Geïmponeerd SVV roemloos ten onder tegen gretig Ajax World Runners lopen 11.000 gulden voor Kenia bij elkaar in de Broekpolder Sportprofiel Henk Scharloo O Schiedams Nieuwsblad Supportersrellen op Harga Opnieuw winst voor dammers Sportnieuws naar redactie Foutje Kampioene DSS er uit Gym voor moeder en kind Cr< DE HAVENLOODS DINSDAG 4 OKTOBER 1988 40-494 SCHIEDAM— De span doeken die het stalen hek werk rondom het hoofd- veld sierden droegen een belofte voor SW in zich met betrekking tot de vorm van het huidige Ajax. 'Ajax terechte degradatiekan didaat' wisten de Schie- damse supporters te mel den en de Amsterdamse fans lieten zich met 'FC Den Haag we komen' vreemd genoeg ook niet onbetuigd. Gedurende het verloop van het bekerduel •werd deze voor SW zo hoopvolle gedachte door de feiten achterhaald. Ajax bleek ook in een crisispe riode (op technisch en be stuurlijk niveau) tot prima voetbal in staat en troefde een angstig en ogenschijn lijk zeer geïmponeerd SW op alle fronten af. Of zoals trainer Jan van der Velden het uitdrukte: „SW ging met knikkende knieën het veld op, had nimmer het initiatief en kreeg daarvoor de rekening gepresenteerd in de vorm van een 0-6 nederlaag". Tijdens en na de wedstrijd gingen groepen supporters met elkaar op de vuist en moest de Mobiele Eenheid, present met busjes en paar den, eraan te pas komen om de rust te herstellen. In een volgepakt stadion (bij na 10.000 bezoekers!) tekende zich vanaf het beginsignaal van de goed leidende Ignace van Swieten precies het ram penscenario af dat de Schie- damse technische leiding vooraf had opgesteld. Toch ontbrak het SVV volle dig aan een antwoord. In een hoog tempo spelend creëerde Ajax een gigantisch overwicht en drukte SW met de rug te gen de muur. Frequent van achteruit opkomende spelers, zoals Jan Wouters, zorgden met dreigende afstandsscho ten nog eens voor extra druk op de ketel. Reeds in de 8e minuut werden de Asmterdammers beloond voor deze energieke aanpak. Uit een afgeslagen aanval be landde de bal bij Aron Winter, die meteen snoeihard uithaal de en doelman Tanis verraste, 0-1 derhalve. Bandage SW slaagde er niet in aan de Mokumse houdgreep te ont snappen en bleef, met Ard Oosterlee (spelend met hand bandage) en Virgil Breetveld als totaal geïsoleerde spitsen, achter de feiten aanlopen. Op het middenveld grossier den Rooza, Ridderhof, Loh- man en Goree in draaibewe- gingen, valpartijen en balver lies. Pas in de 20e minuut kwamen de Schiedammers voor de eerste keer in het strafschopgebied van Ajax, maar Dean Goree (het hele duel zeer nadrukkelijk op jacht naar persoonlijk succes) treuzelde te lang om tot een doelgerichte actie te komen. Aan de andere kant was het vooral Wim Jonk die in nega tieve zin opviel door het mis sen van veel kansen. Tien mi nuten voor de pauze was het dan toch raak. Een hoekschop werd volgens het boekje uit gevoerd. Witschge trapte, Larsson kopte door bij de eer ste paal, Winter rondde af met het hoofd en de SW-ers ston den als aan de grond gena geld. In de 41e minuut werd het zelfs 0-3, toen opnieuw een corner voor veel onrust zorgde en Rooza de bal in eigen doel schoot. De tweede helft bleek een ko pie van de eerste. SW fut- en machteloos en Ajax, met Ar nold Mühren nog steeds op de bank (einde van een tijd perk?), speels en gretig. De Amsterdammers gebruik ten het complete veld om hun kunnen te tonen, terwijl SW rondom het eigen strafschop gebied bleef cirkelen. Dat de