■deze krant Bezwaarschrift bewoners Dr. Kuyperlaan ongegrond DE HAVENLOODS VOORDEEL AKTIE- Succes van Jeugdland: elk jaar weer anders fQT^JOP Circus op Bachplein Toch versterking gezocht voor molen 'De Walvisch' Paspoort onder de loep bij TNO Niet alleen timmeren op het Hoofdplein Pleegzorg onderwerp van tentoonstelling Spelletjes Lekker slapen kun je leren Bouw ééngezinswoningen mag gewoon doorgaan Vechtpartij om autoschade EDITIE 9, DINSDAG 26 JULI 1988, 37e JAARGANG, Nr. 29 Schiedanis Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM een nieuw record vestigde Jeugdland dit jaar niet, maar gezien de soms erbarmelijke weersomstandigheden is coördinator Joop van Broekhoven dik tevreden over het aantal kinderen dat dit jaar heeft meege daan. Naar schatting onge veer zesduizend kinderen kwamen dit jaar af op <le aktiviteiten-karavaan die drie weken lang door de stad toerde. Een van de hoogtepunten was de slotmanifestatie in het Beatrixpark. Het Zuid- Amerika-spel en de Ton Laros show lagen goed in de markt bij de jeugd. Vrij dagochtend trotseerden ruim driehonderd enthou siastelingen de stortregens om alan het avontuurlijke spel mee te doen; uiteraard in passende kleding, voor zien van hoofdbanden en masker en vergezeld door levensgrote krokodillen en lama's. In de middaguren kwam het totaal aantal bezoekers die dag op vijfhonderd door de goed bezochte voorstelling die Ton Laros gaf op het terrein van Ex celsior '20. Ook op de slot dag van jeugdland trok de plaatselijke jeugd zich dus weinig of niets aan van de regen die in ieder geval ge staag, en soms zelfs met bakken uit de hemel kwam. Geen klachten „Ik heb drie weken lang niemand over de regen ho ren klagen", weet Joop van Broekhoven. Samen met Riet Immerzeel is van Broekhoven de stuwende kracht achter Jeugdland. Na twaalf jaar blijkt de be snorde Schiedammer nog altijd niet uitgekeken op het organiseren van dit soort evenementen voor de jeugd. „Het is ieder jaar weer an der. De wijkgebonden aan pak vind ik heel plezierig. Op deze manier voorkom je dat er rijen met wachtende kinderen zijn. Bovendien kim je veel meer aandacht geven aan de kinderen". Van Broekhoven kan zich niet herinneren dat er tij dens de eerdere edities van Jeugdland ooit zoveel re gen is gevallen als nu. Toch zijn we er met veel impro visatie in geslaagd op één na alle aktiviteiten door te laten gaan. Dit was een gouden ploeg." De toneelvoorstellingen, zoals hier in het Passage Theater van de goochelaar Hans Kazan, hadden niet te klagen over belangstelling. Vergeten Na afloop blijkt de nattig heid trouwens ook snel vergeten. „Als je al die blije koppies ziet en de ent housiaste reakties van ouders in ontvangst mag nemen, dan is alle leed en vermoeidheid snel verge ten. Dat maakt echt heel veel goed". O Ook voor de show van Ton Laros, trotseerde de jeugd vrijdagmid dag de weinig gunstige weersomstandigheden. Eerder die dag was het al een drukte van belang geweest bij het prachtige Zuid-Amerika- spel. SCHIEDAMOm meer be kendheid te geven aan de pleegzorg wordt er vanaf 1 augustus een tentoonstelling ingericht in het filiaal van de bibliotheek aan het Bach- plein. Tot en met 25 augustus wordt er aan het Bachplein een beeld gegeven van de pleegzorgd aan de hand van tekeningen van Georgine Overwater. Opvang in het weekeinde, va kantie, in crisis-situaties zijn enkele vormen van pleeg zorgd. De meest bekende is plaatsing in een pleeggezin langere tijd voor. kinderen die om wat voor reden dan ook niet thuis kunnen wonen. Met deze expositie hoopt de Centrale voor Pleegzorgd be langstelling te kweken voor het pleegouderschap. De ten toonstelling wordt op donder dag 25 augustus dan ook afge sloten met een vragen-uur. Aanvang van dit vragen-uur- tje is 19.00 uur. Er is in de bibliotheek een medewerker van de Centrale voor Pleeg zorgd aanwezig. Nadere in formatie is bovendien ver krijgbaar via telefoonnummer 412 01 50 (tijdens kantoor uren bereikbaar). SCHIEDAM Neerlands grootste en misschien ook wel bekendste tentcircus is vol gende week in de stad. Circus Holiday geeft donderdag 4 augustus en vrijdag 5 augus tus voorstellingen op het Bachplein. Het circus brengt een groot gevolg met zich mee. Naast zeventig artiesten en mede werkers uit een heleboel ver schillende landen, eisen ook dieren een belangrijke rol voor zich op. Kaarten voor de optredens op het Bachplein in Schiedam-noord zijn te koop bij de VW aan de Buitenha venweg. Het