'Schiedam moet in 1991 rijp zijn voor toerisme' iaji open huis Een stijlvolle variatie op het thema ruimte. ««■■■«■A sa N6&AD CDA pleit voor herstel historische vismarkt FRANKELAND bejaarden- en/ of ziekenverzorgenden \Sint Liduinastichting Schiedamy F.N.V. r Het is altijd feest in 'n keuken van: ITfilW VERKERKi Wel of geen tropisch hout Willie Lenos: ,De helft van de zaak is van onze klanten' De nieuwe Mazda 626Wagon. mazpa PENNINGS BV iilX) DE HAVENLOODS DONDERDAG 21 JULI 1988 SCHIEDAM Hoewel het hartje zomer is vinden nog maar weinig toeristen de weg naar Schiedam. Een enkele verdwaalde dagjes toerist op de Lange Haven en zo nu en dan een groepje Belgen die door een bus maatschappij uit het Vlaamse land worden aan gevoerd. Maar hier blijft het dan ook bij. Als het echter aan de plaatselijke CDA-fractie ligt verandert dit beeld drastisch in de toekomst. Onlangs publi ceerden de christen-demo craten een actieplan voor het toerisme. In 1991 moet de campagne voor betere voorzieningen en de pro motie verwezenlijkt zijn. Schiedam kan dan klaar zijn om vele toeristen te ontvangen. Het actieplan van de CDA staat vol met ideeën en sug gesties. „Het is bedoeld als discussiestuk. We sturen erop aan dat er door de gemeente en de ondernemers een geza menlijk plan gemaakt wordt. In het plan wordt voorgesteld om de herbouw van de Palm boom aan te grijpen als schar nierpunt voor de promotie en de verbegering van het toeris tisch produkt", vertelt frac tievoorzitter Rosman. Het idee voor een dergelijk plan is ontstaan tijdens de werkzaamheden voor de dis cussienota over de toekomst van de binnenstad die het CDA vorig jaar uitbracht. „Het actent lag toen op de gebouwen. We wilden ook iets doen waarbij het accent meer op de mensen ligt. Het was ook net in de tijd van 'Ontdek je plekje' en 'Kerkepad' en je ziet dan veel mensen naar je stad komen. Dat was voor ons een stimulans om in die rich ting verder te gaan". Op het moment wordt er al het een en ander op dit gebied gerealiseerd zoals de herbouw van de Palmboom en het plan voor de Lange Haven. „Er zijn veel goede initiatieven en de kar rijdt in de eerste versnel ling. Maar als je een verbete ring wil dan moet je flink gas geven en overschakelen naar de derde versnelling". Visbank Eén van de ideeën die door het CDA worden-geopperd is de reconstructie van de visbank. Velen weten al niet meer waar dit historische stukje Schie dam moet worden gezocht. De Visbank is het pleintje aan de Lange Haven, vlak bij de Ap- pelmarktbrug. Momenteel doet het pleintje dienst als parkeerplaats maar vroeger kwamen hier de vissers om hun vangsten te verkopen. „Zo'n parkeerplaats is voor niemand interessant om naar te kijken. We stellen voor om het pleintje terug te brengen in de toestand zoals het er vroeger bijstond". De reconstructie komt er vol gens het CDA er op neer dat de parkeerplaatsen verdwij nen en er een kap op zal wor den herbouwd. Deze kap lijkt enigszins op het voorste stuk van de visbank in de buurge meente Vlaardingen. „Dit idee hoeft geen goudgeld te kosten. Het kan immers uitgevoerd worden in het kader van een leerlingenproject, dat is ook elders gebeurd", stelt Ros- Terras Op de hoek van de Visbank en de Walvissteeg kan volgens hem dan gelijk mooi een res taurantje komen. Op het mo ment staat daar een historisch pand te verkrotten. „Dat res taurant kan misschien wel een terrasje aanleggen op het pleintje", bedenkt Rosman. Iets anders dat de CDA'ers hoog in het vaandel hebben staan is de aandacht voor de historie van Schiedam. Ze stellen voor om door middel van zomertentoonstellingen