Que havenloods Wim Jansen zet zich met plezier en gedreven in Griekse Spelen niet te vergelijken met OS Ursus trekt in bij HBSS Rustig seizoen voor Schiedams cricket Balletje afwachten Voetbal is zijn lust en leven Nieuw tapijt in tennisbal NOAD toch met Lingen Zeven atleten naar Seoel Weer derby- klassement DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1988 35-582 Ooit toen in de bebouwde kom nog wat stukjes groen lagen, die geschikt waren voor een lekkere partij voetbal, maak ten wij, de jeugd van toen, van wat jasjes de doelen en was de doelman 'vliegende keep'. Dat was actie en wie het in zijn hoofd haalde om even een blaasje te nemen in de buurt van het vijandelijke doel werd door de tegenpartij meteen be ticht van 'balletje afwachten'. Aan die term moest ik onwil lekeurig denken op het mo ment, dat de korfbalbond de discussie startte over de vraag of veldkorfbal, net als in de zaal, naar twee vakken moest, of dat alles maar bij het oude (dus met drie vakken) moest blijven. Dan ga je ervan uit, dat de jonge generatie het heft in handen neemt, alle sentimen ten rond dit oer-Hollandse spelletje opzij zet en onvoor waardelijk kiest voor het meer actieve en voor het publiek ze ker attractievere 2-vaks korf bal. Maar nee hoor. Dat verbaast me hoge lijk. Op het gevaar af, dat deze uit voetbalkringen stammen de PP beticht wordt van in menging in de binnenlandse aangelegenheden van andere stammen, lanceer ik hierbij mijn ongenoegen over een der gelijke toekomstvisie. Gelukkig heeft deze PP enige malen het genoegen mogen smaken om op een 'plesante' en sportief recreatieve manier kennis te maken met de ge noegens van korfbal. Ik weet dus wat het is om ergens hal verwege het speelveld een lijn tegen te komen, waar je op straffe van een snerpend scheidsrechtersfluitje niet overheen mag. En dan hadden we op het toernooi, waaraan we deelnamen nog maar te maken met één lijn, omdat de organisatie wijselijk had ge kozen voor twee vakken. Maar je zal tot drie vakken veroordeeld worden er ergens achterin staan te koukleumen, terwijl de actie zich onder de andere korf afspeelt. Dan kan je hooguit een hartverwar mende kout starten met wat lotgenoten, die het ook staan af te sterven. Och, misschien is dat de charme van korfbal. Voor mij heeft het echter meer weg van 'balletje afwachten'. Maar ik zal het wel weer ver keerd zien. Met voetbalogen dus. PP In grote vertwijfeling slaakte wijlen Theo hij over de lat heenzeilde, maar hij zit erin. De Spin ligt verslagen op de doellijn... hij zit erin, 1-0 voor de Rotterdammers". Wim Jansen, die deze onver getelijke treffer, in de Europa Cup-wedstrijd Feyenoord- AC Milan, produceerde, denkt met zichtbaar genoegen terug aan dat moment. „Terwijl die bal eigenlijk als voor zet bedoeld was, moet je weten", zegt hij lachend. Sedert enkele weken verkeert Jansen veelvuldig binnen de Schie- damse stadsgrenzen in zijn functie van technisch-direc- teur bij SW. „Ook bij SVV zal op termijn, op basis van evenwichtig beleid, succes geboekt worden", weet de voor malig dynamisch middenvelder zeker. Wim Jansen is door hoofd sponsor en voorzitter John van Dijk persoonlijk bij SW binnengehaald. Van Dijk voer daarbij blind op het advies van Johan Cruyff, die hem aanraadde Jansen de techni sche organisatie bij de Schie dammers op poten te laten zetten. Na twee dagen be denktijd stemde Jansen toe en kwamen beide partijen tot een mondelinge overeenkomst. In de voetbalwereld staat Wim Jansen, volgend jaar 25 jaar actief in de voetballerij, be kend als een rustig, bedacht zaam persoon, wars van iedere vorm van kapsones. De technisch-directeur heeft over veel facetten van de voetbal sport nagedacht en formuleert zijn opvattingen zonder te rughoudendheid. Over SVV MAASSLUIS In de tennis- hal Op Dreef is een begin ge maakt met het vernieuwen van het tapijt. Tevens