Pollux toonde noodzaak aan van kunstgras Jan Struis nu al dé grootste pechvogel Haast geboden met aanleg wielerparcours Jan Baksteen wil RKVV1K uit anonimiteit halen Wolter Bos: DSS'26 heeft geleerd Zilver voor Nelisse op NK-marathon TERMELJLEN TER MELILEN Versterkte degradatie 0DE HAVENLOODS TERMEIJLEN Nieuwe aanpak slaat aan Voetbalkwaliteit aanwezig J 2 STUKS Baksteen met veel Coureur-voorzitter Ed Wittekoek: „Een afsluitbaar wielerpar- Jan Modern STUURT DE PRIJZEN MET VAKANTIE zolang voorradig 2 Wissellijsten. Per stuk voor 7.50 2 Stuks voor 10.- zolang voorradig STUURT DE PRIJZEN MET VAKANTIE Vooral de zondagvoetballers worden komend seizoen ge confronteerd met een ver sterkte degradatie. Zo verdwij nen er uit de 1e klas (waarin Hermes DVS speelt) drie clubs naar de tweede klas. Uit de tweede klas zakken maar liefst vier clubs terug naar de derde klas, terwijl de nummers 10 uit de beide twee de klassen in een beslissings wedstrijd gaan uitmaken wie er ook nog degradeert. De drie laagst geplaatsten in de derde klas verdwijnen naar de vierde klas. Een wedstrij dreeks tussen de vier num mers 9 moet nog een degra dant aanwijzen. De hekkesluiters van de vierde klas degraderen naar de afde lingen. Zij worden vergezeld door de nummers 2 en 3 uit de wedstrijdreeksen tussen de nummers 11 uit de 4e klas A, B en C en de verliezer van de beslissingswedstrijd tussen de nummers 1 uit de 4e klas G en H. De degradatie-regeling voor het zaterdagvoetbal is minder rigoureus. Uit de eerste klas degradeert de rode lantaarn drager. De nummers voor laatst spelen een reeks om één plaats in de 1e klas. Verder geldt zowel voor de 2e, 3e en 4e klas, dat de nummers laatst en voorlaatst degrade ren. Versterkte promotie is er niet. Zowel in het zaterdag- als het zondagvoetbal promoveren uitsluitend de kampioenen. BUJLAGE1988 DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1988 STUURT DE PRIJZEN MET VAKANTIE 'Ti l vanaf Vensterval. Schitterende geborduur de vensterval op bouclé. In wit en ivoor. In 2 hoogtes. 60 cm hoog van voor 14.95 90 cm hoog van34£!T voor 18.95 zolang voorradig Toch niet naar Seoul Een kwart miljoen gulden bracht de Broekpolderploeg in een klein jaar bijeen en dat was voor de gemeente het mo ment om het sein op groen te zetten. Resultaat zien Het resultaat was afgelopen zaterdag zichtbaar. Dat de ge meenteraad met Pollux meel eefde, was af te lezen aan het groot aantal gemeenteraads leden, dat gehoor had geven aan de uitnodiging om bij deze officiële handeling aan wezig te zijn. Zelfs de bijna voltallige S.P.fraktie was aanwezig. Door sleutelbeenbreuk VLAARDINGEN Midden in de voorbereidingsperiode moest RKWIK-trainer Jan Baksteen al een tegenslag in casseren. De spelbepaler in de Nieuwlantploeg Jeroen Ploeg brak in één van de oefenwed strijden zijn been. „Die ben ik wel een paar maanden kwijt. Hij is een belangrijke schakel in het team, waardoor ik het hele concept voor het komen de seizoen weer om moet zet ten", aldus Jan Baksteen, die dit seizoen als hoofdtrainer voor het eerst actief is bij een Vlaardingse club. Baksteen is natuurlijk geen onbekende in Vlaardingen. Vele jaren speelde hij, toen de club nog betaald voetbal speelde, bij Fortuna. „De her nieuwde kennismaking met "het Vlaardingse voetbal is mij bij RKWIK niet tegen geval len. Ik kende de ploeg wel van naam, maar ik wist niet hoe er gevoetbald werd. Vorig sei zoen heb ik ze één keer aan het werk gezien. Wat mij toen opviel, was dat de ploeg niet brutaal genoeg speelde. Dat is in Rotterdam wel anders", al dus Jan