DE HAVENLOODS Schiedams Nieuwsblad krant Bewoners Woudhoek vechten voor bedreigde groenstrook HÈ GRATIS ROLLETJE BIJ 1 VOORDEEL AKTIE Amerikaans orkest brengt volgend jaar uitgebreid bezoek aan Schiedam d&ZjMdwSter Monumentale boom omgezaagd WEEKVDOBPEEl 4 van 20 bot 60% l(ort'm Podiumpop - 'Het wordt hier een grauwe huizenmassa' NIEUWS VAN UW KRANT 1 DE HAVENLOODS Molenmerels EDITIE P, DONDERDAG 28 JULI 1988, 37e JAARGANG Nr. 30 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 SCHIEDAM Geheel te gen de traditie van de laat ste jaren in was het vorige week donderdag droog tij dens het concert van de American Musical Ambas sadors in de Plantage. Er waren dan ook meer Schie- De begeestigde dirigent professor Allan McMurray. dammers dan het afgelo pen jaar naar de 'Schelp' gekomen om te genieten van de klanken van het grootse Amerikaanse stu dentenorkest. Het was de negende keer dat het har monieorkest de Branders- stad bezocht tijdens de tournee door Europa. Het orkest bestaat geheel uit studenten die afkomstig zijn uit 35 verschillende staten. Een week voor het vertrek naar Europa komen de mu zikanten in New York bijeen om daar gezamenlijk het re pertoire in te studeren. Ge durende de tournee doet het harmonieorkest verschillen de landen aan en worden steden als Parijs, Lugano, Innsbruck en Londen be zocht. Dat ook Schiedam in het rijtje is opgenomen is te danken aan de Vlaardingse muzikant Han Lafeber van de Rijnmondband. Tijdens het Wereld Muziek Concours te Kerkrade, waar het Schiedamse korps ook present was, ontmoette door Europa. Het contact tussen de Schiedamse en Ameri kaanse muzikanten groeide zo uit dat het studentenor kest voortaan elk jaar voor dat de oversteek naar Lon den zou worden gemaakt een stop maakt in Schiedam voor een concert. Daar het volgend jaar voor de tiende keer is dat het or kest de Jeneverstad bezoekt hoopt de Amerikaanse pro fessor dat het bezoek uitge breid kan worden. „Dat is een mooie manier om de Schiedamse mensen beter te leren kennen", aldus Maxine Lefever. Omdat dan zowel de Rijnmondband als het Amerikaanse orkest aanwe zig zullen zijn op het Wereld i De trombonesectie Muziek Concours denkt dat het geen probleem zal zijn om gastgezinnen te vinden voor de studenten. In andere jaren was dat niet mogelijk omdat in de periode dat het orkest Schiedam aandoet bijna iedereen met vakantie is. Als het plannetje van de Amerikaanse professor doorgaat zijn in ieder geval de eerste honderd Ameri kaanse toeristen binnen in Schiedam. En dat is dan vlugger dan dat CDA-frac- tievoorzitter Siem Rosman met zijn toeristenplan voor Schiedam had kunnen ho pen. SCHIEDAM— De organisa toren van Podium aan de Lan ge Haven hebben ervaren dat het op het programma zetten van en band die tropische klanken produceert, de weer goden op de vreemdste ideeën kan brengen. Juist toen afge lopen zaterdag de formatie Alma dö Brasil een aangepas te versie van 'Summertime' ten gehore bracht, barstte buiten een tropisch onweer los. Vandaar dat de stuwende kracht achter Podium, Peter Pijpers, het deze week niet an- gedurfd heeft om nogmaals de goden te tarten eri voor zater dag de Schiedamse formatie de Peter Fringsband heeft uit genodigd. Het repertoire van de band, die geheel bestaat uit. Schie dammers, is zeer gevarieerd. „Van Beatles tot David Bowie, van Robert Cray tot Ramses Shaffy en nog wat eigen werk", zo beschrijft Peter Pij pers het programma voor za terdag. Het concert begint om 22.30 uur en de toegang bedraagt als altijd vier gulden. KNVB schorst niet alle voetballers maar ook trainers zijn de klos Judoka Anthonie Wurth niet naar Olympische Spelen A Voor Sjoerd ging in een wens in ver vulling met een be zoekje aan het dieren asiel 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Niet alleen in Nieuwland en west ma ken bewoners zich sterk voor het schaarse groen in de buurt. Ook nu in Woud- hoek de jonge aanplant van weleer fors is gegroeid, maken omwonenden van het Faassenplein zich op om de groenstrook uit de buurt te 'verdedigen' tegen bouwplannen van de ge meente. De bewonersvere nigingen Woudhoek en Schiedam-noord bundel den de krachten en stuur den samen een protestbrief naar de gemeente over de voorgenomen bouw van zestien huizen op de groene strook nabij het Faassen plein. „Waarom ze juist daar gaan bouwen, is ons een raadsel. Het is het eerste stukje vol groeid woud in Woudhoek, en uitgerekend daar willen ze nu dan huizen neer gaan zetten", stelt Henk