wordt de ondervloer hersteld. De werkzaamheden duren tot eind september. Aanvankelijk was er met een sluiting van tien dagen gere kend. Door de reparaties aan de vloer en de late levering van het tapijt.dat pas op 16 september beschikbaar is, zal de hal tot 21 september buiten gebruik blijven. Het exploitatie-tekort van de hal bleef in 1987 beperkt tot ruim een halve ton. Vergele ken met het voorgaande jaar werd het negatieve verschil (dat in 1985 nog ruim tachtig duizend gulden wasj.met ruim tienduizend gulden terug ge bracht. Plannen vergevorderd SCHIEDAM Ursus, dat met ingang van het seizoen 1989/90 niet meer terecht kan op Sportpark De Lange Bo- gert, praat met zaterdagclub HBSS over inwoning op Har- ga. De gemeente is inmiddels al ingelicht over de vergevor derde plannen van beide voet balclubs. Tijdens een ledenvergadering heeft Ursus zijn achterban op de hoogte gebracht van de ontwikkelingen. Het bestuur kreeg toen het fiat om de ge sprekken met HBSS, dat zijn aanhang via een brief inlicht te, voort te zetten. Het is overigens niet voor het eerst, dat beide verenigingen over samenwerking, fusie dan wel verhuizing praten. HBSS SCHIEDAM Hoewel hij aanvankelijk te kennen had gegeven nog slechts als reser ve voor het eerste team van de tafeltennisvereniging NOAD te willen optreden, zal Hans Lingen toch een groot aantal wedstrijden deel uitmaken van het NOAD-kwartet. Daarmee vult hij in een deel tijdfunctie de vacante plaats op, die door het vertrek van Roy Boedhram (studie) was gevallen. De uit het derde team afkomstige Kees de Ko ning maakt het team (met ver der Jan Simons, Ron van der Wijk en Wim Bongers) com pleet. NOAD begint de com petitie zaterdag met een uit beurt tegen Swift (D). was al eens over een fusie in de slag met PPSC en kaartte vorig jaar een verhuizing naar de velden op het SW-com- plex bij de gemeente aan. Ur sus had eerder contact met Martinit, ging daarna heel ver in zee met GSS, maar kiest nu voor HBSS. Of de samenwerking er inder daad komt, hangt grotendeels af van de gemeente. De beide clubs hebben hun, in hun ogen reeële wensen, op het stads kantoor gedeponeerd en wachten in spanning de ge meentelijke reactie, die door wethouder Luub Hafkamp rond september toegezegd is, af. Tot dan willen beide ge sprekspartners zich van ver der commentaar onthouden. In Ursus-kringen circuleert het verhaal, dat de bouw van een sporthal één van de ambi tieuze wensen is. Van HBSS- zijde wordt dat echter ont kend, omdat, zo stelt men, er binnen de hekken van het complex geen ruimte voor zo'n pand is. over zijn. Van Dijk is de bin dende man op commercieel terrein. Hij heeft in relatief weinig tijd voor een zeer groot aantal sub-sponsors gezorgd en daarbij gaat het om be hoorlijke bedragen. Hij is zo verstandig geweest om gebie den waar hij geen kijk op had aan anderen over te dragen. Daarom ook heeft hij mij naar SW gehaald. Die man had ge woon geen tijd voor en te wei nig verstand van de voetbal- technische kanten. SW was voor mij grotendeels onbe kend terrein, maar ik moet zeggen dat de situatie die ik hier aantrof me niet echt ver rast heeft. De eerste drie wed strijden van deze competitie zijn we redelijk doorgekomen, alleen hadden we tegen De Graafschap misschien toch een puntje verdiend. Na zo veel omzettingen binnen de ploeg mag je met 3 uit 3 (red. het gesprek vond maandag plaats) niet ontevreden zijn, vind ik". Zijn takenpakket „Het is de bedoeling dat ik het technisch apparaat, in de meest brede betekenis, ga be heren. Zo moet ik een scou- tingssysteem opzetten, om ta lentvolle spelers tijdig, dus voor relatief weinig geld, naar SW te halen. Zoals bijvoor beeld FC Utrecht nu weer een spits als Van Delden weg plukt, dat kan hier natuurlijk ook". „Voorts zal ik me veelvuldig met de op- en begeleiding be moeien. Er moet een vloeiende doorstroming van