O Rietman brengt topartiesten in Radio Rijnmond Tour'88 Brandersfeesten beleven lustrum met gevarieerd programma Bouwspeelplaats maakte vaartochtje Prijs voor puzzelaars Schiedams Nieuwsblad Live show op 17 september vanaf de Grote Markt Kaarten in Trefpunt Les in Bahasa Indonesia Vlaardingse delftsblauw-schilder naar manifestatie voor amateurs Vredesduiven en symbolisch vuur bij opening 17Wn25. Radio Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., HOOFDKANTOOR: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 Telex 23196 'Telefax 010-4699362. DIRECTIE: V. Doorn/P. Bakker/J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exem plaren. Hiertoe behoren: Schiedams Nieuwsblad Verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. Nwf Vlaardingse Courant Verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Vlaardingen DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 KANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Kantooruren: zie hoofdkantoor. 010 - 4.346.711 DISTRICT-VERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel. privé 010-4.353.883). ACCOUNTMANAGER: G.H. Adams (tel. privé 01891-13230). ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: Hans Ivo (tel. privé-010-4.650.272). VLAARDINGEN: Hans Post, Nico Heynen, tel. privé 4.101.215. REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen, tel. 010-4.352.911. CHEF-RED.: J. Deijbel. RED.: M. Ames en L. Visser CORRESPONDENT Schiedam: Susan de Ligt. Sportcorrespondent Schiedam: Bram Wesdorp. Sportcorrespondent Vlaardingen: P.Spek (010- 4.352.615) ADMINISTRATIE: Prins Hendrikkade 12-16, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-4.699.911. BEZORGING: I nterlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 rw u/iTTPitTT nnnc DINSDAG 13 SEPTEMBER 1988 37-493 SCHIEDAM"Live optre dens met een goede begelei dingsband zijn absoluut noodzakelijk voor Nederland se artiesten om zich te kunnen onderscheiden. Bovendien vind ik het leuk om met de Superband te spelen". Jan Rietman praat met veel ple zier over de toernee van zijn Superband langs verschillen de locaties in het Rijnmondge bied. Samen met Ra io Rijn mondpresentator Hans van Vliet brengt Rietman twaalf weken achtereen de Radio Rijnmond Tour 1988, iedere zaterdag tussen 12.00 en 14.00 uur in een directe uitzending. Jan Rietman is een goede be kende in Rotterdam. Zijn Los- Vast-spektakels in Ahoy en De Kuip liggen nog vers in het geheugen. Met zijn Superband begeleidde hij inmiddels bijna alle Nederlandse artiesten. Onlangs was de band nog in actie te zien tijdens het Knok- ke-festival, waar Jan Rietman en de overige muzikanten onze nationale afvaardiging ondersteunen. Tal van supersterren, onder wie Anita Meijer, Frank Boey en, Gerard Joling en George Baker, staan tijdens de Radio Rijnmond Tour 1988 op het podium. Ook regionale sterren zullen te gast zijn bij Jan Riet man en Hans van Vliet. Grote Markt Terwijl het Vlaardingse Lies- 0 Jan Rietman was al eerder in actie te zien in Vlaardingen. veld 20 augustus reeds bet de cor was van het radio-spekta kel, is de Schiedamse binnen stad binnenkort aan de beurt. De Brandersfeesten die op 17 september worden gevierd, vormen de aanleiding van het bezoek dat de Radio Rijn mond Tour 1988 die dag aan de Jeneverstad brengt. Vanaf de Grote Markt, bij het oude Stadhuis, verzorgen Rietman en Van. Vliet die dag tussen 12.00 en 14.00 uur hun live-radio-uitzending. Na Schiedam gaat de Tour verder naar Den Briel (24 september) en Capelle aan den IJssel (1 okotber). De Radio Rijnmond Tour 1988 wordt op zaterdag 8 oktober afgesloten. Deze finale van de twaalf weken durende tour is één grotè verrassing waarover organisator Jan Leupe nog niets wil vertellen. Het enige dat vaststaat is dat tijdens de finale de hoofdprijs van de