DE NIEUWE HERFST-EN WINTERMODE Oude Engeland en Schotse hooglanden Blazer en broek Modeblazer Flying hero's en folklore "Captain Lindberg" 1988-1989: een sfeervol seizoen 40-496 Binnen al deze invloeden on derscheiden wij de volgende thema's. Sophisticated Eleangce: Een verfijnd, geraffineerd, zake lijk, maar wel zéér vrouwe lijk en jeugdig thema. De coupe is zeer belangrijk, waarbij de taille centraal staat. Een beeld van elegan te, licht getailleerde pakjes met kortere rechte rokken overheersen bij de aanvang van het modeseizoen. Vooral de wat langere tailleurs wor den gedragen op kniekorte rokken Tevens een groot aanbod in licht getailleerde pakjes met schootjes welke de nieuwe lijn aangeven. Countryside: Naast het nos talgische, sophisticated en representative beeld voor de vrouw vinden we bij Kreym- borg een modewereld die sterk appelleert aan het En gelse buitenleven. Sporten als paardrijden, cricket, golf en tennis zijn allesbepalend voor dit werkelijk zeer fraaie country-life thema. Binnen dit sfeerbeeld passen de werkelijk prachtige Shet land blazers, dubbelrij en enkelknoops met kleine leer- acctenen. Vooral nieuw bin nen dit thema zijn de pastel- kleurige ruitblazers. En juist in combinatie met (gewas sen) corduroy met verfijnde leeraccenten, met pantalons, kortere rokjes -en niet te vergeten het nieuwe mode item dit seizoen, het man- nenvestje- wordt dit sfeer beeld geheel compleet. Klei ne ruiten bloeses en bloesee met kanten kraagjes geven een extra touch aan dit spor tieve geheel. DINSDAG 4 OKTOBER 1988 mengingen, tweeds en zelfs suède en soepel leer doen bij jacks en mantels uitgesproken warm aan. Opvallend is het gebruik van zachte flannels en jersey voor de Dietrich-broe- ken en rokken. Corduroy, kamgarens en niet te vergeten twills zijn het komend seizoen gewild. Viscose en ottomans zijn geknipt voor blouses en jurken, fijne breisels voor de bonneterie. Rijke materialen als fluweel, kant, taft en zijde geven rever-kragen en ook ac cessoires als haarbanden, shawls en pochettes de actuele Oosterse uitstraling. En na tuurlijk lenen ze zich goed voor een verrassend avondje- uit. De dessins Paisley's, Higgins-ruiten, jac quards en royale bloemmotie ven nemen het komend sei zoen duidelijk het voortouw. Ook tapisserie en Schotse rui ten laten zich signaleren, zei het bescheiden. Rokken, blouses, blazers en jacks wagen de overstap van strepen en ruiten naar prints. Fantasie-dessins manifeste ren zich ook in voeringen en accessoires - het raffinement van het detail is hiermee on omstotelijk vastgesteld. Voor veel heren is de naam Frans Molenaar een synoniem voor bla zer. Zijn blazers zijn voorzien van de glanzende, koperkleu rige knopen met de initialen F.M. Behalve blazersblauw en jachtgroen is de meest modi- sche blazerkleur dit seizoen diep camel (te kombineren met een antraciet of donkerl- bauwe pantalon). "De échte modeblazer heb ik dit najaar voorzien van 6 brui ne benen knopen, kleine zijs- plitten, klepzakken, opgesne den revers, iets bredere schou ders, een fantasievoering en een mooie lichte taillering", aldus Frans Molenaar. En omdat meneer bij al die jasjes nu eenmaal ook een broek nodig heeft, nog even aandacht daarvoor. De echte Frans Molenaar pantalon heeft bandplooien en een om slag, en is duidelijk herken baar aan een metalen labeltje met Molenaars initialen. Er zijn modellen met een ticket pocket, met gepaspelleerde zakken, in 'gladde' en in mo dieuze corduroy- en velours- kwaliteiten. Kijk ze straks eens stappen, die kleintjes in him stoere jacks met bontkraag, hun parka's met emblemen waarop "Captain Lind berg", "Transatlantic" of "Air Force" staat. Al voor de aller kleinsten zijn er sweaters met dit soort prints: vliegtuigjes, waarin beren vervaarlijke stunts uithalen. Die sweaters worden gecombineerd met joggingbroeken of jeans. Voor de peuters zijn er vliegeniersbroeken met veel diagonale naden en inzetten, waarbij vliegeniersbloesons met "echte" onderscheidingstekens kunnen worden gecombineerd. De belangrijkste kleuren zijn naaste jeansblauw: rood, groen, donkerpaars en vrolijke gele accenten. Prénatal 8/8.22 Toen Marlène Dietrich voor het eerst in een combinatie van blazer met broek ver scheen, was dat een sensatie. Het stond mannelijk, maar gaf tegelijkertijd juist extra ca chet aan het vrouwelijk aura van de draagster. Dat is sinds dien nog niets veranderd. Het is dan ook niet zo gek dat deze winter de combinatie van bla zer en broek weer volop bij Peek Cloppenbrug in de be langstelling staat. kleding die vooral jongens en mannen zal aanspreken. Folkloristische