Bodemonderzoek verplicht voor particuliere terreinen V deze -VOORDEEL AKTIE- DE HAVENLOODS Weer lunchconcert Er kan gebouwd worden Amsterdamse abri's komen binnenkort ook in Schiedam Bloemenseance in Opstandingskerk Weereen brug afgesloten Vervuiler moet betalen Een kwart eeuw in overheidsdienst Files na ernstig ongeval Zwaansteeg 6b weer bewoonbaar Hoe zeg je wat je denkt Niet open Biljarten Jenever schept band tussen musea EDITIE 9, DINSDAG 6 SEPTEMBER 1988, 37e JAARGANG, Nr. 36 Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 e Amsterdamse abri op de Broersvest. SCHIEDAM Wethouder Zijdeveld hoopt op korte ter mijn in zee te kunnen gaan met Publex Straatmeubilair, de firma die de wachthokjes bij haltes van het openbaar vervoer, ook wel abri's ge noemd, in Amsterdam ex ploiteert. De wethouder denkt binnen enkele weken een contract met de betrok ken firma te kunnen tekenen zodat nog voor de winter on geveer de helft van de huidi ge abri's, die zeer vandalis me gevoelig zijn, kunnen worden vervangen. In het voorjaar is al een proef exemplaar van de nieuwe abri geplaats op de Broers- vest nabij de Hema. De nieuwe abri, in Amsterdam ongeveer 1300 om verschillende redenen van zijn geplaatst, is volgens niet worden voorzien van re de gemeente beter tegen clameboodschappen. De ge- vandalisme bestand dan de meente denkt dat te compen seren door de firma toe te staan 50 verplichte reclame zijn geheel of gedeeltelijk borden in de stad te plaat ten prooi gevallen aan van- sen. Deze reclameborden dalen. Veel haltes worden worden ook wel Muppie's ontsierd door kapotgeslagen genoemd. Ook de gemeente en volgespoten abri's. Alleen krijgt ruimte om op deze de nieuwe abri bij het Hema- Muppie's boodschappen aan plein staat er nog florisant te brengen, bij. Dat komt volgens de ge meente omdat iedere keer als Door het contract zo vlug er iets kapot is dit door de mogelijk te tekenen kan een firma wordt hersteld. Om dat te kunnen bekosti gen worden de abri's door de firma Publex voorzien van reclame. Van de 108 nieuwe abri's kunnen een twintigtal deel van de abri's nog voor de winter worden geplaatst. Anders zou het de gemeente nog minstens 50.000 gulden kosten de huidige abri's 'win ter klaar' te maken. SCHIEDAM Niet langer in de Blauwe Brug, maar in de Opstandingskerk komen le den van de religieus spiritisti sche vereniging dit jaar bij een. Gisteravond vond het eerste samenzijn plaats in de kerk die staat op de hoek van Burgemeester Honnerlage Gretelaan en de Troelstra- laan. Met de adreswijziging is ook de dag waarop de bijeenkom sten plaatsvinden veranderd. In plaats van donderdag avond, worden de seances nu op maandagavond gehouden. De uit Vlaardingen afkomsti ge Tilly Ran maakt op 12 sep tember haar opwachting in de Opstandingskerk met een SCHIEDAM Het blijft voorlopig nog even tobben met de bruggen in de stad. Eén voor één worden de brug gen onder handen genomen en deze week is de Proveniers- brug dus aan de beurt. De brug in de 's Gravenland- seweg (over de Schie) is sinds gisteren elke nacht tussen 1.00 en 6.00 uur voor alle verkeer afgesloten als gevolg van de werkzaamheden. Het onder houd gaat door tot en met de nacht van zaterdag 10 sep tember en tot die tijd worden de omleidingsroutes met oranjeborden aangegeven. In de Proveniersbrug herstelt men een scheur in het zogehe ten "landhoofd". Dit karwei wordt tegelijk uitgevoerd met de werkzaamheden aan de Ooievaarsbrug. Direkt na deze noodzakelijke herstel werkzaamheden zijn uitge voerd, begint de opknapbeurt van de Ooievaarsbrug. II SCHIEDAM— In navol ging tot de gemeenten Am sterdam en Schoonhoven gaat Schiedam een bodem onderzoek verplicht stellen voor het bouwen op parti culiere terreinen. De ge meente heeft een voorstel van het college aangeno men om de bouwverorde ning zodanig aan te passen dat dit kan worden geëist. De gemeente hoopt met de maatregel te bereiken dat de kosten van een eventue le sanering verhaald kun nen worden op de veroor zaker van de verontreini ging. Het komt volgens het college regelmatig voor dat een verontreiniging gecon stateerd wordt waarvan de veroorzaker niet meer is te achterhalen. In dat geval draait de gemeente op voor de kosten van de sanering. Het is in Schiedam al enige tijd de gewoonte dat er bo demonderzoek wordt verricht op gemeentelijke bouwloca ties. Ook is een dergelijk on derzoek sinds 1 januari 1987 verplicht voor de gesubsi dieerde woningbouw. De