Amsterdammers na rust slechts driemaal scoorden, Ri chard Witschge na een rush vanaf de middenlijn, Aron Winter met een schuiver en Stefan Peterson met een knappe lob, was niet de ver dienste van SW. Ajax had zo een prima gene rale voor het Europa Cup duel van morgen tegen Spor ting Lissabon en SW mag bij zichzelf te rade gaan. Verlie zen van Ajax is niet erg, maar de wijze (en dan vooral het gigantische krachtsverschil) waarop het nu geschiedde was min of meer beschamend voor de Schiedammers. Het plan om ip drie jaar op ere-divisie- niveau te spelen zal dan ook sterk bijgesteld moeten wor den of in de ijskast worden gezet. Vond Ajax-trainer Spitz Kohn dat zijn ploeg in alle opzichten behoorlijk acteerde, SW-coach Jan van der Vel den bleek een illusie armer. „We hebben niet alleen slap gespeeld, maar toonden ook helemaal geen karakter. We hebben Ajax met flewelen handschoenen aangepakt als of het nationale volksheden betrof. De vlam is totaal niet in de pan geslagen en ik ben vreselijk teleurgesteld over dit wedstrijdverloop. Dat deze partij gevolgen zal hebben voor de selectie lijkt mij dui delijk. Een nederlaag is geen probleem, maar de manier waarop het nu gebeurde was verschrikkelijk" Geweldpleging Na de wedstrijd moest de ME nogmaals ingrijpen toen ver schillende supportersgroepen wederom slaags raakten op het parkeerterrein. Er werd gesmeten met een stalen bar kruk en een balk, maar ge wonden vielen er niet. Wel ar resteerde de politie vier perso nen, die wegens openlijke ge weldpleging zullen worden voorgeleid aan de Officier van Justitie. SCHIEDAM Damclub Schiedam heeft ook in de tweede ronde de volle winst binnengehaald. Tegen Eure ka, uit Heerlenheide, trokken de Schiedammers aan het langste eind, ze gaan nu met 4 punten aan de (gedeelde) lei ding. Schiedam begon gehandicapt aan de westrijd, want Boer- rigter en Vrijland vertoefden in het buitenland. Hun inval lers presteerden echter opti maal. Jelle Groeneveld wist in het late middenspel voordeel te bereiken en Leo Mous zette schijfvoordeel om in winst. Tiny Mous speelde een vlotte remise aan bord 1, Rob van Eijk koos voor zekerheid en kwam ook tot een vlotte pun- tendeling. Piet Bastiaanse kwam niet in zijn spel en ver loor gedecideerd. Ron Heus- dens moest, na een zware strijd, berusten in een punten- deling. Sjaak Prins zette na deel knap om in voordeel en voegde twee punten toe aan het Schiedamse totaal. Ronald van Egmond kwam tot een zwaarbevochten remise en Pe ter Poot tenslotte pakte de volle winst, daarmee de eind stand op 13-7 brengend. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kimt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. In deze rubriek treedt weke lijks een Schiedamse sport vrouw of -man voor het voet licht. Geboortedatum en -plaats - 2 maart 1950 te Schiedam. Beroep - PTT-beambte. Huidige vereniging - Ik ben voorstopper in het eerste elftal van voetbalvere niging HBSS. We spelen in de derde klasse KNVB. Vorige clubs - Al vanaf '57 ben ik lid van HBSS. Daarvoor heb ik heel kort geturnd. Grootste sportieve succes - Dat vind ik nog steeds mijn debuut in het eerste elftal. HBSS kwam uit in de tweede klasse, destijds het hoogste amateurniveau. Als achttien jarige moest ik aantreden te gen De Zwerver. Mijn directe tegenstander was de toenma lige linksbuiten van het Ne derlands amateurelftal Slag molen, die ik volledig uit de wedstrijd speelde. Dat was trouwens toch een schitterend