Tourquiz wordt uitgereikt: een Opel Kadett Club Oranje. Sponsors Jan Rietman werkt altijd grootschalig. Hij mikt op een groot publiek met zijn topar tiesten en zijn streven naar technische perfectie. Een re gionaal radiostation als Radio Rijnmond kan de 255 duizend gulden die met een grote zo- mertour als de Radio Rijn mond Tour 1988 kost, niet op brengen. Hulp van sponsors is dus onontbeerlijk. "Een wisselwerking tussen sponsors en de organisatie", noemt Rietman de ondersteu ning door kleinere sponsors en de hoofdsponsors Opel, Sam sung en Sporttable. De spon sors stellen voor elke uitzen ding prijzen ter beschikking. Tijdens de Tour worden de prijsvraagformulieren uitge deeld door de meisjes van de Radio Rijnmond Reporter. Spelletjes De formule van het program ma heeft veel weg van de be kende LosVast-formule, maar CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING INSTALLATIE/ONDERHOUD SCHIEDAM Liefhebbers van het kaartspel kunnen elke dinsdagmiddag naar hartelust spelen in buurtcentrum 'Tref punt-Oost' aan de Celsius- straat 2. Tussen 14.00 en 16.00 uur wordt gekaart, waarbij voor degenen met de hoogste score leuke prijzen beschikbaar zijn. Voor opgave of informatie kan met het Trefpunt bellen via nummer 4621089. SCHIEDAM De EHBO- vereniging Christophorus be staat deze maand zestig jaar. Dit jubileum wordt gevierd met een feestavond in de kan tine van voetbalvereniging Excelsior in sportpark Thur- lede. Leden en oud-leden worden uitgenodigd op vrijdag 23 sep tember het feest bij te wonen. Aanvang is 2p.00 uur. ROTTERDAM— De werk groep Bahasa Indonesia start binnenkort weer met lessen Bahasa Indonesia voor Mo- lukkers uit de Rijnmond, Mo- lukkers, hun familieleden, of mensen die voot hun werk te maken hebben met Moluk- kers. De cursussen van SBI zijn goedkoop, omdat deze worden gesubsidieerd door het minis terie JVelzijn, Volksgezond heid en Cultuur. De Schiedammer Max Marlis- sa zette de lessen Bahasa In donesia op. De taallessen worden gegeven door leraren en leraressen van de Stichting Bahasa Indone sia. Belangstellenden kunnen zich nog aanmelden voor de lessen die op 7 oktober beginnen i de Rotterdamse Pauluskerk, Mauritsweg 20. Voor verdere informatie of aanmelden 010-4254317 of 010-4730568. Jan Rietman wuift alle verge lijkingen weg. "Dit program ma is geen voortzetting van LosVast. Ik wil wel live blij ven spelen, maar LosVast wil ik juist loslaten". Toch komen, net als in Los Vast, ook in de Tour grote ar tiesten en artiesten die voorlo pig nog voornamelijk in de re gio bekendheid genieten, aan bod omlijst door optredens van de Superband. De Super band is trouwens ook van de partij met eigen repertoire. Tussendoor verbinden spelle tjes, interviews en sportpraat- jes de optredens. Iedere uit zending, en dus ook die tij dens de Brandersfeesten, wordt besloten met een grote finale. Een uur vóór de uitzen ding begint het spektakel ter plaatse al. De sponsors bren gen dan boodschappen. Een plaatje en een praatje moeten i de Bouwspeelplaats maakten een tochtje op 'De SCHIEDAM Met een boot tocht woensdagmiddag heb ben de medewerkers en kinde ren-van de Bouwspeelplaats het seizoen afgesloten. Dit uitje lijkt ogenschijnlijk geen band te hebben met de activi teiten die gewoonlijk op de Bouwspeelplaats plaatsvin den, maar dankzij medewer king van Guus Klepke kregen de kinderen toch wat tips voor volgend jaar. Om ongeveer twee uur scheepte de aanwezige jeugd op het Hoofd in Zuid zich in op 'De Blauwe Kiel', het schip van Klepke. In totaal 22 kin deren hadden zich hiervoor nog uiteindelijk opgegeven. Onder een brandende zon voer het schip naar het centrum van de stad. Bij de werkgever van 'schipper' Guus Klepke, de Nutsbedrijven, konden de kinderen bovendien een film voorstelling bijwonen over de verwerking