mm PPSC gaat weer zwaar seizoen tegemoet OOK II PROFITEERT' 10% Sucade- lapjes VIEESIHI ■■centrum 8.9 Schnltseis Runder hielstuk Rollade ■198 World Runners Loop moet recordbedrag opleveren M Schiedams Nieuwsblad Spectaculaire derby eindigt onbeslist Sportnieuws naar redactie Hachee vlees K; BieflaDPeni/|«> Rosbief 15? v \\A Ktope-juui poten Shoarmavlees Q9e speklappen A® SpekrolladeR98 Tanis speler van de week Sportprofiel Simon Weerdenburg DE HAVENLOODS- DINSDAG 13 SEPTEMBER 1988 Eerste punt is binnen voor Schiedammers S( IIIEDAM Er is bij za terdag-tweedeklasser PPSC weinig veranderd. Vocht de vereniging vorig seizoen tegen degradatie, dit jaar lijkt zich die ge schiedenis te gaan herha len. Ondanks de komst van een nieuwe oefenmeester, Hans Bassant, die meteen gewaagde uitspraken deed ('PPSC gaat ver voor zijn doel verdedigen en de aan val zoeken'), blijven onver zettelijkheid, karakter en hardheid de doorslagge vende factoren in het spel van de Schiedammers. Dit bleek eens te meer tijdens de eerste thuiswedstrijd van deze competitie, afge lopen weekeinde tegen 's- Gravenzande SV. In dit duel was het aantal kansen dat PPSC wist te'creë- ren op de vingers van één hand te tellen, maar desal niettemin dwongen de Schie dammers op basis van pre wilskracht toch een punten- deling af. Ook Bassant heeft zijn woordkeus inmniddels aangepast: „We moeten roeien met de riemen die we hebben en missen nu eenmaal een sterke opbouwslinie en we- reldspitsen. Maar het eerste competitiepunt is binnen en dat is winst". Na de nederlaag van vorige week (1-0 tegen DUNO) zou een nieuw verlies voor PPSC zeer ongelegen komen. Toch was daar in de eerste helft weinig van te merken. De Schiedammers, zonder de ge blesseerde Eshuis en Kolmeij- er, trokken zich massaal terug op het eigen territorium en lieten 's-Gravenzande het spel maken. Resultaat Reeds in de derde minuut re sulteerde dat bijna in een sco re van de kuststedelingen. Een directe vrije schop op de rand van het strafschopgebied draaide ternauwernood voor langs de kruising zonder dat doelman Rinus Suurmond de bal bereiken kon. Tien minu ten later verscheen een 's- Gravenzande-spits alleen voor Suurmond, maar diens schuiver miste richting. PPSC was gewaarschuwd. Pas na zo'n twintig minuten voetval slaagden de Schie dammers erin het strafschop gebied van de tegenpartij bin nen te dringen, Erwin van der Lee kreeg meteen een dot van een kans, maar zag zijn schot gestópt. In de 28e minuut viel tenslotte de lang verwachte treffer van 's-Gravenzande SV. Een laag ingeschoten corner werd slecht verwerkt in het Schie- damse doelgebied en een ver diende goal was het gevolg. Ook na deze voorsprong hield 's-Gravenzande met 'oude be kende' Frans Bouwman in de gelederen het beste van het spel, maar wist dat niet in doelpunten uit te drukken. PPSC kwam voor de pauze niet verder dan een wan hoopsdaad van verdediger Leo Alders, die de bal van cir ca 25 meter over knalde. Terug 0 SCHIEDAM Martinit en DHS boden de toeschouwers, die in aanzienlijke getale opkwamen, waar voor hun geld. Martinit, door sponsor Van Gulik in het nieuw gestoken, stond tien minuten voor tijd nog met 3-1 voor (De Zwart, Slavenburg en Schewe hadden voor de thuisploeg gescoord en Tuncer voor de bezoekende vereniging), toen DHS alles-of-niets ging spelen. Het elftal van trainer Van Dijk kwam op 2-3 na een door Rick Bekker benutte penalty. In de extra tijd was het routinier Nol Roozen die de gelijkmaker op het scorebord bracht door een voorzet vanaf de linkerkant prima in te koppen. Hoewel de gemoederen nog hoog opliepen, vooral over het 'teveel' aan door de arbiter bijgetelde tijd n bovenal met het vertoonde spel. i ieder toch vrede hebben met dit resultaat e Meerdere malen achtereen werd de bal vanaf PPSC-helft op de eigen doelman terugge speeld, daarmee de intensies voor de tweede acte duidelijk aangevend. De thuisploeg profiteerde nauwelijks, men wilde wel maar de kwaliteit om het initiatief