seizoen, met illustere tegen standers als IJsselmeervogels, Noordwijk e.a. Grootste sportieve teleurstel ling - Eind jaren zeventig degra deerden we in drie jaar tijd twee maal, van de tweede naar de vierde klasse. Ver schillende factoren speelden daarbij een rol. We hadden een zeer eigenzinnige trainer, de Hongaar Salay, er ontston den problemen met de oude, vaste kern van de selectie en ook bestuurlijk rommelde het nogal. Grootste blunder - Vorig seizoen, we verkeer den in degradatieproblemen, maakte ik een grote fout tegen Katwijk. Bij het uitverdedi gen koos ik voor een riskante, pure voetbaloplossing en leed balverlies. Katwijk profiteer de meteen en scoorde de be slissende goal. Een speler van mijn leeftijd en met mijn rou tine had die fout nimmer mo gen maken. Sportieve ambities - Ik hoop dat we dit jaar kam pioen worden. Gedurende mijn hele voetballoopbaan bij de senioren is het me nog nooit gelukt een titel te vero veren, dus het verlangen brandt. Met 5 punten uit 4 duels zijn we in ieder geval goed gestart. Idolen Op voetbalgebied heb ik één absolute favoeriet, namelijk Frank Rijkaard. Hij speelt na tuurlijk veelvuldig op mijn stekkie, maar straalt bovenal rust uit en bezit zo'n souplesse en tactisch inzicht, die combi natie zie je zelden. Daarnaast SCHIEDAM— Een behaag lijk schijnende zon en een middagtempera tuur van 17 graden vormden afgelopen za terdag de optimale omstan digheden waaronder de derde Schiedamse World Runners Loop plaatsvond. De sportie ve prestaties waren dan ook navenant met snelle tijden op de diverse afstanden. Daaren tegen was het aantal deelne mers aan de sponsorloop en daarmee de opbrengst van het evenement enigszins teleur stellend. het aantal lopers en wheelers bleef dit jaar steken op 692, terwijl de totaalopbrengst, ten behoeve van de Undugu So ciety of Kenya, bijna 11.000 groot was (tegen 803 deelne mers en 13.000 gulden in 1987). Ook de derde editie van de Schiedamse World Runners Loop werd geheel georgani seerd door scholengemeen schap Buiten de Veste, dit maal in samenwerking met hoofdsponsor de Bondsspaar bank. Een aantal sponsors stond borg voor de organisa tie- en inschrijvingskosten en daarnaast waren de deelne mers opgeroepen individueel sponsors te vinden voor hun persoonlijke loopprestatie. Om 11.30 uur gingen de eerste lopers van start. Op de 1 kilo meter was bij de meisjes Da nielle Vermeulen de snelste in 3 minuut 36 seconden, terwijl bij de jongens H. van de tol als eerste over de finish kwam in 3.36 Op de 3 kilometer waren respectievelik Danielle Ver meulen (inderdaad dezelfde) met 12.15 en Marcel Kijkuit met 9.51 de winnaars. De 5 kilometerrace werd bij de mannen winnend afgesloten door N. Moret met 16.38 en bij de vrouwen door de atlete Da- tema met 18.29. Het klapstuk van de wed strijddag was de 10 kilometer met giganten als Adri Hart veld en de Brit Mark Roberts. Roberts won overtuigend met een prima tijd van 33.16. Een onfortuinlijke organisator zag circa 700 deelnemers aan de start verschijnen Hartveld liep enigszins inge houden en finishte als tweede in 35.03.P. Gerritsen werd derde in 35.08. Bij de vrouwen was Diny van der Plas de sterkste op deze afstand, zij -ealiseerde 40.38 als eindtijd. De Schiedamse atlete Jansen jverd tweede met 44.06 en Elly Voerman derde met 44.20. De halve marathon, die om 13.30 werd weggeschoten, bracht als eerste de bekende Vlaardingse rolstoeler Huub Nelisse aan de eindstreep, hij noteerde 