telefoonnummer van de VW is 473.30.00. A Winkeliers Rotter- damsedijk willen uit isolement A Sportdagen voor visueel gehandi capten A Excelsior'20 en Hermes DVS beide in middenmoot 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Biljarten, kaarten, sjoelen en tafelten nissen, het zijn maar een paar spelltjes die donderdagavond in De Erker gespeeld kunnen worden. Speciaal voor de thuisblijvers in deze vakantie periode wordt er in het wijk centrum aan de Jan van Aven- nestraat 32 deze week voor de tweede keer een spelletjesa vond gehouden. Entree is gra tis en de avond begint om 19.30 uur. Nog steeds worden er vrijwilligers gezicht op zaterdagen in molen 'De Walvisch' te heioen. SCHREUDER Naai- en breimachines SCHIEDAM Molenaar Gerrit van Driel Kluit heeft geen ziekte die hem dwingt te stoppen met zijn werkzaam heden in 'De Walvisch'. In onze krant verscheen verleden week op verzoek van de Stich ting de Schiedamse Molens een oproep. Om molen 'De Walvisch' in de nabije toekomst op zaterdag goed te bemannen, worden er vrijwilligers gezocht. Veel be langstellenden gingen er na lezing van het artikel in het Schiedams Nieuwsblad van uit dat molenaar Gerrit van Driel Kluit degene was die wegens persoonlijke omstan digheden met zijn werkzaam heden aan de Westvest zou stoppen. Dat is echter niet waar. Niet Gerrit, maar zijn zoon stopt binnenkort in 'De Walvisch', dit vanwege zijn drukke baan. „De molen draait gewoon door en de winkel blijft ook gewoon open", verzekert mo lenaar Gerrit van Driel Kluit. SCHIEDAM— De uitdruk king 'er nog maar eens rustig een nachtje over slapen', kan lang niet door iedereen wor den gebezigd. Voor een grote groep mensen is het namelijk niet mogelijk om zonder pillen of andere hulpmiddelen in slaap te komen. Voor hen wordt er binnenkort weer een cursus tegen slapeloosheid ge geven. Het is de derde keer dat de Stichting Maatschappelijk Werk het initiatief neemt tot deze slaapcursus. Een en an der gebeurt in samenwerking met de Schiedamse Kruisver eniging. De slaapcursus bestaat uit acht bijeenkomsten van elk anderhalf uur, waarin mensen leren slapen zonder slaapmid delen. Deelnamekosten be dragen f 25,- en de cursus gaat begin september van start in het pand van de Kruisvereni ging, Van Swindelsingel 40. Nadere inlichtingen zijn te krijgen via 473 10 33, vragen naar de heer Zoetmulder. Schiedam: Broersveld 169, telefoon (010) 426 82 89 SCHIEDAM Is het nieuwe, door KEP gefabriceerde pas poort fraudebestendig. Het antwoord op deze vraag wordt sinds vorige week gezocht door TNO waar men de afge lopen week enkele modellen van het jongste ontwerp ont ving. Wanneer TNÖ de resultaten van de tests heeft is niet be kend. Zeker is wel dat het in Schiedam gevestigde bedrijf KEP tot uiterlijk 31 augustus de tijd heeft een fraudebe stendig paspoort te maken. Eerder al heeft verantwoorde lijk minister Van de Broek ge zegd dat de samenwerking met KEP op 1 september be ëindigd zal worden als het be drijf er voor die tijd niet in is geslaagd een goedgekeurd paspoort-model te fabriceren. Schminken is één van de aktiviteiten die in de laatste week van de grote vakantie in het timmerkamp geaaan kan worden. SCHIEDAM— Enigszins in de schaduw van het grote Jeugdland, organiseert ook het timmerkamp aan het Hoofdplein verschillende ak tiviteiten voor de jeugd. Tijdens de laatste vakantie week - over twee weken al - is er van alles te doen in het timmerkamp. Normaal ge sproken kunnen kinderen uit Schiedam-zuid zich in het timmerkamp vermaken met timmeren en vuurtje stoken. Dit keer staan er onder meer fietscrossen, wigwams bou wen, schminken en pannekoe ken bakken op het ma. Zoals altijd is de t< twee kwartjes voor een hele dag in het timmerkamp. Op maandHg, woensdag en vrijdag is het kamp aan het Hoofplein open tussen 14.00 en 16.00 uur. Dinsdag en don derdag van 11.