dK SctóedamsNieuwsHad Bewoners St. Jozefcomplex krijgen gedeelte huur terug DE HAVENLOODS VOORDEELACTIE Er wordt gewerkt aan Nieuwe Haven Nieuw seizoen Orpheus 'Groot alarm' voert veel mensen naar Boerhaaveplein Ili» a Afscheid Uitspraak van ministerie gunstig voor huurders Nieuw dak clubhuis Schiespoor houdt open huis Record Noorduin Speciaal orgelconcert Frank van Wingerden Paspoort KEP kan worden ingevoerd EDITIE 9, DINSDAG 23 AUGUSTUS 1988, 37e JAARGANG, Nr. 34 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 m.'.Maoii '^ii 1 i De huurders van het St. Jozefcomplex krijgen dankzij een beslissing van het ministerie van VROM gedeelte van de huur terug. A Onduidelijkheid W rond AAW en WWV blijft. A SW start voortva rend. A Hermes ook vol- gend seizoen in de hoofdklasse. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Tijdens de af scheidsreceptie in de kantine van de Nutsbedrijven ontving de heer M.A. van den Heuvel afgelopen woensdag een hoge koninklijke onderscheiding. SCHIEDAM— De huur ders van 213 woningen van het St. Jozefcomplex in Schiedam-West krijgen met terugwerkende kracht vanaf 1 juli 1983 de huur verhogingen terug. Dit is mogelijk door een voor de huurders gunstige beschik king van het ministerie van VROM. Voor de bewonersvereni ging Schiedam-West is hiermee geen einde geko men aan de nu al jarenlan ge strijd met Woningbouw vereniging Schiedam (WBS). De bewonersvere- niging wil dat óók de huur verhogingen die na de mis lukte renovatie werden doorgevoerd met terug werkende kracht ongeldig worden verklaard. Deze zaak loopt momenteel in Hoger Beroep. „Deze uit spraak van het ministerie van VROM komt ons dan SCHIEDAM Bijna iedereen heeft ooit weieens met een speelgoed-trein gespeeld. Voor de vele spoorwegfreaks die ook op latere leeftijd nog graag de modelspoortreinen ter hand nemen, stelt Schies- poor voortaan elke vierde za terdag van de maand de deu ren van het clubgebouw open. Liefhebbers kunnen op deze manier nieuwe ideeën opdoen en tegelijk hun kennis vergro ten. Tegen betaling van een ook goed uit", vertelt een verheugde John de KieVith. De 213 woningen in het blok Huysmanstraat, Anthony Muysstraat en Van Beveren straat zijn in de periode 1978- 80 gerenoveerd. Al snel na de renovatie kwamen diverse ge breken aan het licht. De be woners kregen te maken met vooral vochtproblemen. Na jaren van ellende werd beslo ten tot een tweede opknap beurt. De bewonersvereniging vond de huurverhoging die na de renovatie in 1981 werd opge legd niet terecht. Ook de ver plichte jaarlijkse huurverho gingen moesten volgens de be- gulden entree kunnen bezoe kers him eigen treinen op de clubbaan laten rijden. Ook worden kapotte treinen gratis gerepareerd en uiteraard is het af en toe mogelijk om goedkoop materiaal te kopen, dat door leden van de hand wordt gedaan. Elke vierde zaterdag van de maand, dus aanstaande zater dag voor het eerst, is het club gebouw van Schiespoor aan de Westerkade 21 tussen 10.00 en 16.00 uur open. wonersvereniging achterwege blijven. Wat betreft het laatste zijn de huurders van het complex nu in het gelijk gesteld. De WBS was het daar aanvankelijk niet mee eens volgens De Kie- vith. „Ze roepen dat ze blij zijn met het besluit van het ministerie, maar de WBS is pas enkele jaren geleden over stag gegaan. Vanaf 1985 heeft de WBS aan de minister ge vraagd de jaarlijkse huurver hogingen achterwege te mo gen laten. Niet omdat ze het zo leuk vonden, maar omdat ze door de bewonersvereni ging waren gedwongen er wat aan te doen". Overstag John de Kievith zegt dan ook niet te begrijpen dat de WBS nu met de eer gaat strijken. „Ze hebben eerst bestreden dat de renovatie