over te ne men ontbrak simpelweg. Na ongeveer een kwartier ging het roer dan ook dras tisch om en droeg PPSC het ouderwete karaktervoetbal wederom hoog in het vaandel. Captain Dick de Nijs voelde de sfeer juist aan toen hij op dat moment Henry Foppe met de onvergetelijke woorden „Het is hier geen circus, jon gen" tot de orde riep, nadat Foppe met een riskant hak- balletje balverlies leed in de middencirkel. De mouwen werden opgestroopt en PPSC toog naar voren. De Nijs zelf was het eerste slachtoffer en moest na ongelukkige botsing, met een oogwond, de dug-out opzoe ken. Toch kreeg PPSC wat het op basis van wilskracht (en door het lafhartige voetbal van het technisch betere 's- Gravenzande SV) verdiende. Tien minuten voor het einde maakte Cees van Lelyveld pri ma gebruik van een aarzeling in de 's-Gravenzande-defen- sie en haalde hard uit. Zijn schot verdween in de kruising en deed PPSC voor de eerste maal dit seizoen juichen, 1-1 was ook de eindstand. Trainer Bassant kon na afloop niet anders dan tevreden zijn met dit resultaat. „We hebben dit punt puur op onze instel ling binnengehaald, voetbal- technisch komen wij voorals nog te kort. Toch blijft mijn intensie hier offensief voetbal te gaan spelen, alleen on- breekt momenteel het mate riaal. Noodgedwongen scha kelen we dan over op kracht voetbal en dwingen die pun- tendeling af, dat vind ik klas se. En dat PPSC een zwaar seizoen voor de boeg heeft is mij volkomen duidelijk, maar dat realiseerde ik me ook toen ik hier tekende". SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedamse Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. Deze week is het varkensvlees erg voorde Uw groothandel kocht massaal in èn. Da's het voordeel van rechtstreekse verkoop aan particulieren! Aan u dus! Kom ook uw voordeel doen! magere 98 magere mals, kilo lekker mals. kilo mager stukje van de schouder 2 kilo w m LekKer vlug klaar: saucilsies R98 heel kilo U" Bief burgers 398 5 stuks lil Slavinken flfla 5 stuks Hamburgers 098 zo Maanlekker magere Boterzachte kilo Ballen gehakt 92s gebraden, 4 stuksMmm Nasi/Bami 4» mager vlees, 500'gram Wl Rundergehakt 7» lekker mager, kilo heerlijk op smaak, 500 gram ..Ui magere 2 schouder kilo van de lekker mager, kilo specialiteit! heel kite g Schiedam: Grote Markt 12 Tel. 010 - 473 11 30 Koopavond geopend! 0 Het karakter-voetbal van PPSC leverde de Schiedammers een punt op. ELKE DAG VERS EN Ie KWALITEIT TEGEN GROOTHANDELSPRUZEN! PROFITEER! SCHIEDAM De World Runners Loop staat weer voor de deur. Op 1 oktober a.s. or ganiseert de Schiedamse Scholengemeenschap Buiten de Veste (onder auspiciën van World Runners Nederland) voor de derde keer deze bij zondere sponsorloop, ditmaal ten behoeve van de Ungundu Society of Kenya. Centraal gedurende het loopevenement staat op sportieve wijze strijd te leveren tegen de honger in de wereld. Gezien het grote aantal voorinschrijvingen verwacht de organisatie dat in totaal meer dan 1000 lopers en wheelers zullen deelnemen en dat de opbrengst van 1987, groot f 13.500,- wordt over schreden. De totale opbrengst van de World Runners Loop wordt 'verdiend' doordat enerzijds het complete inschrijfbedrag van alle deelnemers tezamen naar het overkoepelende doel gaat (sponsors nemen de wer kelijke organisatiekosten voor hun rekening) en anderzijds doordat lopers en wheelers zelf moeten zoeken naar spon sors die htm individuele pres tatie belonen. De organisatie geeft een ieder als tip bij fami lie, vrienden, bekenden en collega's aan te kloppen en hen een bepaald bedrag per gelopen kilometer te laten bij dragen aan het goede doel. Groei Er zit duidelijk groei in de resultaten van de Schiedamse World Runners. In '86 werd door 389 deelnemers f 11.000.