Triathlon Schiedam opnieuw een succes e100SDdirtd Den RoscnAanvan9i93ouur Prima ouverture SVV Schaakseizoen Groenoord vangt aan Sportprofiel Jacqueline Van Tienen ©SctóedamsNieuwsblad SBjIAf Sportnieuws naar redactie Regen en wind houden aantal deelnemers thuis Hermes DVS blijft definitief hoofdklasser OPEL.-©- Tienen. strijd tegen FC Wagenin- getraind,door Piet,Schrij- snëi düidêlijfc: Met name- SCHIEDAM— In het voor jaar vierde schaakvereniging Groenoord haar 20-jarig be staan. Een feest dat herinne ringen opriep aan de ont staansgeschiedenis van de wijk Groenoord, waar de schaakvereniging altijd haar domicilie heeft gehad (name lijk in de sfeervolle Boerderij aan de Sweelincksingel). Was het seizoen 87/88 in alle op zichten geslaagd te noemen, ook het komend seizoen biedt prima vooruitzichten. In het afgelopen seizoen handhaafde het pas-gepromo veerde standaard-team zich in de Promotieklasse, het hoog ste niveau van de Rotterdamse Schaakbond. Het tweede team miste (weer op een haar) voor de derde maal in successie het kampioenschap. Het derde team werd ongeslagen kam pioen, met recht op promotie, in haar afdeling. Ook het vier de team bleef ongeslagen, ein digde als tweede in haar klas se en speelt de komende com petitie ook in de derde klasse. Het vijfde team, dat voor de eerste keer in RSB-verband aantrad, behaalde met een Schaakvereniging Groenoord begint het nieuwe seizoen, zo als gebruikelijk, met een si multaan wedstrijd. Deze wordt gegeven door clubkam pioen Cees Verhagen en snel schaakkampioen '88 John van Baarle. Dit evenement wordt vandaag (23 augustus) geor ganiseerd in het clubgebouw aan de Sweelicksingel, aan vang is 19.45 uur. Ook niet- leden zijn dan van harte wel kom. Op dinsdag 30 augustus a.s. vangt de nieuwe huishoudelij ke competitie aan. Zonder problemen kunnen nieuwe le den die avond in het wed- strijdschema worden ge plaatst (op een voor hen pas sende plaats uiteraard). DE HAVENLOODS DINSDAG 23 AUGUSTUS 1988 34-493 SCHIEDAM Clubbladen en SCHIEDAM Het grillige Nederlandse weer blijft de organisatie van de Triath lon Schiedam parten spe len. Moest tijdens de vorige editie het zwemonderdeel, wegens onweer, vrijwel ge heel geschrapt worden, af gelopen zaterdag was het opnieuw raak. De stramme zuidwesten wind en strie mende regenbuien hielden een aanzienlijk aantal deelnemers thuis. Het to taal aantal triathleten bleef hierdoor net onder de 200 steken. Op een compu terstoring na, waardoor men moest overschakelen op handgeklokte tijden, verliep verder alles op de welbekenbde rolletjes. De organisatie gaat zich nu steeds opmaken voor de eerste lustrum triathlon, volgend jaar in het hartje van Schiedam. Op het programma stonden een kwart- (950 m. zwemmen, 45 km. fietsen en 10.5 km. lo pen) en een achtste- (500 m. zwemmen, 22.5 km. fietsen en 5 km. lopen) triathlon. Om klokslag half negen doken de eerste deelnemers in het water van zwembad Groenoord, er werd gestart in vooraf vastge stelde blokken, om een totale chaos te voorkomen. Na het zwemonderdeel moest men zich op de fiets hijsen en trok men, met een fikse tegenwind, door het Beatrixpark richting eindtijd 2.41.27 liet registre ren en N. Leeuwenstein met 2.57,10. Op de achtste-triath- lon pakte bij de mannen de Vlaardinger G. Oomen de eer ste plek met 1.19.45 en werd N. Vermaas tweede met 1.22.00. Bij de vrowuen werd M. Huigen eerste met 1.43.45 e legde J. Verver beslag op de tweede plaats met 1.44.28. De organisatie was opnieuw in handen van de Sportbond Schiedam (bestaande uit gym nastiekvereniging ARMA, korfbalvereniging Harga en zwemvereniging de Water vrienden). Zeer tevreden blik ten de hoofd-organisatoren, Jan Ouweneel en René Bonte terug. "Na de vreselijke toe stand vorig jaar (toen een tri- athleet op het parcours over leed red.) is ditmaal alles pri ma verlopen. Natuurlijk heb ben de matige weersomstan digheden ons parten