DE HAVENLOODS Deskundigen vernietigend over bodemonderzoek Spaland SchiedamsNieuwsMad H W IS HELP DE CLUBS üilE Bonbon en nog 'ns bon. j&ékm499 Dansproject van start in Passage 'lUDA Rock-muziek in Podium BENT U KIESKEURIG... EDITIE P, DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1988, 37e JAARGANG Nr. 39 HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. door strikt lot on to kop on von do U 1 eest ei r meer over in deze krant De Rotterdamse Dansgroep vanavond te zien in het Passagethea- SCHIEDAM Het Dans project Zuid-Holland gaat vanavond van start met een voorstelling van de Rotterdamse Dansgroep in het Passagetheater. Schie dam heeft de primeur van dit tamelijk ambitieuze initiatief, dat tot doel heeft de belangstelling voor dansprodukties in de pro vincie te bevorderen. Dankzij een provinciale subsidie kunnen negen theaters, waaronder die in Schiedam, een groot aantal voorstellingen van dans groepen in hun program ma's opnemen. In het Passagetheater kan men bijvoorbeeld op 26 no vember 'Opus One' zien; op 10 december 'Vals Bloed'; 13 januari de Rotterdamse Dansgroep met program ma II; 10 maart Shusaku Dormu Dance Theater; 8 april Djazzex; 13 april de Rotterdamse Dansgroep met programma III en ten slotte op 28 april Dans groep Krisztina de Ch&tel. Aanvang is telkens om 20.15 uur. De' Rotterdamse Dans groep bijt vanavond dus heet spits af met het eerste deel van het programma. Het gezelschap is in Zuid- Holland geen onbekende verschijning en kan bogen op een lange geschiedenis als moderne dansgroep. Onder de artistieke leiding van Kathy Gosschalk heeft de groep steeds aansluiting gezocht en gevonden met de nieuwe ontwikkelingen die zich wereldwijd op het gebied van moderne dans voltrekken. Kaarten zijn verkrijgbaar f 15,-, houders van een CJP of Pas 65 krijgen vijf gulden korting. foto: The Detectives in Podium SCHIEDAM Het wordt een stevige roek-weekeinde in Po dium. Voor a.s. vrijdag staat op het programma bluesrock Femina krijgt de Rotterdam Promotie Prijs; Vier het méé voor maar vijf gulden Vrijdagmorgen 30 september om 11.00 uur is 't zover: Femina '88 gaat open. En hoe! Met een extra feestelijk aanbod: Slechts f 5,- fc bezoekers die op 30 sept. tussen 11.00 en 12.00 uur binnen komen! Ook al komt ,A u dan met uw hele f familie; u betaalt f maar één vijfje per persoon. En dat terwijl de Femina 1 méér dan ooit bruist 30 SEPT. -9 0KT. AHOY' Dagelijks van 11.00-17.00 uur en van 19.00-22.30 uur. Zondags van 10.00-17.00 pur. Activiteiten voor ouderen SCHIEDAM Klubhuis Zuid gaat meer activiteiten brengen voor 5 5-plussers in deze wijk. Met ingang van 6 oktober start er speciaal voor deze leeftijdscategorie een mini-bloemschikcursus. Tij dens vijf cursusavonden leren de deelnemers zelf een bloem stuk te maken. De cursus vindt plaats op de donderdag avond van 19.30 tot 21.00 uur. Kosten per avond bedragen vijf gulden. Ook zoekt het Klubhuis zan gers en zangeressen van boven de 55 jaar voor het opzetten van een zangkoor. Zangerva- ririg is niet nodig. Het is de bedoeling dat het nieuw op te richten koor elke vrijdaga vond bijeen komt. De contri butie bedraagt vijf gulden per Bespiegelingen over schone af deklaag op drijfzand gebouwd SCHIEDAM Deskun digen van verschillende milieuorganisaties heb ben vernietigend geoor deeld over onderzoeken naar de aard en omvang van de verontreinigin gen in het gebied Spa- land-West. Uit deze re acties zou blijken dat wethouder Chris Zijde veld de stand van zaken veel rooskleuriger voor stelt dan dat die in wer kelijkheid is. Volgens de milieuorganisaties, (Ne derland Gif vrij, de stichting Natuur en Mi lieu, Milieudefensie en de Wetenschapswinkel Delft) kan op dit mo ment nog geen positief besluit worden genomen over bebouwing van de met havenslib opgespo ten locatie. De organisa ties hebben zich gebogen over de twee onderzoe ken die in 1987 en 1988 zijn uitgevoerd op ver zoek van de Schiedamse gemeenteraadfracties van D66, PSP/PPR en de CPN. Naar aanleiding van het vernietigende SCHIEDAM Vanmid- iag hebben de gemeente