niet goed was. Pas toen het overduide lijk was dat de renovatie een mislukking was, zijn ze over stag gegaan". De Woningbouwvereniging Schiedam gaat er wel van uit dat de huurverhoging na de renovatie gewoon doorgaat. De bewonersvereniging is het daar niet mee eens. „Er kan geen huurverhoging worden gevraagd voor een renovatie die niet deugt",aldus De Kie vith. Hij vindt het hypocriet dat de WBS wel blij is met de beslissing van het ministerie maar niet de huurverhoging na de renovatie wil schrap pen. De bewonersvereniging Schiedam-West denkt deze zaak in Hoger Beroep te kun nen winnen, vooral na de uit spraak van het ministerie. Een aantal huurders betaalt uit onvrede met de gang van zaken nog steeds de oude hu ren van voor de renovatie. An deren die wel de nieuwe huur betalen doen dit onder pro test. Probleem Het wordt volgens De Kievith nog een heel probleem om de jaarlijkse huurverhogingen aan de huurders terug te beta len. „Minimaal de helft is ver huisd door al die problemen. Die mensen hebben ook recht op teruggave. Het wordt een hele klus voor de WBS om die mensen terug te vinden. Ieder een die denkt recht te hebben op teruggave kan contact met ons opnemen". De teruggave van de jaarlijkse SCHIEDAM De leden van mannenkoor Orpheus zijn vandaag begonnen aan de voorbereiding voor het eerste optreden dat over een maand op de agenda staat. Op 24 september treden de zangers namelijk op in de kerk aan de Monseigneur No- lenslaan. Een maand later, in oktober, gaat alle aandacht van de zingende mannen uit naar het drie steden concert. ROLSCHAATSEN— Een toer tocht op rolschaatsen. Afgelopen zondag trokken leden van de Gin Town Rollerskate Society er weer opuit voor een wat langere tocht. Op rollerskates ging het gezel schap dit keer naar de Rhoonse Grienden. huurverhogingen geldt tot de herrenovatie. „Ddt is ook weer een probleem want de WBS zegt dat een aantal wo ningen al klaar is, maar wij vinden dat nog geen enkele woning klaar is". Cor Feel- ders, zelf bewoner van het complex, loopt namens de be wonersvereniging Schiedam- West de opgeleverde wonin gen na. „Ik ben in nog geen één huis geweest waar alle Orpheus ontvangt dan name lijk mannenkoren uit Ede en Maastricht. Alle repetities van het man nenkoor van Richard Ram worden gehouden in maison SCHIEDAM— Het is op verschillende plaatsen in de stad duidelijk merkbaar dat de zomervakantie weer tot het verleden behoort. Vooral rondom de Nieuwe Haven vinden er sinds gis teren verschillende soorten herstellingswerkzaamhe den plaats. Deze gehele week is de Oranjebrug afgsloten voor alle verkeer in verband met onderhoudswerkzaamhe den. De Oranjebrug ligt tussen de Nieuwe Haven en de Oranjestraat. Volgende week ondergaat de Ooievaarsbrug tussen het Spinhuispad, Vijgen- steeg en Ooievaarssteeg eenzelfde behandeling. Ook deze brug is dan voor alle verkeer afgesloten. Dit keer kan men vanaf maan dag tot en met donderdag de brug. niet gebruiken. Als laatste komt de Beurs- brug aan de beurt. Op 5, 6 en 7 september wordt aan klachten verholpen zijn.Een strenge winter is er volgens hem voor nodig om uit te kun nen maken of de woningen in derdaad klaar zijn. Als de huurders ook wat be treft de huurverhogingen na de renovatie in het gelijk wor den gesteld, kan dat volgens De Kievith een grote financië le klap voor de WBS worden. Tivoli, Nieuwe Haven 237. Be langstellenden die overwegen zelf lid te worden van een koor kunnen vanaf 20.00 uur een kijkje komen nemen bij de repetities. de brug over de Lange Ha ven het nodige onderhoud verricht waardoor de Beursbrug op die- dagen dus niet te gebruiken is. Tijdens deze werkzaamhe den worden de omleidings