gespeeld. Zeker 100 deelnemers die zich via de voorinschrijving reeds hadden aangemeld zijn nu niet opgekomen. De 70 vrij willigers, van route-aangevers tot de bezemwagen, hebben opnieuw bergen werk verzet. We kunnen over de vierde tri atlon Schiedam slechts zeer tevreden zijn. Wel moeten we ons beraden op het komende jaar, omdat SSC Harga beslo ten heeft uit de organisatie te stappen. Daarvoor zal een passende oplossing moeten worden gevonden, wees daar van overtuigd, want de vijfde Triathlon Schiedam, ons eer ste lustrum, wordt een waar spektakel". In de vroege morgen gingen de eerste triathleten te water in zwembad Groenoord. berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. Informatie-avond duiksport SCHIEDAM Duikvereni- ging Sea View organiseert op woensdag 24 augustus a.s. een informatie-avond over de duiksport. De avond wordt belegd in het clubgebouw aan de Korte Haven 127 in Schie dam. De aanvang is 20.00 uur. Voor meer informatie, tel. 4158075. 0 Een verdiende overwinning voor een sterk vernieuwd SW In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats -28 juni 1962 te Schiedam. Beroep -Belastingambtenaar Huidige vereniging -Duikvereniging Sea View. Bij deze vereniging heb ik mijn 2-stersbrevet gehaald, dat wil zeggen dat ik mag dui ken in stromend water. Eén keer per week trainen we in clubverband (conditioneel of opleidingsgericht) en in het weekend maken we een club- duik, aan de Maasvlakte of in de Oosterschelde b.v. Vorige clubs -In het verleden ben ik lid ge weest van de tennisvereniging TSN en heb veel aan fitness training gedaan. Toen dat niet met het duiken bleek te com bineren heb ik die takken van sport laten schieten. Grootste sportieve succes -Mijn, laten we zeggen, mooi ste duikervaring onderging ik in de Middellandse Zee, tij dens een vakantie op Cyprus. Op korte afstand van de kust was daar, enige jaren terug, een veerpont vol containers en vrachtwagens gezonken. Door problemen met de verzekering was dat schip nooit gelicht en het is daarna tot een soort duikersattractie uitgegroeid. Je weet werkelijk niet wat je ziet, het is heel onwezenlijk, gloednieuwe trucks op hun kant en overal daartussen vis sen en andere zeedieren in alle kleurschakeringen. Zonder twijfel een sensatie voor mij. Grootste sportieve teleurstel ling -Toen ik in '83 lid werd van Sea View moesten alle nieu welingen een zgn. binnenwa- terproef ondergaan. Eén van de onderdelen daarbij was 25 meter onderwater zwemmen. Als enige van de complete groep redde ik dat niet (waar schijnlijk door de zenuwen), maar mocht ik mooi niet mee- duiken tijdens het duikweek- end iri Ouwerkerk, kort daar op. Als eenling bleef ik kurk droog die dag. Grootste blunder -De gehele opleiding in de duiksport is er juist op gericht blunders te vermijden, omdat de gevolgen ervan desastreus kunnen zijn. Daarom ook wordt er gedurende zowel de praktische, als theoretische lessen voortdurend gehamerd op het feit te allen tijde je koppie erbij te houden. Onder water kun je je simpelweg geen blunders veroorloven. Natuurlijk maak je door ver geetachtigheid wel eens dom me vergissingen. Zo herinner ik me een keer volledig uitge rust aan de kant te hebben gestaan voor een duik, toen ik er door een omstander op ge wezen werd mijn zwemvinnen nog niet aangetrokken te heb ben, en die kun je echt niet missen. Sportieve ambities -Het duikniveau (2-sters) dat ik nu heb, viifd ik voldoende. Ik voel totaal de behoefte niet mijn 3-stersbrevet te halen, waarmee je tot diepten mag duiken, waaruit je slechts trapsgewijs naar de opper vlakte kunt stijgen, om de gej vreesde duikersziekte te voor- koriién. Diëoplelcnng is zowel in theoretisch, als praktisch opzicht bijzonder zwaar. Bin nen de vereniging hoop ik nog een aanzienlijke periode aan een aantal evenementen en activiteiten te kunnen bijdra- -Speciale bewondering heb ik voor mensen die erin slagen