- bijeengebracht ten behoeve van een project in Kenya, het jaar daarop was het aantal sporters reeds meer dan verdubbeld en kon 0 Een gedrang bij de f 13.500,- naar Tanzania wor den overgemaakt. Dit jaar verwacht men meer dah 1000 deelnemers. „Veel belangrijker is natuurlijk dat de opbrengst nog hoger zal zijn dan die van de tweede World Runners Loop aldus Lex Schruijer, initiatiefnemer van het evenement. „Immers, .het doel van de loop is: geld bijeenbrengen voor een klein schalig anti-hongerproject". De opbrengst gaat dit jaar naar de Undugu Society of Kenya. In de zomer van '87 maakte ex Schruijer een reis door Kenya en bezocht een aantal ontwikkelingsprojec ten in dat land. „Geslaagde en minder geslaagde", aldus de aardrijkskundedocent van Buiten de Veste. „Mijn opvat tingen over het bieden van hulp aan ontwikkelingslan den werden in Kenya beves tigd: kleinschalige projecten, die aansluiten bij wat mensen zelf willen en kunnen, hebben de beste resultaten. De aan pak van Undugu Solidari teit) sprak mij bijzonder aan. Onder het motto 'Help mensen zichzelf te helpen' heeft Un dugu in de sloppen van Nairo bi en op het platteland al dui zenden mensen een duwtje in de rug gegeven. Het geld dat op 1 oktober bijeen wordt ge lopen wil Undugu gebruiken om de school voor agrarisch onderwijs in het dorpje La- tangi uit te breiden". Formule Vorig jaar al bleek de formule van de Schiedamse World Runners bij jong en oud aan te slaan. Zowel topper, als trim mer nam deel aan de loop. Een groot aantal punten is dan ook ongewijzigd geble ven. Zo wordt een terras opge bouwd, is er live-muziek, worden de afstanden exact gemeten, zijn er verzorgings- posten en is de uitslagverwer king geheel electronisch. Slechts het parcours heeft enige wijzigingen ondergaan. De Van Haarenlaan wordt op 1 oktober tussen de Nieuwe Damlaan en de Troelstralaan afgesloten en de complete route ligt nu op Schiedams grondgebied. Het parcours is daardoor sneller en met nftme voor wheelers veiliger. Het programma is als volgt: om 11.30 uur gaat men van start op de 3 en 10 kilometer, en om 13.30 uur wordt de 1, 5 en 21,1 (halve marathon) kilo meter weggeschoten. Inschrijven kan geschieden via het inschrijfformulier dat bij alle filialen van de Bonds spaarbank "Schiedam-Vlaar- dingen verkrijgbaar is. De kosten bedragen voor de 1 en 3 km. f 3,50, voor de overige afstanden f 5,- (na 23 septem ber respectievelijk f 6,- en f 7,50). Een fraaie herinne ringsmedaille en de uitslagen krant zijn voor f2,- per stuk verkrijgbaar. Voor inlichtin gen s.g. Buiten de Veste,, tel. 4710077 of 4741842. ROTTERDAM Een onvol ledige ronde deze week in de Radio Rijnmond voetballer van het jaarverkiezing. Sparta en Feyenoord speelden van wege de interland Nederland Wales niet, maar de drie eerst divisonisten SW, Exclesior en DS '79 kwamen wel in de wei. Grote overwinnaar, deze ron de, was Erik Tanis. Hij scoor de een acht en werd hiermee automatisch gekroond tot speler van de week. Tanis deelt nu bovendien de eerste plaats met Alfred Knippen berg (DS'79), Errol Refos (Ex celsior) en Joop Hiele. Adrie Oosterlee (SVV) en Victor Tebbens (DS'79) voeren met vier doelpunten de topsco- rerslijst aan. Drie doelpunten hebben Dave Mitchell en Henk van Goozen. Ook volgende week kunnen niet alle teams door de rap porteurs worden beoordeeld. Excelsior is namelijk vrij. ARMA terug SCHIEDAM Na ongeveer 15 jaar is gymnastiekvereni ging ARMA terug in Groe- noord. Met ingang van heden verzorgt de vereniging weer lessen voor meisjes. Deze wor den iedere woensdagavond gegeven in de gymzaal aan de Peter van Anrooylaan. Meisjes van 6 t/m 10 jaar kunnen van 18.00 tot 19.00 uur terecht, meisjes van 11 tot 16 jaar van 19.00 tot 20.00 uur. Voor in lichtingen tel. 4738226. Bridgetoernooi SCHIEDAM Voor de derde keer wordt ten bate van de Dr. W.M. Phelps-stichting (voor spastici) een bridgetoernooi georganiseerd. De bridgeclub BCRM belegt het toernooi op zaterdag 17 september a.s. in het bedrijfsrestaurant van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Gravenlandse- weg 565, Schiedam. De in schrijfkosten bedragen f 50,- per paar, inclusief lunch en 4e aanvang is 10.00 uur. Voor meer informatie (over beta ling e.d.), tel. 4804252 of 6453395. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats - 12 juli 1957 te Schiedam Beroep - Stratemaker Huidige vereniging - Ik speel in de rechteropbouw bij handbalvereniging DWS. In de zaalcompetitie komen we uit in de derde divisie lan delijk, op het veld spelen we op afdelingsniveau, tweede divisie. Vorige clubs - Ik ben al sinds '72 lid van DWS, heb in competitiever band altijd gehandbald. Wel heb ik daarnaast veel gevoet bald, vooral in bedrijfs- en vriendenteams. Grootste sportieve succes - Vorig seizoen hebben we met een combinatieploeg de afde lingsbeker veldhandbal ge wonnen. Persoonlijk vond ik dat een aardige opsteker, om dat het belang van veldhand bal nogal onderschat wordt. Grootste sportieve teleurstel ling - Die overkwam mij in het sei zoen 80-81 onder trainer Joop Meershoek. We verloren in de zaalcompetitie plotseling de laatste drie wedstrijden en moesten na de laatste speel dag constateren dat we één punt tekort kwamen om te promoveren. We waren toen echt naar de top gelopen en daar aangeland werd waar schijnlijk toch de druk te groot voor ons. Grootste blunder - Ik maak nooit blunders Sportieve ambities - In de zaalcompetitie moeten we de tweede divisie bereiken, is het niet dit jaar dan toch het volgende. We hebben nu een goed uitgebalanceerd team, dus nu of nooit. Het jaar hebben we, in mijn ogen, onszelf gekort gedaan. Door dat we toen een zwakke com petitiestart kenden stonden we te snel op achterstand bij onze concurrenten. Idolen - Johan Cruyff, als trainer en speler wel te verstaan. Een unieke figuur in de sportwe reld met een publieksgerichte, altijd aanvallende spelopvat ting. Ajax was met Cruyff als speler en later als coach toch een typisch publieksteam met een zeer positieve uitstraling. Hobby's - Voorop staat sport in de meest brede zin, daarnaast vragen mijn vrouw en vooral mijn dochtertje zeer veel aan dacht en ben ik nu druk bezig met een verbouwing waar ik veel tijd en plezier in steek. Favoriete muziek Ik ben een 'echt Top-40 man netje'. Muziek is voor mij pure ontspanning, waar ik niet te veel bij wil nadenken. Eén van de leukere groepen vind ik UB 40. Films, tv-programma's - Ik zie tv als puur tijdver drijf, dus kijk het liefst naar series als Dallas, St. Elsew here en Family Ties, en daar naast naar sportprogramma's. In de bioscoop heb ik veel ge lachen om National Lam poon's Animal House. Lectuur - Geen zware boeken, maar hoofdzakelijk strips en de krant. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam - Die vind ik voldoende als ik alles overzie. Je kunt in Schie dam bij diverse verenigingen voetballen, handballen, aan conditietraining doen enz. Ik besef overigens wel dat we bij DWS bevoorrecht zijn. We spelen en trainen steevast in de sporthal Margriet en dat is niet voor iedere club wegge legd. Daarom ook zou een tweede sporthal een uitkomst zijn voor zaalsportend Schie dam en als ik zie dat ieder gehucht in het Westland zo'n complex neerzet, moet dat ook bij ons mogelijk zijn. De regelgeving bij handbal - Die is op zich goed, maar zeer afhankelijk van de inter pretatie van de scheidsrech ter. Een grote vooruitgang was het, dat het bond circa zes jaar geleden het klemmen he lemaal heeft verboden. Dat is het spel zeer ten goede geko men. Veld- of zaalhandbal - Voor beide valt wat te zeg gen. In de zaal komt zeker de techniek het best uit de verf. Op het veld wordt de bal snel vochtig, van de dauw, of vuil, van zand e.d. daar is snel, technisch handbal natuurlijk niet bij gebaat. Ook op de ruimte van het speelveld ga je je instellen en dat blijkt bui ten veel moeilijker dan in de zaal. Daarentegen pleit de sfeer er juist voor in de open lucht, dus op het veld te spe len. Ik vind dat veel gezelliger dan in zo'n kille sporthal. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... - ...ik nooit blunders maakt, omdat ik ze resoluut uit mijn geheugen ban.

De Havenloods | 1988 | | pagina 5