Bewoners Kerklaan vrezen toename verkeersdrukte Centrum voor amateurtoneel houdt open dag Kinderen leren dieren verzorgen Zestig jaar samen Roeiwedstrijden in de Voorhaven Schiedams Nieuwsblad 'Aanleg paden in groenstrook in strijd met toezeggingen' Gymnasium krijgt een nieuwe rector Vrouwengroepen Samenwerking parochies Luxe avondje uit bij Fair Play FNV geeft uitleg Op rolletjes door de Broekpolder over WWV DE HAVENLOODS- DINSDAG 6 SEPTEMBER 1988 36-492 SCHIEDAM Bewoners van de Kerklaan in Schie- dam-Noord werden twee weken geleden opgeschrikt door gemeentewerkers die nogal rigoreus de daar aanwezige groenstrook te werk gingen. "Dat is tegen alle afspraken in", aldus de boze Kerklaanbewoner H. Engelman. Engelman maakte vorige week tijdens de vergadering van de commissie van stadsont wikkeling en milieuzaken gebruik om zijn ongenoe gens over de gang van za ken te uiten tegen wethou der C. Zijdeveld. "Toen het industrieterrein werd aan gelegd, is beloofd dat er geen ontsluiting zou ko men aan de Kerklaan", hield Engelman de wet houder voor. "Wie schetst dan ook mijn verbazing nu er een nieuwe straat door de groenstrook wordt aan gelegd". Nog in september van het vo rig jaar vroegen bewoners van de Kerklaan de gemeente de bestaande groenstrook te ver breden. Er werd volgens En gelman toen toegezegd da,t dit zover het eigen grond vap de gemeente betrof zou gebeu ren. "De gemeente beloofde dat het indusstrieterrein door middel van de groenstrook af gesloten zou bij ven van de Kerklaan", vertelde Engel man. We gaan er dan ook van uit dat gedane afspraken wor den nagekomen". Vandalisme? Zijdeveld vindt dat hier niet van een ontsluiting kan wor den gesproken. "In een groen strook passen ook paden", verklaarde de wethouder. "Wat hier aan de orde is dat een groenstrook een optische scheiding is". "Een van de kantoren is voor ontsluiting afhankelijk van ontsluiting aan het industrie terrein. De eigenaar heeft een verzoek om ontsluiting via de groenstrook ingediend. De kantoren worden ook nog eens geteisterd door vandalisme", beargumenteerde Zijdeveld de aanleg van de paden döor de groenvoorziening. Het kappen in de strook is volgens de wethouder wellicht te enthousiast gebeurd. "Een aantal mensen zijn het groen te lijf gegaan en zijn rigoreus aan het knippen en trekken gegaan. De situatie is waar schijnlijk kaler dan dat het de bedoeling was", aldus Zijde veld. De wethouder vindt de aanleg van de twee paden niet strij dig met de beloften aan de bewoners. Op de vraag van Engelman aan Zijdeveld of hij vindt dat het ontsluiting is, wat volgens Engelman be loofd was dat het niet zou ge beuren, antwoordde Zijdeveld ontkennend. "Het is de bedoe ling dat er een situatie is dat in het algemeen tegen een groenstrook wordt aangeke ken", verklaarde Zijdeveld. Engelman is het daar niet mee eens. Hij vreest dat door de aanleg van de paden de ver keersdrukte in de Kerklaan zal toenemen. Hoewel hij te gen ontsluiting van het indus- itiiiiil In een groenstrook passen volgens wethouder Zijdeveld ook paden. trieterrein via de Kerklaan is zegt hij het wel te kunnen be grijpen. "In die panden komen dure reclamebureau's. Het is toch logisch dat die druk hebben, uitgeoefend op de gemeente. De Kerklaan is toch veel sjie- ker dan het industrieterrein". De bewoners van de Kerklaan beraden zich nog over verdere stappen. Direct na de aanvang van de werkzaamheden is be zwaar gemaakt bij de direc teur van Gemeentewerken en bij het college van B en W. In de loop van deze week denkt Engelman een gesprek te heb ben met iemand van de ge meente. Overigens wordt er sinds de commissievergade ring vorige week woensdag niet meer in de groenstrook gewerkt. Speel-o-theek naar Faassenplein SCHIEDAM Aan het Faas senplein wordt aanstaande zaterdag het nieuwe onderko men van speel-o-theek Ikkie officieel geopend. Nadat dit om 