van hout. Vervol gens werd de terugtocht naar de Gorzen aanvaard, waar de jeugd om vier uur weer ver welkomd werd op Het Hoofd. Overigens heeft' de Bouw speelplaats een heel wissel vallig seizoen achter de rug. „In de periode dat Jeugdland bezig was, liep de belangstel- 0 Om vier uur werd de jeugd weer op 't Hoofd verwelkomd. ling bijvoorbeeld duidelijk te rug. Maar de laatste weken is het weer drukker geworden", vertelt een medewerkster. Kinderen* die graag met hout, spijkers in de weer zijn of hut ten willen bouwen kunnen nog tot 1 oktober terecht op de Bouwspeelplaats. Iedere maandag na schooltijd èn woensdagmiidag is het terrein aan het Hoofdplein in Zuid geopend. VLAARDINGEN/SCHIE DAM - Mevrouw P.Hemelaar heeft de eerste prijs gewunnei. met de museumpuzzel van de Bondsspaarbank. Afgelopen donderdag ontving mevrouw Hemelaar net als de vier ande re winnaars haar prijs uit handen van bank-directeur Van der Geest. Behalve de in Schiedam wo nende winnares van de eerste prijs (een portret dat door de Vlaardingse schilderes Van Noort wordt gemaakt), kregen nog vier andere inwoners van Schiedam en Vlaardingen een presentje. Mevrouw W. de Vries en mevrouw T. van Driel wonnen een jaarabonnement op de artotheek terwijl A. Scheeps- onder (Vlaardingen) en zuster Hyacinthe (Schie dam) het museum boek ont vingen. Overigens bleek de puzzel die de Bondsspaarbank in een huis-aan-huis verspreide blad zette, heel moeilijk te zijn. Er kwamen dit keer namelijk niet meer dan 200 inzendin gen'binnen. Normaal gespro ken komen er rond de zeshon derd oplossingen binnen. 0 Bondsspaarbank-directeur Van der Geest reikte donderdagmiddag de prijzen uit aan de gelukkige winnaars. 0 Jan Rietman, Hans van Vliet en het promotie-team van de Brandersfeesten live vanaf de Grote Markt. Rijnmond Tour 1988, tijdens de het publiek vast een beetje op- De toegang is gratis. "Als deze toernee een succes wordt, wil len we overwegen de uitzen dingen met Jan Rietman in de winter willen we overwegen de uitzendingen met Jan Riet man in de winter voort te zet ten", aldus Radio Rijnmond directeur Nico Haasbroek. "Maar dan natuurlijk wel vanuit de studio". ramiek en tegels en borden die hij beschilderd heeft. Hij is delftsblauw-schilder. Opval lend is dat hij in veel gevallen de borden en tegels die hij be schildert zelf bakt. „Vazen draai ik eerst zelf, vervolgens bak ik ze - de zogeheten eerste bak - daarna bewerk en gla zuur ik ze en tot slot gaan ze de oven in op een temperatuur van rond de duizend graden". Leesplankjes Veel aandacht op eerdere ma nifestaties kregen de lees plankjes (Aap, noot, mies, en Aap, roos, Kees) die Ham maakt. Behalve de kleurige lees plankjes zijn er op de tafels van de Vlaardinger die in Schiedam en Vlaardingen cursussen volgt, ook grotere dingen te zien. Een tableau van het oude Delfshaven en één van de Vlaardingse kerk toren, gezien vanuit de Schoolstraat. Er zijn ook ver schillende 'Japanse spullen', een grote vaas en kleine bord jes met bijvoorbeeld de molen Aeolus en het Hollandia- bouw erop. De manifestatie voor ama teur-kunstenaars 'Artistieke Handen' is zondag 18 septem ber van 11.00 tot 18.00 uur te bezoeken. De entree is een rijksdaalder voor kinderen tot 12 jaar; f 3,50 voor houders van een pas 65 en vijf gulden voor volwassenen. SCHIEDAM— Schiedam zal van 17 tot en met 25 september weer in het te ken staan van de Branders- feesten. Het is al het vijfde achtereenvolgende jaar dat dit evenement georgani seerd wordt en dit zal - gezien het grote succes - waarschijnlijk niet de laat ste keer zijn. Volgens Wil Vollering, voorzitter van de Stichting Brandersfees ten garant voor kwaliteit en variatie. De totstandko ming van het programma is mogelijk gemaakt dankzij de sponsoring door 90 be drijven en dankzij de enor me inzet