routes door oranje borden aangegeven. Ook afgesloten De werkzaamheden aan de bruggen zijn niet de enige aktiviteiten die momenteel worden uitgevoerd. Het ge deelte van de Nieuwe Ha ven dat tussen de Vlaar- dingerdijk en Westfranke- landsestraat ligt, is sinds gisteren eveneens afgeslo ten voor het doorgaand verkeer. De Nieuwe Haven wordt voorzien van een nieuwe asfaltlaag. Afhan kelijk van de weersom standigheden is het de ver wachting van de dienst ge meentewerken dat dit kar wei tot eind september gaat duren. Hoeveel geld de huurders nu al terugkrijgen is nog niet be kend. De WBS hoopt de bere keningen voor het eind van het jaar rond te hebben. hoofdafdeling gas en water de ere-medaille in goud, verbon den aan de orde van Oranje Nassau op. Martinus adrinus van den Heuvel heeft een be langrijke rol gespeeld bij de ombouw van stads naar aard gas. Na meer dan 36 jaar bij de Nutsbedrijven te hebben gewerkt, maakt Van den Heu vel gebruik van de VUT-rege- Ung. SCHIEDAM Kluphuis Oost aan de Gallileistraat krijgt een nieuw dak. Voor bewoners die in de directe omgeving van het clubhuis wonen, levert dat de komende twee weken even een klein ongemak op. Zolang de werkzaamheden aan het dak van Kluphuis Oost duren, is er namelijk in de straat een parkeerverbod van kracht dat duidelijk door borden wordt aangegeven. Dit om te voor komen dat de zwarte deeltjes die vrijkomen bij de werk zaamheden aan het dak, op de auto's zullen belanden. SCHIEDAM Tijdens natio nale atletiekwedstrijden te Utrecht op 21 augustus j.l. heeft AVR/Ooievaars atleet Willem Noorduin het wereld record discuswerpen in zijn handicapklasse met bijna één meter verbeterd en gebracht op 32.84 meter. SCHIEDAM Frank van Wingerden verzorgt zaterdag avond het vierde orgelconcert in de serie die dit jaar wordt gegeven. Aan het concert in de Grote Kerk wordt verder mee gewerkt door het Rotterdams Trombose Ensemble. Composities van J.S. Bach, Nase, Charpentier, Bruckner, Speer en Couperin worden ge speeld door Frank van Win gerden. Speciaal voor het ge deelte waarin de organist sa men speelt met het trombone gezelschap zijn ook twee eigen werken van Van Wingerden in het programma opgenomen. Het concert begint zaterdag om 20.15 uur in de Grote Kerk. Programma's (die te vens het bewijs van toegang zijn) kunnen bij de ingang van de kerk worden gekocht. Hou ders van een pis 65 of CJP betalen hiervoor f 3.50, ande re belangstellenden f 5,-. Zolang de Nieuwe haven open ligt, zijn er twee om leidingsroutes van kracht. De een gaat via de Nieuwe Damlaan, Vlaardingerdijk, Aleidastraat en Burge meester Knappertlaan. De ander voert vanaf de Nieu we Haven, via de Burge meester Knappertlaan en Aleidastraat naar de Vlaardingerdijk. Verkeer uit Rotterdam en Vlaardin- gen wordt helemaal bui tenom geleid via de Van Deventerstraat. Zaterdag is het clubgebouw van Schiespoor voor het eerst open voor iedereen die belangstelling heeft voor modeltreinen. De redactie van De Havenloods/Het Schiedams Nieuwsblad roept sollicitanten op voor de functie van correspondent (m/v) De taak van deze free-lance medewerker zal bestaan uit het verslaan van actuele gebeurtenissen in Schiedam, het bijwo nen van persconferenties en gemeenteraadsvergaderingen. Voor deze functie is een goed inzicht in politieke en maat schappelijke verhoudingen en ontwikkelingen van groot be lang. Voorts dienen kandidaten te beschikken over een goede schrijfvaardigheid, gevoel voor (politiek) nieuws, goede be heersing van de Nederlandse taal en journalistieke ervaring. Tevens moeten zij de bereidheid hebben in de avonduren te werken. Belangstellenden kunnen zich schriftelijk in verbinding stellen