Vechtlust en geluk leidden Hermes DVS naar zege Hoogvliet in één klap Sportprofiel Jubileum Tennisclub Spieringshoek Asvion laat strafcorners onbenut Korenbeurs-jeugd in Joegoslavië Schiedams Nieuwsblad Langerak jeugdige speler van de week S W verliest aansluiting sub-top Sportnieuws naar redactie Damclub Schiedam pakt volle winst OPEL^ Invaller Horbach beslist duel TOP 20 Leen Koorengevel TOP 20 Schiedam is een echte omni- Ier had geen enkele moeite dit buitenkasje te verzilveren. De kroon werd drie minuten later op zijn invalbeurt gezet. Hor- bach ontfutselde de bal op de middenlijn aan een SVW-spe- ler en toog richting doel. Met een subtiele trap buitenkant voet verschalkte hij Scheffers, daarmee de eindstand op 3-0 brengen. SCHIEDAM— De Schie- damse Tennisclub Spie ringshoek viert dit jaar het vierde lustrum. Ter gele genheid van dit jubileum worden, verspreid over het hele jaar, diverse festivitei ten georganiseerd voor de leden van de tennisvereni ging. Als vaste bespeler van het tennispark Spieringshoek bestaat de vereniging in het twintigste jaar van haar bestaan uit een ent housiaste groep leden die, naast deelname aan diver se regionale toernooien, te vens met enkele teams ver tegenwoordigd zijn in de KNLTB-competitie. Vanavond, 20 september, zal loco-burgemeester Zij develd op de verjaardag van de tennisclub, in het Passage Theater, het eerste exemplaar van het lu- strumboek aan het bestuur uitreiken. HOOGVLIET— Taferelen als tijdens de EK voetbal deden zich afgelopen zon dag (nog) niet voor, maar in veel Hoogvlietse huiska mers heerste toch een chauvinistische hoera- stemming toen na amper twee minuten in de eerste ronde van het bokstoernooi Regilio Tuur wereldkam pioen Kelcie Banks tegen het Olympisch canvas sloeg. De knock-out verbaasde vrieiid en vijand van de sympathieke vedergewicht uit de sportschool van ome Jan Schildkamp. Want een ongunstiger loting voor het Olympisch debuut was niet denkbaar geweest. Zélf heeft Regilio zich niet laten intimideren door de status van zijn opponent; met op geheven hoofd en vuisten stapte hij in de ring, om vervolgens de niets ver moedende Banks met een rechtse directe uit het toer nooi en in het ziekenhuis te slaan. De eerste echte klap die Regilio uitdeelde is onge twijfeld méér dan een daal der waard. Tuur zal na deze verrassende overwin ning niet alleen extra zelf vertrouwen hebben voor het gevecht, aanstaande donderdag, tegen de Keni- aan John Wanjau, hij is te vens in één klap bekend ge worden in met name Ame rikaanse bokskringen, het geen hem mogelijk een SCHIEDAM— Acht jeugd spelers van tafeltennisvereni ging De Korenbeurs hebben in augustus een trainingsstage gevolgd in het Joegoslavische Kocevje, circa 50 kilometer ten zuiden van Ljubljana. Het trainingskamp stond onder leiding van Marjan Orazem, die behalve hoofdtrainer van Slovenië, tevens coach is van nationale jeugdselecties. De Korenbeursspelers trainden 10 dagen lang 5 uur per dag. Tijdens deze sessies is veel aandacht besteed aan het ont wikkelen van het atletisch vermogen en efficiënter ge bruik van de diverse spier groepen, waarbij verbetering van de slagen- en bewegings techniek centraal stond. De Korenbeurs-trainer Hans Lingen is vol lof over dit initi atief: „Tijdens elke training waren zes sterke sparrings partners aanwezig. Opvallend was dat in grote lijnen volgens dezelfde principes getraind werd als onze jeugdspelers