Varend theater komt niet naar Vlaardingen RuudPillard: Er staat hier niets toeristisch mooi te wezen Beter Slapen voor Rheumapatiënten Filmclub breidt programma uit Hommage aan Bals UITZENDBUREAU CONTENT KOSTEN f 25.- 589.- DE HAVENLOODS DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1988 Hij is geen echte Schiedam mer. Tenminste, hij is hier niet geboren en getogen. Eigenlijk is hij Haarlemmer, maar veel zal hij zich niet van zijn eerste jaren daar kunnen herinne ren. Zijn vader werkte des tijds bij de PTT en kreeg vlak na de oorlog Rotterdam als standplaats. Al sinds 1971 is hij directeur van de Schie- damse VW en in die functie zeer nadrukkelijk aanwezig en... actief in Schiedam. Ei genlijk kwam hij via een om weg in deze functie terecht. Na de lagere school en twee klassen van de ULO werd hij kapper/pruikenmaker bij het Rotterdams Toneel. De lite raire kant van het toneel trok hem echter meer en toen hij eenmaal de kans kreeg werd hij souffleur. Hij eindigde zijn loopbaan bij het Rotterdams Toneel tenslotte als regie-as sistent. In 1971 kwam hij in Schiedam terecht: directeur van de Schiedamse gemeen- schap/VW. Ook had hij er nog 2 xh jaar de functie van waarnemend directeur van het Passage Theater bij. In zijn werk voor de Schiedamse Gemeenschap kon hij goed zijn 'culturele ei' kwijt. Cul tuur, en alles wat daar mee te maken heeft, was natuurlijk nog steeds zijn grote liefde. Toen de Schiedamse Gemeen schap in 1986 werd opgeheven ervoer hij dat in het begin als een soort uitholling van zijn functie, maar al snel stortte hij zich met veel energie op de nieuwe uitdaging. Ruud Pil- lard: „Toen de SG nog be stond maakte het VW-werk slechts 10% uit van het totale werk. Het was dus belangrijk de VW-activiteiten nieuw le ven in te blazen en dat gaat niet slecht. Verkochten we destijds bijvoorbeeld 15 stadswandelingen per jaar, nu zijn dat er 1500". Beroepsmatig is hij dus niet meer betrokken bij cultuur en hij vindt dat geen echt gemis: „Naast mijn werk voor de VW ben ik nog steeds voor zitter van de Adviescommissie AmateurTheater Rotterdam. Het kan zo raar niet lopen, maar ik blijf altijd met een poot in het culturele wereldje staan. Het maakt trouwens niet uit of je iets beroepsmatig doet of uit hobby. Het één hoeft zeker niet belangrijker te zijn dan het andere. Een dag heeft 24 uur en die moet je gewoon zinvol invullen". Enige tijd geleden presenteer de de CDA-fractie een nota over toerisme. Hoe ziet Ruud Pillard Schiedam als toeristi sche trekpleister? Hij is zeer stellig als hij zegt dat Schie dam de dag-toerist veel te bie den heeft: „Je moet echter in je promotie van Schiedam eerlijk en nuchter blijven. Fei telijk moet het zo zijn dat de bezoeker hier meer vindt dan hij verwacht had. Dat vertelt hij namelijk door. Als je bij voorbeeld een eenvoudige Volkswagen wil verkopen en je gaat hem dan zo fotografe ren dat ie er als een slee op staat, dan tekent dat een ge brek aan overtuigingskracht. Ik ben dan ook wars van aller lei holle kreten die je vaak in VW-brochures leest". Ruud Pillard is trouwens zeer tevreden met het feit dat men in Schiedam wat opener be gint te staan ten opzichte van het verleden als jeneverstad: „Destijds kon de slogan: 'Schiedam schenkt meer dan u denkt' nog maar net. Het leek wel of men bang was van het verleden. Natuurlijk bracht de jenever-industrie veel mis standen met zich mee, maar dat hadden andere bedrijfs takken net zo. Ik ben ervan overtuigd dat elke bezoeker op de één of andere manier zoekt naar de oorsprong van de plek waar hij is. Je kunt Ruud Pillard hier in Schiedam dan wel over de molens beginnen, maar dat is niet de ware oorsprong. Die molens staan hier als een ge volg van de jenever-industrie. Net zoals men in Alkmaar de kaas heeft als trekker, zo heeft Schiedam de jenever. Alleen door dat verleden goed in beeld te brengen kun je er af stand van