een groot publiek op een aan trekkelijke manier te boeien. In denk dan met name aan bepaalde popsterren, waarbij vooral de uitstraling van George Michael mij aan spreekt. Hobby's -Omdat ik een typisch 'zitten de baan' heb, vind ik het pret tig in mijn vrije tijd aan li chaamsbeweging te doen. Naast duiken, loop en zwem ik veel voor mezelf. Ook hou ik ervan zo nu en dan een partijtje te klaverjassen. Favoriete muziek -De tv-programma's van dit moment vind ik dus echt niks. Alleen een mooie natuurfilm of een enkel praatprogramma, als Joosten en Jongbloed, wil mij nog wel boeien. Op film gebied val ik vooral voor ro mantische (meiden)films, als Dirty Dancing, en angstaanja gende griezelfilms, b.v. The li ving dead. Lectuur -Vrouwenbladen, als Viva en Libelle, de krant en soms een roman van het genre Harold Robbins. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam -In het algemeen valt er in mijn ogen weinig te klagen, er zijn bijzonder veel verenigin gen en er wordt van alles op sportgebied georganiseerd. Voor de duiksport zou het ide aal zijn indien alsnog zwem bad Groenoord overkapt zou worden, waarbij dan ook ver enigingsruimten in het bad zelf zouden moeten worden gebouwd, om het rendabel te maken. Er zijn volgens mij ge noeg clubs die daarvoor voe len. Wat is Set» Vïèiv' ptécies? -Sea View is een echte duik vereniging, aangesloten bij de Nederlandse Onderwater sport Bond. Het is dus persé geen duikschool of oplei dingsinstituut. Het is de be doeling dat mensen die lid worden van onze club, dat voor meer jaren doen, het so ciale verenigingsleven speelt, j een belangrijke rol. Naast het duiken zijn er veel nevenacti viteiten, zoals feestavonden, informatiedagen en bingo. Wat kost de duiksport? -Een eerstejaars basisuitrus- ting, voor binnengebruik, kost slechts circa 100 gulden. Een zuurstoffles kunnen nieuwe lingen lenen bij de vereniging, die ook een eigen compressor i bezit. Het lidmaatschap kost I 24 gulden per maand, waar- j voor mensen dus ook een dui- j kopleiding kunnen volgen. Bevalt het je, dan kun je het tweede jaar overwegen een complete duikuitrusting aan te schaffen (duikpak, flessen, i loodgordel e.d.), die kost toch j snel 3000 gulden, maar dan j ben je ook voor een aanzienlij- ke periode voorzien. Voordat mensen tot aanschaf overgaan is het belangrijk deskundig advies in te winnen, b.v. door j onze informatie-avond te be- zoeken die aanstonds weer ge- j organiseerd wordt. Tenslotte wil ik nog kwijt, i dat... -...ik vind dat iedereen zijn hoofd tenminste éénmaal in zijn leven echt onder water i moet hebben gehouden, j Steeds weer merk je dat men sen het een fantastische erva ring vinden. Schipluiden. De fietsroute had het keerpunt nabij De Lier, waarna men naar het terrein van SSC Harga reed. Daar trok men het loopschoei sel aan en volbracht de triath lon door het afleggen van het looptraject door Sportpark Harga en het Beatrixpark. Winnaars Na het optellen van de tijden op de afzonderlijke onderde len (zwemmen, fietsen en lo pen) kwamen de volgende tri athleten als snelsten uit de bus. Op de kwart-triathlon voor mannen eindigde P. Ka- chelland als eerste met een tijd van 2 uur 19 minuten en 6 seconden. Tweede werd Ro bert Groeneweg, de Schie dammer finishte op 2.22.28. Bij de vrouwen werden de ere plaatsen ingenomen door de Schiedamse S. Jansen, die als Ondanks de matige weersomstandigheden kende de triathlon dit jaar slechts drie uitvallers, allen wegens mecanische pech wel te verstaan. Nieuweling Ruud Kaiser valt meteen uit SCHIEDAMDe cricketers van Hermes DVS hebben definitief afgerekend met Rood en Wit. In een rechtstreeks duel werden de Haarlemmers naar de eerste klasse verwezen. Rood en Wit, als eerste aan bat, kwam tot 144 voor 8, waarbij Defoe, Kuggeleijn en Bradley ieder twee wickets pakten. Aan bat overtroffen de Schiedammers dat totaal, John Verwey en Lou Borrani tekenden