hier willen herhalen, maar kon geen tennisvereni ging vinden, die dezelfde im pact had als die club in Helle voetsluis". Via via kwam hij in een andere sportbranche terecht. „En bij een ander pu bliek. Voor ons is het een mid del om aan de weg te timme ren. Met de aantekening, dat het resultaat niet altijd direct merkbaar is en het zakelijke effect pas op wat langere ter mijn meetbaar is". nogal nuchter passeren. „Ik ben werper geweest. Heb op die plek leren incasseren. Dat heeft me behoorlijk stressbe stendig gemaakt. Andere coa ches zouden onder identieke omstandigheden wellicht te gen de hekken opgevlogen zijn. Mij zal je dat niet zien doen". Verhaaltje Feit was, dat Jan Bonis zijn groep uit andere bronnen (jeugd en het tweede elftal) moest opvullen. „En bijna op nieuw beginnen, ja. Heb je vijftien man, dan blijven er na het wegvallen van vier spelers altijd nog elf over en daar valt best mee te leven. De gang van zaken bij Holy had echter veel weg van het verhaal over de tien kleine negertjes", vindt hij. „Overigens is het door de achterblijvers prima opgevan gen. Zelfs bespeur ik, dat het hen extra heeft gemotiveerd". Zover mogelijk afstand nemen van hekkesluiter Utrecht is Holy's enige oogmerk. „We zullen trachten het seizoen leuk af te maken en pogen de nieuwe jongens veel te leren". Het kan verkeren. Holy in goede doen, had tot de besten in de tweede klas kunnen be horen, meldt Jan Bonis. „De ploeg had loopvermogen, was op de honken levensgevaarlijk en heeft veruit het hoogste runsaldo van alle tegenstan ders". Het bleef zonder echt rende ment. Sterker, het leverde Bo nis een gevecht tegen de bier kaai op. Nu de geschillen zichzelf hebben opgelost, rest hem, oordeelt hij, een gezellig stel jongens. Of dat voldoende is om een jaar bij te tekenen, durft hij niet te bevestigen. Het antwoord daarop geeft hij in ieder geval niet (recht streeks). „Zelf heb ik nog geen beslissing genomen en het be stuur heeft zich er niet over uitgesproken. Afwachten dus". TERMELLEN STUUKT DE PRIJZEN MET VAKANTIE Kanvas fietstas. Stevige dubbele tas met kunstlederen riemen en bodemplaat. Afm. 11x31x38.5 cm. In bruin. Nuvan JVr9lfvoor 14.95 zolang voorradig MAASSLUIS— Hoewel de sportvelden op dinsdag 2 augustus officieel nog aan de rustperiode bezig zijn, krijgt Excelsior M (bij hoge uitzon dering) van de gemeente toe stemming om op die datum tegen Benfica te spelen. Inmiddels zijn bij diverse voorverkoop-adressen in de regio al toegangsbewijzen verkrijgbaar. De entree is tien gulden. De eersteklasser re kent op zo'n 5000 kijkers. Om die toeloop op te vangen wor den er met behulp van dui zend pallets tijdelijke staan- tribunes gebouwd. Met de ver keerspolitie wordt gepraat over de opvang en het parke ren van de te verwachten enorme stroom auto's. Voor donderdag 14 t/m woensdag 20 juli HONKBAL: zondag Braves-Holy, Neer- lands Hoop-Schiedam, Maassluis Kooij- laan 14.30 uur Gophers-Mets; dinsdag Schiedam Harga 19 uur (nederlaagserie) Schiedam-Hawks. SOFTBAL: donderdag Feijenoord- Schiedam (h); vrijdag Schiedam Harga 19.30 uur GSS-Holy (h), Maassluis Kooij- laan 19 uur Gophers-Alexandira (h); za terdag Vlaardingen Zwaluwenlaan 19 uur Holy-Rowdies (d). ♦CRICKET: zaterdag VW 2-Asvion; zondag VRA-Hermes DVS, Schiedam Thurlede 11 uur Excelsior'20-Rood Wit. TENNIS: t/m zondag Vlaardingen De Vijfsluizen ROVS toernooi C en D1/2, Maassluis Be Quick toernooi B, C en D. ZOMERSPORT Hermes wint in in laatste over WATERWEG Aan bat lijkt de cricketformatie van Her mes DVS over onvoldoende scoringskracht te beschikken. Dat bleek vorige week tegen Kon. UD en werd zondag op Harga tegen Bloemendaal be vestigd. De Noordhollanders zetten een ogenschijnlijk sim pel te passeren totaal van 151 op het bord. Toch lukte het Hermes pas om dat getal in de laatste over voorbij te streven. Daarmee blijven de punten uiteindelijk wel in de Schie damse knip en dat kon voor Excelsior'20 niet gezegd wor den. De door de Schiedam mers veroverde 105 runs bleek voor de aanvoerder Kampiong geen probleem. Holy gaf zichzelf weer enig zelfvertrouwen door een keu rige 9-7 overwinning op Gei noord. Schiedam bleef aan de lei ding in de rayonklas honkbal door een 7-3 zege op Rowdies, terwijl het Maassluise Gop hers ook weer eens het zoet der overwinning smaakte via een ruime 12-2 tegen Neder