Baksteen, die het laatst bij het Rotterdamse HION als trainer werkzaam was. Honderd Procent RKWIK heeft even moeten wennen aan zijn aanpak. „Ik heb veel trainingsarbeid in de voorbereiding verwerkt: vier keer per week trainen en daarbij nog wedstrijden spe len. Dat was men niet gewend bij de Nieuwlantploeg. Voorts verlang ik honderd procent inzet van de spelers". Jan Baksteen heeft een duidelijk plan voor ogen. „RKWIK moet weer gaan meetellen in het Vlaardingse voetbalge- beuren". „Het is een goed georganiseer de vereniging met een prima accommodatie, maar de pres taties zijn de afgelopen jaren toch uitgebleven. De ploeg is niet opgevallen en daar wil ik wat aan gaan doen, mensen moeten weer over RKWIK gaan praten", aldus Jan Bak steen. De competitie-opening is voor de RKWIK-trainer erg be langrijk. „Daarin moet de voetbalkennis in praktijd worden gebracht, maar ook het zelfvertrouwen moet wor den opgebouwd en dat kan al leen maar door die eerste wedstrijden te winnen". Over de indeling in die vierde klasse wil Jan Baksteen nog niet veel zeggen. „Natuurlijk die derby's tegen VFC en De Hollandiaan spreken mij wel aan, maar het blijven wed strijden zoals al die anderen". schoot het nieuwe kunstgrasveld in gebruikt. Eigen inbreng: kwart miljoen VLAARDINGEN Het kunststof rukt op. Ook in Vlaar dingen. Want nadat er eerst een baan werd aangelegd voor de atleten van de AV Fortuna beschikt nu ook de hockeyvereniging Pollux sinds afgelopen zaterdag over een kunstgrasveld. Er heerste danook een opgewekte stemming in de Broekpolder, toen zaterdagmiddag rond één uur het moment aanbrak, dat sportwethouder Jan Madern en Pollux-voorzitter Rick Smid, het veld officieel in gebruik zouden nemen. „Wie had enkele jaren geleden gedacht, dat Pollux de be schikking zou krijgen over een kunstgrasveld", liet Smid zijn gehoor weten. „In 1976 werd het fenomeen kunstgras geïn troduceerd op de Olympische Spelen en niemand geloofde toen, dat de toekomst van de hockeysport op dit nieuwe materiaal lag", aldus de Pol lux-voorzitter. „In 1984 waren er al vijftig kunstgrasvelden in Neder land. Nu anno 1988 ruim tweehonderd", rekende Rick Smid voor. Om het kunstgras in Vlaardingen te realiseren is er hard gewerkt. „De investe ring stond niet in de meerja renbegroting van de gemeente Vlaardingen, maar door aan dringen van Pollux en het feit, dat er in de omliggende steden wel kunstgrasvelden werden aangelegd, die een uittocht yan Pollux-leden tot gevolg had, was de gemeenteraad be reid om hiervoor geld vrij te maken. Mits ook de vereni ging zelf het nodige zou in brengen", aldus een opgewek te Smid. VLAARDINGEN— VFC- doelman Jan Struis kan de start van het voetbalseizoen niet meemaken. De sluitpost van de Sportlaanploeg brak in de aanloop naar dit seizoen in de jubileum-wedstrijd tegen Volendam zijn sleutelbeen. „Een heel ongelukkige val", zegt hij. „Ik wilde een voorzet onderscheppen en tikte de bal over het doel, maar ik kon toen mijn val niet meer bre ken", blikt de onvoortuinlijke doelman op het voorval terug. „De verwachting is voorlopig, dat ik enkele weken ben uit geschakeld en dat is, juist op een moment dat de ploeg ge stalte gaat krijgen, toch wel jammer". Door deze situatie wordt de VFC's nieuwe trai ner Wim Tijl met een keepers probleem geconfronteerd. „Een echte vervanger is er niet", aldus Jan Struis. „Bij de jeugd wordt hard gewerkt met enkele talentvolle doelverde- digers, maar die zijn nog niet zover dat ze nu al in het eerste kunnen staan". Het Pollux-bestuur was zeer in genomen met de medewerking van de