jeugdspe lers naar de hoogste teams op gang komen, dat is de beste investering die je als voetbal vereniging kunt doen. Ook zal ik me, uiteraard in samen spraak met de trainers Van der Velden en De Wolf, met het aan- en verkoopbeleid gaan bezig houden. Ik ben de afgelopen weken druk doende geweest Regi Blinker van Fey enoord naar Schiedam te ha len, maar dat is definitief af geketst. Blinker wil per sé niet weg uit de kuip. Ik vraag me daarbij wel af in hoeverre zijn ontwikkeling daar schade van ondervindt, maar dat is geluk kig Blinkers eigen verant woording en niet de mijne. Zo zitten we nu nog steeds met de vacature van een scorende spits, vooral omdat nu ook Ruud Kaiser danig gebles seerd is geraakt. We gaan daarbij overigens niet over tot een overhaaste aankoop, met het risico een kat in de zak binnen te krijgen. Nee, pa niekvoetbal zal de komende tijd in Schiedam niet gespeeld worden". Over zijn werkwijze goede theoretische onderbou wing absoluut noodzakelijk. Daarnaast moet je de 'feeling' hebben de juiste oefenstof op het passende moment aan te functie van technisch-direc teur, en dan vooral op het ge bied van aan- en verkoop, zijn relaties van het grootste be lang". „Wanneer je in de voetbalwe reld de juiste menien kent, die je de weg wijzen en je attende ren op goede, beschikbare spelers, heb je al een giganti sche voorsprong. Voorts lees ik heel veel, sportbladen en kranten, ook buitenlandse. Zo las ik een Belgische krant dat Jan Lohman nog niet gete kend had bij Germinal Eeke ren. Ik heb meteen de telefoon gepakt en heb hem gecontrac teerd. Blijkt nu wel een zeer welkome aanvulling op onze selectie te zijn. Centraal in mijn aanpak staat een goede organisatie en een evenwich tige opbouw, bij wat ik ook doe". Over Feyenoord „Voor Feyenoord is in mijn hart altijd een plaatsje gere- Wim Jansen is gefascineerd door het voetbal en blij, dat hij van een hobby zijn beroep kon maken. serveerd. Ik heb er natuurlijk fantastische successen ge kend. Eerst door de Europa Cup 1, na de finale tegen Cel tic met 2-1 gewonnen te heb ben. Die honderdduizenden daarna op de Coolsingel, dat was destijds ongekend, ook als wij spelers wisten niet wat me meemaakten". „We hadden toen echt een ij- zersterk elftal met spelers als Rinus Israël, Willem van Ha- negem, Coen Molijn en Ove Kindvall. Later pakten we de UEFA-Cup tegen Tottenham Hotspurs. Achteraf denk ik, dat ik misschien iets te lang bij Feyenoord ben gebleven. Ik speelde er zo'n 550 wed strijden, maar een nieuwe om geving opent altijd je ogen. Het doorbreken van een vaste stramien kan een bijzonder positieve uitwerking op je hebben. Ondanks mijn Rotter damse sympathieën ben ik prof genoeg om me voor de volle honderd procent bij een andere vereniging in te zetten, welke dat ook is. Natuurlijk heeft mijn overstap naar Ajax toen voor nogal wat commotie gezorgd, maar ik heb dat al tijd van me af weten te zetten. En als bepaalde mensen dan menen je op een ijsbal in je gezicht te moeten tracteren, wat bij het duel Feyenoord- Ajax gebeurde, zegt dat meer over die mensen en het be trekkelijke van roem, dan over mij". Over McCartney „Paul McCartney, en vroeger ook de Beatles, heb ik altijd gevolgd. Hij maakt muziek die mij bijzonder aanspreekt. Vroeger al ging ik elke week naar de bladenkiosk op de Beijerlandselaan en kocht er behalve de bekende sportma- gazines ook verschillende mu ziekbladen, als bijvoorbeeld The New Musical Express. Ik legde complete plakboeken aan en hou dat ook nu nog bij, zij het iets minder nauwgezet dan voorheen. Van de muziek daarentegen geniet ik nog steeds evenveel". „Ik ben gefascineerd door het voetbalspel en wil dat weten ook. Ik kijk in wezen met net zoveel plezier naar een wed strijd van de F-jes, dus jonge tjes van zes tot acht jaar, als naar Feyenoord-Real Madrid op het AD-toernooi. Het gaat mij om