een creativiteit van vele medewerkers. Loco-burgemeester Chris Zij develd zal op zaterdag 17 sep tember om 10.30 uur op de Koemarkt de opening van de Brandersfeesten verrichten. Op diezelfde dag beginnen in Seoul de Olympische Spelen. Ter ere daarvan zal als sym bolisch gebaar een vuur ont stoken worden en zullen 150 vredesduiven losgelaten wor den. Het is dan ook niet ver wonderlijk dat het eerste feestweekend veel sportieve activiteiten biedt, die zich voornamelijk in en rond de Lange Haven zullen afspelen. Een watersportfestijn met o.a. boegsprietlopen en sjoffelen (lopen over water), een bran dersloop en sportdemonstra- ties vullen het sportieve ge deelte van de eerste twee da gen. Op de openingsdag zal Radio Rijnmond een live-uit zending verzorgen met optre dens van o.a. Jan Rietman's Superband, Nico Haak en Danny Christian. De eerste dag wordt afgesloten met lampionnenoptochten en een verlichte Gondelvaart door de Lange haven. Nikkelen Nelis Na een rustdag op maandag zal op de Hoogstraat de Dwa ze Brandersdinsdag plaats vinden. Nikkelen Nelis is in gehuurd om het winkelend pi- bliek te vermaken. Woensdag 21 september worden in de Korenbeurs de Zuid-Holland se iClaverjaskampioenschap- pen gehouden en 's middags is er voor de jeugd een toneel voorstelling in het Passage Theater. Een taptoe met onder andere de Rijnmondband vormt het sluitstuk van die dag. Donderdag zal de koop avond opgeluisterd worden met feestverlichting en mu- De stuwende krachten achter de Schiedamse Brandersfeesten bijeen: v.l.n.r. C. Coppens, W. Vollering, R. Pillard, P. Pijpers, M. Dingenouts, W. Voigt, J. van Zadel en D. de Waard. ziek. Tijdens de weekmarkt op vrijdag strijden 15 venters om de overwinning van het der tiende Standwerkerscon cours. 's Avonds zal in het Passage Theater voor de twee de keer het Podiumgala ge houden worden met optredens van Jamrax, de Anton Gee- sink Big Band en Gruppo Sportivo. Zaterdag 24 september houdt het Passage Theater open huis en is er in de stad muziek en straattheater. In een grote feesttent op het terrein van het voormalige internaat De Uitkijk zal Mis-Brandersstad gekozen worden en is er 's avonds een jazzgala. In on geveer 30 café's wordt even eens jazz ten gehore gebracht en deze Jazz Night zal tot in de kleine uurtjes doorgaan. De Brandersfeesten worden afgesloten met een zondags markt, waaruit de Branders feesten eigenlijk zijn voortge komen. Optredens van Anita Meijer en Circus Custers en een miniplaybackshow in de feesttent vormen de hoogte punten van die middag. Een vuurwerk vanaf het stadskan toor zorgt voor een knallende afsluiting van de festiviteiten. Leiden, Eindhoven en Dor drecht. „Het is leuk. Je doet op deze manier veel nieuwe kennissen op en je ontmoet ook veel col lega's: mensen met dezelfde hobby. Uiteraard probeer je ook wat te verkopen om de kosten er een beetje uit te krij gen", vertelt de heer Ham. Aanstaande zondag staat Toon Ham in vak A in de Mar griethal in Schiedam met ke- 0 De Vlaardinger Toon Ham is één van degenen die zondag van de partij is in de Schiedamse Margriethal SCHIEDAM/VLAARDIN - GEN Vanuit het hele land komen amateur-kunstenaars aanstaande zondag naar de Schiedamse Margriethal. Daar wordt die dag voor de tweede keer in een jaar tijd de manifestatie 'Artistieke Han den' gehouden. Het opmerke lijke van deze beurs die vroe ger door het hele land trok onder de naam 'Handige Han den' is dat het gebeuren alleen bestemd is voor amateurs. De opbrengst van de artikelen die zij eventueel verkopen, wordt geïnvesteerd in nieuwe attri buten. De Vlaardinger Toon Ham is één van degenen die al ver schillende jaren gebruik maakt van de gelegenheid die 'Artistieke Handen' biedt-. In het verleden bezocht hij onder de manifestaties in

De Havenloods | 1988 | | pagina 3