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM De bouw van de ééngezinswoningen aan de Dr. Kuyperlaan kan gewoon doorgaan. Dat is het gevolg van het advies aan het college om het be zwaarschrift dat bewoners tegen de bouw hadden in gediend ongegrond te ver klaren. Tijdens de vergade ring die burgemeester en wethouders vandaag had den, is dat advies hoogst waarschijnlijk overgeno men waardoor cfe bewo nersvereniging en de door hen ingeschakelde advo caat binnenkort schrifte lijk op de hoogte zullen worden gesteld van de ver werping van het bezwaar schrift. „IJs en weder dienende kun nen de woningen aan de Dr. Kuyperlaan in januari of fe bruari klaar zijn", meldt de heer Peppelaar namens de ge meente. „Het gaat om éénge zinswoningen en daar is veel vraag naar in een wijk als Nieuwland". Dat er inderdaad veel vraag is naar betaalbare woningen in Nieuwland is geen geheim. Daarom ook is Nieuwland aangewezen tot stadsver- nieuwgingsgebied en daarom ook is er een discussienota over de toekomst van de wijk opgesteld. Voordat dit discus siestuk echter was doorge sproken met bijvoorbeeld di rect betrokken lagen de eerste bouwplannen voor de buurt al op tafel. Want dat was het uitgangspunt: we kunnen niet wachten met het nemen van maatregelen totdat de discus sie over Nieuwland is afge rond. Toch waren lang niet alle le den van de commissie voor stadsvernieuwing en volks huisvesting vanaf het begin helemaal voor de plannen zo als die er lagen voor de Kuy perlaan. Belangrijk was voor velen dat er voordat de plan nen uitgevoerd zouden wor den eerst eens overleg in de buurt, met bewoners en bewo nersverenigingen gevoerd zou moeten worden. Van echt overleg tussen de ge meente en bewoners is in dit geval geen sprake geweest. Daarop beroepen de bewoners zich ook in het bezwaarschrift dat begin juni tijdens de ver gadering van de commissie van beroep- en bezwaar schriften werd toegelicht. Eveneens aan de orde stelden zij dat er bij nieuwbouw op deze plaats een uiterst waar devolle groenvoorziening voor de buurt verloren gaat, terwijl het bouwplan volgens hen in strijd is met een in voorberei ding zijnde herziening van het huidige bestemmingsplan. Niet meer dan twee keer (in het najaar van 1987) is er con tact geweest tussen bewoners en gemeente. Voor de direct betrokkenen was het al snel duidelijk dat er niet echt mee gepraat kon worden: discussie was al niet meer mogelijk, er kon alleen nog gesproken worden over de precieze in vulling van het bouwplan. En dus braken bewoners het overleg af. Voor hen stond toen al vast dat de groen- SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN Voor een ieder geval één inwoner van Schiedam had een avondje stappen in Vlaardingen minder leuke ge volgen. Rond 2{)0 uur 's nachts raakte de Schiedam mer vrijdag betrokken bij een vechtpartij op de Westhaven plaats. Tussen drie Schiedammers en een inwoner van Rotterdam ontstond een handgemeen toen de Rotterdammmer het drietal aanspraak over schade die aan zijn auto was ont staan. Eerder die nacht was een vriendin van de inwoners van de Jeneverstad met haar auto tegen de vierwieler van de Rotterdammer gebotst. Door haar vrienden aan te spreken hoopte de Rotterdamse hun hulp te krijgen bij het innen van de veroorzaakte schade. Het gesprek liep echter uit op een vechtpartij, waaraan één van de Schiedammers een ge broken neus overhield. Na een onderhoud op het Vlaardingse politieburo konden de betrok kenen naar huis. strook eraan zou moeten gelo ven. Gepasseerd Beide partijen in deze kwestie gaan er uiteraard vanuit dat zij het belang van Nieuwland het beste dienen. Bewoners voelen zich gepasseerd door de aanpak van de gemeente. De gemeente op haar beurt doet er weinig aan om hier verandering in te brengen, ge tuige de meningsverschillen die ze met andere bewoners heeft over andere bouwplan nen in Nieuwland. Want het gaat in deze wijk dus niet alleen om het bouw plan aan de Kuyperlaan. Dit was alleen het eerste grote bouwplan, dat dus voor even redig veel commotie zorgde. Het lijkt erop dat de flats die aan de Van Haarenlaan/hoek Vlaardingerdijk moeten ver rijzen minstens zoveel voeten in de aarde zullen hebben. Ook hier ligt de gemeente im mers in de clinch met bewo ners en bewonersverenigingen die zich gepasseerd voelen door de bijzonder voortvaren de aanpak van de gemeente. Hoe verder Wat de bewoners van de Kuy perlaan verder voor stappen, zullen ondernemen, kan pas met zekerheid gesteld gesteld worden wanneer zij officieel op de hoogte zijn gesteld van de ongegrond verklaring van hun bezwaarschrift. „Van alle kanten is nu aange geven dat de bezwaren niet terecht zijn. Ik zou niet weten wat voor reële mogelijkheden er nu nog over zijn. Persoon lijk vind ik het ook niet ver standig om zoveel energie en tijd te besteden aan een eigen lijk verloren zaak", aldus de heer Peppelaar, van de ge meentelijke afdeling stadsver nieuwing en volkshuisvesting. In januari of februari kunnen de woningen aan de Kuyperlaan klaar zijn.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1