over de geschiedenis van Schiedam de toeristen een beeld te geven van het verle den van de Brandersstad. „Het moet toch mogelijk zijn om de verzameling oudheden tentoon te stellen", stelt Ros man. „We missen dat wat". Hij doelt daarbij op het ont breken van een expositie over de historie van Schiedam. De verzameling oudheden die in vroeger tijd in de kelder van het Stedelijk Museum was te bezichtigen heeft plaats moe ten maken voor het Nationaal Gedistilleerd Museum. „We vinden toch dat er iets dergelijks moet zijn, desnoods in een ander gebouw. Er zijn best goede gebouwen te ver zinnen. Ik denk hierbij aan bijvoorbeeld de Waag en de Korenbeurs. Ook de Cobra-collectie van het Stedelijk Museum ver dient volgens het CDA meer aandacht. „De Cobra-ten toonstelling moet meer per manent worden. Nu heb je een collectie die er uit springt en dan is die haast niet te bekij ken". Deze en vele andere ideeën zien de Christen-Democraten graag gerealiseerd binnen en kele jaren. In 1991 kan het actieplan voor het toerisme Frankeland is een verzorgingscentrum re voorzieningen voor ouderen, van wie er 236 in het centrum wonen. Er zijn omstreeks 160 personeelsleden. Wij hebben plaats voor enkele enthousiaste voor 5 ochtenden per week. Frankeland maakt zijn huis aantrekkelijk voor bewoners èn personeel. Zo streven wij een huiselijke sfeer na, waarbinnen vele aktiviteiten plaatsvinden. De teams waarbinnen u werkt, zijn klein en overzichtelijk. Openheid in de werksfeer vinden wij erg belangrijk. We zijn gewend om naar elkaar te luisteren en verwachten van u een nauwe betrokkenheid bij de ontwikkelingen in de zorgverlening. Frankeland heeft een aktief beleid naar de oudere wijkbewoners: dagverzorging, dagvisite, maaltijd verzorging en vele aktiviteiten zijn o.a. belangrijke onderdelen van onze wijkfunctie. De huisvesting is inmiddels uitge breid met 153 aanleunwoningen. Wij vragen goed gemotiveerde bejaarden- of ziekenverzorgenden voor de sector somatische meerzorg. De salariëring verloopt volgens de CA O-Bejaardentehuizen. Voor inlichtingen kunt u bellen n de heer Roel van Tongeren, coördinerend verpleegkundige, telefoon (010) 4.26.49.25. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan ons secretariaat Sint Liduinastraat 10, 3117 CS Schiedam. TT- Speciaal voor onze lezers bestaat de gelegenheid om tegen gereduceerde prijzen een tocht met de Spido te maken. JULI - AUGUSTUS DAGTOCHTEN-DELTAWERKEN. Iedere dinsdag, woensdag, donderdag. Vertrek 10.00, terug 19.00 uur. normale prijs volwassenen 37.50 lezersprijs 32.00 Kind. 4-14 jr. 18.75 lezersprijs 16.00 DAGTOCHT-EUROPOORT. Iedere maandag. Vertrek 10.00, terug 15.30 uur. normale prijs volwassenen 32.- lezersprijs 27.50 Kind. 4-14 jr. 16.- lezersprijs 13.75 BUS-BOOTTOCHT OOSTERSCHELDEWERKEN. Zondag 24 juli en 14 augustus. Vertrek 09.00, terug ca. 18.30 uur. normale prijs volwassenen 40.- lezersprijs 36.00 Kind. 4-14 jr. 30.- lezersprijs 27.00 Deze reductiebon inleveren aan de kassa van Spido. Willemsplein 20 3016 DR Rotterdam Tel. 010-4 13 54 00 Q DE HAVENLOODS (max. geldig voor 2 pers.) Alle Nomad artikelen: slaapzakken, tenten, rugzakken, schoenen en kleding. In onze Nomad-shop van kampeerafdeling SPORTHUIS WIM DE GRAAFF Noordvliet-Langeboonstraat Maassluis. Tel.: 01899-14608. INFORMATIECENTRUM Hulp en informatie voor iedereen SPREEKUUR: dinsdag 10.00-12.00 uur in de Blauwe Brug vrijdag 11.00-15.00 uur VAN VOORST steedlr,rekbaar ;aalaftrei MET LIJFRENTECLAUSUI£ Daarbij de wetenschap dat wanneer U uw verzekering vóór 31-12-88 afsluit deze nog fiscaal aftrekbaar is Best even