de sport op zich en vind met name de ontwikke ling die bepaalde spelers kun nen doormaken heel interes sant. Ik beschouw het als een voorrecht van mijn hobby m'n beroep te hebben gemaakt. Dat is maar voor weinigen weggelegd. Ik zie het nu bij SW als mijn taak een goede organisatie op te bouwen en ervoor te zorgen dat hier over twee, drie jaar een goed spe lend eerste elftal staat, ge bouwd op ijzersterke club fundamenten. Daarnaast moet ik ervoor zorg dragen dat SW in Schiedam weer gaat leven. Dus dat voetbal lertjes van zeven jaar zich trots bij deze vereniging ko men aanmelden en dat op za terdagavond of zondagmid dag de tribunes vol stromen. Daar draait het toch allemaal om. Je moet dat voetbalhart laten kloppen, altijd en over- Jolanda Paarde kam. WATERWEG Voor de Pa ralympics, die van 15 tot en met 24 oktober in de Zuidko- reaanse hoofdstad Seoel wor den gehouden zijn zeven uit de Waterweg-regio afkomsti ge sporters geselecteerd. HANDBAL Voor het bekertoer nooi van de afdeling Rotterdam wordt op zaterdag 3 september de eerste ron de gespeeld met voor de dames de vol gende wedstrijden: DWS 2-Spartaan (19 uur), WIK 2-Helius (18.30 uur), De Hollandiaan-ETC (19 uur), Spirit- UVG 2 (18.30 uur) en bij de heren: DES 2-UVG (19 uur) en HVC-ETC (17.30 De totale afvaardiging van de Nederlandse Invaliden Sport bond omvat 112 sportmensen en 30 begeleiders. Onder hen de tafeltennissers Cornelis Chatelain en Jolanda Paarde- kam (beiden uit Schiedam), de atleet Willem Noorduin (Schiedam), de goalballers Joop van der Pas (Vlaardin- gen) en Sandra Groeneveld (Schiedam), basketballster Yvonne Broersma (Schiedam) en zwemmer Jeffrey van Loon (Vlaardingen). SCHIEDAM Staat de nieuwe competitie voor veel sporters weer op beginnen, de cricketers daarentegen heb ben hun bat en leg-guards juist in de hoek gezet. De twee Schiedamse hoofdklassers, Excelsior'20 en Hermes DVS, hebben een redelijk seizoen achter de rug en eindigden beide comfortabel in de mid denmoot. Excelsior'20 kwam niet in de buurt van de titel, in tegen stelling tot het recente verle den toen de Thurlede-bewo- ners nog een beslissingsduel tegen Quick Haag forceerden (maar verloren). Hermes DVS had een aanzienlijke periode nodig om op het hoogste ni veau te acclimatiseren. Door dat Rood en Wit echter al vroeg in het seizoen op forse achterstand werd gezet en voortdurend onderaan de ranglijst bengelde, was degra datie voor de Harga-habitan- ten nimmer werkelijk drei- Op de laatste speeldag, afge lopen weekeinde, pakten bei de Schiedamse verenigingen de volle winst. Excelsior'20 versloeg VRA, dat als eerste aan bat kwam. Op 161 runs viel het doek voor de thuis ploeg en waren het daarna met name Dennis en Erik Gouka, met respectievelijk 34 en 48 runs, die Excelsior twee punten rijker maakten. Hermes DVS trok thuis aan het langste eind tegen HBS. HBS, eerst battend, kwam slechts tot 145 runs. Hermes denderde daar over heen. Met slechts twee man uit waren de Schiedammers dat totaal reeds gepasseerd. John Ver- wey presteerde andermaal sterk en tekende voor 60 not out, Chris Kuggeleyn scoorde 30 not out en bas Kornet had ditmaal 30 runs op het slag hout. Kampong werd kampioen (18- 29), Excelsior'20 pakte een ge deelde vijfde plaats (18-19) en Hermes DVS werd zevende (18-23). WATERWEG In het sei zoen 1987/88 verraste za terdag-competitieleider Wim van den Berg met de formatie van een vierdek las boordevol Vlaardingse clubs. Dat leidde tot een door deze krant samenge steld derby-klassement, waarvan DVO'32 afgete kend winnaar werd. Een dergelijke streeksge wijze indeling doet zich nu voor in de vierde klas G waar de voetbalbond alle Waterwegclubs bijelkaar bracht en zorgde voor een seizoen met derby's, semi- derby's en streekderby's. VFC, Schiedam, De Hol- landiaan, Marinit, DHS, RKWIK en VDL kunnen er iets moois van maken. Los van