Nog geen verhoging gemeentelijke tarieven DE HAVENLOODS -VOORDEEL AKTIE NIEUWS VAN UW KRANT Koffie en koek bij verkoop loten Grote Club Actie Reünie Belasting ontheffing Betalen voor inschrijving Nieuw beleid met zeven ton gekort Politiewagen total loss Lezing Toscane Helderziende waarnemingen Huishoudboekje van f268.169.000,- Greep uit nieuw beleid Schiedams Nieuwsblad EDITIE 9, DINSDAG 11 OKTOBER 1988, 37e JAARGANG, Nr. 41 1 Schiedams Nieuwsblad HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. BIJKANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. ADVERTEER NU BEL VOOR INLICHTINGEN 010-4 699 444 Het theater krijgt 73.000 gulden voor uitbreiding van het personeelsbestand, maar de bouwkundige GASHAARDEN ERKEND VERWARMINGSSPECIALIST H. van Kooii B.V. Oosthavenkade 14 Vlaardlngen Tel. 010-434.32.13 LEEGVERKOOP Burchthuys gaat verbouwen!!! En verkoopt nu de hele voorraad massief eiken meubelen voor onvoorstelbaar lage prijzen. De mooiste eiken klassemeubelen voor zeer lage prijzen onder volledige garantie. Grijp deze zeer unieke kans. Schitterende meubelen voor beslist de allerlaagste prijzen!!! Burchthuys Interieur 's Gravelandseweg 600, Schiedam Tel. 4738393 Let op! Donderdag koopavond DANSEN In de grote zaal van het dienstencentrum De Vier Mo lens (Nieuwe Damlaan 766) kun nen dansliefhebbers vanaf 35 jaar morgen de quickstep of Engelse Wals uitvoeren. Van 10.00 tot 22.30 uur kan er worden gedanst. Toegangsprijs is f 1,25. Leden van sportverenigingen die meedoen aan de Grote Club Actie, werden in Vlaardingen onthaald op koffie en koek. VLAARDINGEN/SCHIE- DAMHet was een ko men en gaan donderdag middag op het kantoor van deze krant in Vlaardingen. Leden van ruim 138 sport clubs in deze regio konden de loten voor de Grote Clubactie ophalen. Af en toe was het derhalve drin gen geblazen, maar de be zoekers hoefden in ieder geval niet met lege handen naar huis te gaan. Behalve de loten, waarmee de clubkas gespekt wordt, kregen de bezoekers ook een kop koffie aangeboden. Wie regen en wind getrot seerd had om op de Hoog straat 122 de loten op te halen, kon dus even op adem komen. Namens de Echte Bakkers bood Ha zenberg er ook nog een stuk stol bij aan, omdat de start van de Grote Club Actie midden in de Week van het Brood viel. Deze geste konden velen wel waarderen, gezien het grote aantal koppen koffie en stukken koek die don derdagmiddag werden ge nuttigd. ten dat via deze krant werd uitgegeven, ontelbaar. Bij Wegener Promotie werd drie weken vóór de start datum van de Grote Club Actie al de 1500e club ge noteerd. Die verenigingen kunnen dan loten voor de prijs van één gulden kopen en deze weer voor vijf gul den door verkopen, waar mee de directie winst voor de clubs op vier gulden komt. Geld dat de vereni gingen in deze tijd hard kruinen gebruiken. Bovendien kunnen bezit ters van een lot meedingen naar de diverse (geld) prij zen die jaarlijks worden verloot. De trekkingslij st zal in de week van 14 t/m 19 novem ber a.s. in deze krant wor den afgedrukt. SCHIEDAMDe Erasmus- school zal ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan op 26 november een reünie houden. De reünisten kunnen terecht in twee grote feesttenten die op het schoolplein zullen wor den opgezet. Hapjes en drank jes zijn aanwezig en de mu ziek wordt verzorgd door de Rotterdamse Saxomaniacs. Oud-leerlingen en oud-leer krachten die mee willen doen, dienen f 12,50 over te maken op bankrekening 9815.56.426 t.n.v. 