ge meente is hierdoor in staat mogelijke verontreinigingen op bouwlocaties voortijdig op te sporen. Een bijkomend voordeel voor de gemeente is dat op deze wijze tevens meer controle ontstaat op de ver oorzaker van de verontreini gingen. Voor particuliere terreinen waarvoor een niet-gesubsi- dieerd plan ontwikkeld wordt, bestond nog geen rege ling. De financiële consequen ties die de gemeente boven het hoofd hangen en de bedrei ging van het leefmilieu in het stedelijk gebied, rechtvaardi gen volgens het college dat ook in deze gevallen een bo demonderzoek kan worden geëist. Touwtrekkerij Dat de angst van de gemeente niet ongegrond is, blijkt wel uit de touwtrekkerij met was serij Spring Grove. In 1985 verhuisde het bedrijf van de Nieuwe Haven naar het indu striegebied 's-Graveland. Al voor de verhuizing was het vermoeden gerezen dat het terrein aan de Nieuwe Haven verontreinigd zou zijn. De ge- De kwestie rond de verontreiniging beslissing van de gemeenteraad. terrein aan de Nieuwe Haven heeft ongetwijfeld meegespeeld bij de meente liet als voorwaarde voor financiële bijdrage aan de verplaatsingskosten dan ook opnemen dat een bodem sanering voor rekening van het bedrijf zou komen. Nu blijkt dat de nieuwe eige- SCHIEDAM De heer J.M. van Noort is deze week een kwart eeuw in dienst van de plaatselijke overheid. Om dit heuglijke feit te vieren wordt er aanstaande vrijdag een re ceptie gehouden in de recrea tiezaal' van het stadskantoor. Vanaf 16.15 uur kunnen be kenden, vrienden en collega's van de heer Van Noort hem feliciteren. J.M. van Noort is werkzaam op de hoofdafde ling civiele werken als assis tent groepsleider installaties op de afdeling onderhoud in stallaties. SCHIEDAM - De bodem van het vroegere Veveoterrein is dusdanig gesaneerd dat er woningbouw op het stuk grond kan plaatsvinden. Het terrein aan de Willemska de en Hagastraat is niet alleen gereinigd, ook is het bouwrijp gemaakt waardoor er volgens de gemeente op vrij korte ter mijn begonnen kan worden met de bebouwing ervan. Het is de bedoeling dat er in dit deel van Schiedam zestig woningen bijkomen. Het me rendeel zal woningwet-wo ningen zijn. Een ander gedeel te van de grond wordt uitge geven in erfpacht en daar zul len premie-koopwoningen verrijzen. De sanering is goeddeels achter de It op zeer korte termijri%o/m>n g de gemeente kan er woningen op het Het ongeval dat vrijdagochtend op de rijksweg plaatsvond ontregelde het verkeer volledig; de politie zette alle opritten naar de rijksweg af, waardoor lange files ontstonden. SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN Ter hoogte van het Beatrixpark gebeurde vrij dagochtend een ernstig ongeal op de snelweg Rotterdam- Hoek van Holland. Een perso nenauto reed tegen een vrachtwagencombinatie die op de vluchtstrook stilstond. De personenauto week naar de vluchtstrook uit omdat een bestelbusje dat voor de auto reed plotseling van baan ver anderde. De bestuurder werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis overge bracht, zijn medepassagiere overleed ter plaatse. voor al uw verpakkingsmateriaal zoals o.a. golfkarton, luchtkussenfolie, plastic tassen Benthuizerstraat 29-35 3036 CB Rotterdam Telefoon 010-4 66 02 00* Telefax 010-4 66 01 01 naar van het bedrijf slechts bereid is kleinere plaatselijke verontreinigingen in de bo venlaag aan te pakken. Voor de aanzienlijke grondwater verontreiniging acht het be drijf zich niet verantwoorde lijk. De gemeente heeft de locatie aangemeld bij de provincie voor sanering. Voorlopig moet de gemeente Schiedam zelf opdraaien voor een deel van de kosten van de sanering. De gemeente gaat er echter van uit dat deze kosten (voorlopig 100.000 gulden) verhaalbaar zijn op de veroorzaker. Maar de kans bestaat dat de ge meente zelf een grote finan ciële bijdrage moet leveren. Om dergelijke risico's in de toekomst te vermijden gaat de gemeente ook voor planont wikkeling op particuliere ter reinen bodemonderzoek ver plichten. De ervaringen met deze maatregel in Amsterdam en Schoonhoven zijn volgens het college positief. De kosten van een indicatief bodemon derzoek bedragen voor de ei genaar van het terrein onge veer vijfduizend gulden. SCHIEDAM „Een waarde volle bijdrage aan de rehabili tatie van onze binnenstad", zo omschrijven burgemeester en wethouders de opknapbeurt die het pand aan de Zwaan- steeg 6b heeft ondergaan. Het college deed gisteravond het voorstel om de