1.09.20'. Bij de man nelijke lopers won A. Timmer mans in 1.09.35, werd Van Tienen tweede in 1.12.48 en Prins derde in 1.14.28. heb ik veel bewondering voor mijn leeftijdgenoot Arnold Muhren. Typisch een speler die zichzelf goed verzorgd heeft en zuinig met zijn kracht is omgesprongen. Hobby's - Teamsporten in het alge meen spreken me zeer aan. Ik ben een fervent sportfan en heb ook bijzonder genoten van de Olympische Spelen. Voorts besteed ik met veel plezier nogal wat tijd aan mijn vier kinderen en ben ik ook nog jeugdtrainer bij HBSS. Favoriete muziek - De betere rock-muziek uit de jaren zestig en zeventig. Vooral the Rolling Stones. Films, tv - Behalve naar de diverse sportprogramma's kijk ik zel den televisie. Op filmterrien gaat mijn voorkeur uit naar spektakelfilms als Spartacus en Ben Hur. Favoriete lectuur - Ik houd er wel van zo nu en dan een spannend boek te le zen, het genre Alistair McLe- Opinie over de Schiedamse sportfaciliteiten - Het is al eerder gezegd, maar de trainingsfaciliteiten van de voetbalverenigingen zijn abo minabel. Van enig onderhoud door de gemeente, waar toch een behoorlijke huur aan wordt afgedragen, is geen sprake. Ik vind dat schande lijk. Verder is het beleid met betrekking tot de voetbalvel densanering in Schiedam hét voorbeeld hoe het niet moet. De gemeente had veel eerder moeten ingrijpen en armlasti ge, kleine verenigignen (vaak met grote financiële schuld) moeten dwingen eieren voor hun geld te kiezen. Nu dreigen florerende clubs, als WK, Olympus en Ursus, de dupe te worden van politieke nalatig heid. Je voetbalt met een 'pace-ma ker' «- Dat klopt, circa vier jaar geleden is bij mij zo'n hart- gangmaker ingeplant. Ik heb toen een aantal maanden ge revalideerd en ben daarna weer aan voetballen gaan denken. Dat ik tenslotte ben teruggekomen op dit niveau is zeker een mentale, persoonlij ke overwinning te noemen. Hoe typeer je HBSS als vere niging? - Als een zuinige familievere niging, maar dan geheel in de positieve zin des woords. HBSS heeft een zeer grote, honkvaste aanhang, waar schijnlijk omdat het nog die werkelijke clubsfeer uit straalt. Er gebeuren bij HBSS weinig spraakmakende din gen. Men is veel meer bezig, zowel bestuurlijk als sportief, de continuïteit te waarborgen. De grootste financiële klapper maakte HBSS volgens mij een jaar of twee geleden. Een eer ste elftalspeler keerde toen speciaal voor een competitie wedstrijd terug van zijn mili taire legerplaats en HBSS nam zowaar de taxikosten voor zijn rekening. Van sta tion Schiedam naar het eigen terrein wel te verstaan. Tenslotte wil ik nog kwijt, dat... - ...een sportgemeenschap die zijn trainingsfaciliteiten niet op peil houdt op den duur de aansluiting met de jeugd, die lekker gaat zaalsporten, en dus zijn bestaansrecht ver liest. De jeugd heeft de toe komst, maar men moet na tuurlijk, ook in de voetbal sport, wel voor acceptabele voorzieningen zorgen. SCHIEDAM— In het ver slag van de wedstrijd Schie- dam-Martinit, dat vorige week in deze krant ver scheen, stond een onjuist heid vermeld. De bewering dat het hoofdveld van Schie- da, aanvankelijk van bonds- wege was afgekeurd en later, na herkeuring, toch bespeel baar werd geacht, berust op een misverstand. Het terrein werd 's ochtends om 9.00 uur gekeurd en be speelbaar geacht mits het niet meer zou regenen. Om dat er voor aanvang van het duel geen sprake was van regenval kon de wedstrijd doorgang vinden. Namens de