raadsleden Reijnhout, De la Rie, De Leede en Bruse- ker hun vragen aan het col lege bekend gemaakt op sen persconferentie. Vol gende week komt deze In 1973 sloten Schiedam en Rotterdam een contract over het opspuiten van enkele pol ders in Schiedam-Noord met minimaal 2,5 miljoen kubieke meter havenslib. Van begin af aan heeft deze overeenkomst ter discussie gestaan. Vooral de vraag of het slib verontrei nigd is en in welke mate, stond bij deze discussie cen traal. In 1977 bracht het PPR- actiecentrum Schiedam de notitie 'Aanmodderen met de blubber' uit. Dit was voor het raadslid J. van de Wilk toen aanleiding om vragen aan het college te stellen. 9 Wethouder Zijdeveld (inzet) heeft ongerustheid over de verontreiniging in Spaland niet bij de raadsleden kunnen wegnemen. ga dan eens een kijkje nemen in één van de showrooms vol meubelen en tapijten. meubelen en tapijten met zoveel meer voordelen! Schiedam actief in vredesbeleid SCHIEDAMHet besturen van het Schiedamse gemeen tebestuur houdt niet op bij de stadsgrenzen. Ook daar bui ten is het college actief. Niet alleen overweegt B en W om deel te nemen aan LOTA (La gere Overheden tegen Apart heid), ook met het vredesbe leid wil het college zich be- Tijdens de op 12 en 13 juni 1987 gehouden Nationale Conferentie Gemeentelijk Vredesbeleid heeft een verte genwoordiger van het Schie damse gemeentebestuur in principe al ingestemd met toe treding van de gemeente tot een platform gemeentelijk vredesbeleid. Het Schiedamse college heeft de initiatiefnemers van het platform onlangs in een brief laten weten dat deze toezeg ging nog steeds geldt. De deel name verplicht Schiedam tot een financiële bijdrage van f2.200,- voor een periode van Het college voorzag, zo blijkt uit de antwoorden, geen pro blemen. Toch was daarmee de kous niet af. Herhaaldelijk doken weer vragen op. Het college verkondigde echter steevast dat de mate van ver ontreiniging in vergelijking met de situatie elders (Maas sluis en Vlaardingen) minder kening gemaakt te worden dat de hoeveelheid in de Woud- hoek beduidend lager is dan die in Spaland. Vooral in de onderste lagen van Spaland- West is een grote hoeveelheid van de Petroleumhavens af komstig slib te vinden. Deze specie, die bij deskundi- was, wat volgens het college Sen als het zwaarst verontrei- ï.i-i i nigde slib bekend staat, is on dermeer ook in de Steendijk- polder (Maassluis) en de Broekpolder (Vlaardingen) gestort. In een door de Heide- mij in 1985 gehouden onder zoek in de Broekpolder wordt Adrie Reijnhout (D66), Cobie dé la Rie (D66), Bart de Leede (PSP/PPR) en Ulferd Bruse- ker (CPN) stellen nu echter in hun schriftelijke vragen ner- aangegeven dat met name de gens in de verslagen vermeld te hebben gezien uit welke ha vens het slib afkomstig is. Vandaar, en ook omdat de huidige wethouder Zijdeveld de ongerustheid, die bij enkele raadleden ontstond naar aan leiding van een passage in het rapport 'Uitvoerbaarheids- rapportvan de bouwlocatie Spaland-West', niet op de ver gaderingen van de commissie voor stadsontwikkeling en milieuzaken kon wegnemen, zijn de Schiedamse gemeente raadsleden zelf op zoek ge gaan naar de opspuitgege- vens. Petroleumhaven Uit deze gegevens blijkt dui delijk dat in zowel de Woud- hoek als in Spaland behoor lijk veel specie uit de drie Pe troleumhavens is gestort. Daarbij dient wel de kantte- specie uit de Eerste Petro leumhaven uiterst verontrei nigd is. Een bestrijdingsmid- delenfabriek van de Shell heeft daar namelijk tot 1973 afvalwater geloosd. De raads leden concluderen dan ook dat moeilijk kan worden vol gehouden dat het opgespoten slib in Schiedam-Noord min der verontreinigd zou zijn dan in de twee al eerder genoemde gebieden. De onduidelijkheid over de verontreiniging van het slib was in ieder geval voor de Ge deputeerde Staten van Zuid- Holland reden om geen goed keuring aan het bestemmings plan te verlenen. Het bestem mingsplan is op 2 februari 1987 door de Schiedamse ge meenteraad vastgesteld. Op dat moment waren de resulta ten van het verificatie-onder