mm Doek valt definitief voor softbalsters Schiedam SEC boos op PPSC Laserwedstrijden bij De Bommeer Voetbalcompetitie van start Schiedams Nieuwsblad Desastreuse openingsinning heeft verstrekkende gevolgen Sport en handicap Bridge Eerste plaats Hoofdveld inzet burengeschil Sportnieuws naar redactie Zwemcursus Cees Verhagen Sportprofiel OPEL O Excelsior-spelers succesvol T - DE HAVENLOODS- DINSDAG 6 SEPTEMBER 1988 36-494 SCHIEDAM Het is Schiedam niet gelukt zich in de hoofdklasse te hand haven noch een beslis singswedstrijd tegen mede-degradatiekandi daat Shell af te dwingen. In de cruciale laatste dubbel van dit seizoen, afgelopen zaterdag thuis tegen Twins, gingen de Schie- damse softbalsters reeds in de openings-inning van de eerste partij zodanig in de fout, dat deze wedstrijd meteen uit handen gegeven werd. In het tweede duel werd, na 11 innings de zege veroverd, maar deze smaakte bitter. Terwijl de Schiedamsen hun vreugde over de winstpartij nog uitten, maakte de speaker bekend dat ook Shell er tegen Bloemendaal iri was geslaagd één duel winnend af te sluiten, zodat de voorsprong van twee punten op Schiedam-ongewij zigd bleef. Voor de ploeg van coach Ton Ebben resteert niets anders dan uithuilen en opnieuw beginnen (in de eer ste klasse wel te verstaan). De Schiedamse coach hield het na afloop óp nervositeit van zijn speelsters. Feit was dat in de allereerste inning aan Schiedamse kant een reeks foutjes werd gemaakt die onmiddellijk leidde tot een (normaliter onoverbrugbare) achterstand van, 0-3. Duide lijk niet de start waar men bij de thuisploeg vooraf van droomde. Twins hield deze voorsprong relatief gemakke lijk vast, slechts éénmaal kwam Schiedam in de buurt van een score. In de derde in ning produceerde eerste slag vrouw Mireille Gillard een uitstekende slag, die lang in de lucht bleef hangen, rich ting outfield. Döor middel van een snelle run kwam zij op het derde honk terecht. Ook twee de slagvrouw Gerda Melsen gaf een redelijke tik, maar daarop twijfelde Gillard net iets te lang. Op het moment dat zij beter op het derde honk blijven kon, begaf zij zich evenwel richting thuisplaat (de druk om te scoren was ui teraard immens). De defensie van Twins maakte dankbaar gebruik van deze lichte treu zeling en Gillard werd meteen uitgetikt. Dat Twins in de ze vende inning de eindstand op SCHIEDAM De werkgroep Sport en Handjcap organi seert op zaterdag 24 septem ber a.s. een sportmanifestatie voor zowel validen, als min- der-validen. Het evenement vindt plaats in sporthal De Mammoet in Gouda. Het doel van deze dag is geïnteresseer- ,den te informeren over sport mogelijkheden voor verstan delijk-, lichamelijk- en visu eel gehandicpaten, 's Morgens bestaat de mogelijkheid een parcours af te leggen in Gou- ca-Reeuwijk. Dat kan per rol stoel, fiets, tandem of wande lend gebeuren. Gezamenlijk wordt dan gebruik gemaakt van de lunch, die wordt aan geboden. 's Middags kan men zelf deelnemen aan een spel- circuit of kijken naar demon straties van o.a. rolstoelbas ketbal, rolstoelhockey, judo, jeu de boules en rolstoeldan- sen. Tevens is het mogelijk een in formatiemarkt te bezoeken, waar diverse stands staan. Sportverenigingen zullen be langstellenden informeren over him activiteiten. De manifestatie vindt plaats in sporthal De Mammoet in Gouda en de kosten bedagen f 2.50 per deelnemer. Voor meer informatie: Werkgroep Sport en Handicap, Postbus 2111, 2800 BG Gouda. SCHIEDAM Schiedam is opnieuw een bridgesocieteit rijker. Vanaf 17 september a.s. kan een ieder op woensdag avond (feestdagen uitgeslo ten) terecht bij bridgesoeiëteit Tamboer. Speelgélegenheid is 'De Amstelbron', Broersvest 13, Schiedam. Aanvang is we kelijks 19.45 uur (zaal open 19.15 uur). De kosten bedra gen f 60,-- per persoon, voor een heel seizoen (tot en met de maand mei). De organisatie heeft het maximaal aantal deelnemers gesteld op 40 paar. Voor meer informatie ❖.tel. 4735890 of 4708610. 