'Erasmus 75'. Voor verdere inlichtingen kunt u terecht bij dhr. H. v.d. Berg (4734992), bij mevr. L. Wolters (4269528) of bij de school zelf (4266220). A Twee basketbal- toppers. Superbingo bij DWS. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM— Onlangs zijn de aanslagen voor de onroe rend goed belasting ver stuurd. Schiedammers met een laag inkomen hoeven deze belas ting niet altijd te betalen. Zij die hiervoor in aanmerking menen te komen, kunnen ont heffing aanvragen. Hiertoe dient een formulier ingevuld te worden. Bij de invulling van deze for mulieren kan men hulp krij gen. Mensen die hiervan gebruik wensen te maken, kunnen te recht bij Dienstencentrum De Woudhoek op maandag van 9.00 tot 11.00 uur (tel. 4709555) en bij Wijkcentrum de Blauwe Brug op vrijdag van 9.00 tot 11.00 uur (tel. 4701049). Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAMHet college stelt de gemeenteraad voor een bedrag te vragen voor het afgeven van een woon ruimtevergunning. In 1987 bracht de leges op het afge ven van diverse vergunnin gen ruim 51 duizend gulden op, terwijl de raming voor '89 maar liefst 130 duizend gulden bedraagt. Tot op heden hoeft geen geld te worden betaald als je je laat inschrijven voor een huis in Schiedam. Wanneer het voorstel van het college wordt overgenomen, zal bin nenkort een bedrag moeten worden betaald. Op jaarbasis zal de leges cir ca 80 duizend gulden méér opbrengen. SCHIEDAM— Het huis houdboekje van de ge meente Schiedam zal voor 1989 in evenwicht zijn: het college van Burgemeester en Wethouders kan een sluitende begroting aan bieden. Hoewel er een aan tal maanden geleden nog sprake was van een tekort van zeven miljoen gulden, komen de uitgaven en in komsten nu met elkaar overeen. De verschillende gemeentelijke tarieven be hoeven nog niet verhoogd te worden. Het college overweegt wel een aanpas sing van het reinigingsta rief. De begroting voor 1989 is voornamelijk slui tend dankzij een aantal meevallers, maar mede door het nieuwe beleid te stroomlijnen. In plaats van de geraamde 2,3 miljoen gulden zal Schiedam nu bijna 1,6 miljoen gulden uittrekken om de beleids voornemens te realiseren. Een enigszins optimistisch ge stemde wethouder Aad Wieg man (o.a. financiën) lichtte af gelopen donderdag de begro ting voor het dienstjaar 1989 toe. „We hebben namelijk de indruk dat het met de kortin gen van het rijk minder gaat worden. Het ernstige leed is waarschijnlijk achter de rug". Gemeenten in Nederland wer den de laatste jaren immers geconfronteerd met diverse bezuinigingen op de rijksbij dragen. Op ambtelijk niveau is thans duidelijk merkbaar dat geen nieuwe bezuinigin gen worden verwacht. De eco nomische verwachtingen zijn Wethouder Wiegman: „Ernstige leed is achter de rug" niet ongunstig en tevens is het financieringstekort van het rijk meegevallen, reden voor gemeentebestuurders om op gelucht adem te halen. Aan de bezuinigingswoede lijkt een einde gekomen. Aantal woningen De nieuwe methode van het rijk om gemeenten een bijdra ge te geven aan de hand van het aantal woningen in plaats van het aantal inwoners, pakt overigens ook in het voordeel van Schiedam uit. Het relatief grote aantal woningen in deze gemeente zal de komende ja ren een aanzienlijke bijdrage (oplopend tot 4,8 miljoen gud- len in '93) opleveren. De affaire rond de grondpro blematiek in Spaland kan hierbij echter roet in het eten gooien. Wanneer bijvoorbeeld besloten wordt de geplande 3500 woningen op deze locatie