met de redactie van De Havenloods, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam t.a.v. Jaap Deybel. Desgewenst kunnen telefoni sche inlichtingen worden ingewonnen bij de redactie in Vlaar- dingen, tel. 010-4 35 29 11 SCHIEDAM KEP is er in geslaagd een paspoort te ma ken dat aan de internationale normen voldoet. Twee weken voor de termijn die het Schie- damse bedrijf van het minis terie van buitenlandse Zaken was gesteld verstreek, bleek het nieuwste paspoort-model de strenge TNO-keuring te kunnen doorstaan. Overigens is het nieuwste en goedgekeurde paspoort-mo del volgens TNO nog lang niet perfekt. KEP moet ook na de invoering van deze zogenaam de Europese pas nog het nodi ge1 verbeteren. Nadat eerdere door KEP gefa briceerde modellen niet aan de eisen bleken te voldoen, kreeg het Schiedamse bedrijf van Minister Van den Broek tot 1 september de tijd om een deugdelijk, fraudebestending paspoort te leveren. Het is de bedoeling dat het nieuwe pas poort volgend jaar wordt in gevoerd. te kijken wat daar aan de hand was. De grote rookontwikkeling en de vele auto's met sirene wezen de nieuwsgierigen de weg waardoor het echt een drukte van belang werd en de politie af en toe moest ingrijpen om te voorkomen dat hulpverle ners klem kwamen te zit ten in de massa die van geen wijken wist. „Ik ben blij dat de politie de zaak goed had afgezet. Dankzij de politie leverde de grote publieke belang stelling geen echte proble men op", aldus Lenstra die verder laat weten dat de oorzaak van de brand nog niet met zekerheid gegeven kan worden. „Maar brand stichting wordt zeker niet uitgesloten". De schade aan de vijf ver woeste panden is volgens de hoofdofficier van dienst van de brandweer mini maal (ongeveer zestigdui zend gulden), en persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Wel kreeg één brandweerman te kampen met zuurstofge brek. Een behandeling ter plekke bracht hem weer op de been. De brandweer had donderdagavond de handen vol aan de brand op het Boerhaaveplein. De wind wakkerde het vuur, dat toch al een goede voedingsbodem had in het vele hout in de panden, nog eens extra aan. alles zetten om de brand onder controle te krijgen". Dat bleek allerminst een eenvoudige klus. Tot om streeks negen uur 's avonds knokten vijftig brandweer mensen tegen de vuurzee die door de harde wind en het vele hout in de panden moeilijk te bestrijden bleek. En hoewel om negen uur het sein brand-meester klink, vertrokken de laat ste spuitgasten pas tegen middernacht van het Boer haaveplein. De assistentie uit Vlaardingen (een auto ladderwagen en een bus eenheid) hoefde niet te worden ingeroepen, de in totaal negen uitgerukte wagens uit de Jeneverstad zelf bleken de even voor zes uur ontdekte brand zelf te kunnen bedwingen. Aangetrokken door de rookontwikkeling en de vele sirenes stroomde het Boerhaaveplein vol belangstellenden. Volgestroomd Naast de vijftig personen van de brandweer had ook de politie de handen vol op het Boerhaaveplein. Want ui de wijde omgeving wa ren de mensen naar het plein in oost gestroomd om paar kinderen die zich vol gens omwonenden in het complex zouden bevinden. „De eerste prioriteit was die kinderen vinden" zegt A. Lenstra, donderdag hoofdofficier van dienst bij de Schiedamse brandweer. „Zodra bleek dat er nie mand in de panden aanwe zig was, konden we alles op SCHIEDAM Groot alarm werd er donderdag avond gegeven op het Boerhaaveplein waar vijf slooppanden die avond door brand werden ver woest. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, hoewel de brandweer in eerste instantie in de brandende gebouwen wel heeft gezocht naar een

De Havenloods | 1988 | | pagina 1