in Nederland gewend waren. Al leen was er uiteraard veel meer tijd om bepaalde facet ten te perfectioneren. Verder ligt de trainingsintensiteit ho ger en is de discipline groter. Er bestaat een redelijke kans dat Orazem in december naar Nederland komt. Resumerend denk ik te mogen stellen dat het Schiedamse jeugdtafel- tennis door deze Joegoslavi sche ervaringen opnieuw een stap in de goede richting heeft gezet". aantal leuke aanbiedingen zal opleveren. Men is er met recht trots op Regilio, nu de meest ge duchte tegenstander in de Olympische bokskring. Mét de jonge inwoner is meteen ook Hoogvliet deelgemeente van Rot terdam wereldberoemd geworden. Nationale en in ternationale media hebben na zondag bericht over de revelatie van het Olym pisch bokstoernooi. Feest in huize Tuur na de overwinning van Regilio in Seoul DE HAVENLOODS- DINSDAG 20 SEPTEMBER 1988 38-497 ROTTERDAM Michel Lan gerak is pas twintig jaar, maar met zijn anderhalf jaar com petitie-ervaring een routinier in het team van DS '79, dat door blessureleed een bijzon der jeugdig karakter heeft. Afgelopen zaterdag was hij de held van de Dordtse formatie doordat hij met twee doelpun ten voor een belangrijk deel verantwoordelijk was voor de 23 overwinning van DS '79 bij Cambuur. DS boog daar een 02 achterstand om. Langerak werd meteen verko zen tot speler van de week in de Radio Rijnmond Voetballer van het jaar Verkiezing. „Toch vond ik mezelf niet ont zettend goed voetballen. Ik maakte echter twee doelpun ten en was meteen de man. De derde, twee minuten voor tijd, was een gevolg van een blun der van doelman Grim en slecht wegwerken door de Cambuur-defensie. Ik kon de bal toen op m'n slof nemen", meldt de bescheiden midden velder, die in het totaalklasse ment een 31ste plaats inne- ment. De verkiezing volgt hij op de voet. „Alleen snap ik af en toe de jurering niet, behal ve nu natuurlijk", lacht hij. Wilco van Haaren, Kenneth Monkau en Rob Eger zijn de nieuwe namen aan de kop van de ranglijst. Zij speelden nog niet maar scoorden een zeven, waardoor hun toppositie met een is verklaard. Erik Tanis zakte weg uit de kopgroep door slechts een zes te scoren, dit weekend. Hij staat nu al leen op de zevende plaats ach ter een zestal dat behalve, het reeds genoemde drietal be staat uit Alfred Knippenberg, Eroll Refos en Joop Hiele. Paul Oschner (SW) sluit de ranglijst als 77ste, met een vier als gemiddelde. Oosterlee en Tebbens blijven de topsco- rerslijst met vier goals aan voeren. SCHIEDAM— SW is er vooralsnog niet in geslaagd de sterke competitiestart een passend vervolg te geven. Na dat vorige week een 10 ne derlaag moest worden geïn casseerd bij Go Ahead in De venter, werden de Schiedam mers het afgelopen weekeinde in alle opzichten overklast door Heerenveen. Een verlies van 04 was het logische re sultaat. Het vonnis werd reeds voor de pauze voltrokken. Heerenveen sloeg driemaal op vrijwel identieke wijze toe. Steeds rukte men op over de rechter flank, produceerde een draai ende voorzet (eenmaal uit een hoekschop) en stond voor het doel Stefan Hommeles klaar om het geheel af te ronden. Tot driemaal toe vond SVV geen antwoord. Dat de noor derlingen na rust tot 04 wegliepen is louter voor de statistieken van belang. Om met de Seoul-terminologie van tafeltennisgoeroe Gerard Bakker te spreken: „SW werd volledig kaal geslagen en heeft een week de tijd de prestatiedraad weer op te pakken". VLAARDINGEN De Vlaardingse atletiekvereni ging Fortuna organiseert zon dag op de kunststofbaan aan de Marnixlaan baantrimlopen over de afstanden drie en vijf kilometer. Deze lopen zijn be stemd voor trimmers, die eens de sfeer van de baanatletiek willen proeven. Er kan vanaf 9.15 uur inge schreven worden in het club huis van Fortuna aan de Mar nixlaan nr. 7 en het inschrijf geld bedraagt twee gulden en vijftig cent. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. SCHIEDAM Op het mo ment dat iedere welden kende toeschouwer de ge lijkmaker van SVW ver wachtte, forceerde Wim Horbach de beslissing. Koud in het veld sloeg hij in de laatste tien minuten van de wedstrijd tweemaal toe en tilde de stand van 1- 0 naar 3-0 voor Hermes DVS. Al was de marge dan enigszins overtrokken, de zege kwam zo terecht bij de ploeg die daar het meeste recht op had. Voor trainer Geert Meijer de bevesti ging op de goede weg te zijn met de Schiedammers. „Er lijkt meer lijn in het spel te komen, dat moeten we uitbouwen. Vooraf had ik getekend voor 4 punten uit 4 wedstrijden, we zitten nu prima op dat spoor met 4 uit 3". Voor ongeveer 350 bezoekers ging de strijd tussen Hermes DVS en SVW lange tijd gelijk op, waarbij het spel zich op het middenveld concentreer de. Het aftasten van elkaar leidde tot enige tactische om zettingen in de Schiedamse verdediging, wat de rust daar niet ten goede kwam. Toch waren de twee eerste moge lijkheden van de partij voor de thuisploeg. Eerst was het spits Peter van Buren, verder bijna onzichtbaar, die een voorzet van René Grimmius net niet voldoende kon raken. Enige tijd later was het Grim mius zelf die de bal na een vrije schop ontving, vrij kon inschieten, maar faalde in de afwerking. Getest Aan de andere zijde werd doelman Eggelmeijer voor de pauze tweemaal serieus ge test. Na aarzelend optreden van zijn verdedigers kwamen de gasten uit Gorinchem twee keer, op vrijwel identieke wij ze, oog in oog te staan met de Hermes-goalie. Beide keren behoedde Eggelmeijer met flitsend grond werd zijn team voor een achterstand. In de 23e minuut lachtte het geluk de Schiedammers voor de eerste maal toe. Na een slimme pass binnendoor van Roy van Duppen (in de eerste tyelft de meest opvallende spe ler), soleerde Oscar Biesheu vel het vijandelijke stafschop- gebied binnen. Diens lage voorzet werd door Van Buren gemist, maar door een SVW- verdediger vol geraakt, zodat de bal onhoudbaar voor doel man Scheffers tegen de tou wen sloeg. Grimmius zorgde 7 minuten later bijna voor 2-0, toen hij, op de rand van het strafschopgebied, de bal uit de rebound vol op de wreef nam. Een knappe safe van Scheffers voorkwam dat de Schiedammers meer kregen Een zwaar bevochten overwinning voor Hennes DVS dan waarop zij op dat moment recht hadden. De streng, maar behoorlijk leidende Den Har- tog boekte in de eerste helft Ben Lansbergen, na een (te) harde overtreding. Initiatief Hoewel Hermes in de beginfa se van de tweede helft het ini tiatief nam, en SVW tenau- wernood ontsnapte aan een tweede eigen doelpunt (de bal verdween net over de lat), wa ren het de gasten die toch het beste van het spel hadden. Dit resulteerde in de 31e minuut in een unieke scoringsmoge- lijkheid. Een directe vrije trap werd door Eggelmeijer ge stopt, maar hij wist de bal niet onder controle te krijgen. Drie SVW-spitsen op rij stonden gereed om het afmaakkarwei te klaren. De kans