niet te bouwen, zal de rijksbij drage aanzienlijk minder worden! De meerjarenbegroting '89- '93 kent trouwens nog een aantal tekorten: van ruim 1,2 miljoen gulden in '90 tot 2,6 in '93. Wiegman: „Dit betekent dat we nog een flink gat moe ten dichten. Voorlopig zijn we ervan uitgegaan dat er geen tariefsverhogingen moeten plaatsvinden, alleen mis- aanpassingen van de Passage zijn schien hier en daar een inci dentele verhoging. Ook zullen we binnen de gemeente gaan kijken of er een zogenaamde uitruil zal kunnen plaatsvin den tussen oude en nieuwe za ken. Wat doe je als gemeente en zijn alle taken nog wel doelmatig? Je hebt immers een bepaalde hoeveelheid man kracht en hoe wordt dit inge zet, moet dit misschien wor den aangepast", zo licht de wethouder zijn ideeën toe. Hoewel hij toegeeft dat het doorlichten van de organisa tiestructuur een moeilijke zaak zal zijn, hoopt hij een discussie hierover op gang te brengen. Voorbeelden van een 'uitruil' kan wethouder Wieg man niet geven opdat geen on- de begrotingen geschrapt. gerustheid zal ontstaan, maar wel benadrukt hij dat er geen sprake zal zijn van eventuele ontslagen. Ondanks de tekorten op de meerjarenbegroting is het vol gens de PvdA-bestuurder wel de bedoeling in 1993 'zo'n kleine tien miljoen gulden aan nieuw beleid op de rails te hebben staan'. De gemeenteraad zal deze maand vergaderen over het ontwerp voor de begroting en tevens akkoord moeten gaan met het prioriteitenprogram ma zoals het college heeft sa mengesteld. De posten die dit maal niet zijn opgenomen, staan vermeld op de rode bladzijden van de meerjaren begroting. Zo heeft het college onder meer de nieuwbouw voor de brandweerpost in Noord van de begroting geschrapt, maar ook bouwkundige aanpassin gen van de Passage, de oprich ting van een Hulp- en Infor matiecentrum en de admini stratieve kracht voor het In stituut Ondersteuning Bewo ners in Stadsvernieuwingswijken. Tijdens commissievergaderin gen de afgelopen week is al gebleken dat de raad niet zon der meer akkoord zal gaan met het voorstel van het colle ge. Waarschijnlijk zal ge poogd worden de administra tieve kracht voor het IOBS toch op de begroting te zetten. SCHIEDAM De heer H. de Boer zal op woensdagavond in de Aula van het Stedelijk Mu seum een lezing houden. De lezing, die met dia's zal wor den toegelicht gaat over het stadje Colle di Val d'Elsa, dat gelegen is in het Toscaanse landschap tussen Florence en Siena. Het stadje heeft een boeiend industrieel verleden, waarbij de papierfabricage centraal stond. De energie voor de pa pierfabricage werd ontleend aan het water van de rivier de Elsa. Tijdens deze voordracht staat de Toscaanse cultuur cen traal. De toehoorders zullen een interessant stuk indus triële en sociale geschiedenis voorgeschoteld krijgen. De lezing begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM Wie geïnteres seerd is in helderziende waar nemingen kan woensdag avond terecht in de Blauwe Brug, Bachplein 590. De Stichting 'Evolution through love' verzorgt dan een open bare demonstratie-avond. Aanvang is 20 uur. Mevrouw Lammerts van Bue- ren doet de waarnemingen aan de hand van waterverf- kleurtekeningen. Daarbij heeft zij gegevens gebruikt van personen die 's avonds aanwezig zullen zijn. Volgens de organisatie is dit uniek in Nederland. Belangstellenden kunnen na het betalen van f 7,50 entree, de avond bijwonen. De zaal is al geopend vanaf 19.15 uur. Eventuele informatie via tel. 4.70.19.56. De