0-4 bepaalde speelde verder geen enkele rol. Zenuwen In de tweede partij liet Schie dam zien niet de mindere te zijn van Twins. Beide teams hielden de verdediging zeer goed gesloten, zodat na regle mentaire 7 innings nog immer dé dubbelblanke stand op het scorebord prijkte. Pas in de elfde inning, waarbij dan de slagploeg een loopster op het tweede honk mag plaatsen om een score te forceren, viel de beslissing. Aan beide kanten gierden de zenuwen bijna hoorbaar door de keel. Gerda Melsen kwam voor Schiedam op het tweede honk, Trudy Salomons bracht haar naar honk 3 en Linda Bol stelde Melsen, middels een prima stootslag, in staat de thuis plaat te overschrijven, 1-0 derhalve en het eind van de wedstrijd. Juichend stroom den de Schiedamse speelsters tezamen, waarna de onheil stijding uit Amsterdam kwam. Shell bleek tegen Bloe mendaal de tweede partij ge wonnen te hebben. Op de ranglijst finishte Schiedam na 45 duels op 20 punten, terwijl Shell er in totaal 22 binnen haalde. Schiedam kwam éénmaal tot winst, het bleek niet voldoende. VLAARDINGEN De ju doka's van de sportschool van Tino Hogendijk kwa men op een internationaal toernooi in Londen goed voor de dag. Justin van Hees haalde in de categorie tot 86 kig een eerste plaats. Pelle Engel, Robert Pullen en Arco van der Veer be haalde in "die sterke veld een tweede plaats. WATERPOLO— De dames teams van de Vlaardingse wa terpoloclubs ontmoeten el kaar allemaal in de competi tie. In de eerste klasse ZRO- competitie komen naast Shell, Viking, VZC en WIK ook de niet-Vlaardingse clubs SZC, PCG, Lansingh, Nautilus, Po seidon en ZPB-Unico uit. Jeugd Ton Ebben was uiteraard te leurgesteld, maar zag ook lichtpuntjes. „Ik denk dat wij gelijkwaardig zijn aan Shell, maar vooral in de wedstrijden tegen de relatief mindere ploegen teveel punten lieten liggen. Dat kost ops nu de kop, jammer maar in wezen hebben we het aan onzelf te wijten. Het is natuurlijk een bijzonder leerzaam jaar ge weest voor Schiedam, die hoofdklasse-ervaring neemt niemand ons af. Met de aan stormende jeugd binnen onze vereniging ben ik voor de toe komst redelijk optimistisch, als er tenminste niet teVeel speelsters verdwijnen, maar daar heb ik momenteel nog geen zicht op. Dit seizoen heeft ook bewezen dat softbal in Schiedam wel degelijk leeft, onze toeschouwersaan tallen waren tenminste meer dan behoorlijk". SCHIEDAM- In het vorige week verschenen clubblad van voetbalvereniging SFC maakt men in een tweetal ar tikelen melding van vermeend onaanvaardbaar gedrag van mede-terreingebruiker PPSC. Centraal daarbij staat het (ge deelde) hoofdveld, dat ook in het verleden reeds veel stof (zowel letterlijk, als figuur lijk) deed opwaaien. Bij PPSC weet men van niets en stelt men slechts altijd de officiële wegen te hebben bewandeld. Allereerst ventileert in het SFC-orgaan columnist A. van Tiggelen zijn mening, middels zijn zgn. 'Notities'. „En wij maar klagen bij SFC dat we zo'n slecht veld hebben. De gemeente heeft maar mooi 6 ons graszaad in de middencir kel gegooid en de kostbare SFC-sproeiïnstallatie heeft de afgelopen warme weken ge tracht het couveuse-kindje de embryonale grassprietjes te redden, gaan daar doodleuk de elftallen van PPSC 1 en PPSC 2 de mat even half augustus lopen verzieken. En SFC maar uit spelen". Daarna komt de redactie, na verwijzing naar de thuiswed strijd die het Vlaardingse VFC tegen eredivisieclub Volen- dam speelde, op de zaak terug. „Jammer dat het voor SFC niet mogelijk was om Volen- dam op eigen terrein te ont vangen en zij op 9 augustus met 2 bussen naar Volendam