eindigde in een ongecontroleerd schot, dat via de lat overvloog. Zo'n twaalf minuten voor tijd bracht Meijer wisselspeler Wim Horbach in het veld. Kort daarop speelde Van Duppen, die dan knap uit brak, Horbach aan. De inval- SCHIEDAM Hockey vereniging Asvion heeft de prima competities tart niet weten te contunueren. In de thuiswedstrijd tegen Rosmalen verloren de Schiedammers met 1-3, na een ruststand van 1-2. Doorslag gevend daarbij was het onbenut laten van de straf corner aan Asvion-zijde (maar liefst 14 keer faalde men), terwijl Rosmalen drie van de vijf strafcorners raak sloeg. Martijn Mentink tekende voor de enige Schie damse treffer. Het team van Coach Van Riggelen heeft nu 3 punten uit evenzoveel duels vergaard. SCHIEDAM Het eerste competitieduel van dit seizoen heeft Damclub Schiedam twee winstpunten opgeleverd. In de uitwedstrijd tegen het tiental van De Ridder, in het verre Brunssum, boekten de Schiedammers een 7-13 over winning. De wedstrijd kende een nogal rumoerig verloop. Aan de eerste vijf borden wer den tien punten gescoord, aan de laatste vijf slechts drie, on danks het feit dat sterke spe lers als Rob van Eijk en Ro nald van Egmond op de laat ste borden waren geplaatst. Na nauwelijks een uur spelen zorgde Piet Bastiaanse, aan bord 3, voor de eerste punten. Een combinatie werd door zijn tegenstander verkeerd beoordeeld en deze gaf meteen op. Achteraf bleek dat bij het uitspelen van de opzet, Basti aanse een onherstelbare ach terstand zou hebben opgelo pen. Ron Heusdens, bord 2, over speelde zijn tegenstander vol ledig en voegde twee punten toe aan het Schiedamse totaal. Gert van Willigen scoorde via een zgn. '5 om 5-opzet'. Wim Vrijland, ditmaal aan bord 1 opgesteld, won door materieel voordeel goed uit te buiten, zodat de tussenstand 0-8 werd. Aan bord 6 profiteerde Tiny Mous, in verloren positie, van een onnauwkeurigheid van zijn tegenspeler en sleepte re mise uit de strijd. Rob van Eijk werd kansloos naar een nederlaag gespeeld, terwijl ook Van Egmond op ongeluk kige wijze de punten inlever de. Nieuwkomer Peter Poot zorgde na een tumultueuze partij voor 5-11. Tijdnood, reconstructiehulp en een arbitrale fout speelden een grote rol gedurende deze patij. Sjaak Prins haalde moeizaam remise binnen en ook invaller Leo Mous slaagde daarin, zodat de eindstand 7- 13 werd in het voordeel van Schiedam. Voor elke wedstrijdpunt be sloten de Schiedammers f 10,- te storten op giro 800800, al dus werd een bedrag van f 130,- overgemaakt naar Hulp Bangladesh. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats - 3 december 1956 te Schie dam. Beroep - Administratief medewerker. Huidige vereniging - Voetbalvereniging Schie dam, uitkomend in de viede klasse KNVB. Ik speel als cen trumspits en ben daarnaast aanvoerder van het team. Vorige clubs: - Van '84 tot '87 heb ik gevoet bald bij Martinit, omdat ik eens in een andere omgeving wilde verkeren. Op zeer jeug dige leeftijd heb ik aan tafel tennis gedaan, maar koos snel definitief voor de voetbal sport. Grootste sportieve succes - Het feit dat ik met Schiedam nog in de tweede klasse KNVB heb gespeeld. Dat was destijds ook onder onze huidige trai ner Hans Ruytenberg. Het spel ligt daar merkbaar op een hoger niveau, vooral wat de techniek betreft. In de vierde klasse is het allemaal chaoti scher en voert het 'bikkelvoet- bal' de boventoon. Grootste sportieve teleurstel ling - De degradatie