invloeden ko men altijd weer terug in het modebeeld. Bij Kien koos men voor de komende herfst en winter voor de Noorse en Noordse folklore. Lekkere warme truien met ingebreide motieven van ijskristallen, van rendieren, ijsbergen, den- neboompjes en alles wat maar aan kou en sneeuw doet den ken. En dat alles in prachtige kleuren. En dik genoeg om te gen de kou te beschermen. Kleren voor het hele gezin ei genlijk, want iedereen staat wel zo'n trui. En bijpassende broeken zijn er ook volop. Heel goed daarbij past de Ti- roolse dracht, een folklore- look die nieuw opduikte in de mode deze winter. Met edel weiss als motief, met groene en bruine tinten, met een snufje rood, met leer afge biesd, met mooie witte bloe ses. Uitstekend te dragen door zowel mannen als vroiuyen. En natuurlijk met een hoed met een veer. Want als je dat iraagt gaat alles goed. Dit najaar staan het oude Engeland en de Schotse hooglanden centraal in de nieuwe Kreymborg najaarscollectie voor dames. Vooral bij de aanvang van het najaarssei zoen zien wij bij Kreymborg een sterke hang naar de nos talgische sfeer van de jaren '30 en '40. We gaan terug in de tijd zogezegd. Ascot, paardenraces, autorally's en de jacht vormden toen het vermaak van de High-Socie ty. En eigenlijk is dat in En geland nog wel zó. Zowel in het citygebeuren (Michèl Valérie) als in het jonge, sportieve gedeelte (Expressions) bepalen deze nostalgische invloeden de basis voor de nieuwe collec tie. De kleuren De winterse kou wordt bij M&S Mode gehuld in warme kleuren als aubergine, mauve en taupe, en, terug van wegge weest, wijnrood, oker en bruin. Accentkleuren zijn rood, fuchsia en bronstonen. Van belang zijn allerlei con trasten in zwart en wit, die op hun beurt de confrontatie met de zachte, natuurlijke mode kleuren prima aankunnen. Een gouden accent als de Cha- nel-ketting is een welkome aanvulling op dit kleurbeeld. De stoffen Niet alleen kleurstelling zorgt voor een comfortabele winter, ook de materiaalkeuze. Wol- Voor de heren brengt Peek Cloppenburg het prettige ruimvallende silhouet, waar aan veel mannen de laatste jaren zo verknocht zijn ge raakt. Een ruim pak zit ge woon 't lekkerste. Er is na tuurlijk veel aandacht voor details op de nieuwe pakken. Fraaie knopen, mooi gedessi neerde voeringen en ingenieus verwerkte zakken geven de colberts van 1989 net dat beetje extra dat al een beetje naar de jaren '90 ruikt! Iedereen kan dragen wat zij of hij leuk vindt. Kleren waar je je lekker in voelt, of het nu lang of kort, nauw of breed is. Als het maar bij je past is het motto. Ook voor de komende herfst en winter. Bovendien geeft het aan merken en win kels de mogelijkheid om met kleren te komen waarvan zij denken dat die leuk zijn of bij him klanten passen, dus met eigen ideeën en thema's. Kien heeft voor de komende herfst een aantal onderwerpen uit gekozen die enerzijds wat nostalgisch zijn, anderzijds herinneringen oproepen aan mooie vakanties, strenge win ters, warme geborgenheid. Noorse truien voor de kleintjes Flying hero's is het thema dat is geinspireerd op die wakkere lieden die het tientallen jaren geleden aandurfden om met een wankele vliegmachine af standen te overbruggen die tot dan voor onmogelijk werden gehouden. Stoere jacks met bontkraag, het beroemde Lindbergh kapje, lekkere sweatshirts. Comfortabele Simpele, klassieke en zwierige belijningen blijven boeien. Die eenvoud in vorm heeft M&S Mode bij de mantels ver taald in alle mogelijke varia ties op de trench-coat, zij het minder lang dan in de oor spronkelijke versie. Blazers zijn recht of licht-getailleerd en zijn van grote invloed op andere kledingstukken, b.v. wollen blazermantels en coats, robe-manteaux en bla zer-blouses. Nieuw zijn de wijde panta lons, de gevarieerde roklengte en -wijdte, getailleerde korte tops en tuniekvormen. De trend uit zich in details als kontrast-kragen, fantasie voeringen, plissé's, plooien, kantgarneringen en brede ceintuurs. 'Bolle' jacks, lange waaieren de rokken en flaneerpantalons la Dietrich mogen er deze winter zijn. Ook bij de blouses weer sterk aan het modefront, evenals het overhemd met wisselende details. Het gure jaargetijde nadert met rasse schreden, de modethema's en trends bieden een gevarieerd aanbod van materiaal en silhouet. Een belang rijk aandeel in de collectie najaar/winter 1988/1989 is het gevarieerde en geraffineerde aanbod in kleuren, die zich onderling uitste kend laten combineren. De belangrijkste the ma's zijn ontleend aan het Engelse landleven, Oosterse fantasieën en de pioniers uit de vliege nierswereld.

De Havenloods | 1988 | | pagina 7