moest. De redactie denkt, en dit zeker door de grote in spanning van veel SFC-ers, die zelf heel professioneel een beregeningsinstallatie hebben gemaakt en gebruikt, dat het best mogelijk was geweest om deze ene wedstrijd te spelen op ons eigen veld. Als je dan ziet dat er op 20 augustus (11 dagen later!) wel gespeeld mag worden terwijl het veld in dezelfde situatie verkeerd, door anderen die in de afgelo pen periode niets gedaan heb ben om iets aan het complex te verbeteren, dan rijzen de weinige haren van de redactie te berge. De redactie geeft het bestuur het advies om net als anderen zich niets aan te trek ken van eventuele boetes want, dit hebben wij vorig jaar al vernomen, deze wor den toch niet uitgedeeld! Dus, voortaan gewoon spelen, ook al mag het niet, want anders verzieken anderen dit veld wel". PPSC reageert bij monde van secretaris Van Oers nogal ver baasd op deze aantijgingen. „Al onze wedstrijden in de re cente oefenperiode hebben wij netjes bij de gemeentelijke Dienst Sport en Recreatie aangèmeld en nimmer een verbod om te spelen ontvan gen. Afgelopen donderdag he- ben wij, op eigen initiatief, een onderling duel tussen twee lagere teams afgelast om beschadiging aan het veld, het had net behoorlijk geregend, te voorkomen. Persoonlijk vind ik deze manier van doen van SFC dan ook bijzonder kinderachtig. Als men op- of aanmerkingen op PPSC heeft moet men ons daarvan op de hoogte brengen, maar wij hebben niets vernomen van SFC-zijde, dat kan ik je verze keren. Een andere zaak is na tuurlijk of wij, van PPSC- kant, wel voldoende aan het veld gedaan hebben in de rustperiode, maar dat is zo moeilijk uit te maken. Bij PPSC zijn we ons in ieder ge val van geen kwaad bewust en zijn slechts onaangenaam ver rast door deze weinig nette manier van doen van SFC". Schiedam Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. VLAARDINGEN Op zater dag 10 en zondag 11 septem^- ber organiseert de water sportvereniging De Bommeer weer Laserwedstrijden op de Vlaardinge Vaart. Dit evenne- ment trok in de afgelopen ja ren erg veel belangstelling. Door hun wendbaarheid en snelheid, zorgen deze boten altijd voor veel spektakel. De eerste start vindt zaterdag plaats om 11.00 uur bij de wa tersportvereniging De Bom meer aan de Watersportweg in de Broekpolder. Er worden dan drie selectie wedstrijden gevaren. Op zondag zijn de finales en er zal gestreden worden om de 'Laser half mo del', die vorig jaar werd ge wonnen door Rob Kuil. SCHIEDAM De Schiedam se zwemvereniging De Water vrienden start met een cursus assistent-zwemleider. Hierbij is het de bedoeling nieuwe in structeurs voor het kader van de vereniging op te leiden. Niettemin, ook mensen die geen kaderfunctie' binnen de zwemclub ambiëren kunnen zich voof de cursus inschrij ven. De theorielessen worden gegeven op woensdagavond, de praktijklessen op dinsdag avond. Centraal in de cursus staat mensen duidelijk te ma ken wat nodig is kinderen te leren zwemmen (van water- vreesvrij maken tot het diplo ma B). De cursus assistent- zwemleider is een goede aan loop voor verdere diploma's in het zwemwezen. Voor meer informatie, tel. 4730768 of 4707270. ln deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats - 21 april 1960 in Vlaardingen Beroep - Part-timer en student spaans Huidige vereniging Ik ben al sinds 1982 lid van schaakvereniging Groenoord. Met het eerste achttal spelen we dit seizoen in de promotie klasse van de Rotterdamse Schaakbond. Daarnaast ben ik lid van de zgn. Elfsteden- vereniging. Ik heb al twee maal de Elfstedentocht uitge- schaatst, in '85 (vrijwel ongè- traind) met pijn en moeite en in '86 relatief gemakkelijk. Vorige clubs - In het verleden heb ik aan zwemmen gedaan, bij VZC, en heb gevoetbald bij W Vlaar dingen. Omdat