ombewoon- baarverklaring van het pand dan ook te heffen. Meer dan een jaar geleden gaf de gemeente toestemming om het pand aan de Zwaansteeg te verbouwen. De heer Klep- ke, eigenaar van het huis, kreeg subsidie van de gemeen te en heeft het pand inmiddels zodanig opgeknapt dat de on bewoonbaarverklaring duide lijk achterhaald blijkt te zijn. „Formeel kunnen zij vaststel len dat deze woning opnieuw in een bewoonbare staat is ge bracht", staat in het raads voorstel dat gisteravond in de gemeenteraad werd behan deld. bloemenseance. De entree voor niet-leden bedraagt f 7.50, aanvang is 20.00 uur en de zaal is vanaf 19.30 uur open. Bloemen zelf meene men. heel grondige opknapbeurt weer be- SCHIEDAM - Zeggen wat je denkt en aardig gevonden worden, gaat niet altijd sa men, zeggen de organisatrices van de cursus "Hoe zeg je wat je denkt". Twaalf weken ach tereen kunnen vrouwen leren te zeggen wat zij denken op de cursus die door de Stichting Vrouwen Vormingswerk gege ven gaat worden. Kosten voor de deelneemsters bedragen ƒ30,- en aanmelden kan bij Anita Olij (.471 08 26) en Mies Derks (474 99 07). De cursus zal gegeven gaan worden in „Barrika", Lange Kerkstraat 62. De eerste bij eenkomst is volgende week woensdag 14 september van 9.15 tot 11.15 uur. A Softbalsters Schiedam terug naar eerste klasse Speel-o-theek op het Faassenplein ék DHS start nieuwe seizoen met zege 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week AFGELAST— Wegens on voorziene omstandigheden kan de rommelmarkt door de harmonie van Wilton-Fije- noord niet doorgaan. Maar wat in het vat zit, verzuurt niet: alle spullen die de afge lopen tijd bijeen zijn gebracht worden bewaard tot de vol gende gelegenheid. SCHIEDAM Theo van der Hek en Dirk van der Kaaden zijn de eerste musici die na de onderbreking vanwege de zo mervakantie weer optreden in de aula van het Stedelijk Mu seum. Woensdagmiddag be gint het lunchconcert om 12.30 uur. SCHIEDAM Werkzaamhe den aan de bruggen hebben niet alleen gevolgen voor het verkeer dat erover wil, ook de boten en schepen die er onder door moeten, ondervinden hinder. Zo wordt de Beursbrug nog tot en met donderdag niet ge opend voor de scheepsvaart. Alleen boten die riiet hoger zijn dan 2.80 meter kunnen onbelemmerd doorvaren. Vol gende week (van 12 tot en met 15 september) gaat de Ooier- vaarsbrug niet open voor bo ten. Nadere inlichtingen hier over zijn verkrijgbaar bij de afdeling Havendienst van de Openbare Nutsbedrijven. Fluitist Van der Hek en gita rist Van der Kaaden hebben een heel gevarieerd program ma samengesteld voor het op treden van morgenmiddag. Zo brengen zij gedeelten van composities van Handel, Piaz- zolla en Carulli ten gehore. Zowel Van der Kaaden als Van der Hek is afgestudeerd aan het Rotterdams Conserva torium. Het lunchconcert begint mor gen om 12.30 uur in de aula van het Museum. Toegang is gratis, de organisatie is in handen van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum. SCHIEDAM In wijkcen trum De Erker kan met in gang van donderdag voortaan elke week gebiljart worden. Tussen 13.00 en 17.00 uur kunnen liefhebbers van deze bezigheid terecht in het pand aan dé Jan van Avennstraat. Kosten zijn vijf gulden voor een hele maand biljarten. Een groep Schiedammers maakte verleden week kennis met jenever uit Hasselt. De Belgische stad herbergt evenals Schiedam een Gedistil- leerdmuseum: jenever proeven zoals hier op de archieffoto is dus niet iets dat alleen in de Brandersstad gebeurt. SCHIEDAMVerleden jaar werd het Nationaal Jenever museum in het Belgische Has selt officieel geopend. Toen kreeg het Schiedamse college van burgemeester en wethou ders geen officiële uitnodiging om de openingsplechtigheid bij te wonen. Maar omdat de jenever toch een band blijkt te scheppen tussen de twee ste den is het college inmiddels toch naar Hasselt geweest. Vorige week zijn in de Belgi sche jeneverstad vier Schie dammers. op een niet-alle- daagse manier onderscheiden. Burgemeester Scheeres, Wim Dirkzwager, Clara Stroman en Chris van der Vlis werden tot ridder van de Conferie van de Hasseltse Jenever geslagen en ontvingen een ordeteken en een orkonde. Het bezoek van het college en het bestuur van het Nationaal Gedistilleerdmuseum aan België heeft in ieder geval ge leid tot één goede afspraak: de twee musea gaan elkaar niet beconcurreren, maar juist be kijken in hoeverre men el- kaars collectie kan aanvullen

De Havenloods | 1988 | | pagina 1