ambtenaren van de gemeente Vlaardingen, de heren Pladet en Kalfsbeek van de plantsoenen dienst en Van der Hammen en Goedknegt van het sportbureau werden gehuldigd. „Wij houden niet zo van deze festiviteiten, maar ook wij hebben voor de aanleg van dit kunstgrasveld gestemd en wilden weieens het resultaat zien", zegt Fred Trooster van de S.P. samen met Remi Pop- pe en Betty Vuhts aanwezig in de Broekpolder. Ook wethouder Madern stak zijn vreugde niet onder stoe len of banken. Staande op een frisdrankenkistje liet hij we ten, dat Vlaardingen niet ach ter kon blijven met een kunst grasveld voor de hockeysport. „Het vertrek van leden naar clubs in de omgeving deed ons beseffen, dat er iets moest ge beuren. Het initiatief moest echter eerst van Pollux uit gaan. De club begreep geluk kig waarom het ging: zo snel mogelijk een groot bedrag op Jan Struis moet nog een paar weken rust houden voordat hij weer onder de lat kan staan bij VFC. dat men toen sprak over een bedrag van rond de 2 ton, is nu voor de aanleg een bedrag op tafel gekomen van ruim 5 ton. De gemeente Vlaardingen wilde hierover wel wat ophel dering hebben", zegt voorzit ter Ed Wittekoek. Een reactie is er nog niet ont vangen. „Maar wij willen wel haast maken, zowel de ge meente Vlaardingen als de ge- Jan Struis, die vorig jaar van HVO overkwam naar VFC en daarvoor 12 jaar bij DVO on der de lat stond, weet dat zijn ploeg in het komende seizoen voor aansprekende prestaties zal zorgen. „Onder leiding van Wim Tijl, een man uit de praktijk, is de vonk weer overgeslagen. Jammer dat ik de eerste wedstrijden moet missen", besluit Jan Struis. meer in gevaar kwam". Overigens brak na afloop in Lisse opnieuw de discussie los over het meedoen van Cees j van Breukelen, de valide rij- der, die weer het nationaal kampioenschap behaalde met 1 ruim drie minuten voorsprong op Huub Nelisse. De Neder landse Invaliden Sportbond zal zich opnieuw buigen over deze situatie. „Het blijft na tuurlijk een ongelijke strijd: een valide of een invalide in 1 een rolstoel", meent Nelisse. De Vlaardinger liet de keuze heren van de NIS duidelijk zien, dat alleen hij aanspraak kan maken op uitzending naar Paralympics in Seoul. Huub Nelisse is niettemin om ondui delijk redenen niet opgeno men in de nationale selectie. cours is noodzakelijk". Coureur mikt op streekfunctie meente Maassluis willen geld voor dit wielerparcours reser veren. Ook de verenigingen, die gebruik gaan maken van de accommodatie van de Maassluis Ijsbaan aan de Vlaardingerdijk staan te drin gen om met de werkzaamhe den verder te gaan", zegt de Coureur-voorzitter. Het is overigens wel nood zaak, dat er iets gaat gebeu ren. „Wij kunnen onze wed strijden eigenlijk niet meer houden in het Vlaardingse in dustriegebied De Vergulde Hand. Het is er met het toene mende verkeer vaak levensge vaarlijk. Het nieuwe parcours kunnen we als dat nodig is geheel afsluiten", aldus Wit tekoek, die ook de structuur van zijn vereniging met dat nieuwe parcours strak zal zien veranderen. „We zullen dan nog meer dan nu een streek functie gaan vervullen aan de voorbereidingen werken we al". Het voortbestaan van de Vlaardingse vereniging is ook een beetje afhankelijk van dat nieuwe parcours. „Onlangs verscheen er een rapport van de wielren-unie, waarin de verwachting stond uitgespro ken, dat binnen een paar jaar 25 procent van de wielerclub in Nederland zal moeten ver dwijnen en dan gaan de clubs zonder een eigen parcours na tuurlijk het eerst", verwacht hij. Ook de successen van de Ne derlandse renners in de Tom- de France zal