14.45 uur is gebeurd, be gint in het pand een feestmid dag vor de kinderen uit de buurt. Hun ouders en geno digden kunnen zich vermaken door het nieuwe pand van de speel-o-theek te bezichtigen. Poppenspeler John de Winter geeft voor kinderen van 4 jaar en ouder een poppenkastvoor stelling. Voor peuters zijn er allerlei leuke spelletjes te doen. Na afloop van de feest middag volgt er een optocht door de wijk. Het nieuwe adres waar de Ikkie vanaf vol gende week intrekt is Faas senplein 201. SOOS-AVOND— Een soos- avond voor bewoners van de flats Stricklede, Emma en Nieuwland. Die staat morgenmiddag op het programma van de stichting ge coördineerd ouderenwerk. De soos vindt plaats in dienstencen trum 'De 4 Molens' aan de Nieuwe Damlaan. Niet alleen morgenmid dag is er soos, ook zondagmiddag zijn oudere Schiedammers wel kom in het dienstencentrum. SCHIEDAM Het Stedelijk Gymnasium krijgt een nieuwe rector. De huidige rector, de heer W.A. Visser maakt in ja nuari gebruik van de moge lijkheid om vervroegd uit te treden. Vast staat dat de uit Den Haag afkomstige Th.F.M. Waayers de heer Visser gaat opvolgen. Na de sollicitatie procedure is Waayers de meest geschikte kandidaat ge bleken. Om aan wettelijke for maliteiten te voldoen is het voorstel om doctorandus Waayers per 1 januari van het volgend jaar te benoemen tot rector van het gymnasium aan de Hugo de Grootstraat gis teravond aan de orde geweest in de vergadering van de ge meenteraad. WATERWEG-NOORD Het Zuidhollands centrum voor het amateurtoneel houdt op 8 oktober een themadag in theater De Poort aan de Pavil joensgracht 18 in Den Haag. Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 Telex 23196 Telefax 010-4699362. DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwe Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans lyo (tel. privé 010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico Heynen, tel. privé 4.101.215. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen, tel. 010-4.352.911. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M. Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: Susan de Ligt. Sportcorrespondent Schiedam: Bram Wesdorp. Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 Kinderen en dieren hebben vaak een speciale band. SCHIEDAM Tussen kinde ren en dieren is er vaak een speciale band. Veel kinderen doen niets liever dan een dier aaien, knuffelen of vertroete len. Voor deze groep wordt er deze maand in het Beatrix- park een serie speciale bijeen komsten gehouden. Kinderen van 9 tot 12 jaar krijgen van medewerkers van de dienst gemeentewerken de kans om wat meer te leren over de dieren in de kinder boerderij in het Beatrixpark. Elke woensdagmiddag kun nen ze les krijgen in bijvoor beeld het melken van een geit, het borstelen van kalveren of het schoonmaken van een ko- nijnehok. Het is de bedoeling dat de kin deren elke keer dat ze komen een ander dier verzorgen. Na vier woensdagmiddagen krij gen ze dan het diploma 'assis tent-dierenverzorger'. Nog tot en met morgen kunnen kinde ren die hieraan mee willen doen zich opgeven bij de kin derboerderij in het Beatrix- j park. De cursus dieren verzor gen begint elke woensdagmid dag om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. SCHIEDAM Onder het motto: twee weten meer dan één gaan twee verschillende vrouwengroepen deze week samenwerken. Vanaf donder dag slaan de vrouwen van de PW (politieke vorming voor vrouwen) en de VOS (vrouwen oriënteren zich op de samen leving) de handen ineen. Een naam voor de nieuwe werkgroep is er reeds: de stichting Vrouwen Vormings werk Schiedam. Om het be staan van de nieuwe stichting te vieren worden alle vrouwen die ooit een van de cursussen hebben gevolgd, uitgenodigd voor de receptie die woens dagmiddag om 15.30 uur be gint. Plaats van handeling is zaal Beatrix, Lange Kerkstraat 68. Kinderopvang is aanwezig in het Vrouwenontmoetingscen trum. toneelbibliotheken, het be werken van toneelstukken en het maken van een eigen voor stelling is er verkrijgbaar. Het programma van deze dag ziet er als volgt uit: 10.00-11.00: inleiding door D. Meyer (provinciaal toneel ad viseur). 