zoek dat de gemeente had la ten instellen, nog niet bekend. Eerst in mei 1987 werd het onderzoeksrapport uitge bracht. Dat betekent dat het bestemmingsplan werd vast gesteld terwijl de mate van verontreiniging nog niet be kend was. De gemeenteraad is ook toen niet op de hoogte gesteld van de uitkomsten van het onderzoek en ook niet van het feit dat de provincie en het Rijksinstituut voor Milieuhy giëne om een tweede onder zoek naar de grondwaterkwa liteit en de verspreidingsmo gelijkheden verzochten. Dit onderzoek is in maart van dit jaar afgerond. Zie verder pagina 3 covers en eigen werk van the Detectives en zaterdag wordt Crack a Jack verwacht, een swingende band met prikkels uit de jazz en rock. The detectives is een band zonder synthesizers, met twee zangeressen en een zanger, drums, bas en twee gitaristen. Het verhaal van de formatie begint bij folkgitarist Dirk Scherpenisse die in 1970 als folkgitarist zijn geboortedorp Zwingelspaan in Zuid-Hol land verliet. Met zijn authen tieke Zwingelspaanse muziek trok hij langs de Rotterdamse kroegen tot dat hij Benjamin Bellwood ontmoette. Onder de naam 'Fout' brachten zij Ne derlandstalige popmuziek die niet werd begrepen. Drummer Bellwood verdween en de ex- leden van de band ontplooi den een verrassende stijl, na melijk de Detective blues pop. A.s. vrijdag vanaf 22.30 uur is de band te beluisteren in Podium. De toegang be draagt een rijksdaalder. De volgende dag is podium van Crack a Jack, 'een band met eigen creaties en covers die de leden op him eigen wij ze zullen brengen. Crack a Jack bestaat uit een blazers sectie, gitaristen, bassist, drummer en zangeres Colette. Het optreden begint om 22.30 uur en een entreekaartje kost Veto van Fortuna leden maakt geen indruk op gemeente Natuurbescher mers voeren actie tegen sportjacht A Exposities over molens in kunst galerie 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Laatste concert in Grote Kerk SCHIEDAMArie Keijzer, organist van de Grote Kerk in Dordrecht en van het concert gebouw de Doelen in Rotter dam, verzorgt zaterdag 8 ok tober het zesde en laatste con cert in de reeks orgelconcer ten in de Grote of St. Janskerk in Schiedam. Op het programma staan com posities van J.S. Bach en een aantal eigen werken. Voor het concert begint zal Keijzer zelf een korte toelichting geven op de te spelen werken. Toegang kost vijf gulden. Houders van Pas 65/CJP betalen f 3,50. Het concert begint om 20.15 uur. Kinderkleding- en speelgoedbeurs SCHIEDAM Klubhuis Oost houdt op vrijdag 7 oktober van 10.00 tot 16.00 uur een beurs voor kinderkleding en speelgoed. Voor weinig geld kan dan kleding of speelgoed worden gekocht. Ook zelf spullen verkopen is mogelijk. Deze spullen kun nen op 4 en 6 oktober van 9.00 toto 16.00 uur worden ingele verd bij het klubhuis aan de Galileistraat 86 in Schiedam. Wel wordt verwacht dat de artikelen van te voren ge prijsd zijn. Excursie kruidentuin SCHIEDAM De kruiden tuin staat zondag 2 oktober centraal tijdens de maande lijkse excursie in de heemtuin van het Prinses Beatrixpark. Gedurende de excursie wordt uitleg gegeven over keuken kruiden en geneeskrachtige kruiden. Een deskundige natuurgids zal van alles vertellen over de kruiden, de historie van krui dentuinen en heemtuinen en aangeven welke kruiden waarvoor dienen. De excursie kan gratis bijge woond worden. Gestart wordt om 14.00 uur bij de ingang van dé heemtuin. Wie de heemtuin niet weet te vinden kan de plattegronden bij de ingang van het park of bij het pannekoekhuis raadplegen. IJSHAL WEENA ROTTERDAM vanaf 5 oktober open. Voorverkoop abonnementen en ijshockey seizoenkaarten t/m 4 oktober met korting!!! 5 en 7 oktober 1e thuiswedstrijden ijshockeyteam Turbana's. Voor informatie 010 - 4.11.09.05. En öf ze "bon" zijn, onze Antwerpse en Brusselse bonbons. De trots van onze ambachtelijke Belgische chocolatiers. x Met louter natuurlijke grondstoffen bereid. Én exclusief voor Jamin, wel te verstaan. lanbiedingen geldig t/m zaterdag 1 oktober. SS9- 500 GRAM 4L99-

De Havenloods | 1988 | | pagina 1