zijn uitwerking niet missen. „Vaak pas een paar maanden later krijgen we een stroom nieuwe leden te verwerken. Die zullen ook nu wel komen. Hopelijk kunnen we dan al gebruik maken van dat nieuwe parcours", besluit Ed Wittekoek. tafel te leggen om de gemeente er van te overtuigen, dat het kunstgras noodzakelijk was in de Broekpolder". De sportwethouder liet even later zien, dat het hockey ge noeg toekomst heeft. Met een gericht schot, aangegeven door de jeugd van Pollux, scoorde Jan Madern het eerste doelpunt op het nieuwe kunstgrasveld. Het feest kon toen beginnen in de Broekpol der.... VLAARDINGEN Huub Nelisse heeft op de Neder landse kampioenschappen marathon kampioenschappen marathon voor rolstoelers een zilveren medaille behaald. Met een tijd van 2 uur 09 mi nuten en 11 seconden verbe terde hij zijn persoonlijk re cord op deze 42 kilometer en 195 meter. Na zijn overwinning in de Bloemen-marathon van enke le weken geleden, toonde Huub Nelisse in Lisse op nieuw, dat hij in een uitste kende vorm stak. „Op de laat ste vijf kilometer kreeg ik het wel erg zwaar. Ik zat helemaal stuk", aldus Nelisse. „Maar de voorsprong op de nummer drie was inmiddels zo groot, dat die zilveren medaille niet VLAARDINGEN— De ge meenten Vlaardingen en Maassluis en de wielervereni ging De Coureur willen haast maken met de aanleg van een nieuw wielerparcours in het Lickebaertbos tussen Vlaar dingen en Maassluis. „De ge meente heeft onlangs nog een brief gezonden aan het recrea tieschap van Midden Delf land, die met de uitvoering is belast van het wielerparcours. Na eerdere toezeggingen van dit recreatieschap en het feit, VLAARDINGEN Wolter Bos is terug in Vlaardingen. Enkele jaren geleden vertrok hij bij VFC om elders als trai ner aan de slag te gaan. DSS'26 is een hernieuwde kennismaking met het Vlaar dingse voetbal. „Verwachtin gen heb ik nog niet voor het komende seizoen, maar DSS heeft een ploeg waar wel de gelijk iets van te maken is", aldus Wolter Bos. De hoge verwachtingen, die vorig jaar werden uitgespro ken kon de ploeg niet waar maken. „Daar is men bij de Zuidbuurtploeg wat van ge schrokken. „Dat kan ik nu nog merken. Daarom wil ik geen enkele druk op de schou ders leggen van spelers door het uitspreken van een voor spelling, maar ik heb wel de indruk, dat men van het vori ge seizoen veel geleerd heeft", aldus de DSS-trainer. Wolter Bos kende de DSS- ploeg nauwelijks. „Wel van naam natuurlijk, maar tijdens een trainingskamp in de voor bereidingsperiode zijn de eer ste stappen gezet voor een hechte samenwerking. Het klikte meteen". Over de ijver van de DSS-spe- lers heeft Wolter Bos niet te klagen. „Met veel overgave wordt er gewerkt op de trai ning. De inzet is honderd pro cent en dat is een voorwaarde voor een goed resultaat", weet Bos. DSS wil zich het voetbalspel straks in de competitie niet laten opdringen door de te genstander. „Wij moeten ons eigen spel kunnen spelen, dan zijn we het sterkst, maar dat moet de ploeg wel kunnen af dwingen. Daar is zelfvertrou wen voor nodig". De her-structurering komt ook aan de orde bij Wolter Bos. Dat leeft natuurlijk bij de ploeg. De aangekondigde ver huizing naar het Fortuna- complex komt herhaaldelijk naar voren: hoe ziet de toe komst er voor DSS uit in die nieuwe situatie. Als buiten staander kan ik wel zeggen, dat het allemaal heel positief wordt ervaren en dat is een goed uitgangspunt. Natuur lijk zullen er zich problemen voordoen, maar de vereniging is sterk genoeg, heb ik inmid dels ontdekt, om dat te over winnen".

De Havenloods | 1988 | | pagina 21