nemen". Activiteiten als 'Kerkepad' en 'Ontdek je plekje' hebben veel bezoekers gebracht, waarvan er veel terugkomen. Uiteraard vindt Ruud Pillard dat een goede zaak: „Schiedam heeft natuurlijk veel te bieden. Het bijzondere van Schiedam is dat de toeristisch interessante gebouwen hier niet toeristisch mooi staan te wezen. Schie dam onderscheidt zich door de nuchterheid. De titel van het Kerkepad-programma was 'Schiedam, een nuchtere stad'. Misschien had dat ook een dubbele bodem, maar toch is dat zo. We zijn hier nuchter en dan moet je je niet anders presenteren". Zo pratend met Ruud Pillard valt me op dat hij behalve een grote kennis van zaken ook een zekere afstandelijkheid ten aanzien van het werk heeft. Ruud Pillard: „Mis schien ben ik wel net zo nuch ter als Schiedam. Voor mij is het trouwens heel belangrijk dingen te relativeren. Men is zo snel geneigd om mensen op een sokkel te plaatsen als din gen goed gaan. Daar ga ik be slist niet in mee, want als din gen goed gaan, wil dat nog niet zeggen dat ik als mens dan beter of zo ben geworden. Dat geldt natuurlijk anders om net zo. Ik zeg wel eens gekscherend 'relativeren is een hobby van me', maar in feite is relativeren een nood zaak voor me". Hans Waltman ROTTERDAM— Veel rheu mapatiënten kampen met sla peloosheid: moeilijk inslapen, vaak 's nachts wakker worden en al vroeg weer wakker lig gen zonder voldoende uitge rust te zijn. Slaapmiddelen helpen soms maar voor korte tijd en ver oorzaken sufheid. Voor rheumapatiënten die iets aan hun slapeloosheid willen doen, organiseren de Rotter damse Kruisverenigingen een cursus 'Beter Slapen'. In deze cursus komen onder andere ademhalingsoefenin gen en ontspanningsoefenin gen aan bod. Bij vorige cursussen is geble ken dat vrijwel alle deelne mers beter zijn gaan slapen of zich beter kunnen ontspan nen. Belangstellenden kunnen na dere informatie krijgen of zich direct aanmelden bij de Rot terdamse Kruisverenigingen, telefoon 4671122 en vragen naar mevrouw Oranje. Aanmelden dient vóór 16 sep tember te gebeuren. Uw krant. Een onmisbaar medium VLAARDINGEN De komst van het Varend Va riété, dat van 10 tot en met 17 september Vlaardingen zou aandoen, is op het laat ste moment afgelast. Het bezoek van het varend theater gaat niet door we gens problemen met het opzetten van een bij het theater behorende tent. Door de omvang van de tent bleek het niet mogelijk deze op te zetten zonder al te grote hinder voor het verkeer. In eerste instantie zou het schip afmeren achter de Visbank. Doordat daar problemen werden voor zien dacht men te kunnen uitwijken naar de Westha venplaats op de plek van de Assam 2. Maar ook deze oplossing blijkt niet haal baar te zijn. De scheerlij nen van de 14 meter ronde tent zouden dwars over de rijbaan komen te lopen. „Ik ben echt een beetje pis sig op Pieter Stapel artis tiek leider van het Varend Variété", zegt Marten Put- men directeur van de Stadsgehoorzaal. „Een be langrijk deel van de ope- 0 De tent van het variété-gezelschap zorgt voor problemen. ning van het theatersei zoen is hierdoor in het wa ter gevallen". Putman had alles voor el kaar. De vergunningen la gen klaar en de gemeente was zelfs van plan om de parkeermeters bij de eerste locatie af te sluiten. „Ik kreeg alle medewerking van politie, de gemeente en de havenmeester. De loca tie bij de Visbank was aan vankelijk goedgekeurd. Eén takje zou er moeten verdwijnen had Pieter Sta pel tegen Putman gezegd. „Toen zei hij dat hij er niet kon staan. Ter elfder ure is nog een tweede locatie voorgesteld waar nu de As sam 2 ligt aan de Westha venplaats. Die plek was volgens Stapel ook niet ge schikt. Dus toen moesten we besluiten het fantas tisch leuke initiatief niet door te laten gaan. Een vervelende beslissing. Ik had me echt verheugd op een spetterende opening van het seizoen. Dat wordt nu iets soberder. Kennelijk hebben we hier in