aardig om te weten' Zo hééft Administratiekantoor Max van Voorst og veel meer aantrekkelijke inzichten voorhanden Gewoon even bellen voor een afspraak ENERGIEWEG 4A 010 - 460 11 32 VLAARDINGEN Wij horen het dagelijks van onze klanten: "Hier zien we pas keukens, hadden we dat eert is af te lopen". In de studio's van HANS VERKERK st ze bij u thuis kunnen staan. Softfomung greeplijsten in de keukens 3 beste prijs/kwaliteit dat zegt al genoeg Nolte programma biedt vele f5.295 BASIS-KEUKEN-PRIJS VANAF AARKADE 4 {HOEK OOSTKANAALWEG) Het plan is geïnspireerd op Visbank in Vlaardingen worden afgesloten met een ge richte promotiecampagne. In middels is dan ook de her bouw van de Palmboom ge reed. Maar voor het zover is dient er volgens Rosman nog heel wat gediscussieerd te worden. ODIJK: ZEISTERWEG 8t 72 MEUWEGEM-Z: H( SCHIEDAM Het is voor burgers niet altijd even ge makkelijk om te volgen wat op het stadskantoor wordt beslist. Het ene mo ment haalt de Schiedamse wethouder zelfs de voorpa gina van een grote landelij ke krant met de bewering dat in de nieuwbouwwijk Spaland geen tropisch hardhout gebruikt mag worden. Even later blijkt echter dat de gemeente zelf een geweldige hoeveelheid tropisch hout gebruikt om de sluisdeuren tussen de Schie en de Lange Haven te vervangen. De gemeente verklaart deze keuze doordat het tro pisch hout langer mee zou gaan. De vorige sluisdeu ren waren nog van gewoon eikehout. „Het wordt hier selectief gebruikt", aldus een woordvoerder. Het gebruik van tropisch hout is de laatste tijd in opspraak gekomen omdat grote hoeveelheden tro pisch bos gekapt worden met als gevolg het uitster ven van vele dieren- en plantensoorten. lÉf^ÉllËUf De drukkerij-branche is een aparte wereld: dyna misch en risicovol werk. Elke drukker vertelt uiter aard dat zijn drukkerij kwaliteitswerk levert en een uitstekende service biedt. De klant is koning. Zo ook Willie Lenos, direc teur van drukkerij de Een dracht. Ik geloof hem op z'n woord als hij mij uit bundig uit wil leggen hoe goed de Eendracht wel niet is; toch ben ik meer be nieuwd naar de persoon Willie Lenos. Als jongen kwam hij bijna veertig jaar geleden bij de drukkerij werken als kleinste en jongste mede werker. De kleinste is hij nog altijd, maar inmiddels is hij wel directeur gewor den. Een directeur tegen wie iedereen kan jij-en en jou-en. Eentje die tussen zijn mensen staat en net zo hard 'op de vloer' mee werkt als de rest. „Ik ben toen eigenlijk directeur-bij geworden",rtoemt hij het zelf. Dat amicale in de omgang heeft zeker te maken met de bedrijfsvorm van het bedrijf. M.C.M de Groot, de initiatiefnemer van de drukkerij in 1897, stelde dat kapitaal en arbeid ge lijkwaardige componenten Willie Lenos VAN VOORST AD/niniSTRATTES en belastingzaken Kleine administraties verdienen eigenlijk eenzelfde aanpak als de grotere Toch worden bij kleinere ondernemingen de effekten van 'n goede administratiebeheersing nogal eens onderschat. Administratiekantoor Max van Voorat biedt juist voor deze groep ondernemers een passende oplossing. Gewoon even bellen voor een afspraak ENERGIEWEG 4A 010-460 11 32 VLAARDINGEN zijn. Het kapitaal dat hij destijds in het bedrijf in vesteerde is in feite nog steeds de enige financiële injectie geweest. Willie Lenos over de M.C.M. de Groot: „De glas gravure op mijn kantoor van De Groot is wat 'ver waterd'. net als zijn idea len van toen. De construc tie van destijds stoelde op een groot idealisme, maar heet tegenwoordig nog vooral een praktische waarde. Zowel personeel als klanten zijn aandeel houder en delen op die ma nier mee in de