11.00-13.00: - 'Markt' met alle informatie over toneelstek sten e.d. - Direkte toneelstuk- adviseringen worden gegeven door Joke Eibers (dramaturge NCA). 14.00-16.00: - Dramaturg Joost de Wolf behandelt het onderwerp 'het bewerken van toneelstukken'. - Speldocen- t/regisseur Peter van de Hurk behandelt het onderwerp 'het maken van een voorstelling rondom een thema/gebeurte nis'. De kosten voor deze dag zijn f 15.- voor leden van het NCA en f 20.- voor niet-leden. Belangstellenden dienen zich voor 16 september op te geven voor deze dag bij het ZHCA, Mauritskade 43, 2514 HG Den Haag, telefoonnummer 070- 624961. Het centrum voor amateurto neel start dit seizoen met een opleiding tot amateurtheater vormgever. Deze opleiding duurt twee jaar. Er worden ongeveer 35 lessen per jaar gepland en thuis moet men o'ok wat op drachten uitwerken. In deze twee jaar wordt uitge breid ingegaan op alle aspec ten van het toneelbeeld: de cor, costuums, belichting en grime. Na afloop van deze twee jaar worden de deelne mers geacht volledig zelfstan dig een toneelbeeld te kunnen ontwerpen. Voor meer infor matie kan men bellen met het centrum in Den Haag. SCHIEDAMDe parochies van Sint Jan de Doper en de Onze Lieve Vrouwe Visitatie in Nieuwland werken sinds afgelopen donderdag heel nauw samen. Pastoor L. Klin kenberg en pastoor J. Mahl- mann van de Sint Jan de Do per Parochie verzorgen sinds het weekeinde officieel de diensten in beide kerken in Nieuwland. De samenwerking is goedge keurd door het bisdom Rotter dam, het dekenaat en het be stuur van de paters Dominica nen. Verleden jaar is de sa menwerking tussen beide pa rochies in feite begonnen. Na het overlijden van pastoor Van Diepen namen de twee eerder genoemde pastoors uit de Jan de Doper parochie waar in de O.L.V. Visitatie- kerk aan de Schaepmansingel. Voortaan is er op dinsdag (10.00 tot 12.00 uur) en don derdag (14.30 tot 16.30 uur) spreekuur in de O.L.V. Visita- tiekerk. In de Sint Jan de Do per zijn de spreekuren op maandag (14.30 tot 16.30 uur) en donderdag (van 10.00 tot 12.00). Door een wetswijziging heb ben gehuwde vrouwen die na 23 juni 1982 en voor 23 de cember 1984 werkloos zijn ge worden, recht op een WWV- uitkering. "Als die vrouwen die na 23 december 1984 geen ander werk hadden en nog inge schreven stonden als werk zoekenden, komen in principe in aanmerking voor een WWV-uitkering", laat de FNV weten. Alleen de vrouwen die de maximale WWV-uitkering hebben ontvangen, vallen bui ten de regel. Iedereen die twijfelt wordt door de werkgroep uitke ringsgerechtigden verzocht op één van de FNV-spreekuren te komen. Het Informatiecen trum is op vrijdag tussen 11.00 en 15.00 uur open. Het adres is Lange Kerkstraat 56. Tevens is er op dinsdagoch tend van 10.00 tot 12.00 uur spreekuur in wijkcentrum De Blauwe Brug. Fair Play opende vrijdag 26 augustus officieel de vestiging aan de Hoogstraat Ouderen actief in oost de jonge bezoekers wordt ge keken. Om achter een video- spel te mogen plaatsnemen moeten de bezoekers in ieder geval 16 jaar of ouder zijn en voor de fruitkastcnafdeling geldt een leeftijdsgrens van minimaal 18 jaar. „Het is niet zo dat we naar paspoorten vragen. Maar er wordt wel degelijk naar de leeftijd van de jongste bezoe kers gekeken", aldus Krom menhoek die verder vaststelt dat de grootste groep bezoe kers vroege twintigers zijn. Fair Play is gevestigd aan de Hoogstraat 123. Voor het amusementsgedeelte geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en voor het kansspelgedeelte 18 jaar. SCHIEDAM— Ouderen uit oost hoeven zich deze maand geen