lands Hoop. Het damessoftbalteams van Gophers kwam met een vijftig procent score terug van Zoe- termeer. De eerste wedstrijd uit de dubbel werd nog wel prijsgegeven, maar de volgen de partij leverde 4-2 winst op. SCHIEDAM— De tafelten nisvereniging De Korenbeurs gaat serieus een poging wagen om het topniveau, dat destijds zorgde voor een reeks tot de verbeelding sprekende suc cessen (deelname aan de Eu ropa-cup en het tweemaal winnen van de Nederlandse beker) naar de Lange Haven terug te halen. Om dat te be reiken worden geen promi nente spelers aangetrokken, maar investeert men in het binnen de vereniging aanwe zige jeugdige talent. Zoals we al eerder meldden, zal dat gaan gebeuren in sa menwerking met het ook in gebouw De Korenbeurs spe lende NOAD, omdat, zo wordt gemeld, men zich daar reali seert, dat het wijs is om de krachten te bundelen. De al bij de Korenbeurs werkende Hans Lingen gaat het samen werkingsverband technisch leiden. Bij de Korenbeurs is trai- ningstijd vrijgemaakt voor zo'n dertien jongeren van ge middeld twaalf jaar. Daar naast wordt al aan de opvol ging van die groep gedacht, want de trainersstaf richt zijn aandacht ook op de achtjari gen. Naast techniek wordt veel aandacht besteed aan sporti viteit, zelfkritiek, mentaliteit en zelfstandigheid. Deze in tensieve aanpak moet, oor deelt het Korenbeurs-bestuur, ervoor zorgen, dat sommigen de kans krijgen om een hoog niveau te bereiken. De basis is inmiddels gelegd, want zes jeugdspelers hebben nu een A-licentie en horen in hur leeftijdscategorie tot de beste 32 Nederlandse spelers. Zo trainen zeven Korenbeurs jongeren op de landelijke bondstraining, terwijl (op een totaal van 24) nog eens elf zijn geselecteerd voor de training van de afdeling Rotterdam. Voor de jongeren staan de ko mende maanden twee trai ningskampen op het program ma. In augustus gaat de groep naar Joegoslavië en tijdens de herfstvakantie bivakeert men in Valkenburg. TRAINERS Van de trainersstaf bij de voetbal vereniging HBSS blijft alleen Ger Pijl. B-tralner Rob van Vliet ver trekt, omdat zijn bar-blstro De Pa scha alle aandacht opeist. Da- mes-oefenmeester Henk Brökllng gaat elders voetbal doceren. Jan van der Hurk gaat nu de dames leiden en oud-speler Leen Dijk shoorn doet de B-selectie. SPORTLEAQUE '88 Bowling Musis Sacrum De Havenloods Sporthuis Ben Hakker Play-offs SCHIEDAM Na zeven wed strijdavonden is de Sportlea- que '88 in Bowling Musis Sa crum toe aan de play-offs. Vanaf komende maandag worden de vier hoogst geklas seerde ploegen gescheiden van het onderste kwartet. Beide groepen spelen onderling een halve competitie, maar nemen daarin het al verzamelde pun tentotaal mee. De slotavond met prijsuitrei king is op maandag 8 augus tus. De uitslagen van maandag j.l.: ODI-VWK 1-3, De Pub- Schietvereniging Schiedam 0- 4, Groenoord-Klaverstede IV2-2V2, Ursus-NOAD 3-1. De stand: WK 21 punten (pinval 18431), Groenoord 20Vz (17796), Ursus 15 (17547), Schiedam 14 (17854), Klaverstede 13V2 (18050), OD1 12 (17619) NOAD 9 (17414) en De Pub 7 (15239). SCHIEDAM Nadat het Groot Rijnmond-tennistoer nooi de hele week al getroffen werd door de elementen, zag de wedstrijdleiding zich op zaterdagmorgen rond koffie tijd, toen een nieuwe regen gordel over het Waterwegge bied trok, genoodzaakt om de reeks, met uitzondering van de B-enkels, definitief af te gelasten. De banen in Spieringshoek en Overschie stonden toen voor de zoveelste maal onder wa ter. Zoveel misfortuin was voor de leiding van de beide tennisparken een nieuwe, treurige ervaring. Mevrouw Van der Torre: „Het heeft bij na iedere avond geregend. We doen dit werk nu al vele tien tallen jaren, maar zo erg is het nog nooit geweest". Vechtend tegen de bierkaai had de toernooileiding op vrijdagavond, toen het op nieuw begon te regenen, nog de hoop, dat de resterende 400 partijen, desnoods door het inkorten van de wedstrijden, bijtijds afgewerkt konden worden. Om dat te bereiken had men op zaterdagmorgen al om acht uur willen begin nen. Zover kwam het niet, omdat het weer pijpestelen re gende. Enkele uren later werd de pijp aan Maarten gegeven. „We hadden geen andere keus", verontschuldigde de wedstrijdleiding zich. „Ook al hadden we de partijen inge kort, dan hadden we het toer nooi niet tijdig kunnen beëin digen"

De Havenloods | 1988 | | pagina 4