winst. Dat werkt prima zo. Iedereen is gemotiveerd. Het personeel heeft veel meer hart voor de zaak. Hoe harder en be ter je werkt, des te meer je verdient". Willie Lenos zit al veertig jaar in het vak. Bijna auto matisch komt het gesprek daarom op de verschillen tussen vroeger en nu. Of schoon hij vroeger tijden beslist niet idealiseert, is hij niet bijster enthousiast over alle veranderingen die hij meemaakte. Over de in zijn ogen toege nomen misdaad bijvoor beeld: „De wet is ervoor de mensen te beschermen. Maar dat werk zö niet meer. Dat er miljoenen mensen in angst leven inte- ze in Den Haag niets meer, lijkt het wel. De dader komt er tegenwoor- dig nog het beste af". Of j over het huidige onderwij s „Als een jongen vroeger van de ambachtschool kwam kende die zijn vak j en na een jaartje praktijs was 'ie een volwaardig vakman. Nu komen ze hier van de grafische school en kunnen ze helemaal niets. In het bedrijf moeten ze nog van alles leren". Ik vraag hem of hij niet bang is dat de steeds grote- re moeilijkheden in com- municatie binnen afzien- bare tijd een bedreiging zullen vormen voor de drukkerij-branche. Willie Lenos is vol vertrouwen. „Voor in de zeer verre toe- komst sluit ik dat niet uit. Bepaalde berijfstakken, bijvoorbeeld de reiswereld, werken nu al meer met tv en video. Nog steeds valt er ontzettend veel reclame- drukwerk in de brieven- bus. Ik denk wel eens bij mezelf 'goh, wat drukken wij toch weinig, haha. Er blijft altijd een belangrijke plaats bestaan voor ge- i drukte tekst. Een boek of een krant wil men niet van de tv af lezen. Dat wil men in zijn eigen tempo doen. Via de televisie word je gedwongen in een bepaald tempo te lezen en dat vindt niemand prettig". „Hoe zit het hier nu met de salariëring"? is de vraag j een Lenos. Immers de Een- dracht is een coöperatief bedrijf. Hierover heeft Willie Lenos zo z'n eigen ideeën. „Je moet mensen betalen naar hun inzet, naar hun hart voor de zaak. Ook al heeft iemand geen topbaan, maar doet 'ie erg z'n best, dan ver- dient die mens ook een j goed salaris. Iedereen krijgt natuurlijk betaald volgens de CAO, maar daarnaast heb ik nog de mogelijkheid een extra 'handreiking' te doen. Naar boven dan, hè. Naar beneden zou ik soms ook wel eens willen maar dat mag dan helaas niet". Hans Waltman. van donderdag 21 tot en met donderdag 28 juli a.s. Een week lang houden wij een open huis en wij stellen het op prijs om U in onze zaak te begroeten onder het genot van een hapje en een drankje. Uiteraard bent U ook eerder welkom in onze showroom, waar U de nieuwe Mazda 626 Wagon kunt bewonderen. Een prachtige uitbreiding van de 626 serie. Natuurlijk hebben we ook de kleinere 121, de komplete 323 serie en de stijlvolle 929 in ons bedrijf. Op het eerste gezicht lijkt er weinig te zijn veranderd in onze showroom. Maar schijn bedriegt. Want de nieuwe Mazda 626 Wagon is gearriveerd. Dus zit het meest in het oog lopende nieuws nu eens aan de achterkant: een fraai vormgegeven achterklep die ruimte biedt aan een bijzonder grote laadvloer. Waarmee je echt alle kanten uit kunt. Zoals gezegd, aan de voorkant geen nieuws. Want wat goed is moet zo blijven. Vandaar dat de Mazda 626 Wagon dezelfde fraaie styling en hetzelfde comfort heeft als de andere Mazda's 626. En dezelfde uitstekende rij-eigenschappen. Die kunt u makkelijk testen tijdens een uitgebreide proefrit. Stap bij ons binnen en ontdek de nieuwe variatie op het thema ruimte: de Mazda 626 Wagon. AUTOBEDRIJF Noordmolenstraat 17 Schiedam Telefoon (010) 426 62 33 rafigEförassxara OCCASIONS

De Havenloods | 1988 | | pagina 12