respectievelijk 66 en 28 runs aan. mes DVS) over naar de ama teurs. Robin van der Laan, Dean Gorrë en Erik Keijnemans vormden het trio dat binnen de vereniging doorstroomde van het jeugdelftal naar de A- selectie. Daarnaast werden aangetrokken Frank Roosa (van Feyenoord), Ton Riet broek (van Feyenoord) en Ed die Ridderhof (van Sparta), terwijl Virgil Breetveld werd geleend (ook van Feyenoord). Dat was de stand van zaken de vorige week, waarbij het duidelijk was dat de techni sche staf had aangedrongen op meer versterking, vooral aanvallend, omdat SVV daar kwetsbaar leek met slechts vier potentieel offensieve spe lers. "Opnieuw moeten de sponsors met de buidel gerammeld heb ben (plotseling lijkt alles mo gelijk in Schiedam), want in vier dagen tijd werden 3 nieu we spelers gecontracteerd. Eerst werd Jan Lohman, een voetbalavonturier die onder meer in Engeland en België actief was, vastgelegd en later tekenden Ruud Kaiser (op huurbasis van FC Den Bosch) en Huub Stokmans (van Hel mond Sport), beiden voor een jaar. Blessure Dat de spelers nog moesten wennen aan elkaar werd in de wedstrijd gen, vers, in de aanvangsfase waren weinig vloeiende aanvallen te aanschouwen op het bijzonder goed gevulde Harga-terrein. Voorts kregen de Schiedam mers reeds snel een fikse te genvaller te incasseren. Na ongeveer een kwartier moest Ruud Kaiser na een harde charge van een tegenspeler geblesseerd de dug-out opzoe ken, waar men een verdraaide knie constateerde. Met een dubbelblanke ruststand kon den beide teams tevreden zijn. Meteen na de pauze was het raak. Een aanval over de rech terkant deed de bal in de doel- mond belanden, waar Henk Salari in een mêlée van spe lers in de rebound met zijn linkerbeen (plotseling lijkt al les mogelijk in Schiedam) doeltreffend uithaalde. Nadat Arni Oosterleem uit een strafschop, enige tijd later de stand op 2-0 had gebracht leek de buit definitief binnen. FC Wageningen wist, middels een knappe lob, slechts één tegentreffer te produceren ge- durenden het verder wed- strijdverloop, zodat de eerste volle winst voor SVV was. Woensdag aanstaande staat een zware uitwedstrijd tegen NEC op het programma. In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden, pnt. 1. John van de Zwan D.S.'79 Edwin Vurens Sparta Piet Wijnberg Sparta 4. Alfred Knippenberg D.S.'79 Michel Langerak D.S.'79 Victor Tebbens D.S.'79 Jaap van der Wiel D.S.'79 Steef Buijs Excelsior Carlo l'Ami Excelsior Errol Refos Excelsior Warry van Wattum Excelsior Marcel Brands Feyenoord Martin van Geel Feyenoord Joop Hiele Feyenoord Dave Mitchell Feyenoord Sjaak Troost Feyenoord Ron van de Berg Sparta Ed de Goeij Sparta Raymond Libregts Sparta Jan Olde Riekerink Sparta Dean Gorré S.V.V. Hans Loovens S.V.V. Henk Salari S.V.V. Erik Tanis SCHIEDAM SW is het voetbalseizoen 88/89 pri ma gestart. Nadat de vere niging zich de afgelopen week wederom danig roer de op de transfermarkt, 3 nieuwe spelers werden aan de selectie toegevoegd, stond jongstleden zater dagavond het openings duel tegen FC Wageningen op het programma. Circa 3000 toeschouwers za gen een redelijke wed strijd, die verdiend door de Schiedammers werd ge- De afgelopen periode kreeg de spelersgroep van SW meer en meer het karakter van een pe- leton van het Vreemdelingen legioen. Uit alle hoeken van Nederland plukte de Schie damse technische staf spelers weg en voegde deze aan de selectie toe, nadat eerst een zevental spelers het rood groene shirt voorgoed had uit getrokken. Zo verdwenen, voor een aanmerkelijke trans fersom overigens, Coen van der Hoeven (naar FC Den Bosch). Frenk van der Kley (naar De Graafschap), Glenn Sonneville (naar Vitesse) en Jan Lecker (naar PEC Zwol le). Verder stapten Jan Kone- mann (DCV), John Bos (Spar ta) en Roy van Duppen (Her- TOP 20 TOP 20 ^sparta^ Woensdagavond 24 augustus 1988 PRIJZEN f 7.50, f 10,00, f en f

De Havenloods | 1988 | | pagina 5