moment te vervelen, on der meer dankzij het vrij drukke programma dat de stichting gecoördineerd oude renwerk heeft samengesteld. Zo wordt woensdagmiddag het nieuwe seizoen feestelijk geopend met een filmvoorstel ling en koffie met een trakta tie. Volgende week staat er een instuif op het programma en over twee weken is er een medewerker van de gemeente lijke afdeling voorlichting te gast in Trefpunt Oost. Ge sproken wordt er die middag onder meer over de vraag voor welke zaken mensen zich tot de gemeente kunnen wenden. De actieve maand wordt afge sloten op 28 september met een middag bloemschikken. SCHIEDAM— Precies over een week vieren Ary van der Linden en Johanna Plooy hun 60-jarig huwelijksfeest. Een opmerkelijk feest daar de heer Van der Linden zich vele jaren op het bestuurlijke vlak heeft sterk gemaakt om de positie van ouderen in de maatschap pij te verbeteren. Volgende wordt het dus groot feest aan de Burgemeester Van Haarenlaan wanneer vrienden, bekenden en fami lieleden het echtpaar Van der Linden-Plooy komen geluk wensen met hun diamanten huwelijk. Alle hierboven genoemde ac tiviteiten zijn bestemd voor mensen van 55 jaar en ouder uit oost. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de stich ting gecoördineerd ouderen werk, via telefoonnummer 4264195 en bij het Trefpunt Oost (4621089). SCHIEDAM Lang niet alle vrouwen die daar voor in aan merking komen, maken ge bruik van het recht op WWV. Dat vermoedt de werkgroep uitkeringsgerechtigden van de Schiedamse afdeling van de FNV. "Wij hebben sterk het vermoeden dat nog niet een ieder van zijn recht gebruik heeft gemaakt". Zaterdag vinden e r roeiwedstrijden plaats. SCHIEDAM Waarschijn lijk onder luide aanmoedigin gen van het talrijke publiek vinden ook dit jaar weer de roeiwedstrijden in de Voorha ven plaats. Aanstaande zater dag 10 september worden er tussen 12.00 en 17.00 uur roei wedstrijden gehouden in dit deel van de Schiedamse ha ven. Om alle belangstellenden een goed uitzicht te gunnen, wordt er een ponton dwars in de haven afgemeerd. Op het ponton na, mogen er zaterdag tijdens de wedstrijden geen vaartuigen in de Voorhaven SCHIEDAM Tradities zijn er om in ere te houden en daarom ging een groep rolschaatsers er afgelopen zondag op uit voor de jaar lijkse tocht door de Vlaar dingse Broekpolder. Bij de 'Cantina' in Passage verzamelden leden van de Gin Town Rollerskate So ciety zich voor de jaarlijkse toertocht over de geasfal teerde wegen van het Vlaardingse recreatiege bied. Ook beginnende-rol lerskaters konden de tocht volbrengen; na afloop kon men tijdens een barbecue- feest weer een beetje op verhaal komen. De Gin Town Rollerskate Society trok zondagmiddag door de Broekpolder. SCHIEDAM Ruim een week geleden opende Fair Play bv de deuren van het pand aan de Hoogstraat 123. Na drie maanden intensief verbouwen, kunnen Schie dammers nu tercht in het amusementscenter dat behal ve een fruitkastenafdeling en een gedeelte met videospellen ook een wat luxer onderdeel herbergt; de Fair Play Club. „Mensen kuqnen in de Fair Play Club terecht voor een ge zellig avondje uit met familie en vrienden. Het is heel erg luxe ingericht en de bezoekers worden er bijvoorbeeld ook voorzien van een drankje", vertelt beheerder Willem Krommenhoek. Kenmerkend voor Fair Play is ook dat er naar de leeftijd van De heer Van der Linden is in middels 84 jaar en heeft uiter aard meegemaakt hoe de be jaardenzorg in de loop der ja ren is veranderd. Vanaf het begin van de jaren zeventig tot 1984 was deze Schiedam mer actief in het hoofdbestuur van de ANBO, de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen, secretaris van de Schiedamse afdeling van de ANBO en bestuurslid van de Raad voor Bejaardenwerk. Bovendien hield hij zich bezig met het zogeheten sociëteits- werk. s volgende week zestig jaar

De Havenloods | 1988 | | pagina 3