het officiële KNVB-klassement, waarin ook vijf clubs van buiten deze regio participeren, valt er dan weer een derby klassement te distelleren, waarvoor uitsluitend de onderling gespeelde wed strijden tellen. ld SCHIEDAM Grote sportevenementen missen hun uit werking op het publiek doorgaans niet. Probeerde na het Europees Voetbalkampioenschap '88 welhaast iedere voet balvereniging een graantje mee te pikken uit de met Ne derlands succes gevulde ruif (en het ledenbestand danig op te krikken), na de komende Olympische Spelen, vanaf 17 september a.s. in Zuid-Korea, zal het niet anders zijn. Bij Vppl nnlr Inbu lol cnrndiravaninlmsvam J I De Spelen waren een manne- naangelegenheid. Vrouwen mochten niet aan de wedstrij den deelnemen. Alleen onge huwde meisjes mochten ko- veel (ook lokale) sportverenigingen liggen de wervende men kijken. Zo wil de legende persberichten klaar om verstuurd te worden. Het ijzer moet gesmeed worden als het heet is en met een record aantal vaderlandse deelnemers en alle rechtstreek se tv-uitzendingen belooft het onedele metaal roodgloei end te worden. De grondlegger van de moderne Olympi sche Spelen, Pierre de Coubertin, hanteerde 'het deelne men is belangrijker dan winnen' als stelregel. Tijdens de Spelen in de Griekse oudheid zou dat beginsel uit den boze zijn geweest. Slechts de zege stond centraal, de winnaar dat Kallipateira aanleiding is geweest om zowel atleten, als trainers geheel ontkleed hun werk te laten doen. Kallipa teira was gehuwd met een succesvolle trainer, die ook him zoon trainde. Toen haar man stierf, nam zij zijn taak over en begeleidde haar zoon in mannenvermomming naar werd door het volk bejubeld en de deelnemers vergden het de Spelen. Zij werd gesnapt uiterste van zichzelf. De oorsprong van de Olympi sche Spelen is verweven met mythologische verhalen. Vol gens de overlevering zou de oppergod Zeus in de plaats Olympia wedstrijdspelen heb ben georganiseerd om een machtsovername te vieren. Deze godsdienstige achter grond is kenmerkend geble ven voor de organisatie van de Spelen in Olympia. De vijf da gen, die de Spelen duurden 'vormden een aaneenschake ling van religieuze plechtighe den en sportwedstrijden. Stadion De eerste Olympische Spelen werden in 776 vóór Christus georganiseerd. Ze bestonden alleen uit een hardloopwed strijd, die werd gehouden op een vlakke zandbaan, het sta dion. Het Griekse woord sta dion werd oorspronkelijk ge bruikt om een lengtemaat van 600 voet aan te geven. De lengte van een voet varieerde van plaats tot plaats. In Olym pia had de stadion-baan een lengte van 192 meter, in Del phi bedroeg de afstand slechts 177 meter. Het woord stadion ging later over op de hele accommoda tie, wedstrijdtoneel plus tri bunes. Overigens moet men zich daarbij geen grote voor stellingen maken. Het stadion in Olympia was niet meer dan een langgerekte zandbaan van 192 meter, omgeven door op geworpen heuvels waarop de toeschouwers een plaats kon den vinden. Griekse schrijvers hebben een levendig beeld geschetst van de omstandigheden, waaron der de Spelen plaatsvonden. De Spelen werden gehouden in hartje zomer. Daadoor was het niet alleen voor de deelne mers, maar ook voor de toe schouwers vaak afzien van wege de hitte en de dorst. Door de overstelpende drukte was het meestal dringen om een glimp van de wedstrijden op te vangen. Soms zelfs met noodlottige gevolgen. Deelnemers Over de deelnemers deden de wildste verhalen de ronde, vooral de gigantische afme tingen van de worstelaars en pankratiasten (een combina tie van worstelen en boksen) spraken tot de verbeelding. De worstelaar Milo, afkomstig uit de Griekse kolonie Kroton in Zuid-Italië, at volgens de overlevering twintig pond vlees en dronk achttien glazen wijn per dag. Hij moet eens een vier jaar oude stier in het stadion van Olympia hebben rondgedragen, alvorens