deze sporten vaak de hele zaterdag opslok ten ben ik daarmee gestopt. Grootste sportieve succes - Het feit dat ik vorig seizoen, 87/88, de titel van opze schaakvereniging Groneoord binnenhaalde. Ik ben nu dan ook regerend clubkampioen. Het was voor mij met name een stimulans, omdat ik pas vanaf '81 serieus "bezig ben met schaken en ik dus voor alsnog niet weet waar mijn top ligt. Ik kan slechts consta teren dat het steeds beter gaat. Grootste sportieve teleurstel ling - Ik ben met mijn team, dus in een bondscompetitie, nog nooit kampioen geworden. Eerst bij het voetballen en la- Cees Verhage ter in de schaaksport kwamen we steeds één punt tekort. Te leurstellend als dat een aantal jaren achtereen gebeurt. Grootste blunder - Ik schrijf regelmatig in voor zgn. open-toernooien. Toen ik in de loop van '86 in de krant las dat er een groot open-toer nooi werd georganiseerd in het Spaanse Sevilla had ik niet veel bedenktijd nodig en reisde in november af richting Zuid-Europa. In Spanje aan gekomen wist niemand nog iets af van het evenement. Dat klopte ook want tenslotte bleek dat het pas in december op het programma stond. Had ik me vergist in de datum en was een maand te vroeg naar Spanje afgereisd! 'Sportieve ambities Komend seizoen moeten we met ons eerste achttal van Groenoord de titel in de pro motieklasse RSB pakken. Ge zien de kwaliteit van het team zit dat er volgnes mij wel in. Verder zou ik persoonlijk graag eens een goed toernooi spelen, want ik tast nog be hoorlijk in het ongewisse over mijn persoonlijke capacitei ten. Idolen - Ik ben een bewonderaar van de Rus Alexander Alekhine, wereldkampioen schaken van 1927 tot 1945. Alleen in de periode '35 tot '37 moest hij de mondiale titel afstaan aan onze landgenoot Max Euwe. Alekhine speelde prachtige partijen, waarbij vooral zijn analyses bewondering af dwongen en nog steeds af dwingen, want ik speel regel matig partijen van hem na. Hobby's - Sporten, met name hardlo pen en schaatsen. Als er 's winters ijs ligt haal ik meteen de schaatsen uit het vet. In de overige jaargetijden ben ik een fervent hardloper, waar bij het duurwerk mijn voor keur heeft. Twee jaar geleden heb ik deelgenomen aan de Rotterdamse marathon en fi nishte in de aanvaardbare tijd van 3 uur en 10 minuten. Favoriete muziek - Die is zeer uiteenlopend. Ik hou van pop, vooral Sting, tot klassieke muziek, met name de pianocomposities van Beethoven. Films, tv-programma's - Ik kijk zelden tv. Alleen op vrijdagavond soms de week end-film en op zondag stee vast Studio Sport. Op filmge bied is één produkt me altijd bijgebleven, namelijk Ameri can Graffiti, waar ik ontzet tend om heb gelachen. Lectuur - Ik ben nogal gecharmeerd van de Russische literatuur, waarbij vooral het werk van Tolstoi me aanspreekt. Binnen het eigen taalgebied lees ik graag Bob den Uyl. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam - Laat ik louter oordelen over de schaaksport. Ik denk dat we met onze schaakvereniging Groenoord veel geluk hebben gehad met de prima accomo- datie aan de Seelincksingel. Boerderij Landvréugd biedt ons een goed en gerieflijk on derkomen sinds de oprichting in 1968. Momenteel heeft Groenoord zo'n 70 leden en gaan we ons vooral op de jeugd richten. Eens per week wordt er in Landvréugd een uur schaakles gegeven aan jonge spelers, die daarmee een officieel KNSB-diploma kun nen verwerven. Hoe belangrijk is de psycholo gische factor in de schaak sport? - Ik denk dat resultaten in de schaaksport voor 40% worden bepaald door psychologische factoren. De rust die een spe ler uitstraalt, de kalmte waar mee hij het spel overziet en de juiste beslissingen op het pas sende moment neemt, zijn te genspeler weet te imponeren, dat heeft allemaal met psy chologie (en