Ravensbergen. En hij vervolgt: „Het is een leuk parkje aan het worden: echt een mooi stuk groen. Ik begrijp niet dat dit groen moet gaan plaatsmaken voor wo ningen. Volgens mij ligt er nog geen driehonderd meter ver derop het alternatief". Ravensbergen bedoelt de gro te zandvlakte die vlakbij de bedreigde groenstrook ligt. „Wanneer de stad nu hele maal volgebouwd zou zijn, zou ik het logisch vinden dat de gemeente hier aan het bou wen zou gaan. Daarvan is ech ter geen sprake. Volgend jaar gaan ze Spaland volbouwen, waarom willen ze dan toch nog hier huizen neerzetten". fr Het eerste stukje volgroeid woud in Woudhoek, dat nu lijkt te gaan wijken Op donderdag 1 sept. a.s. l verschijnt de sportbijlage 1 in deze uitgave. Adverteerders kunnen kontakt opnemen met de afdeling verkoop 7 telefoon 01820-10066 meubelen en tapijten Het door de bewonersvereni gingen gewraakte plan be staat uit twee gedeelten. Te gen het idee om een groep van zestien woningen aan de Har- reweg te laten verrijzen, heb ben de bewoners weinig be zwaren. „Die woningen wor den heel mooi in de groengor- del aan de Harreweg ingepast. Wanneer het andere deel van de plannen doorgaat, wordt het hier gezien vanaf het Faassenplein een grauwe hui zen-massa". Een maand geleden deden de bewonersverenigingen hun brief met bezwaren de deur uit. De brief naar het Stads kantoor werd gecompleteerd door een handtekeningenlijst van bewoners van het Faas senplein. „We hebben de brief al vroeg verstuurd, want we gaan er vanuit: waar rook is, is vuur. We willen graag eerst met de gemeente om de tafel gaan zit ten, voordat er hier gebouwd gaat worden. We willen dat onze bezwaren gehoord en ge honoreerd worden en dat de bouw van zestien woningen op deze plaats niet doorgaat". Een reaktie op de brief met bezwaren heeft Ravensbergen toinu toe nog niet ontvangen. Na de vakantie-periode ver wacht hij echter wel reakties. Henk Ravensbergen: „Het al ternatief ligt nog geen drie honderd meter verderop. Als ze op die zandvlakte eenmaal zijn uitgebouwd, zijn we al ver in 1990. SCHIEDAM Het zangkoor De Molenmerels van het dien stencentrum 'Vier Molens' zit zonder organist. De toonkun stenaars zoeken dan ook een vrijwilliger die het zangkoor wil gaan begeleiden. Gerepe teerd wordt op donderdag middag van 13.00 tot 14.00 uur. Voor informatie kan da gelijks tussen 9.00 en 16.30 uur gebeld worden naar tele foonnummer 470.55.00. Ge vraagd moet worden naar me vrouw De Groot of Van de Valk. Fotosjop u Alle kleurenfilms worden afgedrukt op Kodak-papie afdrukken, ongeacht ngt u renfilm voor 24 opn helemaal gratis Zo blijft u voordelig Dus snel naar Fotosjo atis kleurenfilms |0,89* 0,69 b SCHIEDAM Het is er dan toch van gekomen. De tachtig jaar oude iep die voor de Juli- anakerk stond aan de Burge meester Knappertlaan is ter ziele. De pogingen van de Plantsoenendienst om de mo numentale boom te behouden hebben geen resultaat gehad. Maandag nog werd er nog een expert van de provinciale plantenkundige dienst bij ge haald om te bekijken of er toch nog een reddingspoging gewaagd zou kunnen worden. De boom is echter al zo aange tast door de beruchte iepen ziekte dat de plantsoenen dienst heeft besloten de boom om te zagen. Dat de oude boom is getroffen door de iepenziekte kon vorig jaar al worden geconstateerd. In een poging om de boom te redden werden de onderste aangetaste takken verwijderd. Ook werd de boom geïnjec teerd met een bestrijdings middel. Naar nu blijkt beeft deze reddingspoging niet het gewenste resultaat gehad. De onderste takken zijn inmid dels weer aan het vergelen wat er op wijst dat de ziekte nog steeds niet onder controle is. Omdat het gevaar bestaat dat de boom een infectiehaard voor de iepen in de naaste om geving wordt is het noodzake lijk dat de iep wordt gerooid. Dinsdagmorgen is begonnen met het verwijderen van de De plantsoenendienst aan het werk. boom. Met behulp van een grote hoogwerker zijn eferst de takken afgezaagd. Het hout is afgevoerd naar de Afvalver werking Rijnmond waar het verbrand is. De dienst gemeentewerken adviseert iedereen die een iep in de tuin heeft staan deze goed in de gaten te houden. Als de bladeren geel worden kan het een indicatie zijn dat er wat aan de hand is. Hoewel er momenteel geen sprake is van een explosie zoals in 1986 leggen nog regelmatig iepen het loodje door de gevreesde ziekte. De hoofdafdeling plantsoenen is bereikbaar voor informatie via telefoon nummer 415.46.05.

De Havenloods | 1988 | | pagina 1