organisatie sprak Lex Schruijer van een ge slaagd evenement. „Ondanks het feit dat we vooraf te opti mistisch zijn geweest over het aantal deelnemers, een schat ting sprak toen van 1000 per sonen, durf ik toch te spreken van een in alle opzichten pri ma verlopen loopspektakel. Op 29 oktober kunnen we aan de directeur van de Undugu Society, die dan in Nederland is voor een aantal lezingen, een cheque overhandigen van zo'n 11.000 gulden. Dat heb ben we toch te danken aan alle lopers die voor hun spon sors hebben gezorgd". SCHIEDAM Justin van Heest is dit weekeinde Zuid hollands kampioen geworden. De 16-jarige judoka uit Schie dam toonde zich de sterkste van de deelnemers tot 18 jaar die uitkwamen in de categorie vanaf 78 kilogram. Over twee weken probeert Justin van Heest die bij de Sportarcade traint in Haarlem beslag te leggen op de Nationale titel wanneer daar de Nederlandse kampioenschappen worden gehouden. ZAALVOETBAL Afgelo pen zondag is de nieuwe zaal- voetbalcómpetitie in Schie dam gestart. De organisatie is in handen van UFO'86. Er wordt iedere zondagavond ge speeld en men hanteert de spelregels van de NCS. SCHIEDAM Tijdens junio ren atletiekwedstrijden in Rotterdam is op zondag 25 september de 12-jarige Emme- ly van Hagen uit Schiedam meerkampioen geworden van de afdeling Rotterdam. Zij komt uit voor AV Fortuna uit Vlaardingen. VLAARDINGEN— DSS overleefde de derde bekerron de niet. De Vlaardingse voet balploeg verloor met 3-1 van 's-Gravenzandse SV. Voor de competitie werden afgelopen zaterdag nog twee wedstrij den gespeeld. Zwaluwen won heel verrassend van het Schie damse PPSC met 2-1, eeti wedstrijd die een week eerer door de slechte gesteldheid van het terrein in Schiedam moest worden afgelast. Na de goede competitie-start van CION, lijkt de ploeg van trai ner Cees Goudswaard van slag. Tegen Heinenoord werd met 2-0 verloren. VLAARDINGEN Bij de gymnastiekvereniging Tri ade is het ook dit jaar weer mogelijk deel te nemen aan moeder en kind gymnas tiek. Door een herindeling van de gymnastiekzalen in Vlaardingen wordt dit be wegen voor moeder (of va der) en kind nu gegeven in de sporthal Westwijk op donderdagmorgen van 9.15 tot 10.15 uur. Het programma bestaat o.a. uit allerlei bewegings vormen, klimmen en klau teren, springen en diverse spelvormen. Leidster is Els van Rijn, die deze cursus al enkele jaren geeft. Belangstellenden kunnen op donderdagmorgen te recht om kennis te maken met de vorm van bewegen. Bij de vrouwen pakte Clasien van der Veen, met 1.28.00, de hoofdprijs. Tweede en derde Een speciale winnares werd werden achtereenvolgens de Nelly Waayenberg. Zij was Vlaardingse Joke Huis in 't erin geslaagd maar liefst 591 Veld met 1.28.07 en Verkade gulden te vergaren voor haar met 1.33.20. lo°P- VLAARDINGEN Die Flardingha Ruiters organi seren aanstaande zaterdag een cross in de Broekpol der. Ruim honderd combi naties hebben voor dit na tionale evenement inge schreven. De Vlaardingse vereniging is al enkele maanden inten sief bezig met de voorbe reidingen voor dit sportie ve evenement voor paard en ruiter. Deze cross in deze vorm wordt nu voor de tweede keer gehouden op een parcours in de Broekpolder. Daarvoor werd het evenement uit sluitend voor de eigen le den gehouden. Behalve de cross op zater dag wordt er zondag voor 9 Zondag komt de jeugd van de Flardingha-n de Hardmgha-leden zelf in de Broekpolder. een parcours uitgezet.

De Havenloods | 1988 | | pagina 5