sterke zenuwen!) te maken. Vooral in een span nend eindspel kunnen dat soort factoren doorslaggevend zijn en het is alom bekend dat bepaalde spelers daarop aan sturen. Je visie op Karpov-Kasparov - Ik heb heel wat partijen tus sen hen zeer fanatiek nage speeld, vooral in het begin. In mijn ogen is Karpov nog steeds de betere schaker (vooral in theoretisch op zicht), maar blijkt Kasparov de betere speler. Karpov schaakt echt volgens de re gels, hij past logica tóe in zijn spel. Karpovs partijen be staan werkelijk uit één stuk. Overigens vind ik de hele gang van zaken zoals bij de laatste wereldmatch zeer verwerpe lijk, omdat de spelers veel te lang aan een te grote druk bloot staan. Op die manier wint niet meer de beste scha ker, maar de gelukkigste. Tenslotte wil ik nog kwijt dat... - ...ook schaakvereniging Groenoord nog nieuwe leden kan gebruiken. Er wordt op verschillende niveaus ge speeld, zowel in club- als bondsverband, dus voor iedereen is er plaats. In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden Alfred Knippenberg D.S.'79 Carlo l'Ami Excelsior Errol Refos Excelsior Steve Wasiman Excelsior Joop Hiele Feyenoord 7.00 Marcel van der Net D.S.'79 John van de Zwan D.S.'79 Henk van Goozen Excelsior Warry van Wattum Excelsior Ben Wijnstekerè" Feyenoord 6.80 6.80 6.80 6.80 6,80 Hans Loovens S.V.V. 6,80 Erik Tanis S.V.V. 6.80 Piet Wijnberg Sparta 6.80 Bart Latuheru Excelsior 6.75 Ed de Goeij Sparta 6.75 Steef Buijs Excelsior 6.fK) Klaas Vink' Excelsior 6.60 Martin van Geel Feyenoord 6,60 Wlodi Smolarek Feyenoord 6.60 Jan Lohman S.V.V. 6.60 Henk Salari S.V.V. 6.60 Edwin Vüfëfls Sparta 6.60 ROTTERDAM— Vijf spelers van Excelsior bij de eerste tien in de Radio Rijnmond Voetballer van het Jaar ver kiezing, een toppositie van de ploeg in de eerste divisie en Steve Wasiman verkozen tot speler van de week. Het kan niet op in Kralingen, Vvaar on der leiding van trainer Joop van Daele iets moois aan het groeien is. Voor de aanvang van de competitie riep de lan ge Rotterdammer reeds uit dat hij met Excelsior op het hoog ste zou mikken en zijn ploeg lijkt aardig op weg om die uit spraak waar te maken. Carlo l'Ami, Errol Refos, Ste ve Wasiman, zijn drie van de vijf Kralingers die de eerste plaats delen met Alfred Knip- SCHIEDAM Het afgelopen weekeinde is ook op amateur niveau het jachtseizoen op voetbaltreffers weer geopend. Nadat vorige week de eerste bekerronde werd afgewerkt trad men nu aan in competitieverband. DHS moest, met een sterk vernieuwde ploeg, op de openingsspeeldag tegen het Vlaardingse RKWIK spelen. De kennismaking met de vierde klasse viel de Schiedammers, die vorig seizoen degradeerden, niet zwaar. Zij kenden een bijzonder sterke openingsfase en sccorden binnen twintig minuten tweemaal. Eerst ktlalde Rick Bekker de bal, na een afgeslagen aanval, vanaf zo'n 20 meter in de touwen en nog geen vijf minuten later legde Gerry Overman de bal terug op dezelfde Bekker, die wederom prima uithaalde, 2-0. Daarop werd het spel van beide kanten rommeliger en slechts in de eindfase wisten de ploegen nog enige kansen te creëren, die overigens gemist werden. penberg en Joop Hiele. De Feyenoord doelman is op weg 1 terug. Tegen FC Groningen, afgelopen woensdag, ontving hij een acht en zondag j.l. te gen FC Utrecht een zeven. Zijn gemiddelde kwam hier- I door net als bij de andere vier op een zeven. De topscorerslijst heeft een nieuwe koploper. Adrie Oos- térlee (SVV) scoorde tot nu toe vier maal en dat is eenmaal meer dan Feyenoord-spits Dave Mitchell en Vitor Teb- bens (DS'79). Mitchell zal 1 voorlopig in de vaderlandse competitie niet tot scoren ko men. Hij is vertrokken naar Seoul waar Australië zal deel nemen aan het Olympisch voetbaltoernooi.

De Havenloods | 1988 | | pagina 5