van de tweede naar de derde klasse. Dat sei zoen was er vrijwel geen door stroming vanuit onze jeugd en kwamen we kwalitatief te kort. Momenteel ziet het er een stuk beter uit voor ons. Als je mij niet meerekent, is de gemiddelde leeftijd van ons eerste elftal circa 23 jaar en daar kun je op voortbouwen. Grootste blunder - Er schiet me geen blunder, die dat etiket verdient, te bin nen. Sportieve ambities - Ik realiseer me terdege dat ik mijn voetbaltop achter de rug heb, en hoop louter nog een paar jaren op dit niveau mee te kunnen. Wat het eerste elftal betreft, denk ik, dat het momenteel in de vierde klasse aardig op z'n plaats speelt. Schiedam moet op dit peil re delijk mee kunnen komen, een positie in de middenmoot is Leen Koorengevel haalbaar, daar twijfel ik niet aan. Idolen - Het afgelopen EK in ogen schouw nemend heb ik respect voor de wijze waarop met name Ruud Gullit en Marco van Basten presteerden. On der grote druk en voortdurend in moeilijke omstandigheden hebben zij optimaal gepres teerd. In een wat verder verle den gold dat evenzeer voor Jo- han Cruyff. Ondanks het feit dat er altijd zeer veel van hem verwacht en zelfs geëist werd, wist hij toch doorlopend aan die immense druk te ontsnap pen en speelde seizoenen lang uitstekend. Hobby's - Ik ben een echte sportfan. Zo ongeveer het hele jaar door doe ik aan voetbal. Daarbij surf ik 's zomers zeer veel en ga ik in de winter steevast op wintersport, vooral om te skiën. Favoriete muziek - Die is nogal uiteenlopend en met name afhankelijk van de stemming waarin ik verkeer. Heel in het algemeen kun je zeggen dat de rustige populai re muziek mij het meest aan spreekt. Ik denk dan aan ar tiesten als Sade en Frank Si natra. Films, tv-programma's - Ik heb twee uitgesproken filmfavorieten, namelijk 'Once upon a time in the West' en 'One flew over the cuckoo's nest'. Op tv volg ik bovenal de diverse sportprogramma's. Lectuur - De krant, en dan met name het sportgedeelte, sportbladen (als VI) en heel af en toe een Vrij Nederland. Opinie over sportfaciliteiten in Schiedam - De gemeente moet een dui delijke keuze maken met be trekking tot het buitenveld bij Hermes DVS. Momenteel is de situatie zo, dat een aantal voetbalverenigingen, waaron der Schiedam, het door de week gebruikt als trainings veld. Op zaterdagavond, bij thuiswedstrijden van SW, fungeert als parkeerruimte voor auto's. Die combinatie is onhoudbaar, want het veld heeft daar enorm onder te lij den. Jullie komen uit in een echte derby-poule - Ik persoonlijk vind dat wel prettig. Spelen tegen DHS of Martinit geeft een wedstrijd toch iets extra's. Tegen DHS, het afgelopen weekeinde, was ook weer sprake van zo'n der bysfeer. Dat het tenslotte tot een terechte puntendeling van 1-1 leidde, voegde daar nog iets speciaals aan toe. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... - ...de Gemeente Schiedam haast moet maken met het re aliseren een fatsoenlijke trai ningsaccommodatie voor de voetbalverenigingen. vereniging - Inderdaad, en hoewel de takken van sport (voetbal, honkbal, softbal) geheel ge scheiden zijn geloof ik dat het voor de toekomst de enig werkbare oplossing voor sportverenigingen inhoudt. We hebben een gedeelde ac commodatie, die voortdurend onderhouden en aangepast wordt. Als ik het ledental van voetbalclubs zie, it ook zij er andere takken van sport bij moeten betrekken.

De Havenloods | 1988 | | pagina 5