Vlaar dingen geen wal om een dergelijke boot af te meren. Nou en in Den Briel en Hellevoetsluis hebben ze die wel", aldus een teleur gestelde Putman. SCHIEDAM Films voor vrouwen. Dat is het nieuwe, maandelijks terugkerende programma-onderdeel van de Filmclub. In praktijk komt het erop neer dat er voortaan elke maand een film meer wordt gedraaid dan tot nu toe gebeurde. „Elke zaterdag komt er een film waarin de nadruk ligt op het vrouwelijk element", aldus Frans Meijer van de Filmclub. Lange tijd al is het zeven mannen tellende bestuur van de Filmclub op zoek naar vrouwelijke bestuursleden. Marianne Looijen maakte van de mogelijkheid gebruik om invloed te krijgen bij de keuze van de te vertonen films. „We hopen op een soort kruis bestuiving: mannen die zich meer voor emancipatie gaan interesseren en vrouwen die meer belangstelling krijgen voor filmen". Zaterdag 3 september gaat het nieuwe initiatief van start. Om 21.00 uur (een half uur eerder dan anders) begint in het pand aan de Nieuwstraat 12 de vertoning van de film 'Francis', een produktie van regisseur Graeme Clifford. De film brengt het verhaal in beeld van een vrouw die haar carrière als actrice zag mis lukken en die nu probeert om haar dochter het succes te la ten behalen dat zij zelf mis liep. Provincie Zuid-Holland AFVALSTOFFENWET n aanvraag om vergunning krachtens de Afvalstoffenwet hebben Het gaat om een aanvraag van Van Tiel en Van Schie Milieu b.v. om een we de gehele inrichting omvattende vergunning voor een depot bedrijfsafval gelegen aan de Nieuwe Waterwegstraat 23 te Schiedam. ivraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlakte wateren is ingediend door bovengenoemde aanvrager voor het lozen van afvalwater (afkomstig van bovenvermelde inrichting) op de Nieuwe Maas Rotterdam. i minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer maakt bekend dat bij hem op 18 juli 1988 een aanvraag ingevolge de Wet chemische afvalstoffen is ingediend door eerdergenoemde aanvrager voor de opslag van chemische afvalstoffen op het terrein van de inrichting. Deze aanvragen zullen gecoördineerd worden behandeld. U kunt de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 2 sep tember 1988 tot en met 1 oktober 1988 op werkdagen tijdens de werk- n de gemeentesecretarie van de gemeente Schiedam, in het de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Gravelandse- weg 565 te Schiedam, in de bibliotheek van het Ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Dokter Van der Stamstraat 2 (gebouw A, nr. 003) te Leidschendam op werkdagen van 09.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur en bij de directie Beneden rivieren van Rijkswaterstaat, Spuiboulevard 334-348 te Dordrecht. De stukken kunnen bovendien buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, na telefonische afspraak (010-4273402). Schriftelijke bezwaren kunt u tot en met 1 oktober 1988 indienen bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland, p/a Dienst Centraal Milieu beheer Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565, 3119 XT Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u daarom in een aparte brief bij het bezwaarschrift vraagt. Er zal geen openbare zitting worden gehouden. Diegenen die hierom telefonisch (010-4273281) verzoeken, zullen in de gelegenheid worden gesteld mondelinge bezwaren in te brengen. Een verzoek hiertoe kan tot uiterlijk 24 september 1988 worden ingediend bij de DCMR. Na bovengenoerhde periode is tot en met het einde van de termijn waar binnen tegen de beslissing op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, inzage van de stukken mogelijk in de gemeentesecretarie van de gemeente Schiedam (na telefonische afspraak) in het kantoor van de Dienst Cen traal Milieubeheer Rijnmond op werkdagen tijdens de werkuren (010- 4273402), in de bibliotheek van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer te Leidschendam en bij de directie Benedenrivieren van Rijkswaterstaat te Dordrecht. U kunt te zijner tijd alleen bezwaar tegen de ontwerp-besluiten meken als u bezwaar tegen de aanvragen heeft ingediend, of als u kunt aantonen, dat u redelijkerwijs niet tot het maken van bezwaar in staat bent geweest. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage gelegde stukken (dit laatste tegen betaling) kunt u zich wenden tot de heer P. van Eijk, telefoonnummer 010-4273269. Voor wat betreft de aspecten betreffende de aanvraag ingevolge de WCA kan men zich wenden tot de Directie Afvalstoffen van het Ministerie van Volkshuisvesting,'Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (telefoon 070-209367, toestel 3025). 3403137 te vermelden. Het 18e Film Festival Rot terdam zal plaatsvinden van 26 januari t/m 5 febru ari 1989 en wordt georga niseerd als hommage aan de oprichter en enige di- rekteur van dit festival, Huub Bals. Tijdens deze komende edi tie van het Film Festival Rotterdam zullen de laat ste door Huub Bals gese lecteerde films vertoond worden. Verder staat op het programma een groots retrospectief van 17 jaar Bals, bestaande uit een se lectie van films van regis seurs die Huub altijd heeft gesteund en gevolgd. Niet alleen het verleden, maar ook de toekomst van de cinematografie zal, in de geest van Huub, een be langrijke plaats innemen op het komende festival, o.a. door het vertonen van nieuwe films geselecteerd door eerdergenoemde re gisseurs. Anne Head is aangesteld als interim direkteur. Anne Head, een bekend gezicht in de internationale film wereld, heeft nauw met Huub Bals samengewerkt bij de totstandkoming van de laatste drie festivals. In de komende maanden zal het bestuur van het fes tival, in samenwerking met staf, nationale en interna tionale deskundigen, een plan maken voor de toe komst van het Film Festi val Rotterdam. Het is het voornemen van het bestuur om op het ko mende festival deze plan nen openbaar te maken. PRODUKTIEF? Ben je 18 jaar of ouder? Bereid in ploegendienst te werken en de komende maanden beschikbaar? Dan hebben wij de baan die je zoekt! Bij diverse produktiebedrijven in Vlaardingen, Maassluis en Schiedam hebben wij werk voor stevige knullen die van aanpakken weten. Zijn de volgende werkzaamheden voor jou geen probleem, wacht dan niet tot morgen maar reageer vandaag! - Het bedienen van machines - Het assisteren bij de produktie - Het verzendklaar maken van materialen Het gaat hier om banen in ploegendienst en banen waar je alleen overdag werkt. WIJ ZIJN PAS CONTENT ALS JIJ HET BENT! Blokmakersplaats 13131 BB Vlaardingen 010-4354811 Hoogstraat 20, 3111 HH Schiedam 010-4730322 CURSUS BANEN-EN BEROEPEN- ORIËNTATIE TE VLAARDINGEN door stichting vrouw en werkwinkel, voor vrouwen die (weer) willen gaan werken. 12 Woensdagochtenden vanaf 14 september Kinderopvang is aanwezig. Informatie en/of aanmelden vóór 7 september: S 01880-14252 op werkdagen tussen 9.00 en 13.00 uur. CENTRIFUGES^ STAAFMIXER Bekend merk super STOFZUIGER A Geschikt voor BRHUfl pureren, mixen en roeren. Lichtge wicht. Inkl. maat-/ snelle 2800t.p.m centrifuge, met SUPER GRILL Kompleet MINUTE Voor het twee- zijdig griiien van vlees of het maken tosti. Anti aanbaklaag, mengbeker 900 Watt, GASHAARD Ongekend assortiment gas haarden van alle bekende merken Dru, Faber Benraad, etc WASDROGER Compacte WASAUTOMAAT droger met tijd- Witte uitvoering 5kg inhoud, 14 programma's 3-delig zeepbakje, krachtige centri KOELKAST indesif1*.. variabele indeling en ther uitzendbureau content ROTTERDAM v. Noortwijckstraat 36 Tel. 010-4156140 Groene Hilledijk 223 Tel. 010-4848565 Zwartjanstraat 110 Tel. 010-4677685 SCHIEDAM DORDRECHT Grote Markt 3 Vriesestraat 25 Tel. 010-4266315 Tel. 078-148504 LEIDERDORP GOUDA Winkelhof 34 Lange Tiendeweg 53 Tel. 071-413271 Tel. 01820-26900 4

De Havenloods | 1988 | | pagina 25