deze toen zij haar zoon na diens overwinning wat al te harts tochtelijk om de hals vloog. Vanaf dat moment werd de eis gesteld dat de trainers, net als de atleten, naakt him werk deden. Wedstrijdsporten Een overzicht van de verschil lende onderdelen van de oude Spelen laat zien dat de regels en technieken in tal van op zichten anders waren dan dié van de huidige wedstrijdspor ten. Bij het hardlopen werd ge bruik gemaakt van éen rechte baan van 600 voet. Er waren drie nummers: de sprint (één baan), de dubbele sprint (de diaulos) waarbij de lopers aan het eind van de baan recht somkeert moesten maken) en de lange-afstandsloop van waarschijnlijk 24 keer de af stand van het stadion (de doli- chos van ruim vier kilometer). Daarnaast werd het lopen in wapenuitrusting beoefend. Bij het discuswerpen is het niet waarschijnlijk, dat de werpers in de oudheid reeds een draai van 180 graden maakten alvorens de discus los te laten. Bij opgravingen zijn tot dusver twintig discus sen tevoörschijn gekomen, ge maakt van steen, ijzer, brons en lood. De doorsnee varieert van 17 tot 34 centimeter en het gewicht schommelt tussen Nellie Cooman is één van de atleten, die het niet zo nauw neemt met het streven van de grondleg ger van de huidige Olympische Spelen. de 1,5 en 6,5 kilo. De moderne discus heeft een minimum ge-, wicht van twee kilo en is ge maakt van hout met een meta len kern en rand. Uit stilstand Atleten hadden bij het ver springen gewichten (halteres), variërend van 1,5 tot 4,5 kilo in hun handen. Het is ondui delijk of uit stilstand werd ge sprongen, dan wel met een aanloop. Experimenten heb ben uitgewezen dat een sprong uit stilstand op zo'n drie meter kon uitkomen. Bij het worstelen was veel maar niet alles toegestaan. Wurggrepen, bijten en het breken van ledematen moch ten niet. Winnaar van een worstelwedstrijd was degene die zijn tegenstander drie keer op de grond had geworpen. Er waren geen gewichtsklassen, zodat de stevige knapen in het voordeel waren. Hetzelfde gold voor het bok sen, ook daarbij geen wichtsklassen. De bok mochten alle lichaamsdelen raken, met uitzondering van de streek onder de gordel. De handen waren ter bescher ming ontwikkeld met leren riemen. Er werd gebokst tot dat een van beide boksers knockout ging of niet verder kon boksen en de strijd staak te. Zieltogend Het pankration werd op de 33-ste Spelen in 648 voor Christus ingevoerd. Het gold als het zwaarste nummer, de winnaar moest 'de beste wor stelaar onder de boksers en de beste bokser onder de worste laars' zijn. Vrijwel alles was toegestaan en de strijd duurde totdat een van de pankriasten een teken van opgave gaf of zieltogend op de grond lag. In de loop der eeuwen werd het programma steeds verder uitgebreid met nieuwe num mers. In 393 na Christus kwam een einde aan de Spelen door een verbod van de Ro meinse keizer Theodosius I, die wars was van elke vorm van cultusfeesten. Na opgravingen in Olympia in de negentiende eeuw kwam er in tal van landen een her nieuwde belangstelling voor het fenomeen Olympische Spelen. In Engeland, Duits land en Canada werden atle tiekwedstrijden georgani seerd onder die naam. Ook in Griekenland, de bakermat van de Olympische Spelen, werden pogingen gedaan het festijn nieuw leven in te bla zen. Het was tenslotte de Franse baron Pierre de Coubertin, die erin slaagde de Olympische Spelen op internationaal ni veau opnieuw ingang te doen vinden. In 1896 kreeg Athene de primeur van de moderne Spelen, als hommage aan de verre Griekse voorvaderen, die in het kleine stadje aan de voet van de Kronosheuvel de basis legden i spektakel. r het sport- De locale berichtgeving in deze sport-special werd verzorgd door Peter Spek, Bram Wesdorp en Gerard Verver (coördinatie). Foto's: Roel Dijkstra, Dick Hogerwerf, Fons Evers, Theo van Pelt en anderen.

De Havenloods | 1988 | | pagina 19