politieauto werd total loss verklaard na de aanrijding met het busje op de Nieuwe Damlaan. SCHIEDAM Aanzienlijke materiële schade was het ge volg van een aanrijding tussen een politiewagen en een be stelbusje op de kruising Chur chill weg/Nieuwe Damlaan- /Hargalaan. De politieauto werd total loss verklaard, ter wijl de chaufferende agent momenteel thuis herstelt van een hoofdwond. Volgens de politiewoordvoer der reed de Ford woensdag jl. met optische geluidssignalen vanuit de Hargalaan de Nieu we Damlaan op. "Weliswaar door rood licht, maar wanneer de politie het zwaailicht op heeft, bestaat er bepaald ran gorde in het verkeer. Naar aanleiding daarvan zou de po litie niet fout gehandeld heb ben". Daar zit 'm waarschijnlijk de kneep. Omstanders hebben het zwaailicht namelijk niet opgemerkt. De politie hult zich vooralsnog in stilzwijgen. "Van de aanrijding wordt een proces-verbaal opgemaakt. Daar is men nog mee bezig. Zo moet een aantal mensen nog worden gehoord, waarna het totaal-rapport wordt opge stuurd naar de officier van justitie. De schuldvraag moet dus door hem worden beoor deeld", is de reactie van de woordvoerder van het Schie- damse politiekorps. Ook op de vraag wanneer de daadwerkelijke toedracht van dit ongeval bekend wordt ge maakt, moet de voorlichter het antwoord schuldig blij ven. 0 Een verdeling van de inkomsten van de gemeente in 1989 SCHIEDAM— De begroting van de gemeente Schiedam laat aan de uitgave- en in komstenkant eenzelfde be drag zien: f 268.169.000,- voor het jaar 1989. Per inwoner komt dit neer op een bedrag van f3.864,11. Overigens wordt voor '89 een toename van het aantal inwo ners geraamd: van 69.270 naar 69.400 Schiedammers. Ook op het gebied van de wo ningbouw zal de stad naar verwachting toenemen met 350 woningen. Daarnaast worden de wegen buiten de bebouwde kom met 525 meter verlengd en de fiets-, rui ter en wandelpaden met 1410 me ter. De financiële structuur wordt in de begroting ook per inwo ner vermeld: aan belastingen betaalt een Schiedammer in '89 bijvoorbeeld 210 gulden. iii SCHIEDAM De gemeente raad zal zich binnenkort ook buigen over de meerjarenbe groting 1989-1993. Volgens de beheerder van de portefeuille financiën, wethouder Wieg man, zal in 1993 voor circa tien miljoen gulden aan nieuw beleid op de railes staan! Het zogenaamde prioriteiten programma dat het college heeft samengesteld is derhal ve omvangrijk. Een greep daaruit: Zestig duizend gulden per jaar voor een actiever beleid ten aanzien van ontwikke lingssamenwerking; een een- malig bedrag van vijf duizend gulden om voorlichting aan onderwijzers te geven over kindermishandeling; het bou wen van een tweede etage op het gebouw van scholenge meenschap Buiten de Veste; aanpassing van het ventilatie systeem van wijkcentrum De Erker; een structurele verho ging van de subsidie met 73 duizend gulden om de exploi tatie van de theaters te waar borgen; inlopen van de salari sachterstand van de theater medewerkers en tenslotte het aanstellen van een beleidsme dewerker volkshuisvesting. 0 Bezoekers van De Erker klagen al geruime tijd over het klimaat in het centrum. De gemeente zal 23 duizend gulden uittrekken voor een aanpassing en uitbreiding van het ventilatiesysteem. Op dinsdag 25 okt. a.s. verschijnt de NAJAARSBIJLAGE in deze krant. Met onder meer extra aandacht voor mode wonen en auto's. Adverteerders kunnen kontakt opnemen met de afdeling verkoop telefoon 010-4.346.711

De Havenloods | 1988 | | pagina 1